Skocz do zawartości

Pięć - sześć - cztery, szepcze Marynia numery, układając kolejne szydery (wzbudzając podziw nieszczery)


Feanor

Wybierz mądrze  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/182365,Zmiany-w-ustawie-Prawo-o-ruchu-drogowym.html

 

Bardzo popieram, ale łódzkie drogi są do korytarza tak bardzo nieprzystosowane... Wąskie ulice, osłupkowane, bo przecież walczymy z parkującymi kierowcami, żeby wszyscy przesiedli się do komunikacji miejskiej, albo z kurewsko wysokimi krawężnikami, też pewnie, żeby niechętnie auta wjeżdżały :roll: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gabe napisał:

No ale w tej zmianie chodzi głównie o to, żeby były jasne zasady - lewy pas zjeżdża na lewo, wszystkie inne na prawo. I tyle

No tak, masz obowiązek utworzenia korytarza życia, ale jak masz wysoki krawężnik, to możesz uszkodzić auto. I teraz co, będziesz dochodził praw, bo uszkodziłeś auto, robiąc korytarz życia? Nawet kierowcy łódzkich karetek się wielokrotnie na ten temat wypowiadali, że omijają i tak takie ulice jeśli mogą, bo wiedzą, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Uwaga, wegetariańska propaganda:

 



78734055_10221174160013280_2064790911778

:lol:

 

Teraz, Misiek napisał:

No tak, masz obowiązek utworzenia korytarza życia, ale jak masz wysoki krawężnik, to możesz uszkodzić auto.

 

No rzeczywiście. To jest koronny argument za tym, żeby karetki fruwały ;) 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj było, że lewacy = weganizm, prawacy = mięso. To ja powiem, że weganie sobie zawłaszczyli też działkę BG :/ No co coś powstaje bg to wegańskie od razu :P Już są 3 miejsca bg w Szczecinie, wszystkie bez mięsa.

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, jmk said:

Wczoraj było, że lewacy = weganizm, prawacy = mięso. To ja powiem, że weganie sobie zawłaszczyli też działkę BG :/ No co coś powstaje bg to wegańskie od razu :P Już są 3 miejsca bg w Szczecinie, wszystkie bez mięsa.

niewidzialna ręką rynku ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry tekst o przekierunkowaniu przez reprezentantów razemowej lewicy etosu socjaldemokracji z pracy na odpoczynek

https://wyborcza.pl/7,75968,25483863,o-prawo-pracownikow-do-niepracowania.html

Cytat

 

Dzisiaj jednak podejście do pracy się zmienia. Praca, nawet dość lekka i biurowa, jest nazywana „niewolnictwem”, upowszechnia się niechęć do wszelkiej pracy, do debaty szerokim nurtem wpływają postulaty prawa do niepracowania, których czołowym znakiem jest idea bezwarunkowego dochodu podstawowego. Młoda lewica porzuca stary etos pracy i z hasłem „ok, boomer” (dla niezorientowanych: to znaczy tyle, co „dobra, dobra, spadaj, zgredzie”) na ustach z rzeczników ludzi pracy przeistacza się w rzeczników ludzi czasu wolnego. Celem staje się budowa systemu polityki społecznej, który – poprzez radykalne powiększenie strumienia redystrybucji – umożliwi jak największej części młodego głównie pokolenia utrzymanie się na co prawda skromnym poziomie życia, ale też przy świadczeniu minimalnej ilości pracy.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gabe napisał:

No rzeczywiście. To jest koronny argument za tym, żeby karetki fruwały ;) 

No ale ja przecież mówię tylko, że regulacje nie idą w parze z infrastrukturą :) W Łodzi masz na Kilińskiego wąską drogę i jak w obie strony stoją tramwaje bo jest korek i nie mają jak przejechać, bo kierowcy nie mają gdzie uciekać, to karetka sobie może stać długo... Więc fajnie, że zmieniamy prawo w ten sposób, ale jeszcze dostosujmy do tego prawo budowlane, itd. Albo masz w Łodzi ulice Traugutta, 6 sierpnia, woonerfy, cuda wianki, ogródki, karetka musi jeździć slalomem, a ogródki Ci korytarza życia nie zrobią. Te regulacje są fajne na wielojedniowe drogi, a nie na ciasne miejskie uliczki i o to mi chodziło :)

 

https://expressilustrowany.pl/slupki-wzdluz-ul-kilinskiego-kierowcy-wsciekli-urzednicy-tlumacza/ar/c1-14616657

https://expressilustrowany.pl/do-tego-prowadzi-zwezanie-jezdni-karetka-kontra-tramwaje-film/ar/13636618

 

tu trochę inny przypadek

https://www.tvn24.pl/lodz,69/karetka-nie-przejedzie-bo-drogowcy-sa-zmuszeni-do-wyboru-mniejszego-zla,930089.html

Odnośnik do komentarza

@Misiek, no ale nie będziemy przecież nie zmieniać prawa, bo w Łodzi są za wąskie ulice, nie? ;) 

 

Ogólnie przesłanie tej zmiany przepisów jest słuszne i mi się bardzo podoba, teraz za tym powinno pójść dostosowanie infrastruktury - albo gdzie się nie da, tworzenie alternatywnych dróg dojazdu dla karetek. Mi się wydaje, że lepiej jak w ogromnej większości kraju da się usprawnić czas dojazdu karetek, niż nie robić nic, bo gdzieś się nie sprawdzi.

Jak w załączonych przez ciebie przykładach na przykład. Albo na głównej ulicy MMz, gdzie jakiś geniusz wymyślił np takie krawężniki:

image.thumb.png.1a3559a9ed50b7c15122b15bffdc21cc.png

 

albo takie chodniczki:
image.png.b3fbf71c983231f6e363635b0e7698e9.png

które może i powstrzymują kierowców od agresywnej jazdy, również i kierowców karetek, bo ciężko tak okrakiem...

Odnośnik do komentarza

Oddać Łódź do Izraela i po sprawie :keke:

 

6 minut temu, schizzm napisał:

Bolało jak czytałem, oby nic poważnego! 

 

Palcami do góry nie mogę ruszyć, ale to wygląda tylko jak stłuczenie, ale pewnie bez prześwietlenia nic mi nie powiedzą. Dzięki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No widzę - bo np teraz na drodze trzypasmowej zrobi się korytarz między skrajnym lewym pasem a tym następnym po jego prawej stronie, a nie jak się komu wymyśli zjechać :roll:

 

Poza tym to się chyba pogubiłem, bo ja mówię o zmianie prawa drogowego, a ty chyba o wysokich krawężnikach w Łodzi :-k 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...