Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

"Po aktywowaniu aplikacji użytkownik musi sobie zrobić tzw. zdjęcie referencyjne. W kolejnych dniach ten użytkownik będzie dostawał w nieprzewidywalnych godzinach SMS-ową prośbę o zrobienie sobie selfie. Dzięki geolokalizacji aplikacja ustali miejsce zrobienia selfie, a zdjęcie referencyjne będzie służyło za punkt odniesienia do ustalenia, czy użytkownik zrobił zdjęcie sobie.

Prośba o poddanie się kontroli może przyjść kilka razy dziennie."

Cytat za: https://niebezpiecznik.pl/post/aplikacja-kwarantanna-domowa-wzbudza-obawy-o-inwigilacje-czy-slusznie/

https://niebezpiecznik.pl/post/aplikacja-kwarantanna-domowa-bedzie-obowiazkowa-dla-osob-objetych-kwarantanna/

Odnośnik do komentarza

Po kumatych lata już projekt nowelizacji tarczy, w którym pojawia się przepis nakazujący operatorom komórkowym przyznanie uprawnień państwu do pobierania geolokalizacji osobom na kwarantannie, więc pewnie lada moment ta appka stanie się zbędna.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Po kumatych lata już projekt nowelizacji tarczy, w którym pojawia się przepis nakazujący operatorom komórkowym przyznanie uprawnień państwu do pobierania geolokalizacji osobom na kwarantannie, więc pewnie lada moment ta appka stanie się zbędna.

 

I nie zniknie do końca świata, profit dla wszystkich. Przeraża mnie taka możliwość inwigilacji, bo pandemia minie a możliwości pozostaną. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Scorpio napisał:

@BrudinhoJak tam DG? Ja dzisiaj jeszcze 2 hordy, wpada maks i się żegnam :/

 

Nie grałem za dużo. W weekendy brat gra Ligę weekendową w FIFE i niezbyt mam możliwość grania ;) 

Ale widzę, że w nowym PS+ jest Uncharted 4 i Dirt 2.0 jaram się. Kiedy to będzie? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Brudinho napisał:

 

Nie grałem za dużo. W weekendy brat gra Ligę weekendową w FIFE i niezbyt mam możliwość grania ;) 

Ale widzę, że w nowym PS+ jest Uncharted 4 i Dirt 2.0 jaram się. Kiedy to będzie? 

We wtorek. No w Dirta też chętnie pogram.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brudinho napisał:

 

I nie zniknie do końca świata, profit dla wszystkich. Przeraża mnie taka możliwość inwigilacji, bo pandemia minie a możliwości pozostaną. 

Przecież, przynajmniej w Polsce, od początku pandemia jest wykorzystywana przez rządzących jako narzędzie do przepychania nowelizacji całkowicie niezwiązanych z pandemią, by zniknęły pod płaszczykiem rozwiązań "korzystnych" dla przedsiębiorców takich jak ta śmieszna tarcza. Nie wiem, co Cię dziwi ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Brudinho napisał:

 

I nie zniknie do końca świata, profit dla wszystkich. Przeraża mnie taka możliwość inwigilacji, bo pandemia minie a możliwości pozostaną. 

No dobra, ale przecież jest pierdylirad aplikacji mobilnych, z których korzystamy, które mają dostęp do naszych lokalizacji i też Cię mogą inwigilować (nie jest to rocket science, żeby to napisać). Jasne, tutaj mają dostęp just like that, ale jednak w dobie tego ile firmom "siebie" wysyłamy, to jakoś mam to gdzieś ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gacek napisał:

Przecież, przynajmniej w Polsce, od początku pandemia jest wykorzystywana przez rządzących jako narzędzie do przepychania nowelizacji całkowicie niezwiązanych z pandemią, by zniknęły pod płaszczykiem rozwiązań "korzystnych" dla przedsiębiorców takich jak ta śmieszna tarcza. Nie wiem, co Cię dziwi ;)

Nie znam żadnego przedsiębiorcy (a znam ich sporo), kto by się pochlebnie wypowiadał o tarczy z dykty. Ba, nie znam chyba nawet żadnego, kto z niej skorzysta.

3 minuty temu, Misiek napisał:

No dobra, ale przecież jest pierdylirad aplikacji mobilnych, z których korzystamy, które mają dostęp do naszych lokalizacji i też Cię mogą inwigilować (nie jest to rocket science, żeby to napisać). Jasne, tutaj mają dostęp just like that, ale jednak w dobie tego ile firmą "siebie" wysyłamy, to jakoś mam to gdzieś ;)

Jest ogromna różnica między tym, że moją lokalizację zna aplikacja jakiegoś typa ze startupu, a tym, że zna ją państwo i policja.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Vami napisał:

Nie znam żadnego przedsiębiorcy (a znam ich sporo), kto by się pochlebnie wypowiadał o tarczy z dykty. Ba, nie znam chyba nawet żadnego, kto z niej skorzysta.

 

Nie musisz. Ale państwo skorzysta z tego co tam wsadziło :keke: 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...