Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gacek napisał:

No to się nie zgodzimy, bo ja nie wiem, skąd Ci się nasunęło to porównanie, chyba tylko z unifikacji pontifex maximus z princepsem, bo przecież nawet dynamika wzrostu bardziej by nasuwała skojarzenia z Temudżynem niż Rzymianami ;)

No jak? Z małego miasta rozlali się na cały kontynent, otoczeni masą klienckich królestw, silnie zmilitaryzowany kraj i nowoczesny na tle sąsiadów. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Man_iac napisał:

Miłośnik Warhammera, a o mrocznych elfach nie słyszał? :kekeke:


Mylisz Warhammera z Forgotten Realms. Mroczne elfy Starego Świata mroczne są metaforycznie. Czarnoskóre są drowy.

 

 

12 minut temu, Gacek napisał:

No to się nie zgodzimy, bo ja nie wiem, skąd Ci się nasunęło to porównanie, chyba tylko z unifikacji pontifex maximus z princepsem, bo przecież nawet dynamika wzrostu bardziej by nasuwała skojarzenia z Temudżynem niż Rzymianami ;)


Deifikowani imperatorzy z rozbudowaną tytulaturą, miasto-państwo z ekspansjonizmem we krwi, no faktycznie, zero skojarzeń. 

A co do wszechobecności Białego Słońca: legioniści mieli błyskawice Jowisza na tarczach. Zero skojarzeń. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Feanor napisał:


Mylisz Warhammera z Forgotten Realms. Mroczne elfy Starego Świata mroczne są metaforycznie. Czarnoskóre są drowy.

Chyba żart nie wszedł, bo 3 osoby się ustosunkowały i żadna nie zauważyła :P Inna sprawa, że angielska wersja "dark elves" lepiej do tego pasuje. A nazwy faktycznie mogę mylić, bo ja tylko w książkową wersję Warhammera grałem. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wiedźmin obejrzany. Netflix musi położyć trochę większy piniondz, bo wali po oczach brak budżetu i brak statystów w tle. Np cały pochód na smoka to wyglada tak biednie, ze aż smutno. 
Nie zgadzam się tez z niektórymi wyborami fabularnymi (szczególnie to co robią nilfgaardzcy czarodzieje w ostatnim odcinku to ja jebe, dramat) i nie mogę patrzeć na szczurzy ryjec Cahira. Myślałem, ze Triss nie sam rady oglądać ale jak ją przebolałem to mordy Cahira po prostu nie zniese. A to niestety ważna postać :( 

Generalnie fajnie ale musi być większy hajs, bo robienie fantasy w małym budżecie to na dłuższą metę się nie obroni, nawet jak materiał wyjściowy dosko.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, me_who said:

Wiedźmin obejrzany. Netflix musi położyć trochę większy piniondz, bo wali po oczach brak budżetu i brak statystów w tle. Np cały pochód na smoka to wyglada tak biednie, ze aż smutno. 
Nie zgadzam się tez z niektórymi wyborami fabularnymi (szczególnie to co robią nilfgaardzcy czarodzieje w ostatnim odcinku to ja jebe, dramat) i nie mogę patrzeć na szczurzy ryjec Cahira. Myślałem, ze Triss nie sam rady oglądać ale jak ją przebolałem to mordy Cahira po prostu nie zniese. A to niestety ważna postać :( 

Generalnie fajnie ale musi być większy hajs, bo robienie fantasy w małym budżecie to na dłuższą metę się nie obroni, nawet jak materiał wyjściowy dosko.

 

Całkowita zgoda. Możemy się pocieszać, że praktycznie 90% seriali po pierwszym sezonie dostaje większy budżet na kolejne, więc imo powinno być tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Wyjazd poza Barcelonę udany :). W końcu poznałem tinderową znajomą, specjalistkę od czekolady. na żywo jeszcze sympatyczniejsza niż online Jej sklep odwiedzony, małe zakupy zrobione, a co się nawpierdalałem czekoladek to moje ;).  Teraz dziabnąć mrożone pierogi, w końcu wigilia, i chyba w końcu trzeba by się ululać, jestem po 4 kawach i organizm już trochę nie domaga. (ale nocny mecz Packers warto było obejrzeć!)

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...