Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Vami napisał:

 

W 1982 roku w Radomiu po koncercie Zbigniew Hołdys spijał mleczko z fiuta alpaki, ale nagle pojawił się jego syn. Nie wiedząc co zrobić, polski Clapton powiedział młodemu "Synku, tata bawi się ze zwierzątkiem", po czym położył jego małą rączkę na miękkim futerku bestii i kazał pogłaskać. Tak się narodziła w Polsce moda na alpakoterapię. Oczywiście Hołdys do dziś powinien dostawać za to pieniądze za prawa autorskie, ale przez cholernych piratów klepie biedę.

No i jeszcze mleko mu zmieniło kolor zarostu ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gacek napisał:

Z tym klubem, który strzela trzy razy częściej bez Piątka niż z Piątkiem?
No właśnie. Jak peta, jak peta...

No z klubem, który wydaje wagon pieniędzy na napastnika, i lepiej gra bez niego, niż z nim.

Thierry Henry też był piątym kołem u wozu w Juventusie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Vami said:

Widać me_who, że dawno nie byłeś na kursie językowym nasz forumowy seniorze ?  :D Uczenie angielskiego po polsku to rak, z którym walczę od zawsze - i nie tylko ja. U mnie jest jedna zasada: ani słowa po polsku. I mam w pompce, czy to Polak, Ukrainiec czy obywatel Zimbabwe.

 

O to to! U mnie w firmie kursy prowadzi anglik z dziada-pradziada, przyjeżdża na 3-4 miesiące i pracuje z nowymi ludźmi :) znakomita sprawa :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Vami napisał:

 

Widać me_who, że dawno nie byłeś na kursie językowym nasz forumowy seniorze ?  :D Uczenie angielskiego po polsku to rak, z którym walczę od zawsze - i nie tylko ja. U mnie jest jedna zasada: ani słowa po polsku. I mam w pompce, czy to Polak, Ukrainiec czy obywatel Zimbabwe.

No wiadomo, że się nie znam :D Ale może są jakieś poziomy, że potrzebne są podstawy i tłumaczenie na ukraiński :) Tak se wykoncypowałem :)

Odnośnik do komentarza

  

1 minutę temu, Counter napisał:

Dla mnie to ciekawe, bo Radomsko jest miastem z ogromnym odpływem młodych ludzi, mega starzejącym się społeczeństwem, a tu nagle stało się ostoją dla obcokrajowców.

Dla mnie to żadne zaskoczenie, właśnie przez to, że jest odpływ młodych, przypłynęli Ukraińcy. Nie wiem jak jest z przemysłem czy miejscami pracy w Radomsku, ale w Zawierciu właśnie przez to trzy największe firmy obcokrajowcami stoją, bo dla miejscowych socjal jest możliwy do wyciągnięcia na poziomie pozwalającym egzystować, a jednocześnie nei wymagającym spędzania czasu w pracy. Ukraińcy tymczasem pracują 12h i są zadowoleni, że mogą zarobić.

 

A co do pomysłu ze szkołą angielskiego dla Ukraińców @me_who - pamiętaj, że ich obowiązują inne przepisy emigracyjne niż nas, więc dla nich angielski jest mniej interesujący niż dla nas, bo mają mniejsze (chyba) opcje wyjazdu tam. Prędzej niemiecki, ale tu pamiętaj, że tam mogą wjeżdżać (na legalu) specjaliści, a więc ludzie, którym kalkuluje się bardziej uczyć na Ukrainie niż w Polsce, bo taniej.

Generalnie sądzę, że do Polski wpływają ludzie, którzy oszczędzają jak najmocniej, więc dla nich nauka języków w PL byłaby zbytkownym wydatkiem.

 

2 minuty temu, Hajd napisał:

No z klubem, który wydaje wagon pieniędzy na napastnika, i lepiej gra bez niego, niż z nim.

 

To dużo mówi o tym napastniku, nie o klubie. Zespół jak widać potrafi grać lepiej, potrzebuje tylko zrzucić z siebie garb w postaci pasożytującego, szkodliwego napastnika.

2 minuty temu, Hajd napisał:

Thierry Henry też był piątym kołem u wozu w Juventusie.

A Teodorczyk miał jeden dobry sezon i zgasł.

Szach. Jak odpowiesz na tę losową, niezwiązaną anegdotę, skoro już zacząłeś tę zabawę?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Hajd napisał:

Nie sposób jednak nie zauważyć, że w Genoi ładował gola za golem.

Dziwnym trafem praktycznie każdy napastnik, który przyjdzie do Milanu gra tam chujowo, a jak odejdzie to zaczyna grać dobrze i odwrotnie – wcześniej grał dobrze, a w Milanie gówno. Przykładów jest wiele: Higuain, Andre Silva, Rebic, Piątek, Kalinic. Nawet Balotelli po sezonie, w którym strzelił jedną bramkę dla Milanu poszedł do Ligue 1 i tam pierdolnął 15. Może to więc coś z twoim ulubionym klubem jest nie tak?

 

No właśnie z Piątkiem jest taki problem, że on strzelał gola za golem w 1 rundzie praktycznie. Nie wiemy czy byl to jednorazowy wystrzal czy nie. I sądzę, że Milan jest ciężkim klubem dla napastnika tylko, że wspomniany Higuain w Chelsea tez sobie nie poradził. Z Andre Silva problem jest taki, że na przykladzie Sevilli - wystrzal formy i zkazd do bazy na reszte sezonu. Rebic mam nadzieje ze potrzebuje czasu. Kalinica nie skomentuje. A co do Evertonu to angielska piłka dla Piatka może być dobra. Piłka czesto go szuka w polu karnym, wiec moze nie byc to az taki niewypal w zespole ktory bedzoe czesto wstrzeliwal pilki tamze. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, me_who napisał:

No wiadomo, że się nie znam :D Ale może są jakieś poziomy, że potrzebne są podstawy i tłumaczenie na ukraiński :) Tak se wykoncypowałem :)

 

Popularne są kursy polskiego :) Szkoła, z którą współpracuje, prowadzi je :)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

A Teodorczyk miał jeden dobry sezon i zgasł.

Szach. Jak odpowiesz na tę losową, niezwiązaną anegdotę, skoro już zacząłeś tę zabawę?

Jak Southampton dał się nabrać na Aliego Dię to beka była z klubu, a nie z piłkarza.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, me_who napisał:

Ja bym zrobił szkołę językową dla Ukraińców :] Przecież ich jest w Polsce tylu, że głowa mała, a na pewno woleliby się uczyć angielskiego wytłumaczonego na swój język, a nie na polski. Tylko trzeba by było ściągnąć nauczycieli z Ukrainy :-k

inna sprawa, czy mają pieniądze do przeznaczenia na naukę :-k

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Hajd napisał:

Jak Southampton dał się nabrać na Aliego Dię to beka była z klubu, a nie z piłkarza.

Kolega ominął całą moją bekę z zarządu, że biorą Piątka?

A może kolega nie ominął, tylko wtedy stał po drugiej stronie barykady i wmawiał, że klub dobrze robi biorąc takiego parodystę?

One way or another...

Odnośnik do komentarza
Teraz, Hidalgoo napisał:

inna sprawa, czy mają pieniądze do przeznaczenia na naukę :-k

No fakt, ale jest ich tylu, że może znalazłoby się tylu, żeby utrzymać szkołę. Albo rozszerzyć "asortyment". Przecież ci co planują zostać mogą chcieć podnosić swoje kompetencje, a nie wiecznie pracować na zmywaku czy w okienku w Maku.

 

7 minut temu, Gacek napisał:

A co do pomysłu ze szkołą angielskiego dla Ukraińców @me_who - pamiętaj, że ich obowiązują inne przepisy emigracyjne niż nas, więc dla nich angielski jest mniej interesujący niż dla nas, bo mają mniejsze (chyba) opcje wyjazdu tam. Prędzej niemiecki, ale tu pamiętaj, że tam mogą wjeżdżać (na legalu) specjaliści, a więc ludzie, którym kalkuluje się bardziej uczyć na Ukrainie niż w Polsce, bo taniej.

No tak, taki np. intensywny kurs niemieckiego dla kierowców :-k Oczywiście zakładając, że nie jeżdżą w jakimś zjebanym systemie 12/2 dni tylko maksymalnie 2/1 tydzień. Choć Ukraińcy pewnie napierdalają 3/1 albo i 4/1 nawet...

 

No taką luźną myśl miałem przy kawie i już nie chcę tej szkoły, teraz muszę zamknąć. Super koledzy jesteście ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...