Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ogólnie te "moje" bezglutenowe często mają masę składników niezdrowych, chemicznych itp.

 

Jutro jadę na urodziny do dzieciaka kuzynki żony. Kupiliśmy ciasto BG, dwa kawałki "po pół" i już stówa poszła. 10zl i 9zl za 100g.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lad napisał:

@ajerkoniak @Seju @Vami dejcie jakiś pomyśl jak urozmaicić najnudniejszy obiad świata, czyli ryż + mieszanka chińska + pierś z kurczaka (ta, wiem). Na pewno dodam miód, sos sojowy, imbir i chili, ale nie mam pomysłu co jeszcze można z tego wykombinować.

 

To w ramach walki z wydawaniem pieniędzy, bazuje na zapasach o których się zapomina.

Sos pomarańczowy na bazie karmelu z chili. 

Odnośnik do komentarza

A my właśnie w ramach wegańskiej propagandy skończyliśmy z teściową robić i jeść pierogi z kapustą i grzybami. Plus okrasa z cebuli uprażonej na oleju <3. Była dość sceptyczna, że nigdzie ani grama smalcu, a przy jedzeniu chwaliła, że takie dobre.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, verlee napisał:

Poprzednia dekada była właściwie starciem różnych podejść do moderacji w różnych skalach na forach, Twitterach, Facebookach, czanach i tym podobnych,  i nie jestem pewien, czy to podejście, które tu przedstawiasz, wyszło z niej w jakikolwiek sposób obronną ręką. If your website's full of assholes, it's your fault.

artykuł, który podlinkowałeś odnosi się do prowadzenia internetowego biznesu i moderowania społeczności ludzi, którzy się nie znają. Zauważ, że to forum jest mocno specyficzne - większość ludzi się zna, większość dyskutujących nie jest anonimowa dla swoich adwersarzy. W przeciwieństwie do innych miejsc dyskusji w internecie, towarzystwo jest raczej mocno jednorodne - z tego samego kraju, w podobnym wieku, tej samej płci. Dlatego też dopuszczalne są w tym środowisku żarty, podjazdy i zaczepki, które na innych forach by pewnie nie przeszły. Jesteśmy specyficznym przypadkiem, dlatego porówynywanie tego forum do twitterów, fejsbuków, czanów czy innych forów nie wydaje mi się zasadne.

To że się znamy, nie powinno oczywiście usprawiedliwiać chamstwa wobec drugiego człowieka. Aczkolwiek wydaje mi się, że w przypadku tej konkretnej dyskusji Gacek został należycie potępiony za swoje zachowanie przez społeczność i nie widzę powodu, dla którego moderacja miałaby zajmować oficjalne stanowisko w tej sprawie. Chyba wszyscy się zgadzamy, że to co napisał, było chamskie i nie na miejscu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Hidalgoo napisał:

artykuł, który podlinkowałeś odnosi się do prowadzenia internetowego biznesu i moderowania społeczności ludzi, którzy się nie znają. Zauważ, że to forum jest mocno specyficzne - większość ludzi się zna, większość dyskutujących nie jest anonimowa dla swoich adwersarzy. W przeciwieństwie do innych miejsc dyskusji w internecie, towarzystwo jest raczej mocno jednorodne - z tego samego kraju, w podobnym wieku, tej samej płci. Dlatego też dopuszczalne są w tym środowisku żarty, podjazdy i zaczepki, które na innych forach by pewnie nie przeszły. Jesteśmy specyficznym przypadkiem, dlatego porówynywanie tego forum do twitterów, fejsbuków, czanów czy innych forów nie wydaje mi się zasadne.

To że się znamy, nie powinno oczywiście usprawiedliwiać chamstwa wobec drugiego człowieka. Aczkolwiek wydaje mi się, że w przypadku tej konkretnej dyskusji Gacek został należycie potępiony za swoje zachowanie przez społeczność i nie widzę powodu, dla którego moderacja miałaby zajmować oficjalne stanowisko w tej sprawie. Chyba wszyscy się zgadzamy, że to co napisał, było chamskie i nie na miejscu.

 

Jak to się ma do tych nazistów na uniwersytetach?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hidalgoo napisał:

Soul Kitchen jest spoko.

a możesz trochę konkretniej postawić pytanie?

Napisałeś, że jesteś przeciwny kontroli wypowiedzi, że jesteś za pełną wolnością słowa i nazimunistami na uniwersytetach. Po czym gdy Verlee rzucił Ci, że to się nie sprawdza, nagle zmieniasz front i piszesz wyłącznie o CMF, że tu się wszyscy znają itp (co nie jest prawdą, ale mniejsza), więc tutaj to sytuacja jest specyficzna.

 

Tak więc pytam, skoro tutaj sytuacja jest specyficzna, a na uniwerkach/w mediach nie, to dlaczego tam też nie chcesz blokować pełnej wolności wypowiedzi w świetle tego, co napisał Verlee?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...