Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak zmieniam podania na bardziej bezpośrednie a właściwie to z krótkich na mieszane. To czasami pomaga. I zaczynam grać trochę szerzej, bo podania stają się dłuższe. Tzn. podania na mieszane a szerokość gry na środek. Ale to zależy też od tego jak gra przeciwnik i należy to korygować jak coś jest nie tak.

 

Macie racje co do taktyki Kita. Ja raz użyłem jego taktyki która nazywała się po prostu Kit070 i zagrałem mecz z Man Utd. Wygrałem u siebie 3:2 prawie awansując do LM. To mnie zainspirowało do stworzenia własnej taktyki i gry środkiem pomimo tego, że zawsze grałem skrzydłami. A teraz w zależności od tego jak się układa mixuję taksy: przechodzę z 4-5-1 na 4-4-2 i zamiast środkiem, gram skrzydłami i wstawiam ultra szybkich napastników i czasami się zdarza, że to pomaga. Wszystko zależy od wyczucia i inteligencji. Były mecze kiedy w lidze mi nie szło. Przegrywałem do przerwy z Polonią Bytom (ustawienie od początku Polonii 4-2-4 :D) i opieprzyłem koleżków i zmieniłem ustawienie. Skończyło się na 1:3 dla mnie :) Są różne sytuacje i trzeba się do nich dostosować. Mi na razie idzie nie najgorzej więc nie narzekam. Ważne jest też, żeby stosować dobrą selekcję piłkarzy - dobra taktyka to tylko połowa sukcesu

Odnośnik do komentarza

Przyłączę się do peanów na rzecz taktyk Kit'a (23 jaki i 7). Obie taktyki rzeczywiście są super (oczywiście należy je odpowiednio modyfikować). Nie wiem jak Wasze spostrzeżenia ale chyba rzeczywiście FM zmierza ku pełnej ralności (mowa o grze na patchu 8.02). Awansowałem Leicester do Premiership w 1 sezonie za pomocą modyfikowanej taktyki Anderwaliusa i jak się okazało ta taktyka nie skutkowała w nowym sezonie. Spróbowałem zatem sił za pomocą taktyk Kit'a (oczywiście niezbędne były dośc spore modyfikacje konkretnie pod mój zespół) no i co się okazało? Gra wygląda pięknie - akcje mojej drużyny cieszą oko - piękne klepki, kombinacje środkiem, bokami itd.... Wsyzstko pieknie i ładnie dopóki nie zacznę przegrywać (zarówno np. 0:1 jaki 1:2 itd.) i wtedy moja drużyna dochodzi chyba do wniosku, że jednak jest za cienka na Premiership i zaczyna się łamać - akcje, które do tej pory wychodziły pięknie w ogóle nie są przeprowadzane. Drużyna boi się podejść do przeciwnika, którego wcześniej kosiła aż miło, bramkarz ma problemy z wybronieniem zwyczajnych szmat i mecz kończy się pięknym wynikiem 1:3 albo 1:4 albo 1:5 (ostatnio z Boltonem). Więc zadam pytanie - czy rzeczywiście aż tak realnie może być w piłce, że drużyna, która w poprzednim sezonie kosiła wszystkich w Championship - w nowym sezonie jest totalną porażką? Rozumiem 5 meczy, rozumiem nawet 10 meczy no ale nie cały sezon? Tym bardziej, że tak jak pisałem - wszystko wygląda pięknie w tej taktyce - akcje miodzio, do czasu... Ostatni przykład: mecz z Chelsea na wyjeździe, do przerwy 3:0 dla mnie.. Po przerwie pomiędzy 78 a 94 minutą tracę 5 bramek i przegrywam gdzie, to trzeba dodać, w momencie kiedy strzelili nam pierwszą bramkę to moja drużyna stanęła w miejscu.... Nie wiem czy takiego realizmu również Wy doświadczyliście... Lub co możecie poradzić żeby ten mój stan rzeczy zmienić....

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czego się spodziewałeś po występach beniaminka w Premiership. To chyba oczywiste, że nie będziesz kosił wszystkich, nawet na znakomitej taktyce (jaką niewątpliwie jest 23 Kita). Wahania formy- naturalna rzecz, każdy zespół je przeżywa, nawet te najlepsze, ja zawsze stosuję rotację, która moim zdaniem zmniejsza ryzyko i nasilenie tego zjawiska, zawodnicy nie są "wypaleni". Musi być konkurencja, nie powinno być w zespole zawodnika nietykalnego. Co do meczów, gdzie prowadzimy 2:0 czy 3:0 i nagle nasz zespół staje w miejscu, takie sytuacje też się w realu zdarzają, chociażby w finale LM Milan vs Liverpool, od 3:0 do 3:3. Bramkarz też może mieć słabszy okres, czasem wręcz fatalny, warto wówczas dać pograć zmiennikowi, niech nr 1 wie, że nie jest nietykalny. Inna sprawa to pogadanki, może źle z nimi w przerwie "rozmawiasz", spróbuj zmienić styl rozmówek.

Odnośnik do komentarza

Też Eddie zdaję sobie sprawę, że beniaminek cudów nie zdziała i też zdaję sobie sprawę z tego, że rzeczywiście mentalność piłkarzy ma tutaj ogromne znaczenie. Zadziwia mnie po prostu to, że tego typu zachowanie piłkarzy ma miejsce w każdym meczu bez względu na przeciwnika (czy jest z najwyższej półki, czy z najniższej). Spróbuję z tą rotacją - byc może rzeczywiście tu lezy klucz do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Czy zawodnicy potrzebują czasu aby przyzwyczaić się do formacji czy do poleceń indywidualnych? Czy może i jedno i drugie?

 

Wydaje mi się że w sytuacji kiedy ustalamy taktyke drużynową zależy to od tego jak długo zespół gra razem i czy nie ma wśród zawodników problemów tzn jakieś nieporozumienia pomiędzy zawodnikami albo niezadowolenie z trenera itd ;)

A polecenia indywidualne tak czy inaczej trzeba raczej do umiejętności dopasowywać więc to zależy.

Odnośnik do komentarza

Tak, bardzo ważne jest to, żeby piłkarze byli ze sobą długo. Dlatego pomimo kupowania nowych piłkarzy więź i zrozumienie pomiędzy zawodnikami jest na wysokim poziomie bo robię nieznacznie zmiany w pierwszym zespole. To daje efekty. Ale muszę przyznać, że się wkurzyłem jak zobaczyłem sędziego w meczu z Chelsea który podyktował karnego z rękawa (nawet takie były komentarze, że karnego być nie powinno). I pomimo wyrównanej walki (posiadanie piłki 50:50, strzały po 10) to mecz przegrałem. Cholerny sędzia... A co do łatki to naprawdę nie jestem przekonany. Na 8.01 gra wygląda dobrze, czasami tylko robią niepotrzebne kółeczka ale się przyzwyczaiłem:)

Odnośnik do komentarza
czasami tylko robią niepotrzebne kółeczka ale się przyzwyczaiłem:)
I 6x sam na sam w bramkarza albo obok bramki. W 8.0.2 w bramkę i do bramki :keke:

 

Wolves86, oczywiście że potrzebują czasu. A, na pewno na początku gry kiedy ich poziom zrozumienia na boisku nie jest znakomity. Grając Barceloną po 3, 4 meczach powinno to wyglądać optymalnie, grając słabszą drużyną myślę że potrzeba więcej czasu.

Odnośnik do komentarza

Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego mój zawodnik z szybkością 20 biega wolniej od zawodnika z 16 ??

Czy ktoś wie dlaczego moim zawodnikom piłkę odbierają aż miło, a moi zawodnicy nic nie odbierają mimo tego, że mają odbiór na ostro a środkowki pomocnicy dodatkowo pressing ?? Gram Racingiem ale fatalnie mi idzie na tym nowym patchu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego mój zawodnik z szybkością 20 biega wolniej od zawodnika z 16 ??

Czy ktoś wie dlaczego moim zawodnikom piłkę odbierają aż miło, a moi zawodnicy nic nie odbierają mimo tego, że mają odbiór na ostro a środkowki pomocnicy dodatkowo pressing ?? Gram Racingiem ale fatalnie mi idzie na tym nowym patchu. Pozdrawiam

 

Spróbuj dać środkowym pomocnikom łagodny odbiór, szczególnie jeśli ich umiejętności odbierania piłki nie są jakieś specjalnie wysokie. Mi pomogło.

Odnośnik do komentarza

Odbiór delikatny- piłkarz będzie starał się zagrać wślizgiem (odebrać) jeśli będzie pewien że mu się to powiedzie,

Odbiór ostry- piłkarz będzie przy każdej nadarzającej się okazji próbował ostro odebrać piłkę przeciwnikowi. Gdy jego atrybut odbioru nie stoi na wysokim poziomie to bym nie ryzykował. Zwłaszcza że agresja np. wynosi 19, 20 :keke: Zawsze można sprawdzić, niekoniecznie musi co mecz łapać czerwoną czy żółtą kartkę ale przy świetnym technicznie rywalu może zostać ośmieszony.

 

Ja zawsze odbiór ustawiam w poleceniach drużynowych na normie i nic nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza

No cóż - w mojej taktyce pod patcha 8.01 odbiór wszyscy mieli ostry i grali dobrze, natomiast grając słabiutkim York City (już na 8.02) z piłkarzami, co tu dużo mówić, niezbyt dobrymi, ostry odbiór w ogóle się nie sprawdzał. Przeciwnik w każdym meczu miał przewagę w posiadaniu piłki, co więcej, bez przeszkód ją rozgrywał. Po ustawieniu łagodnego odbioru zawodnicy wreszcie zaczęli odbierać piłkę, zamiast ciągłych faulów i bezsensownych wślizgów. No i ilość żółtych kartek bardzo widocznie spadła.

Odnośnik do komentarza

Odnosnie duzej liczby goli zdobytych po stalych fragmentach gry. Kit 070 gdzies napisal ze wynika to z blednego krycia. Otoz posatnowie to sobie sprawdzic, bo wlasnie wygralem West H - tottenham 2-1 i gol po roznym - moj anton ferdinand (skocznosc 16) zdobyl gola, a kryl go jermaine jenas! (skocznosc 12....) Teraz bede tak analizowal kazdy staly fragment gry ktory konczy sie golem. wam tez tak proponuje. nic dziwnego ze tyle goli, jak mojego zawodnika o najlepszej skocznosc kryje ofensywny pomocnik :)

Odnośnik do komentarza
juz nie moge tej gry moze mi doradzicie.

1. Jak zwiekszyc skutecznosc ? gram tempo powolne krotkie podania gra na czas atak srodkiem obrona cofnieta. mam przewage w posiadanu pilki prawie w kazdym meczu.

2. co zrobic aby moj obroncy grali lepiej nie dopuszczali do tak wielu dosrodkowan.

 

Radziłbym ci nie grać cofniętą linią defensywną, ponieważ boczni obrońcy się gubią i dają pole do manewru skrzydłowym.

powiedz jeszcze jaką grasz formacją.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...