Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegając od kłótni, waśni, starych zatarczek między Wami, proponuje pewną zmianę estetyczną. A mianowicie chodzi i o utworzenie FM Retro i przerzucenie tam fm od 2008 w dół bądź jeżeli nie jest to możliwe to proszę o wywalenie stąd - * Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011) tegoż oto (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Powinieneś to wiedzieć kocie, bo sam wysuwałeś w adminowni swoje propozycje odnośnie tego zagadnienia.

Nie jestem juz w adminowni, moge nie byc na biezaco...

 

W prosty sposób - chcieli go ludzie, mieli do niego zaufanie, MT miał do niego zaufanie, to podstawa aby dać takiemu użytkownikowi szansę.

Panowie z CM Rev - to Wasza szansa, Icon napisal wlasnie przepis na droge od rejestracji do administracji. A zatem napisze to wyraznie, aby ten falszywy argument juz nie powrocil: bycie zwiazanym z CMF nie jest warunkiem koniecznym do bycia tu adminem, mozna tu wejsc z marszu, pol roku i hyc - na sam szczyt (wiem, bo sam tak mialem).

 

Więc powiedz to również Gabe'owi, który dużo wcześniej wspominał o "szefowaniu".

A zadal od kogos dowodow na przeciwna teze? Poza tym sam dobrze wiesz, ze jego informacja rozni sie od Twojej (Twoja jest, powiedzmy, malo precyzyjna). W Twoim przypadku chodzi o ocene - nie jestes w stanie zapewnic, ze kazdy byly mod potwierdzi, ze nie byles uzurpatorem.

 

No i na koniec wisienka: ANI SLOWEM nie odniosles sie do KLUCZOWEJ sprawy Czarlsa - byl modem z ramienia CFM czy jednak wyrozniono go tak jak wielu innych (citko, Vend, Ernie etc.) za aktywnosc na forum? Jesli prawdziwe jest zdanie 1, to aktualne sa pytania z poprzedniego posta (dlaczego jedna wspolpracujaca z CMF strona zostala wyrozniona tym zaszczytem, a inne pominiete?), jesli zas zdanie 2, to czemu piszesz o nim jak o przedstawicielu CFM? Masz w tym jakis interes?

Odnośnik do komentarza
Odbiegając od kłótni, waśni, starych zatarczek między Wami, proponuje pewną zmianę estetyczną. A mianowicie chodzi i o utworzenie FM Retro i przerzucenie tam fm od 2008 w dół

Myślałem o tym już wcześniej. Zajmę się tym jak będę miał wolne, bo tematom trzeba będzie nadać tagi [FM 2008], [FM 2007] itd.

to proszę o wywalenie stąd - * Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011) tegoż oto (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

To akurat jest wykluczone z prostej przyczyny - to najlepszy znak rozpoznawalny dla robotów sieciowych.

Odnośnik do komentarza

Przeciez dobrze wiadomo, ze w chwili obecnej dobor moderatorow jest typowo uznaniowy. Przez kogo ta decyzja jest podejmowana nie mam pojecia - bo nie mam dostepu do forum administracyjnego - ale mowienie, ze uzytkownicy maja wplyw na wybor moda jest gruba przesada, bo nie pamietam zeby ostanio mialy miejsce jakies jawne wybory.

 

Szczerze mowiac nie przeszkadza mi to jakos strasznie, bo to czy moderatorem jest Pan X, czy Pan Y juz dawno przestalo miec jakikolwiek wplyw na moja egzystencje na tym forum - czasem tylko zapala mi sie lampka, ze kiedys ustalenia byly inne.

 

Nie ma zadnego jasnego i jawnego sposobu doboru moderatorow ktory teoretycznie istnial wczesniej - i jesli macie ochote go wypracowac to prosze bardzo, ale jesli mamy czytac kolejne pol stronicowe posty na temat tego, ze kazdy z Was niby chcialbym cos ustalic, ale tak naprawde nic w tym kierunku nie zrobi to odpuscie i nie traccie energii, bo po co :)

 

Mowie to zupelnie bez spinania sie... Jak ma byc tak jak jest to niech bedzie, a jesli mialo by sie cos zmienic (w co watpie) to siadzcie, pogadajcie i postarajcie sie zeby to nie trwalo pol roku ;)

Odnośnik do komentarza

Zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiem, mimo że całkowicie nie rozumiem w jakim celu tutaj się sprzeczamy. Jeśli chodzi o moje moderowanie kilkoma działami na CMF (były to głównie Kariery i Retro), to pamiętam, że była najpierw od Icona propozycja ambasadorów, lecz na początku żadnego kandydata nie wysunęliśmy (czyt. Centrum FM). Dopiero później, w momencie przebudowy MT, kiedy pojawili się moderatorzy zadaniowi, a ilość "zielonych" adminów została zmniejszona, dostałem propozycję od Icona. A pytanie, czy dostałem ją z powodu tego, że byłem/jestem członkiem Centrum FM, czy z powodu swojej aktywności na forum i zaufaniu, to jest pytanie do Icona, nie do mnie. Choć wydaje mi się, że raczej była to nominacja, która nie miała związku z moją przynależnością do strony.

Odnośnik do komentarza
Panowie z CM Rev - to Wasza szansa, Icon napisal wlasnie przepis na droge od rejestracji do administracji. A zatem napisze to wyraznie, aby ten falszywy argument juz nie powrocil: bycie zwiazanym z CMF nie jest warunkiem koniecznym do bycia tu adminem, mozna tu wejsc z marszu, pol roku i hyc - na sam szczyt (wiem, bo sam tak mialem).

Nie wiem czy jesteś tak głupi, czy też na takiego się zgrywasz. W każdym razie czym innym jest półroczne pozytywne i aktywne uczestniczenie w życiu forum, a czym innym czteroletnie szkodzenie temu miejscu.

No i na koniec wisienka: ANI SLOWEM nie odniosles sie do KLUCZOWEJ sprawy Czarlsa - byl modem z ramienia CFM czy jednak wyrozniono go tak jak wielu innych (citko, Vend, Ernie etc.) za aktywnosc na forum? Jesli prawdziwe jest zdanie 1, to aktualne sa pytania z poprzedniego posta (dlaczego jedna wspolpracujaca z CMF strona zostala wyrozniona tym zaszczytem, a inne pominiete?), jesli zas zdanie 2, to czemu piszesz o nim jak o przedstawicielu CFM? Masz w tym jakis interes?

Napisałem to dużo wcześniej, jednak przez twoje zacietrzewienie nie dojrzałeś tego.

Czarls został zaproponowany jako osoba, którą chcielibyśmy mieć na forum jako moderator. Pisząc do Ziutka (jeżeli mnie pamięć nie byli, był to on, lub był to ktoś inny, kto wtedy odpowiadał za Centrum) poinformowałem go o sprawie, zapytałem kogo wytypowałby jako przedstawiciela i jednocześnie napisałem mu nicki osób, na które zgodzimy się bezwarunkowo. Jedną z tych osób był Czarls. Z Czarlsem się w tej sprawie nie kontaktowałem. Dopiero później rozmawialiśmy o dołączeniu do ścisłego grona MT.

 

Czemu Centrum miało kogoś od siebie na CM Rev nie? Bo CM Rev nie wytypowało nikogo. Zresztą do tej pory nie zrobiło tego.

Odnośnik do komentarza
po co na CMF ludzie, którzy nie są z tym miejscem w żaden sposób związani i nigdy nie pełnili funkcji moderatora?

W takim razie jak wytlumaczysz obecnosc w MT Erniego Souchaka, ktory zarejestrowal sie tutaj nieco ponad rok temu, a adminem jest juz co najmniej od kilku miesiecy? Przeciez to mogl byc sabotazysta, mogacy w nieodpowiedzialny sposob zburzyc porzadek CMF! Logika wymaga spojnosci argumentacji, nie sadzisz?

 

Po pierwsze udowodnij, że nie jestem z tym miejscem związany (choćby sam fakt posiadania konta powoduje związanie z CMF, że o zlocie nie wspomnę). Po drugie przypomnij sobie argumentację jakiej użyłeś tłumacząc moją nominację do CMF Awards (swoją drogą nieźle Ci się musiała optyka zmienić, skoro teraz jesteś gotów nazywać mnie sabotażystą), bo teza o braku odpowiedzialności w tej materii brzmi zabawnie, zwłaszcza w kontekście prowadzenia forumowej Ligi Typerów.

 

A co do piramidek i stulejarzy - w pierwszej kwestii zniesienie karania za piramdy w Hyde Parku moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem, a sprawa edytowania piramid poza tym działem to z mojego punktu widzenia i doświadczenia moderatorskiego i administracyjnego (żeby była jasność - nabyte za czasów działania w środowisku scenowym Trainza) to mimo wszystko pójście za daleko, bo uważam, że to co użytkownik forum napisze to świadczy o nim samym. A jeżeli miałbym poprzeć edytowanie piramid to za cenę niewręczania ostrzeżeń ich autorom.

 

Natomiast w kwestii odzywek ad personam - utrzymanie indywidualnego rozpatrywania zdarzeń, ale zunifikowanie kar za takie przewinienia.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak w tej chwili modem jest Seju... Nikt przeciez nie powie, ze to oficjalny przedstawieciel CM Rev :>

Seju ma realny wpływ na kształt działu graficznego. Co więcej - dostał ode mnie wolną rękę w tym dziale. Panowie z CM Rev tego nie chcą widzieć, ale pokojowo i drogą kompromisu można zdziałać więcej niż drogą rewolucji. W przypadku wybierania Seju byłem świadomy z jakiej jest strony, ale nie miało to dla mnie żadnego znaczenia. Najważniejsze było to, że jest to PEWNĄ osoba, która ma swój pomysł na dział. No i nie wzbudzała negatywnych emocji wśród użytkowników.

 

I tu przy okazji obalony zostaje mit De Rapha, że kogokolwiek by z CM Rev nie zaproponował to ta osoba by mi i tak nie odpowiadała ;)

Odnośnik do komentarza
Nie ma zadnego jasnego i jawnego sposobu doboru moderatorow ktory teoretycznie istnial wczesniej - i jesli macie ochote go wypracowac to prosze bardzo, ale jesli mamy czytac kolejne pol stronicowe posty na temat tego, ze kazdy z Was niby chcialbym cos ustalic, ale tak naprawde nic w tym kierunku nie zrobi to odpuscie i nie traccie energii, bo po co

 

Mowie to zupelnie bez spinania sie... Jak ma byc tak jak jest to niech bedzie, a jesli mialo by sie cos zmienic (w co watpie) to siadzcie, pogadajcie i postarajcie sie zeby to nie trwalo pol roku

trudno się nie zgodzić z tym wszystkim.

dla mnie nie ma totalnie znaczenia czy któryś z modów jest ze strony X, inny ze strony Y. jeśli dobrze spełnia swoje obowiązki i userzy na niego zbytnio nie narzekają to może on być i z www.tvtrwam.pl

 

jeśli kiedyś były jakieś propozycje iż modów można "wybierać" ze stron o FM i ten pomysł upadł to trudno. było minęło i nie ma. jak ktoś bardzo chce wrócić do tego to powinnien wystawić konkretną ofertę a nie się spinać i jak opisze Henkel- i nie robić nic.

albo konkrety albo zostawić jak jest.

kwestia ta moim zdaniem dotyka nie wiem jak śmieszny procent userów forum- 0,5? 1%?

innym nie przeszkadza więc niech zostanie jak jest- czyli jak za zasługi (czy jak kto tam to sobie nazwie). pomaga człowiek na forum itp to niech będzie modem.

a nie będą ludzie ze stron i wtedy moga nastąpić już wieksze spinki- typu: ten moderator nie pozwala mi zrobić tego bo jest ze strony FMX, a tamten jest z FMY i by mi pozwolił.

 

W przypadku wybierania Seju byłem świadomy z jakiej jest strony, ale nie miało to dla mnie żadnego znaczenia. Najważniejsze było to, że jest to PEWNĄ osoba, która ma swój pomysł na dział. No i nie wzbudzała negatywnych emocji wśród użytkowników.

oto to! po całej szerokośći racja.

 

sorry za długie wywody.

Edytowane przez makAA
Odnośnik do komentarza
Inna sprawa, że nicki, które bym zaproponował, na pewno by Tobie nie odpowiadały. Ale raczej ciężko, by ktokolwiek z CM Rev Ci odpowiadał. Dlatego, z mojej strony, może istnieć tylko formuła niezależności proponowanych moderatorów od "widzimisię" reszty.

Albo masz mocno ograniczony sposób myślenia, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Nie chodzi o to czy te osoby spodobałyby się mnie. Chodzi o to czy te osoby spodobałyby się użytkownikom.

Ja tu jestem tylko narzędziem.

Aha, taka mała rzecz mi się przypomniała: zdefiniuj mi pojęcie "mania cokolwiek wspólnego z CMF", bo skoro Pucek, człowiek, który ma tu konto od lat, ma też etykietę "Przyjaciela CMF", nie ma wg. Ciebie nic wspólnego z CMF, to co trzeba zrobić, by mieć? Ciekawi mnie bardzo ta definicja.

Pucek ma tyle wspólnego z forum, że w co 2 poście domaga się likwidacji forum. Naprawdę przykład godnego zaufania człowieka i idealnego kandydata na moderatora CMF :)

 

 

 

Jedna propozycja padła - Pucek, poddajmy ją głosowaniu. Ocenimy jego przydatność.

 

Uwierz mi - nie mam potrzeby posiadania moderatora z ramienia CM Rev. Dlatego też nie korzystamy z opcji "ambasadora", półśrodki nas nie interesują, bo nie chcemy być listkami figowymi. Wręcz - nie ukrywam tego - fakt, że jakiś redaktor miałby tracić swój czas, który mógłby poświęcić na działalność dla strony, na pałętanie sie tutaj, jest mi zupełnie nie na rękę. Inna sprawa, że nicki, które bym zaproponował, na pewno by Tobie nie odpowiadały. Ale raczej ciężko, by ktokolwiek z CM Rev Ci odpowiadał. Dlatego, z mojej strony, może istnieć tylko formuła niezależności proponowanych moderatorów od "widzimisię" reszty.

 

 

 

Rozumiem,że Seju się pałęta po CMF`ie, zamiast w trudzie pracować Ku Chwale CMRev ;)

 

I jeszcze jedno, rozumiem, że tolerowałbyś w redakcji redaktora, który notorycznie by pisał, że jest za likwidacją serwisu.

 

Zdefiniuj pojęcie "widzimisię reszty" :>

Odnośnik do komentarza
(swoją drogą nieźle Ci się musiała optyka zmienić, skoro teraz jesteś gotów nazywać mnie sabotażystą)

Chlopie, czytaj ze zrozumieniem, bo jeszcze pomysle, ze moja nominacja sprzed roku byla chybiona... Nie o Ciebie tu idzie, a o Icona, ktory uzywa argumentow nigdy niemajacych znaczenia przy nominacjach (i dobrze, bo to nie srodowisko kibicowskie, w ktorym trzeba miec kilkadziesiat wyjazdow, zeby zdobyc szacunek - tu pokazanie sie z dobrej strony jest doceniane).

 

Czarls został zaproponowany jako osoba, którą chcielibyśmy mieć na forum jako moderator. Pisząc do Ziutka (jeżeli mnie pamięć nie byli, był to on, lub był to ktoś inny, kto wtedy odpowiadał za Centrum) poinformowałem go o sprawie, zapytałem kogo wytypowałby jako przedstawiciela i jednocześnie napisałem mu nicki osób, na które zgodzimy się bezwarunkowo. Jedną z tych osób był Czarls.

Krecisz, wiec zapytam inaczej - czy gdyby tak samo aktywny na CMF Czarls nie byl zwiazany z CFM, to czy zostalby modem? Z tego, co pisze tu Czarls, wynika, ze doceniono (slusznie!) jego prace na forum, a nie obecnosc w redakcji. Czyli nie byl zadnym przedstawicielem CFM, a po prostu jednym z kilku (nicki w poprzednim poscie) modow funkcyjnych, z zielonym swiatlem na zostanie ambasadorem CFM po ewentualnym starcie projektu. Pytam wiec: czemu przedstawiasz go jako bylego przedstawiciela CFM? Pomyliles sie (jesli tak, to przepros za pomylke), klamiesz (jesli tak, to przyznaj sie do klamstwa i przepros), a moze chodzi o jeszcze cos innego (hint: przedstawienie CM Rev jako strony, ktora - w przeciwienstwie do protagonistow z CFM - zbojkotowala projekt)?

 

Czemu Centrum miało kogoś od siebie na CM Rev nie? Bo CM Rev nie wytypowało nikogo. Zresztą do tej pory nie zrobiło tego.

A co sie stanie, jesli wytypuje? Jesli kandydatura zostanie zaakceptowana, to na jakie uprawnienia taki przedstawiciel moze liczyc? Moderka na dzialy scenowe, MT?

Odnośnik do komentarza
Krecisz, wiec zapytam inaczej - czy gdyby tak samo aktywny na CMF Czarls nie byl zwiazany z CFM, to czy zostalby modem?

Daruj sobie osobiste podjazdy, bo to się już robi nudne. Był aktywny, nadawał się na moda, był z Centrum, więc mógł być jednocześnie dobrym modem i przedstawicielem serwisu. Aż tak trudne do zrozumienia?

 

A co sie stanie, jesli wytypuje? Jesli kandydatura zostanie zaakceptowana, to na jakie uprawnienia taki przedstawiciel moze liczyc? Moderka na dzialy scenowe, MT?

Jeśli wytypuje to zostaje poddany ocenie użytkowników. Pisałem to już wcześniej i nie będę się powtarzał. Nienawidzę takich ignorantów jak ty, którzy wbijają w temat, nie czytają go i zmuszają mnie do odpowiadania na pytania, na które odpowiedzi udzieliłem wczoraj.

 

Koniec tematu. Nie zamierzam z tobą dalej dyskutować SZk.

Odnośnik do komentarza
A jeżeli miałbym poprzeć edytowanie piramid to za cenę niewręczania ostrzeżeń ich autorom.

Pelna zgoda. Czy mam to uwazac za oficjalne stanowisko MT?

 

Natomiast w kwestii odzywek ad personam - utrzymanie indywidualnego rozpatrywania zdarzeń, ale zunifikowanie kar za takie przewinienia.

Ok, ale co wtedy decyduje o obrazliwosci lub nieobrazliwosci?

 

Daruj sobie osobiste podjazdy, bo to się już robi nudne. Był aktywny, nadawał się na moda, był z Centrum, więc mógł być jednocześnie dobrym modem i przedstawicielem serwisu. Aż tak trudne do zrozumienia?

Tu nie chodzi o to, kim mogl byc, a kim byl. Ja juz sie gubie - byli ci przedstawiciele stron, czy ich nie bylo? Czy ten projekt ruszyl, czy nie? Z tego co widze i pamietam, to byl (bardzo dobrym zreszta) modem z otwarta droga na przedstawiciela, jesli idea ambasadorow zosanie zaakceptowana.

 

I gdzie tu masz osobisty podjazd? Ja tylko chce ustalic fakty...

 

Jeśli wytypuje to zostaje poddany ocenie użytkowników.

To jakies novum - przeciez inni modzi nie byli poddawani ocenie uzytkownikow, tylko powolywani przez MT, co bylo oglaszane w odpowiednim temacie. Dlaczego ewentualny przedstawiciel CM Rev mialby przechodzic jakis inny proces rekrutacji? Za moich czasow (co bylo sluszne) decydowal MT.

 

Czy nazwanie mnie ignorantem (tu) i smiesznym czlowiekiem (Marynia) podpada juz pod recydywe za obrazanie userow? Prosze MT o zdyscyplinowanie swojego czlonka. Zgodnie z logika sprawy stulejarskiej (do czasu wiazacego komunikatu o zmianie stanowiska przez MT uwazam obecna wykladnie jako obowiazujaca), powinien on dostac bezterminowego bana.

 

wbijają w temat, nie czytają go i zmuszają mnie do odpowiadania na pytania, na które odpowiedzi udzieliłem wczoraj

Pytalem o konkretna rzecz - jak dlugi bedzie ban dla Hyde'a? Pokaz mi odpowiedz, synek.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze małą rewolucję proponuję, zainspirowaną przez Szczurka.

 

Co sądzicie o zezwoleniu na embedowaniu dowolnej ilości grafiki (także poza meliną grafików), pod dwoma warunkami (jednym pomocniczym): otagowaniu jako spoiler i opisaniu co ten spoiler zawiera.

 

Argumentem przeciw grafikom była pstrokatowatość postów z grafiką - w ten sposób obrazek mógłby zobaczyć jedynie ten, kto chce, a po obejrzeniu można spoiler zamknąć. Póki co rozważam tylko, bo chyba ustawienia forum na takie chwyty nie pozwala :-k

Odnośnik do komentarza
Co sądzicie o zezwoleniu na embedowaniu dowolnej ilości grafiki (także poza meliną grafików), pod dwoma warunkami (jednym pomocniczym): otagowaniu jako spoiler i opisaniu co ten spoiler zawiera.

jestem na NIE.

tak jak jest jest ok.

 

Ambitne wyjasnienie.

Jestem za, jesli chodzi o spojlerowanie. Nic nie razi po oczach, kto chce zobaczyc, zobaczy. Niezla mysl. Mozna to przetestowac przez jakis czas (tydzien?), po czym poddac to rozwiazanie ocenie.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...