Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To doskonały pomysł! A gdyby jeszcze przez to stawał się szefem ModTeamu, to byłoby świetnie. Chociaż nie wiem czy znowu na serio można by to postulować, bo znowu zostanę zmiażdżony...

 

Hmm, nie wiem czy wiesz, ale "szefem" MT za mojej kadencji był... Feanor (myślę, że wielkiej tajemnicy nie zdradzę) :>

 

Icon jest administratorem forum, a to trochę inna funkcja. Nie każdy dobry Moderator byłby dobrym administratorem.

Odnośnik do komentarza

Pucek zyje w blednym przeswiadczeniu, ze tu panuje demokracja albo ze wladza chce tej demokracji :>

 

Ja bym dodał, czy Masy Forumowe, też chcą demokracji.

 

Prawda jest taka, że na CMF udziela się masowo kilka procent użytkowników i najczęściej jest to grupa tzw. Maryniowego Misia ;)

 

W sumie częściowo MT dał szansę zgłaszać kandydatury na Moderatora.

Odnośnik do komentarza

Heniu i Brachu, tu tym razem nie chodzi o jakieś moje szczególne harce, tylko o to, że kiedy wszyscy łożymy i uwaga - ja też na to forum, to powinniśmy mieć jak największy udział w możliwości decydowania o jego losach. To bardzo prosta zasada i chyba nikt nie odmówi jej uczciwości.

Odnośnik do komentarza

Pozno, ale zawsze (mialem inne rzeczy do roboty):

 

W nowym regulaminie piramidki nadal byłyby zakazane, ale karą za ich stosowanie byłoby usunięcie posta lub jego wyedytowanie przez moderatora w celu wycięcia wszystkich tagów quote. Ostrzeżeń nie stosowalibyśmy w ogóle do pojedynczych piramid, wyjątek stanowiliby użytkownicy, którzy robiliby to nagminnie i mimo ostrzeżeń moderatora nadal celowo wrzucaliby w treściach postów nagromadzone cytowania.

Moim zdaniem wyedytowanie posta to nie kara, jesli edytujemy cytowana czesc (oczywiscie ruszenie nielamiacego regulaminu dopiska autora posta to juz zbrodnia moderatorska) - proponuje podejsce celowe. Wyeliminowanie piramidek powinno miec na celu skrocenie forumowiczowi czasu dotarcia do wlasciwego argumentu w dyskusji - stad blokowe cytaty z posta poprzednika powinny byc wycinane. Autora takich cytowan nalezy upomniec, a jesli sie nie zastosuje, dopiero potem karac ostrzezeniem/zakazem pisania (jak nie zrozumial po dobroci, to niech sobie jeszcze poczyta i przyswoi dobre zwyczaje).

 

Co do piramid w Maryni, za ktore mozna otrzymac ostrzezenie i zakaz pisania (wiem, bo dostalem), sugeruje calkowite olanie sprawy, gdyz tam piramidy sa elementem wystroju i klimatu. Jesli zdanie MT jest inne, to prosze chociaz o konsekwencje i rownomierne karanie wszystkich piramidkujacych (bardzo wazne w tej kwestii jest szybkie reagowanie na raporty).

 

3. Sprawa stulejarzy i nolajfów.

 

Tutaj padło wiele sprzecznych opinii. Również wolałbym aby sprawa była unormowana na przyszłość. Powiedzmy, że na razie wstrzymam się z opinią i propozycją rozwiązania sprawy, bo sam do końca nie wiem jak to rozwiązać. Czytając jeszcze raz argumenty wszystkich stron dochodzę do wniosku, że każdy ma trochę racji. Nie ma złotego środka, więc chciałbym aby ta decyzja była podjęta wspólnie z użytkownikami.

ad3: tutaj niestety trudno wypracować jednoznaczne stanowisko, więc do każdej sprawy trzeba będzie podchodzić indywidualnie.

 

Troche to kpina, ze ta sprawa ma skonczyc sie w taki sposob - przeciez jej istota jest wlasnie to, ze do kazdej sprawy podchodzi sie indywidualnie, co rodzi podejrzenie nierownego traktowania, uznaniowego karania za zblizone przewinienia (jednemu ban, drugiemu ostrzezenie, w jednym przypadku recydywa ma znaczenie - w innym jakos niebardzo, jeden ma szanse sie obronic, cytujac slowniki, inny nie ma tej szansy, bo ma bana).

 

Ja wiem, ze trudno wypracowac jednoznaczne stanowisko, ale chyba od czegos jest MT? Bo chyba nie od karania za piramidki w Maryni... Jesli to MT ma pelnic wiodaca role na forum, to licze, ze sa tam na tyle tegie glowy, zeby umiec rozwiklac taki dylemat. Stwierdzic, ze to trudna sprawa, to kazdy glupi potrafi...

 

Zaproponowalbym kryterium kwantyfikatorow slownikowych, ale w tym przypadku sprawa rozchodzi sie o slowa raczej niewystepujace w oficjalnych publikacjach leksykograficznych. Proponuje wiec stulejarz/nolajf traktowac jako synonimy osob spedzajacych wiekszosc czasu w wirtualnej rzeczywistosci, unikajacych kontaktow z otoczeniem. Nie sa to wiec okreslenia obrazliwe (opisuja rzeczywistosc), no chyba ze zostana wzmocnione przydawkami typu: glupi, zalosny, frajerski, politowania godny, gdyz takie okreslenia zawieraja w sobie element negatywnej oceny, co juz podpada pod obrazliwy wydzwiek.

 

PS. Padlo przy okazji tej dyskusji, ze dla Hyde'a tym razem ban bedzie dluzszy - mozna wiedziec konkretnie, jak dlugi i od czego to zalezy?

Odnośnik do komentarza
... wszyscy łożymy i uwaga - ja też na to forum, to powinniśmy mieć jak największy udział w możliwości decydowania o jego losach.

Bo się zdenerwowałem. Szanowny Panie Pucku(-cek) czy jak kto Ciebie zwał, jeżeli uważasz, że wpłacenie min. 10 zł na forum raz na ruski rok sprawia, że możesz decydować o losach forum bo łożysz i szczycisz się mianem przyjaciela forum ? Rewolucje rób u siebie a nie tutaj. Bo jeżeli Ja wpłaciłbym 10 zł na konto cm rev to czy Panowie Bobi albo A. De Raph daliby mi decydować o stronie ?

Z jednej strony chcesz likwidacji forum a z drugiej wpłacasz pieniądze na forum, które nienawidzisz, które byś zniszczył jakbyś zdobył "klucz".

Czasami zastanów się co piszesz bo swoimi słowami obrażasz innych a niekiedy i denerwujesz - tak jak mnie teraz. Pamiętaj, że zacytuje

bez Was - nie ma Nas
.

 

Co do plebiscytu: to tak jak pisał Kinas przydała by się możliwość wyboru moderatora roku. Dodatkowo, kwestia usera roku - tu bym rozbił na dwie kategorie: maryn(i)arz roku i najbardziej pomocny użytkownik.

Odnośnik do komentarza

Heniu i Brachu, tu tym razem nie chodzi o jakieś moje szczególne harce, tylko o to, że kiedy wszyscy łożymy i uwaga - ja też na to forum, to powinniśmy mieć jak największy udział w możliwości decydowania o jego losach. To bardzo prosta zasada i chyba nikt nie odmówi jej uczciwości.

Uwaga - przed lozeniem mogles sie spokojnie zorientowac jakie profity z lozenia bedziesz mial. Teraz odwracasz kota ogonem i usilujesz przekazac nam, ze skoro wplacasz pieniadze to niejako powinienes miec prawo decydowac o losach forum.

 

Nie masz prawa i prawa miec nie bedziesz. I dobrze o tym wiedziales przed wplaceniem pieniedzy.

Odnośnik do komentarza

Dlatego piszę o tym, że powinniśmy, a nie żądamy. Rozumiałbym to jako dobry gest ze strony administracji. Chodzi tylko o kadencyjność szefowania ModTeamowi, przez kogoś, kogo na najlepszego (kategoria Moderator roku, a nie Ulubiony moderator roku) moderatora wybiorą wszyscy użytkownicy, którzy będą chcieli zagłosować.

Odnośnik do komentarza

Dlatego piszę o tym, że powinniśmy, a nie żądamy. Rozumiałbym to jako dobry gest ze strony administracji. Chodzi tylko o kadencyjność szefowania ModTeamowi, przez kogoś, kogo na najlepszego (kategoria Moderator roku, a nie Ulubiony moderator roku) moderatora wybiorą wszyscy użytkownicy, którzy będą chcieli zagłosować.

Ale tu nigdy nie bylo woli wprowadzania szeroko pojetej demoracji - zreszta w formie jaka Ty to proponujesz to byla by oligarchia. Wplyw na rozwoj forum mieli by Ci ktorzy zaplaca. Chyba, ze jednak dopuszczasz do glosowania wszystkich uzytkownikow co mozna wnioskowac z ostatniego posta.

 

Zadziwia mnie czemu chcesz reformowac forum ktore na swoje obecne zasady pracowlao 10 lat i czuje sie z nimi dobrze. Czasem dochodzi tu do wrzenia, ale generalnie wszyscy przystali na taki, a nie inny sposob sprawowania wladzy i decydowania o losie forum.

 

Nikogo nie zdemokratyzujesz na sile.

Odnośnik do komentarza

To może niech każdy kto chciałby wygrać (lub przynajmniej być nominowanym) wymyśli jakąś kategorię, w której mógłby zaistnieć. Wzorem plebiscytów piłkarskich:

Najlepszy Bramkarz - wiadomo, tutaj będziemy wybierać moderatorów

Najlepszy Obrońca - tutaj oczywiście wybieramy Trolla Roku, bo oni zazwyczaj z zapałem godnym lepszej sprawy bronią jakichś chorych idei

Najlepszy Pomocnik - tutaj wytypujemy najpomocniejszego usera

Najlepszy Napastnik - tutaj widziałbym autora najlepszej Kariery

Maskotka Drużyny - oczywiście, najfajniejszy Maryniarz

Odnośnik do komentarza

Dlatego piszę o tym, że powinniśmy, a nie żądamy. Rozumiałbym to jako dobry gest ze strony administracji. Chodzi tylko o kadencyjność szefowania ModTeamowi, przez kogoś, kogo na najlepszego (kategoria Moderator roku, a nie Ulubiony moderator roku) moderatora wybiorą wszyscy użytkownicy, którzy będą chcieli zagłosować.

Ale tu nigdy nie bylo woli wprowadzania szeroko pojetej demoracji - zreszta w formie jaka Ty to proponujesz to byla by oligarchia. Wplyw na rozwoj forum mieli by Ci ktorzy zaplaca. Chyba, ze jednak dopuszczasz do glosowania wszystkich uzytkownikow co mozna wnioskowac z ostatniego posta.

 

Zadziwia mnie czemu chcesz reformowac forum ktore na swoje obecne zasady pracowlao 10 lat i czuje sie z nimi dobrze. Czasem dochodzi tu do wrzenia, ale generalnie wszyscy przystali na taki, a nie inny sposob sprawowania wladzy i decydowania o losie forum.

 

Nikogo nie zdemokratyzujesz na sile.

Oczywiście, że głosowanie wszystkich. O tych, którzy łożą pisałem po to, żeby uzmysłowić, że CM Forum utrzymują użytkownicy, a nie utrzymuje się ono samo z siebie i dlatego powinni mieć jak największy wpływ na ludzi, którzy go kształtują i na podejmowane decyzje.

 

Wrzało i co ważne, jednak czasem się zmieniało. Ostatnio duża w tym zasługa Icona, chyba, przynajmniej na moje oko tak to wygląda. A chyba w wyniku tego, że jakiś czas temu został bardzo skrytykowany i wziął się za to. Z korzyścią dla CMF.

 

Przecież ja nie chcę demokratyzować na siłę, jakbym miał to niby zrobić?

To może niech każdy kto chciałby wygrać (lub przynajmniej być nominowanym) wymyśli jakąś kategorię, w której mógłby zaistnieć. Wzorem plebiscytów piłkarskich:

Najlepszy Bramkarz - wiadomo, tutaj będziemy wybierać moderatorów

Najlepszy Obrońca - tutaj oczywiście wybieramy Trolla Roku, bo oni zazwyczaj z zapałem godnym lepszej sprawy bronią jakichś chorych idei

Najlepszy Pomocnik - tutaj wytypujemy najpomocniejszego usera

Najlepszy Napastnik - tutaj widziałbym autora najlepszej Kariery

Maskotka Drużyny - oczywiście, najfajniejszy Maryniarz

Tak, śmieszne, ale za to może docenią Cię w Maryni, a nie tutaj.

Odnośnik do komentarza

Pucku ja po prostu nie rozumiem Twoich pobudek...

 

Bo to bardziej wyglada jak proba zdestabilizowania forum albo dobrania sie do jego bebechow niz prawdziwa troska o jego rozwoj.

 

Najpierw kurwisz, potem prowokujesz, teraz niby chcesz merytorycznie rozmawiac - a ja Ci po prostu nie ufam.

 

I mysle, ze Icon tez.

Odnośnik do komentarza

Pucku ja po prostu nie rozumiem Twoich pobudek...

 

Bo to bardziej wyglada jak proba zdestabilizowania forum albo dobrania sie do jego bebechow niz prawdziwa troska o jego rozwoj.

 

Najpierw kurwisz, potem prowokujesz, teraz niby chcesz merytorycznie rozmawiac - a ja Ci po prostu nie ufam.

 

I mysle, ze Icon tez.

Moje pobudki są banalne: zmusić kierownictwo CM Revolution do utworzenia własnego forum, a jeśli się to nie udaje, to przedyskutować i ewentualnie wprowadzić moje pomysły co do zmian na CM Forum.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że głosowanie wszystkich. O tych, którzy łożą pisałem po to, żeby uzmysłowić, że CM Forum utrzymują użytkownicy, a nie utrzymuje się ono samo z siebie i dlatego powinni mieć jak największy wpływ na ludzi, którzy go kształtują i na podejmowane decyzje.

 

A ja nadal uważam, że obecny system nagradzania za datki jest bardzo dobry: powiększona skrzynka PW, zniesiony filtr antyspamowy, to są rzeczy, które nie uprzywilejowują użytkownika a jedynie umilają mu życie. Składki na CMF są dobrowolne i nikt nie jest gorzej traktowany za nieuczestniczenie w nich - zależą jedynie od dobrej woli płacącego.

 

Wymaganie od MT, żeby brał pod uwagę zdanie płacących w sprawach merytorycznych (a konkretniej szczególne branie pod uwagę ich zdania, bo MT powinien brać pod uwagę sygnały wszystkich użytkowników) jest absurdalne tak, jak wymaganie darczyńców na domy dziecka, żeby mieć wpływ na wychowanie tamtejszych dzieci. ;)

Odnośnik do komentarza

Moje pobudki są banalne: zmusić kierownictwo CM Revolution do utworzenia własnego forum, a jeśli się to nie udaje, to przedyskutować i ewentualnie wprowadzić moje pomysły co do zmian na CM Forum.

Wiec proponuje zebys sie zajal CM Revolution i ewentualnym forum CM Revolution, a nie traktowal CMF jako opcji rezerwowej, kiedy nie udaje Ci sie przebic na CM Rev ze swoimi pomyslami.

 

Bo skoro chcesz zalozyc odrebne od CMF forum to tak naprawde nie zalezy Ci na jego dobru i traktujesz go czysto przedmiotowo.

Odnośnik do komentarza

Moje pobudki są banalne: zmusić kierownictwo CM Revolution do utworzenia własnego forum, a jeśli się to nie udaje, to przedyskutować i ewentualnie wprowadzić moje pomysły co do zmian na CM Forum.

Ja, ja, ja. Pomyślałeś kiedyś o innych? Popatrz uważnie. Tutaj właśnie, w tym temacie. Ile dni już tutaj postulujesz? Ilu starszych stażem bywalców CMF zgadza sięz Tobą? Weź pod uwagę liczby, szacunek dla ludzi bardziej doświadczonych. Na siłę próbujesz wszystkich przekonać, że Twoja racja jest jedyną słuszną. To nie jest propagowana przez Ciebie demokracja (która nawiasem mówiąc jest ustrojem po prostu złym), tylko próba swego rodzaju terroryzmu.

 

Poza tym "zmusić"... no tak, teraz na pewno potraktuję Twoje postulaty z większym szacunkiem. O ile wcześniej po prostu obserwowałem tak teraz po prostu już usiedzieć nie mogłem.

Odnośnik do komentarza

Tak, pomyślałem, bo ciągle piszę o głosowaniach i decyzjach niejednoosobowych.

 

Nie będę zaś toczył z Tobą dyskusji światopoglądowych, o różnicach, o tym czy demokracja jest dobrym ustrojem politycznym, czy złym i o tym, co głosowanie ma wspólnego z terroryzmem, bo już wystarczająco dużo razy udowodniłeś, że to nie ma sensu (w publicznym wywiadzie nazywałeś redakcję CM Revolution między innymi reżimową, komunistyczną i rygorystyczną, dlatego mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że możesz nie rozumieć znaczenia słów, których używasz). Poza także tym nie mam pewności czy w tym momencie nie jesteś w stanie zamroczenia alkoholowego. A jak nie możesz usiedzieć to dobrze, mam nadzieję, że nie na ławce przed blokiem, bo mamy śnieg za oknem.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...