Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ nikt nie wymaga, aby CM Rev czy inna strona o CM/FM nie posiadała własnego forum :) CM Rev może założyć własne, ale wtedy link do tej strony zostanie stąd usunięty. Moim zdaniem to działa na prostej zasadzie "my mamy linka do was a wy do nas".

ok link, a temat w scenie? otwarty czy zamkniety? jesli zamknięty to dlaczego?

Odnośnik do komentarza

A jak założymy własne, nie usuwając linka? Co z tym zrobisz, geniuszu prawa?

 

Ależ nie trzeba być złośliwym :) Pewnie skończy się to tak samo jak w przypadku, kiedy tego linka by nie było. Nie oszukujmy się, Cm Rev stosuje się do tej zasady w bardzo luźny sposób.

 

Oczywiście to wszystko co do tej pory napisałem, napisałem jako użytkownik CMF a nie członek MT.

 

@Qcz, doskonale wiesz jak to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza

A jak założymy własne, nie usuwając linka? Co z tym zrobisz, geniuszu prawa?

To Icon Ci powie, ze nie ma ochoty promowac serwisu ktore ma swoje forum. I bedzie mial do tego prawo. Rownie dobrze, moze stwierdzic, ze nie chce tu tematow o stronach ktore maja w nazwie literki R-E-V i tez bedzie mial do tego prawo.

Odnośnik do komentarza

To już dawno nie ma nic wspólnego z owym aktem, to zasada forum.

która brami: w dziale scena są tematy dotyczące tych sajtow, ktore nie maja wlasnych for (a mają linka w stopce do cmf) , bo jedyne sluszne forum to cmf zgodnie z aktem z 2001 roku :P

Jesli nie to przedstaw swoja wersję.

Odnośnik do komentarza

@A. De Raph: Wasz stosunek do CMF mi zwisa, podobnie zresztą jak samo CMF. Przyszłość CMF mnie nie interesuje, kwestia założenia przez Was własnego forum też nie. Ja się odnoszę do szerszej kwestii, a mianowicie Waszego stosunku do "Sceny". Z jednej strony padają odwołania do aktu założycielskiego, z drugiej samo CMRev nie robi absolutnie niczego na rzecz przywrócenia/wzmocnienia jedności "Sceny". Więc byłoby po prostu ładniej, gdybyście w tej dyskusji nie zasłaniali się "dobrem Sceny", bo ono jest dla Was najmniej istotne - z perspektywy CM Revolution już od dobrych kilku lat "Scena" to Wy.

Odnośnik do komentarza

Henkel, wytrzeźwiej. Nie można być trochę w ciąży. Tak jak pisze Qcz - albo ten akt nie zobowiązuje, i Icon trzyma dział "Scena" z czystej sympatii, a ja jutro zakładam sobie drugie forum, nie usuwając linka do CMF, albo jednak obowiązuje, choć w mocno pokracznej wersji.

 

Zdecydujcie się.

 

PS. Henkel, no własnie - nie jesteś maryniarzem, i nie rządzisz. Bo rządzą inni. Maryniarze.

Odnośnik do komentarza

To już dawno nie ma nic wspólnego z owym aktem, to zasada forum.

która brami: w dziale scena są tematy dotyczące tych sajtow, ktore nie maja wlasnych for (a mają linka w stopce do cmf) , bo jedyne sluszne forum to cmf zgodnie z aktem z 2001 roku :P

To jest poprawna wersja.

 

Henkel, wytrzeźwiej. Nie można być trochę w ciąży. Tak jak pisze Qcz - albo ten akt nie zobowiązuje, i Icon trzyma dział "Scena" z czystej sympatii, a ja jutro zakładam sobie drugie forum, nie usuwając linka do CMF, albo jednak obowiązuje, choć w mocno pokracznej wersji.

 

Zdecydujcie się.

 

PS. Henkel, no własnie - nie jesteś maryniarzem, i nie rządzisz. Bo rządzą inni. Maryniarze.

Naprawde tak ciezko do Ciebie dociera, ze strona ktora ma wlasne forum nie bedzie miala tutaj wlasnego tematu.

 

Chocbys mial na tejze stronie tysiece linkow do CMF i zdjecie Icona na glownej.

 

Akt nie obowiazuje - od lat nie widze zeby obowiazywal. A nawet gdyby obowiazywal to jednym z jego zalozen bylo nie zakldanie for na stronach i ich likwidacja.

 

 

Odnosnie Maryniarzy - w takim razie prosze o definicje :>

Odnośnik do komentarza

Jakie to zabawne.

Jedziecie na Icona. Jest zły, podły, wulgarny, niesprawiedliwy, ma własnych pupili, innych olewa, nie potrafi uargomentowac swoich racji, czasem (o zgrozo) myli się, nie lubiany jak widze przez ok. 70% forumowiczów - a jednak tu jesteście! Proponowałbym trochę konsekwencji, nie lubisz czegoś/kogoś nie wchodź tu, wtedy forum umrze "śmiercią naturalną". Jesli chcesz z kimś dyskutować, zawsze możesz stworzyć wlasne forum, poinformować urzytkowników "cool" i tam bedziecie sobie rozmawiać.

 

Ma prawo dobierać sobie współpracowników jak mu się podoba. To nijako jego forum, któremu niejednokrotnie zapewne poświęca swój wolny czas, abyście mogli tu pierdziec w Marynii. To On siedział po nocach by forum od rana działało - bo foch, co się dzieje że forum nie działa.

 

I uwierzcie mi, nie podlizuję się Iconowi. Sam miałem z nim niejednokrotnie zatargi, ale troszkę obiektywizmu przyda się. Ja tu się prawie nie udzielam, co nie znaczy że nie znam dzisiejszych realiów.

 

Co do kilku wczesniej wspomnianych/wymienionych moderatorow nie wypowiem się personalnie. Dzisiejszy MT odpowiada mi w 80% i nie widzę potrzeby ich wymiany, dobrania im współpracowników.

 

Pozdrawiam, barman

Odnośnik do komentarza

I tu jest clou: "to jest JEGO forum". No i my, owieczki, powinnismy być wdzięczni naszemu pasterzowi, że łaskawie pozwala nam wypowiadać się na SWOIM forum. A mógł zabić!

 

Ech, Barman, jak Ty coś napiszesz, to się głowa sama składa do picarda.

 

PS. Nie interpretuj mojego udziału w dyskusji na temat reformy CMF jako udzielania się na nim. Nie udzielam się, wyłaniam się jak zjawa, kiedy pojawia się jakaś możliwość przeprowadzenia rozmowy na temat kierunków, w jakie może pójść to miejsce.

 

@Henkel: Maryniarz to dla mnie generalnie ktoś, kto już nie ma za wiele wspólnego z FM-em, może raz na ruski rok go odpali, ale siedzi tu godzinami, tematów o FM-ie nie odwiedza, a głównie siedzi w "RÓŻNYCH" i gada o niczym. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza

I tu jest clou: "to jest JEGO forum". No i my, owieczki, powinnismy być wdzięczni naszemu pasterzowi, że łaskawie pozwala nam wypowiadać się na SWOIM forum. A mógł zabić!

To po prostu juz nie jest forum Sceny - nie wnikam czy to forum Icona, czy grupy Moderatorow, czy Pana Kowalskiego. Fakt jest taki, ze owszem wlasciel moze go zamknac i ani Ty, ani nikt z CM Rev nie mialbym w tym temacie nic do gadania.

 

Ja nie widze w tym nic dziwnego - przez lata forum ewoluowalo i doszlismy do tego co jest teraz.

 

@Henkel: Maryniarz to dla mnie generalnie ktoś, kto już nie ma za wiele wspólnego z FM-em, może raz na ruski rok go odpali, ale siedzi tu godzinami, tematów o FM-ie nie odwiedza, a głównie siedzi w "RÓŻNYCH" i gada o niczym. To tak w skrócie.

Spoko, podpadam pod definicje, nie mam tu wladzy.

Odnośnik do komentarza

Moja umiejętność rozumienia tekstu pisanego na szczęście ma się dobrze :) Ty natomiast masz problem z zauważeniem, że "akt założycielski" już dawno przestał obowiązywać i poza kilkoma ludźmi nikomu to nie przeszkadza.

 

Tutaj akurat ja się wtrącę, bo "akt założycielski" wielokrotnie był stosowany jako argument w dyskusjach.

Odnośnik do komentarza

To już dawno nie ma nic wspólnego z owym aktem, to zasada forum.

która brami: w dziale scena są tematy dotyczące tych sajtow, ktore nie maja wlasnych for (a mają linka w stopce do cmf) , bo jedyne sluszne forum to cmf zgodnie z aktem z 2001 roku :P

To jest poprawna wersja.

No widzisz potwierdzasz tym samym, ze dla wlasnych potrzeb jeden z postulatów aktu z 2001 jest nadal ważny a inny mniej wygodny już nie.

 

W sumie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy cmrev da sobie radę bez cmf? A czy cmf na dłuzszą metę bez stron o fm? Na dobrą sprawę za kilka lat jak wszystkie stare pryki z rocznikow 78-85 założą rodziny, przestaną lub już nie grają w fm, to i w końcu przestaną odwiedzać cmf (przykładów jest wiele) i co? Działy o fm padną, bo garstka będzie w to grać. Aktywny pozostanie dział Różny i Piłka nożna i ...Marynia :D Bez dopływu świeżej krwi cmf napewno nie bedzie się rozwijało. Skąd ludzie po raz pierwszy wbijaja na nasze forum? Raczej nie z google, tylko przez sajty. Jesli będzie inne max duże i do tego oficjalne forum przy cmrev gdzie zajrzą młode wilczki? Do starych, zgorzkniałych pryków, którzy na pierwszy post odpiszą mu "spierdalaj"? Czy na oficjalne forum?

Mnie to ryba, bo z żadną stroną nie jestem i nie będę związany, ale niech sobie MT odpowie na pytanie jaką drogę wybiera...

Odnośnik do komentarza

@Henkel: Maryniarz to dla mnie generalnie ktoś, kto już nie ma za wiele wspólnego z FM-em, może raz na ruski rok go odpali, ale siedzi tu godzinami, tematów o FM-ie nie odwiedza, a głównie siedzi w "RÓŻNYCH" i gada o niczym. To tak w skrócie.

 

Definicja pasuje jakby do mnie, chociaż akurat w Maryni wypowiadam się raz na rok może. No i nie wiem nawet kto jest w MT więc gdzie mi tam do władzy.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale jednak było tu kiedyś oburzenie pogłoskami o założeniu przez CMRev własnego forum.

 

Trochę moim zdaniem nie tędy powinna prowadzić droga. Odcięcie się od CMRev totalne jest dla mnie wyrokiem śmierci na raty. Dla CMF. Owszem, nie teraz. I nie za rok. Mam jednak wrażenie, iż zdecydowana większość nowych efemowiczów związywać się będzie ze społecznością rewolucyjną, chyba z oczywistych względów (nie, nie dlatego iż jest tam lepiej). A bez świeżej krwi... Chów wsobny zabija gatunki.

 

Dlatego uważam, iż wizja CMF jako scenowego kondominium jest jednak bardziej perspektywiczna. Z założeniem, iż CMF zdobyło w międzyczasie status ważnego, niezależnego bytu, stąd dotychczasowi admini powinni również w nim egzystować, przynajmniej w dużej części. Koncepcja niestety zapewne nierealna z kilku względów, ale cóż, źle bym się czuł gdybym tego z siebie nie wyrzucił.

Odnośnik do komentarza

Wszystko bylo by fajnie gdyby na przyklad kierownictwo CM Rev chcialo podejsc do tych rozmow bez zacietrzewienia - ale skoro De Raph nie kryje swojej niecheci do CMF, podobnie robi Pucek, a szefostwo CM Rev najchetniej przenioslo by forum na swoje serwery i uzuskalo nad nim kontrole albo wrecz zalozylo swoje forum to gdzie tu pole do jakichs sensownych rozmow?

 

Jak jest sie niemalze w stanie wojny to ciezko nagle rozmawiac o koalicji i polaczeniu sil. A tu kazdy ciagnie w swoja strone - wiec albo niech strony powiedza sobie papa i zobacza co sie bedzie dzialo (nie przecze, ze to moze byc w dluzszej perspektywie wyrok dla CMF) albo niech ktos tu zacznie rozmawiac rozsadnie, bo inaczej to jest tylko stroszenie piorek i przepychanki.

 

I nie mowie, ze Icon jest bez winy - obie strony sie pusza.

Odnośnik do komentarza

Wojna, wojna. Jaka wojna? Ty chyba już nie pamiętasz, jak tu kiedyś wojny wyglądały :) Ot, wymiana katalogu rozbieżności i nonsensowna prowokacja Pucka.

Spoko - ale czy oprocz wertowania katalogu strony maja zamiar cos zrobic? Bo ja szczerze mowiac nie widze zeby ta dyskusja do czegos miala prowadzic oprocz tego, ze Icon nazwie De Rapha pajacem, a na Rewolucji niektorzy beda szczytowac z powodu tego, ze dokopali CMF :P.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...