Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Feanor napisał:


No i deprecha wpadła. To zdrowie zdecydowanie przereklamowane jest :)

 

 

ja jestem antyprzykładem :) Badań się boję, bo boję się smutnej prawdy (tym bardziej, że jakiś czas temu wykryte plamy na płucach błyskawicznie wywołało u mnie wewnętrzne mirmiłowanie), w efekcie podpadam pod nie tylko wtedy, kiedy wysyła mnie na nie szkoła. Czyli raz na pięć lat.

 

Czy dla Ciebie niewiedza to błogosławieństwo a ignorancja to siła? ;)

 

No są dwie opcje, też nie wiem do końca, która jest lepsza. Jak na coś chorujesz to czy lepiej wiedzieć, nawet jak to coś strasznego i próbować to leczyć, nawet jak jest nieuleczalne? Czy lepiej żyć w nieświadomości? Ale potem może być za późno jak choroba zacznie postępować? I będzie się przez to bardziej cierpieć?

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

82037115_2501533850068637_54882235815129

 

:lol: 

 

Dzień dobry. Wczoraj - na szczęście jak już byłem w domu - do opóźnień z powodu samobója dołożyło się zasłabnięcie i czekanie na karetkę, więc ludzie zamiast ~30 minut wracali do domu z 1,5h. Dziś z rana zwyczajna, codzienna awaria pociągu, ludzie wyłazili w środku pola warszawskiego, bo była czkawka w dostawie prądu i poranna dyskoteka. Ja jechałem zwykłym, ale przez tych imprezowiczów ściśnięty jak sardynka i z opóźnieniem zaledwie 10 minut.

 

Kolej zapewnia brak rutyny :D 

  • Lubię! 4
  • Haha 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gabe napisał:

Dzień dobry. Wczoraj - na szczęście jak już byłem w domu - do opóźnień z powodu samobója dołożyło się zasłabnięcie i czekanie na karetkę, więc ludzie zamiast ~30 minut wracali do domu z 1,5h. Dziś z rana zwyczajna, codzienna awaria pociągu, ludzie wyłazili w środku pola warszawskiego, bo była czkawka w dostawie prądu i poranna dyskoteka. Ja jechałem zwykłym, ale przez tych imprezowiczów ściśnięty jak sardynka i z opóźnieniem zaledwie 10 minut.

 

Kolej zapewnia brak rutyny :D 

Często się takie awarie zdarzają? Ja pamiętam jak jeszcze na studia jeździłem pociągiem do Łodzi, to jakaś tragedia z pociągami była. Na szczęście na samobója nigdy nie trafiłem, ale awarie to była masakra. Ciekawi mnie na ile się to poprawiło :-k 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Misiek napisał:

Często się takie awarie zdarzają? Ja pamiętam jak jeszcze na studia jeździłem pociągiem do Łodzi, to jakaś tragedia z pociągami była. Na szczęście na samobója nigdy nie trafiłem, ale awarie to była masakra. Ciekawi mnie na ile się to poprawiło :-k 

 

Awaria typu "naprawimy w 15 minut"? Dość regularnie, jak śledzę fejsbukową funpag mojej trasy, gdzie ludzie się dzielą informacjami o których często nawet kierownicy pociągu nie wiedzą ;) to ze 2-3 razy w tygodniu.

 

Samobójstwa dość regularnie, ale zimą częściej, teraz kumulacja, 3 w ciągu miesiąca. Wczoraj gość szedł po torach, z budowy wiaduktu nad torami na A2 krzyczeli na niego robotnicy. Pociąg nie jechał zbyt szybko, bo to osobówka, poza tym koło budowy zwalniają, podobno gość dopiero zmarł w karetce, zazwyczaj na miejscu i w kawałkach :/ 

 

Na ~10 lat jeżdżenia pociągiem raz jechałem tym, który potrącił człowieka. Wypuścili nas dopiero jak przyjechała straż i ogrodziła to, co pozostało :/ 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gabe napisał:

Na ~10 lat jeżdżenia pociągiem raz jechałem tym, który potrącił człowieka. Wypuścili nas dopiero jak przyjechała straż i ogrodziła to, co pozostało :/ 

Miałem taką sytuację. 4 godziny czekania w szczerym polu. Z tym, ze chyba to nie był wtedy samobój tylko wypadek :/ 

Odnośnik do komentarza

 

3 minuty temu, Mauro napisał:

Miałem taką sytuację. 4 godziny czekania w szczerym polu. Z tym, ze chyba to nie był wtedy samobój tylko wypadek :/ 

 

No wtedy też ciężko stwierdzić, co to było. Jechałem przyspieszonym, który nie zatrzymywał się na wszystkich przystankach i kogoś telepnęło na dzikim przejściu zaraz za peronem, więc może po prostu spodziewał się, że się pociąg zatrzyma, a on sobie przejdzie :-k 

 

No i gdyby to nie było zaraz przy przystanku, to też bym pewnie siedział, aż prokurator załatwi co trzeba, na szczęście drugim torem puścili pozostałe pociągi.

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, wwosik said:

Pewnie dlatego, że Piątka sprzedałeś ;)


Mam go, w obecnym sezonie strzelił 6 goli i jest 3. na liście najlepszych strzelców ligi, w poprzednim sezonie bodaj 12 goli. Ale ja nie umiem prowadzić napastników i za bardzo się nie przejmuję ich wyścigami po nagrody, bo zwykle mam ich 4 i każdy ma np. po 10 goli :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

kurde, brakuje mi troche rozdzielenia w awardsach kategorii sportowiec roku na polski sportowiec i sportowiec w ogole :-k bo z jednej strony nominacja Garnbret jest w pelni uzasadniona, a z drugiej chcialbym tez nominowac Ole Rudzinska za obrone mistrzostwa swiata i zdobycie mistrzostwa Europy we wspinaczce na czas :/

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, jmk napisał:

Czy dla Ciebie niewiedza to błogosławieństwo a ignorancja to siła? ;)


Tak, nie polecam tej metody, jest głupia, ale moja :) co do umierania w męczarniach, mam nadzieję, że wcześniej zadźga/zastrzeli mnie jakiś zdesperowany uczeń :)

Albo że będę tym anegdotycznym wujkiem, który palił jak smok i zmarł mając 95 lat potrącony na pasach.

Tylko, że jeszcze nie palę :(

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Fenomen napisał:

kurde, brakuje mi troche rozdzielenia w awardsach kategorii sportowiec roku na polski sportowiec i sportowiec w ogole :-k bo z jednej strony nominacja Garnbret jest w pelni uzasadniona, a z drugiej chcialbym tez nominowac Ole Rudzinska za obrone mistrzostwa swiata i zdobycie mistrzostwa Europy we wspinaczce na czas :/

Co za roznica? I tak nie dostana wiecej niz jednego glosu (tego od Ciebie) ;) 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...