Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gabe napisał:

A taki szczególik - zaciśnięta wzniesiona pięść to ogólnie symbol antyfaszystowski i wolnościowy, ale również tradycyjne pozdrowienie lewicy niekomunistycznej z okresu dwudziestolecia międzywojennego (PPS), też wyrosły na gruncie walki z faszyzmem.

 

Taki drobny element edukacyjny (także mnie), że lewica nie równa się sowiecki komunizm ;) 

 

To o nich chodzi?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Autonomizm

 

Swoją drogą, widziałem ból dupy o zaciśnięta pięść z różańcem - że to agresja itp. a tutaj ta Sejma lepsiejsza, bo lewa ;)

 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1929638,1,komu-grozi-piesc-z-rozancem-bulwersujace-logo-marszu-niepodleglosci.read

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, jmk napisał:

 

To nie dwudziestolecie międzywojenne i nie PPS :P 

 

35 minut temu, jmk napisał:

Swoją drogą, widziałem ból dupy o zaciśnięta pięść z różańcem - że to agresja itp. a tutaj ta Sejma lepsiejsza, bo lewa ;)

 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1929638,1,komu-grozi-piesc-z-rozancem-bulwersujace-logo-marszu-niepodleglosci.read

 

Ale kto ma ból dupy? :> Za wszystkich się nie mogę wypowiadać.

 

Jak pisał Feanor - zaciśniętą pięścią posługiwał się też Breivik, jak pisałem ja - za symbol wzięli sobie go też White Pride (stąd zapewne skojarzenia Polityki). Ja bym tak czy inaczej miał dysonans poznawczy przy zestawieniu symbolu oporu i walki (zaciśnięta pięść) i różańca, który nie jest narzędziem wojennym, a raczej mającym doprowadzić do pokoju i jedności. Podobnie jak plujący jadem i nienawiścią Bąkiewicz(?) chwilę później całujący krzyż.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gabe napisał:

EJLG3kpWsAA96SF?format=jpg&name=small

 

Poseł Maciej Konieczny ślubuje w sejmie. Chyba się przeprowadzę do Katowic, żeby na gościa głosować <3 

 

Na gościa, który popiera Chaveza i Moralesa? Nie myślałem, że tak nisko upadłeś ze swoim lewactwem.

Odnośnik do komentarza
[mention=35]me_who[/mention] ja do [mention=6320]schizzm[/mention] pisałem 2 listopada na inscie. Nie odpisał i nie zobaczył. Jako że jestem "niedaleko" mogę podjechać sprzedać mu kontrolnego liscia a'la [mention=104]klinsmann[/mention] za to, że się oddalił zbyt daleko od internetow

Jego ostatni wpis na insta nie nastraja najlepiej. Probowałem pisać do naszego Szazama po jego publikacji i też niestety bez odzewu. Martwię się o Niego, ale na FB chyba też nie zagląda, a numeru nie mam.
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gabe napisał:

 

Jakieś linki?

 

A propos zbrodniarzy komunistycznych w którymś z wywiadów wideo mówił - że lepsze to niż amerykański imperializm - czy inne pierdolenie typowe dla komuchów. Linka pod ręką nie mam, ale mam dwa inne, w tym wychwalający Marksa i deklaracja, że jest socjalistą. Dla mnie jest to jeden z najgorszych śmieci, jakie weszły do sejmu, gorszy sto razy niż jakieś miękkie pipki typu Winnicki czy Bosak, którzy koło prawdziwych faszystów nawet nie stali.

 

Raz:



Dwa:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/maciej-konieczny-jestem-socjalista-rozmowa/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, verlee napisał:

Ten post na FB dość zabawny :D 

 

Ja się nie muszę z każdym zgadzać w 100%, ale co jest rewolucyjnego w poniższym fragmencie?

 

Sam kapitalizm bywał sympatyczniejszy kiedy związki zawodowe były silniejsze, a partie socjalistyczne i socjaldemokratyczne realnie reprezentowały pracowników. Nawet teraz w krajach gdzie wynik walki klas wypada nieco korzystniej dla pracowników wszystkim żyje się lepiej, a nikt nie podejrzewa chyba Szwecji czy Danii o bycie jakimiś szczególnie krwawymi reżimami.

 

Rozumiem, że dla @Vamiego to kwintesencja komunizmu, ale dla reszty bardziej neutralnej?

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, verlee napisał:
Cytat

Piszę to na portalu należącym do niewyobrażalnie bogatego jaszczura, który za pomocą algorytmów ustala co będzie widoczne, a co nie. I co mu zrobisz, nic nie zrobisz.

 

To jest poziom dyskusji memów korwinowych.

 

Niestety muszę się zgodzić :kekeke: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brudinho napisał:

Fajny ten pierwszy podróżnik. Taki pisowski. 

Widać, że czynownik. W jeden dzień ogarnął ESTA, samolot, hotele, ekipę i jeszcze nie znając nikogo wpływowego wstawił swój filmik do flagowego programu "informacyjnego" w telewizji państwowej. Zuch!

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, stefan1984 napisał:

1 kilometr dzienie? W sumie tyle musieć chodzić, to chyba jednak sukces ?

 

2 minuty temu, T-m napisał:

 

Walcz! ja mam zarejestrowane przez zegarek 227,1km w październiku :)

 

Dzięki :) Im większa dawka sterydów tym mi gorzej chodzić, a większa dawka, bo większe problemy z jelitami i mamy kółko ;) ale w październiku chodziłem więcej kiedy musiałem tzn. na dalszy przystanek, nie podjeżdżam jednego itp. Liczę, że w końcu organizm załapie i będzie mi łatwiej, bo wegetowanie i nicnierobienie nie pomagało organizmowi, wręcz przeciwnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...