Skocz do zawartości

Marynia rozmyśla o swoim American Dream, rozpoczynając 568 godzinę gry w nowego efema


Hajd

Jak to jest pisać w nowej Maryni, dobrze?  

49 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sprawdziłem z ciekawości wage gap w jednej z moich spółek, bo właśnie byłem w trakcie wyliczania wypłat. Próba bardzo mała i w sumie tylko na jednym stanowisku, bo na innych nie ma więcej, niż 1 pracownika, więc i wyniki nie będą miarodajne, ale wyliczyłem, że u mnie ta różnica wynosi 14,5%. Warto jednocześnie przy tym wyliczeniu zaznaczyć, że podstawę w tej spółce wszyscy mają dokładnie taką samą. Różnica w zarobkach wynika wyłącznie z prowizji za sprzedaż (też oczywiście wyliczaną dla każdego według tego samego wzoru). I tak się teraz zastanawiam, czy w tych badaniach czy GUSu, czy Eurostatu uwzględnia się tę produktywność. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, me_who napisał:

Jest też zdrowy rozsądek, życie to nie komputer, ze są 0 i 1. Ja nie wiem co w tych libertariańskich łbach się lęgnie, że tak łatwo szafują życiem, brak doświadczenia życiowego czy jakiegokolwiek rozsądku? Eisenhower też mi wielki autorytet, całe życie żołnierz tyłowy, a potem pod ochroną jako prezydent. Zawsze takie uprzywilejowane elity mają najwięcej do powiedzenia o poświęceniu życia, a sami jakoś nieskorzy.

Eisenhowera to bym jednak szanował. To on kazał dokumentować obozy koncentracyjne bo wiedział że ludzie bez tego będą zaprzeczać ich istnieniu. To on wysłał armię żeby zapewniła desegregacje w szkołach na południu Ameryki. Wreszcie Eisenhower ostrzegał przed rozrostem firm zbrojeniowych. No i utarł nosa brytolom w suezie

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, wwosik napisał:

Eisenhowera to bym jednak szanował. To on kazał dokumentować obozy koncentracyjne bo wiedział że ludzie bez tego będą zaprzeczać ich istnieniu. To on wysłał armię żeby zapewniła desegregacje w szkołach na południu Ameryki. Wreszcie Eisenhower ostrzegał przed rozrostem firm zbrojeniowych. No i utarł nosa brytolom w suezie

Nie powiedziałem, ze nie szanuje. Uważam, ze nie jest dobrym przykładem w kwestii szafowania własnym życiem dla ideałów wolności.

Odnośnik do komentarza

Wróciła do domu, przynajmniej wiem że zapalenie stawu nie jest spowodowane żadną akcją której imienia nie ważę się wymówić. Ale stłuczenie też zostało wyeliminowane, więc...nie wiadomo. W poniedziałek reumatologia dziecięca w Sosnowcu

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Meler napisał:

Wróciła do domu, przynajmniej wiem że zapalenie stawu nie jest spowodowane żadną akcją której imienia nie ważę się wymówić. Ale stłuczenie też zostało wyeliminowane, więc...nie wiadomo. W poniedziałek reumatologia dziecięca w Sosnowcu

Borelioza wywołuje czasem zapalenie stawu. Wiem, bo dopadła mojego starszego :(

Odnośnik do komentarza

@Feanor, @szramek - chciałem się tylko podzielić wieścią, że przestudiowałem podręcznik do Grimoire ;). Te 163 strony jest trochę zakłamane, bo bardzo dużo jest w 3/4 pustych (ot taki skład). Druga rzecz, to najważniejsze informacje sa między ~110 a 140 stroną - czyli opisy ras i klas oraz tabelki dotyczące bonusów i minusów postaci i kombinacji klas. I to w zasadzie wystarczy do gry, reszta manuala to opis samej gry - interfejsu i obsługi - to myślę, że i tak wyjdzie w samej grze. Oprócz tego spis czarów i jak używać pewne umiejętności.

Ogólnie manual jest treściwy i spełnia swoje zadanie, chociaż ja przy grach w rpg wolę trochę wiecej finezji, historii i stylizacji. Tutaj jest... no sucho, jakby to pisał technical writer ;).

 

No ale nic, chyba jestem w stanie w końcu stworzyć drużynę i zacząć zabawę :P  

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Meler napisał:

Wróciła do domu, przynajmniej wiem że zapalenie stawu nie jest spowodowane żadną akcją której imienia nie ważę się wymówić. Ale stłuczenie też zostało wyeliminowane, więc...nie wiadomo. W poniedziałek reumatologia dziecięca w Sosnowcu

Zdrowia! Na pewno nie bedzie nic groznego! 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Meler napisał:

Wróciła do domu, przynajmniej wiem że zapalenie stawu nie jest spowodowane żadną akcją której imienia nie ważę się wymówić. Ale stłuczenie też zostało wyeliminowane, więc...nie wiadomo. W poniedziałek reumatologia dziecięca w Sosnowcu

 

No i za wcześnie na reumatyzm. Także pewnie latała jak szałaput, bo chciała być jak stary ale nie wzięła pod uwagę, że stary niezniszczalny.

 

Tak, możliwe, że piłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, schizzm napisał:

@Feanor, @szramek - chciałem się tylko podzielić wieścią, że przestudiowałem podręcznik do Grimoire ;). Te 163 strony jest trochę zakłamane, bo bardzo dużo jest w 3/4 pustych (ot taki skład). Druga rzecz, to najważniejsze informacje sa między ~110 a 140 stroną - czyli opisy ras i klas oraz tabelki dotyczące bonusów i minusów postaci i kombinacji klas. I to w zasadzie wystarczy do gry, reszta manuala to opis samej gry - interfejsu i obsługi - to myślę, że i tak wyjdzie w samej grze. Oprócz tego spis czarów i jak używać pewne umiejętności.

Ogólnie manual jest treściwy i spełnia swoje zadanie, chociaż ja przy grach w rpg wolę trochę wiecej finezji, historii i stylizacji. Tutaj jest... no sucho, jakby to pisał technical writer ;).

 

No ale nic, chyba jestem w stanie w końcu stworzyć drużynę i zacząć zabawę :P  

Przez Ciebie zacząłem w to grać. Nie przeczytałem mimo wszystko tej instrukcji, ja nigdy prawie nie czytam instrukcji :D Wyczytałem jedynie w jakimś poradniku, że dobrze mieć mędrca, więc mam go, to oczko. 

I mam problem. Sage rzucił detect secret, oko u góry zaczęło migotać.... ale jak niby mam odkryć ten secret? zacząć macać myszką ekran gry?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Feanor napisał:

Przez Ciebie zacząłem w to grać. Nie przeczytałem mimo wszystko tej instrukcji, ja nigdy prawie nie czytam instrukcji :D Wyczytałem jedynie w jakimś poradniku, że dobrze mieć mędrca, więc mam go, to oczko. 

I mam problem. Sage rzucił detect secret, oko u góry zaczęło migotać.... ale jak niby mam odkryć ten secret? zacząć macać myszką ekran gry?

Teraz czytając manual wyszedłem na nooba, dzięki :/;)

Według poradnika czar tylko wskazuję, że na ekranie coś takiego jest, więc chyba musisz się potem doklikać :-k

 

Napisz jaka masz drużynę :)

Mój plan to:

warrior, berserker, cleric, wizard, sage, assassin, bard i nad 8 myślę albo thaumaturg albo metalsmith 

Nad rasami jeszcze musze się zastanowić ;)

Odnośnik do komentarza
  • Hajd zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...