Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

O! Zauważyłem nową modyfikację taktyki Kit'a90 ;] Właśnie gram Atletico i w miarę możliwości testuję taktykę oznaczoną numerkiem 31. Z początku była kompletna klapa. Musiałem kilka rzeczy zmodyfikować, gdyż bramki zdobywałem jedynie po stałych fragmentach gry, a to jednak było za mało. Zdecydowanie lepsze efekty dawała taktyka 24 na 8.0.1 niż 31 na 8.0.2 przynajmniej w moim odczuciu, gdyż miałem okazję testować obie. A mianowicie - nie podobała mi się gra drużyny. Było dużo wymiany podań przez środek ale i tak bez żadnej inicjatywy na stworzenie sytuacji bramkowej - nie wydaje mi się, by było to spowodowane niskim poziomem moich zawodników, gdyż tak po prostu nie jest - Aguero, Maxi, Raul Garcia to przecież świetni gracze. Rozgrywającemu zmniejszyłem odrobinę swobodę taktyczną, podobnie z tym drugim ofensywnym pomocnikiem. To jednak nic nie dało. Kluczem była zmiana ustawienia środkowemu/defensywnemu pomocnikowi. Poleceń mu w ogóle nie zmieniałem, lecz ustawiłem go tuż przed linią defensywy ze strzałką na środkowego pomocnika. U mnie ta modyfikacja miała olśniewające sktuki. Katastrofalnie wypadała praca moich skrzydłowych. Dodałem im dośrodkowania na często, to samo rajdy z piłką. Proponowałbym to tylko dodać mając lepszych skrzydłowych, jeśli mają też niezły strzał z dystansu można im to ustawić na mieszane.

 

drugiego ofensywnego pomocnika (wychodzi on teraz bardziej do przodu z akcją i jest bardziej bramkostrzelny).

 

A mógłbyś tak dokładniej powiedzieć o co chodzi? Tzn. co mu zmieniłeś w poleceniach?

 

Polecenia dla bocznych obrońców faktycznie skopiowałem ze swojej taksy z 801. Przede wszystkim w ataku mają się skoncentrować na wychodzeniu do przodu i wrzutkach.

 

Gdybyś tego nie napisał, to chciałbym ci to polecić bo u mnie także była potrzebna taka zamiana.

 

Ogólnie rzecz biorąc taktyka '31' nie funkcjonowała u mnie najlepiej bez odpowiednich modyfikacji. Z pewnością w każdej drużynie trzeba coś zmienić, ustawić, lecz mogę ją z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy mają problemy ze stworzeniem dobrej taktyki, ewentualnie zassajcie tą nowszą wersję, nie wiem jak ona będzie działać, lecz patrząc co zostało zmienione, taktyka stanie się jeszcze lepsza, niemal doskonała.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
chodzi mi w ustawieniach druzyny i indywidualnych

No to chyba logiczne...

Ofensywne nastawienie, gra przy przeciwniku na maxa, częste rajdy skrzydłowych i bocznych obrońców, gra na czas na rzadko.

Chcąc utrzymać wynik gramy na czas, wolno, szerzej aby utrudnić odbiór rywalowi, przetrzymanie piłki napastnikom, bądź napastnikowi, tak samo skrzydłowi niech ciągną z piłką po linii i ją przetrzymają, strzały z dystansu na często dla pomocników i napastników, ostry odbiór, kontrataki. Jeśli masz dobrych obrońców to możesz wysunąć lekko linię obrony i już agresywnie atakować by nie dać się zanadto zepchnąć do obrony. Gdy twoi stoperzy nie są zwrotni w dodatku ich negatywem jest słaba szybkość cofnij linię obrony, wyłącz rajdy z piłką jak i bez dla bocznych obrońców oraz ustaw dwóch defensywnych pomocników przed linią obrony. Jednak pamiętaj, najlepszą obroną jest atak i zmieniając ustawienie na mocno defensywne w końcówkach możesz stracić bramkę.

 

Prowadząc 2:0 nie rób większych zmian po za zmniejszeniem nastawienia i np. ograniczeniu rajdów bocznym obrońcom. Przy wyniku 1:0, zazwyczaj rywal zmienia system gry na 4-2-4. Więc niech twoi skrzydłowi grają ofensywnie, tak samo napastnicy, na pewno będziesz miał niejedną okazję do kontry.

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak jeden z przedmówców zauważyłem, iż w taktykach Kita największym mankamentem jest defensywa podczas stałych fragmentów gry(w szczególności wspomnianych rożnych). Będę próbował wprowadzić pewne modyfikację i zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Mam kolejne pytanie co ustawiacie w instrukcjach indywidualnych przeciwnika to bardzo wazne prosze o pomoc thx z gory

 

Słabsza noga dla wszystkich i ostry odbiór dla napastników(w zależności od przeciwnika czasem dla skrzydłowych)

Odnośnik do komentarza
Mam kolejne pytanie co ustawiacie w instrukcjach indywidualnych przeciwnika to bardzo wazne prosze o pomoc thx z gory

 

Słabsza noga dla wszystkich i ostry odbiór dla napastników(w zależności od przeciwnika czasem dla skrzydłowych)

 

tak sie robi w taktyce Kita ! a nie we wszytskich

 

Podam ci jak ja dawałem zanim zacząłem grać taksą Kita

 

Bramkarz : Ścisłe krycie - nadal tak daje

Obrońcy środkowi - pressing zawsze

obrońcy boczni - słabsza noga

defensywny pomocnik - pressing

pomocnik środek - pressing

pomocnik bok - słabsza noga , pressing

ofensywny bok - słabsza noga , pressing

ofensywny środek - pressing , odebranie piłki ostro

napastnik - odberanie ostro i pressing

Odnośnik do komentarza
Słabsza noga dla wszystkich i ostry odbiór dla napastników(w zależności od przeciwnika czasem dla skrzydłowych)

 

Rzeczywiście, te intrukcje świetnie współpracują z taktyką Kita. Testuje 32 teraz w l'pool i jak na początek idzie świetnie. ofensywny pomocnik (tj. Alonso) daje z dystansu aż miło patrzeć. Rzuty rożne w ofensywie swietne, Skrtel z grą głową 17, i skocznoscia tą samą, wali bramy z glowy jak szalony, czasem mnie to przeraza bo narazie 3/4 bramek jest z roznych. ;) Pracuję także jeszcze nad obroną, bo w kontratakach są troszkę niemrawi. Reasumując jest pare mankamentow, ale i tak taktyka robi piorunujące wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Rzeczywiście, te intrukcje świetnie współpracują z taktyką Kita. Testuje 32 teraz w l'pool i jak na początek idzie świetnie. ofensywny pomocnik (tj. Alonso) daje z dystansu aż miło patrzeć. Rzuty rożne w ofensywie swietne, Skrtel z grą głową 17, i skocznoscia tą samą, wali bramy z glowy jak szalony, czasem mnie to przeraza bo narazie 3/4 bramek jest z roznych. ;) Pracuję także jeszcze nad obroną, bo w kontratakach są troszkę niemrawi. Reasumując jest pare mankamentow, ale i tak taktyka robi piorunujące wrażenie.

Prawdę mówiąc jest niestety bardzo niedopracowana. Zrobiłem typowy błąd. Nie sprawdzałem na innych zespołach a w Leverkusen miałem już zgrany zespół. Na razie zacząłem robić modyfikacje na lidze angielskiej (Chelsea i WHU): obrona rzutów rożnych, podania i zwiększyć skuteczność napastnika. Generalnie zawsze mam przewagę, więcej strzelam ale czasami brak skuteczności. Bramki jak już tracę to właściwie tylko ze SFG; z rożnych niekoniecznie bezpośrednio, przeważnie z jakieś dobitki, z wolnych jak nagle znika krycie i niestety z autów. Co prawda trochę jeszcze zejdzie na testach ale początek niezły (m in. 4:0 z Man Utd w CS). Jak coś to pisz na gg. :)

Odnośnik do komentarza
Mam dobrego ofensywnego pomocnika o świetnych atrybutach technicznych i psychicznych - ma tylko jeden mankament szybkość - 9.

Czy w taskie Kita 70 może taki "powolny" zawodnik grać na pozycji ofensywnego pomocnika, czy szybkość ma znaczenie dla OPś. ?

 

Wiele zależy od tego kim grasz i na jakim poziomie.

 

Wiadomo, że w czołowych ligach taki zawodnik jest za wolny, w niższych klasach rozgrywkowych może dać radę.

Odnośnik do komentarza
Mam dobrego ofensywnego pomocnika o świetnych atrybutach technicznych i psychicznych - ma tylko jeden mankament szybkość - 9.

Czy w taskie Kita 70 może taki "powolny" zawodnik grać na pozycji ofensywnego pomocnika, czy szybkość ma znaczenie dla OPś. ?

ten OPś po prawej może być wolny

Odnośnik do komentarza
ofensywny środek - pressing , odebranie piłki ostro

napastnik - odberanie ostro i pressing

 

Powodzenia, ostrym odbiorem pilki od napastnika ryzykujesz karne. Jesli uzywam ostrego odbioru to najdalej na skrzydlowych, zawodnikach z polpola.

 

Pressing, scisle krycie i agresywny odbior to cos, czego powinno sie raczej nieduzo uzywac - na maksimum 2-3 zawodnikach przeciwnej druzyny. Pomyslcie - ustawiajac pressing na wiecej niz 1-2 zawodnikow robicie dziury w obronie / polpolu. Wyobrazcie sobie sytuacje: ustawiacie scisle krycie na takiego np. napastnika o nazwisku Rasiak ;) Gdy tylko Rasiak dostanie pilke dwoch waszych obroncow podbiegnie do niego. W tym momencie Rasiak odegra do drugiego napastnika, ktory najprawdopodobniej bedzie mial wystarczajaco duzo miejsca, aby spokojnie oddac strzal na bramke.

 

Osobiscie pressing i scisle krycie nakladam na najmocniejszych zawodnikow przeciwnika (no, chyba ze sa geniuszami pilki noznej, wtedy nalezy zostawic ich w spokoju, bo wiecej bedzie z tego szkody niz pozytku).

 

Ogolnie rzecz biorac Ameryki nie odkrywam, wystarczy poczytac instrukcje i od czasu do czasu spojrzec na podpowiedzi na ekranie, w momencie kiedy gra sie laduje, zapisuje lub przechodzi do nasepnego dnia.

Odnośnik do komentarza
ofensywny środek - pressing , odebranie piłki ostro

napastnik - odberanie ostro i pressing

 

Powodzenia, ostrym odbiorem pilki od napastnika ryzykujesz karne. Jesli uzywam ostrego odbioru to najdalej na skrzydlowych, zawodnikach z polpola.

 

Pressing, scisle krycie i agresywny odbior to cos, czego powinno sie raczej nieduzo uzywac - na maksimum 2-3 zawodnikach przeciwnej druzyny. Pomyslcie - ustawiajac pressing na wiecej niz 1-2 zawodnikow robicie dziury w obronie / polpolu. Wyobrazcie sobie sytuacje: ustawiacie scisle krycie na takiego np. napastnika o nazwisku Rasiak ;) Gdy tylko Rasiak dostanie pilke dwoch waszych obroncow podbiegnie do niego. W tym momencie Rasiak odegra do drugiego napastnika, ktory najprawdopodobniej bedzie mial wystarczajaco duzo miejsca, aby spokojnie oddac strzal na bramke.

 

Osobiscie pressing i scisle krycie nakladam na najmocniejszych zawodnikow przeciwnika (no, chyba ze sa geniuszami pilki noznej, wtedy nalezy zostawic ich w spokoju, bo wiecej bedzie z tego szkody niz pozytku).

 

Ogolnie rzecz biorac Ameryki nie odkrywam, wystarczy poczytac instrukcje i od czasu do czasu spojrzec na podpowiedzi na ekranie, w momencie kiedy gra sie laduje, zapisuje lub przechodzi do nasepnego dnia.

 

Gram od dłuższego czasu z ostrym odbiorem na napastników i nie wiem czy przeciwnicy mieli dwa karne w całym sezonie. Ideą jest nie dopuszczanie ich do pola karnego.

 

Co do pressingu to też stosuje jeżeli w ogóle to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Osobiscie pressing i scisle krycie nakladam na najmocniejszych zawodnikow przeciwnika (no, chyba ze sa geniuszami pilki noznej, wtedy nalezy zostawic ich w spokoju, bo wiecej bedzie z tego szkody niz pozytku).
Jeśli jest geniuszem to na pewno tego tak nie zostawię i nakaże krycie najlepszemu piłkarzowi od destrukcji. Odnośnie ostrych odbiorów na napastnika to gram tak cały sezon i jeszcze ani razu sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Myślę, że najlepiej to funkcjonuje wraz z wysuniętą linią obrony. Nie ma to jak natychmiastowe naciskanie na atakującego rywala...
Odnośnik do komentarza
Jeśli jest geniuszem to na pewno tego tak nie zostawię i nakaże krycie najlepszemu piłkarzowi od destrukcji.

 

Jesli grasz mocnym zespolem i masz jakiegos pilkarza, ktory ma wysokie krycie, odbior, przyspieszenie, predkosc i determinacje. W przeciwnym wypadku, probujac grac pressingiem lubscislym kryciem przeciwko pilkarzowi, ktory ma wysokie flair (intuicja? spryt? - mieszkam w UK, mam wersje angielska) wpakujesz sie tylko w klopoty.

 

Odnośnie ostrych odbiorów na napastnika to gram tak cały sezon i jeszcze ani razu sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

 

To tez zalezy od sedziego - przed meczem sprawdzam ile zoltych i czerwonych kartek dal w poprzednich spotkaniach. No i ile karnych bylo. Im wyzsza ranga rozgrywek tym bardziej spostrzegawczy / surowy jest sedzia. Osobiscie grajac np. w LM nigdy nie uzywam ostrego odbioru dalej niz na polpolu. Dodam tez, ze bardzo lubie wykorzystywac ostry odbior na kapitanach przeciwnego zespolu, lub jego gwiazdach (poza napastnikami) bo czasami prowadzi to do kontuzji:D

 

BTW. Tak obserwuje tego posta o taktykach i jestem troche zaszokowany, ze ma 68 stron ;) Niektorzy biora chyba gre zbyt powaznie i nie zdaja sobie sprawy, ze koniec koncow FM jest gra, w ktorej o zwyciestwie w duzym stopniu decyduje...czynnik losowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...