Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pulek napisał:

@z0nk, co powiesz? 

Tak jak u kolegi zrobiłbym drugą warstwę ścian w chłodni, lepsza izolacja. Zdecydowanie butchering table nie powinien być z kuchnią bo spada czystość pomieszczenia.

Zwłaszcza mając sporo baterii jak najszybciej uciekaj od drewnianych budynków, jedno Zzzt w złym momencie sprawi, że sporo tego spłonie, mówię z doświadczenia :D

Jaki cel mają grzejniki w korytarzu wokół rec room? Jaki tam masz klimat? Jakie średnie temperatury?

I podział magazynu na kategorie jest ciekawy, mi by się jednak nie chciało wszędzie trading  beaconów budować :kekeke:

Ale ta lokalizacja jest idealna. Jeśli Randy nie zostawił Tobie jakiejś przestrzeni w górach z nowym wejściem na mapę, to masz świetne pozycje obronne. Jeśli zamurujesz południową część, tą od krematorium masz tylko dwa kierunki inwazji. Ale nie wiem czy masz mody dające możliwość zrobienia tego.

No i dużo energii marnujesz na hydroponice. To co tam masz raczej spokojnie jedną lampą ogarniesz, one wszak mogą stać jedno obok drugiego. Owszem pawn idzie wolniej po tym, ale nadal to oszczędność energii.

Co do wycieraczek zauważyłem, że jak już ma się dużo płótna, warto je porobić też w każdym wejściu do sypialni, zawsze trochę tego syfu zatrzymują, ale też nie robiłem nigdy układu mieszkań przy rec roomie, gdzie jeśli nie wpuszczasz zwierząt to nie roznoszą burdelu

Zapowiada się nieźle :D

 

A i żeby nie było, że tylko krytykuję i marudzę wrzucam w spoiler Vault 1337, którego nie opisuję w swoim topicu :D feel free to roast me (obok chłodzenia elektrowni atomowej masz prawie optymalne wykorzystanie lampy do hydroponiki, ale jeszcze długo tego nie odpalę):

Spoiler

cj8zRfz.jpg

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kurwa jak czytam opowieści o nieodpowiedzialnych ludziach to jestem dumny z mojej dzielnicy. Niby to jest głównie żulerka i starsi ludzie, ale byłem przed chwilą w sklepie i wszyscy wzorowo. W sklepie jedna osoba, przed sklepem (czy to piekarnia, czy warzywniak czy mekka starszych ludzi poczta) kolejka i każdy zachowuje odstęp. Nie spodziewałem się takiej dyscypliny.

Odnośnik do komentarza

No i musiałem wypierdolić pierwszego kolonistę. Mam nadzieję, że się na ten głupi ryj przewróci. Frigo został przeze mnie uratowany w jedynej w historii kolonii misji ratunkowej, prawie straciłem przez niego mojego jedynego wtedy myśliwego.

 

Jebaniec nie dość, że miał astmę, powyginany kręgosłup (-30% do prędkości przemieszczania się) to jeszcze perka łakomstwo. Co z tego, że świetnie gotował, jak wszystko co zrobił to na ciepło jeszcze opierdolił. 

 

Siadło mi przez to morale, ale mam nadzieję, że go kurwę w dziczy ubiją. 

  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, z0nk napisał:

Tak jak u kolegi zrobiłbym drugą warstwę ścian w chłodni, lepsza izolacja. Zdecydowanie butchering table nie powinien być z kuchnią bo spada czystość pomieszczenia.

Zwłaszcza mając sporo baterii jak najszybciej uciekaj od drewnianych budynków, jedno Zzzt w złym momencie sprawi, że sporo tego spłonie, mówię z doświadczenia :D

Jaki cel mają grzejniki w korytarzu wokół rec room? Jaki tam masz klimat? Jakie średnie temperatury?

I podział magazynu na kategorie jest ciekawy, mi by się jednak nie chciało wszędzie trading  beaconów budować :kekeke:

Ale ta lokalizacja jest idealna. Jeśli Randy nie zostawił Tobie jakiejś przestrzeni w górach z nowym wejściem na mapę, to masz świetne pozycje obronne. Jeśli zamurujesz południową część, tą od krematorium masz tylko dwa kierunki inwazji. Ale nie wiem czy masz mody dające możliwość zrobienia tego.

No i dużo energii marnujesz na hydroponice. To co tam masz raczej spokojnie jedną lampą ogarniesz, one wszak mogą stać jedno obok drugiego. Owszem pawn idzie wolniej po tym, ale nadal to oszczędność energii.

Co do wycieraczek zauważyłem, że jak już ma się dużo płótna, warto je porobić też w każdym wejściu do sypialni, zawsze trochę tego syfu zatrzymują, ale też nie robiłem nigdy układu mieszkań przy rec roomie, gdzie jeśli nie wpuszczasz zwierząt to nie roznoszą burdelu

A co z rzeźnią wtedy? Gdzie ją wrzucić? Tak jest najbardziej optymalnie jeśli chodzi o odległości do przejścia.

Ogólnie to już trochę przebudowałem ten pokój główny, bo wcześniej był on oddzielony od sypialni. Dzięki temu trzymałem temperaturę w sypialniach na poziomie 20 stopni, a w reszcie budynku 16-18. Średnie temperatura w roku to -9*.

 

No magazyn tak sobie wymyśliłem i uważam że jest kozak :)

 

Lokalizacja rzeczywiście spoko, trochę jej szukałem i jest git. Nie bardzo mam w planie zamurowanie tej południowej strony. No i jaki mod mógłby w tym pomóc?

 

Co do hydroponiki, to ja bym tak nie mógł ustawić tego jak Ty :/ ja lubię jak wszystko jest ładnie ustawione i tak, hmm, logicznie. A nie wpierdolone byle jak, żeby tylko lampę wykorzystać na 100 procent. 

 

No i  dzień dobry się z Państwem!

Odnośnik do komentarza

Ej, zdarzało się Wam w FMie żeby asystent zmienił skład na mecz?

 

Skomentowałem kilka razy niepochlebnie sędziowanie i zawiesili mnie na ten mecz. Wystawiłem skład, potwierdziłem, ale w trakcie meczu mignęło mi nazwisko głębokiego rezerwowego, którego na bank nie wstawiłem. Rzuciłem okiem na oceny i tam w składzie rezerwowy bramkarz, rezerwowy napastnik, D L, AMC. Oglądam teraz jak przegrywamy, rezerwowy napastnik zmarnował w międzyczasie dwie setki i szczerze powiem mam ochotę wyjebać asystenta na zbity pysk :/ 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie sezon 2026/2027 jest okropny.

 

W 2025 awansowaliśmy do LM, ale coś czułem, że jedziemy na kontrach i potem będzie ciężej. Na początku sezonu 25/26 szło nam jednak bardzo dobrze i niestety zbyt szybko uwierzyłem w siłę mojego składu. Zacząłem grzebać w taktyce w celu zmiany naszej gry na bardziej ofensywną i dostałem rykoszetem :D Z czołówki spadliśmy do środka tabeli, przegrywaliśmy seriami. Pod koniec sezonu udało mi się trochę uspokoić i stworzyć coś, co zaskoczyło. Wygraliśmy kilka ostatnich spotkań i tylko mniejszą ilością strzelonych bramek nie zakwalifikowaliśmy się do Europejskich Pucharów..

 

Przed sezonem 2026/2027 miałem już gotowy plan wzmocnień i... wypalił całkowicie. Kupiłem dokładnie tych trzech graczy, których chciałem i patrzyłem na nowy sezon z umiarkowanym optymizmem. Pierwsze 3 kolejki to wygrana z Norwich (duża przewaga, ale błędy w obronie i skończyło się 3-2), minimalne przegrana z Man City (15-7 w strzałach...) i 4-1 z Derby. Czułem, że z taką grą możemy wrócić do Ligi Mistrzów. No i wtedy Milan wpłacił klauzulę za mojego (zdecydowanie) najlepszego AMR'a. Oczywiście okienko w Anglii było już zamknięte. Zostaliśmy z wielką dziurą na tej pozycji, a miała dostarczać sporo bramek. Także zamiast walczyć o LM znowu szarpiemy się z średniakami o 7 pozycję w lidze. Zazwyczaj ogrywamy ekipy z poza BIG 6, oprócz spotkań w których moi gracze dostają czerwone kartki. W spotkaniach z czołówką zazwyczaj ma miejsce scenariusz z przewagą po naszej stronie i bramkach po stronie rywala (oprócz spotkania z City było 0-1 z Man Utd, 0-1 z Liverpoolem, 2-2 z Chelsea i 0-0 z Tottenhamem). Warto jeszcze wspomnieć o spotkaniach z Brighton, gdzie rywale mieli 3 strzały i zdobyli z tego 2 bramki (1-2), z Leeds gdzie mój bramkarz zrobił Neuera, środkowy pomocnik dostał czerwoną kartkę w 33 minucie gdy na tablicy wyników był remis. Po 40 minutach prowadziliśmy 3-1, w 71' zmieniłem D R a ten nowo wprowadzony potrzebował 8 minut za zebranie dwóch żółtych kartek i ostatecznie przegraliśmy 3-4. 

 

Ostatnie spotkanie przed napisaniem tego posta to mecz z wiceliderem Southampton, w trakcie którego odbyłem moje zawieszenie a całą sytuację opisałem kilka postów wyżej. Wynik 1-2, strzały 20-9.

 

Ech.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, kolek23 napisał:

Ej, zdarzało się Wam w FMie żeby asystent zmienił skład na mecz?

 

Skomentowałem kilka razy niepochlebnie sędziowanie i zawiesili mnie na ten mecz. Wystawiłem skład, potwierdziłem, ale w trakcie meczu mignęło mi nazwisko głębokiego rezerwowego, którego na bank nie wstawiłem. Rzuciłem okiem na oceny i tam w składzie rezerwowy bramkarz, rezerwowy napastnik, D L, AMC. Oglądam teraz jak przegrywamy, rezerwowy napastnik zmarnował w międzyczasie dwie setki i szczerze powiem mam ochotę wyjebać asystenta na zbity pysk :/ 

Tak. Od tamtego momentu unikam krytykowania sędziowania na konferencjach.

 

To feature/"bug" wprowadzony w którymś z ostatnich FMów.

 

IRL zawieszeni menedżerowie mają ciągły kontakt ze swoim sztabem i może pora to zmienić w FMie - czytałem kiedyś taki temat na forum SI. Ktoś z SI odpisał, że musi być jakaś odczuwalna "kara" dla gracza, jej "realistyczne" zaimplementowanie w FMie nie miałoby sensu - i dlatego dorzucili jeszcze dodatkowo wybór składu przez asystenta.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulek napisał:

A co z rzeźnią wtedy? Gdzie ją wrzucić? Tak jest najbardziej optymalnie jeśli chodzi o odległości do przejścia.

W chłodni. Ciała, posiłki i surowczyzna może leżeć razem i w syfie :> Bliżej już butchera nie wstawisz :kekeke: a jeśli nie chcesz tak, bo ja np tak nie robię, bo lubię rozdzielenie tego, to po prostu robię malutki pokoik z stanowiskiem. Poza ostatnim screenem, gdzie do teraz tego nie ogarnąłem.

 

Godzinę temu, Pulek napisał:

Lokalizacja rzeczywiście spoko, trochę jej szukałem i jest git. Nie bardzo mam w planie zamurowanie tej południowej strony. No i jaki mod mógłby w tym pomóc?

Może to zrobić vanillą i pompami, których używasz. Do tego są mody z ciężkimi mostami, albo terraforming, który pozwala przerabiać tereny, jak to robiłem w rimcherze z moją fosą.

 

Godzinę temu, Pulek napisał:

Co do hydroponiki, to ja bym tak nie mógł ustawić tego jak Ty :/ ja lubię jak wszystko jest ładnie ustawione i tak, hmm, logicznie. A nie wpierdolone byle jak, żeby tylko lampę wykorzystać na 100 procent. 

Zrób to więc symetrycznie :D nadal wykorzystując więcej % niż to co masz :keke:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, z0nk napisał:
Godzinę temu, Pulek napisał:

A co z rzeźnią wtedy? Gdzie ją wrzucić? Tak jest najbardziej optymalnie jeśli chodzi o odległości do przejścia.

W chłodni. Ciała, posiłki i surowczyzna może leżeć razem i w syfie :> Bliżej już butchera nie wstawisz :kekeke: a jeśli nie chcesz tak, bo ja np tak nie robię, bo lubię rozdzielenie tego, to po prostu robię malutki pokoik z stanowiskiem. Poza ostatnim screenem, gdzie do teraz tego nie ogarnąłem.

Chyba do końca tego nie kumam ;) jak będziesz miał gotowe rozwiązanie na screenie to możesz podrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...