Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po wcisnięciu alt+c włącza mi sie Ati catalyst control center:)

 

 

Miesiąc temu formatowałem Dysk C( Mam C i D), ale okazało się, że jakims cudem sformatował mi się dysk D, a wszystkie dane z dysku C znalazly sie na dysku D. Nie pierwszy raz robilem formata i nigdy nic takiego mi sie nie stalo. Problem w tym, ze na dysku C i na dysku D mam XP. Chciałbym sformatowac teraz dysk D, ale bez robienia ponownie formatu calego systemu. Sam dysk D z poprzednia wersją Xp. Moglby ktoś pomóc?? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Dodam, że procek to AMD Sempron 2800+. Badanie wykonałem od razu po włączeniu kompa. Jakieś wnioski? Bo mi coś podpada chyba dość wysoka temperatura procka... Procek box, także wiatrak mam AMD. Niedawno wszystko czyściłem.

Edyta wyczytała na stronie AMD, że bezbieczna temperatura dla tego procka to 69 stopni. Wychodzi więc, że mój już powinien się sfajczyć. Ale do tego, to chyba napięcie z zasilacza też lekko małe?

No niestety musze Was prosić raz jeszcze o radę.

Wywaliłem kartę tv i jakiś czas był luzik. Dziś znów mam ten sam kłopot z blue screenem :(

Oto link do mojej płyty.

Zaciekawiło mnie w tym opisie zdanie, że mocno grzeje się radiator od chipsetu.

I faktycznie, gdy tylko lekko go dotykam, temperatura jest wysoka i komp od razu się wiesza.

Czy objawy, które opisywałem wcześniej mogą mieć w tym przyczynę, że przegrzewa się chipset płyty? I teraz pytanie, jak temu zaradzić? Jakiś wiatrak odpada, bo na radiator nachodzi karta graficzna...

Odnośnik do komentarza

mozna sprobowac zamontowac jakis system do zwiekszenia ruchu powietrza wewnatrz obudowy, np wiatraki na bocznych sciankach

u mnie swego czasu poprawa jakosci chlodzenia sprzetu byla zasadnicza i do tej pory wykorzystuje taki mechanizm

wystarczy zamontowac dwa zwykle wiatraki wewnatrz obudowy i w miejscu gdzie je przykrecasz przewiercic scianke obudowy na sitko - efekt gwarantowany

Odnośnik do komentarza

Uch, ledwo wczoraj wróciłem z wakacji, a już dzisiaj mam pierwsze problemy z kompem... Nigdy czegoś takiego nie miałem, lecz podczas grania w Virtua Tennis 3 wywaliło mnie do Windowsa, a potem nie mogę włączyć już żadnej gry, bowiem wyskakuje komunikat:

Gra taka i taka wymaga sprzętowej akceleracji grafiki...

Kartę graficzną mam GeForce 7600GT, dodam również, ze nie instalowałem żadnych sterowników, nie grzebałem w ustawieniach...

Czym to może być spowodowane/jak mogę temu zaprzestać?

Odnośnik do komentarza

a) PPM na pulpicie/właściwości/ustawienia/zaawansowane/rozwiązywanie problemów - sprawdź czy masz suwak przyspieszanie sprzętowe w prawo na maxa. Jeśli nie, tak ustaw.

 

b) START/uruchom, wpisz dxdiag, potem Ekran i zobacz czy czasem nie wyłączyło się przyspieszenie DirectDraw, Direct3D i teksturowania AGP

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję kupić taką oto starą płytę główną - parametry podstawowe

 

Gniazdo procesora Socket A

Obsługiwane typy procesorów Athlon XP, Duron

Chipset NVidia nForce2 Ultra 400 (MCP)

Magistrala FSB 400 MHz, 266 MHz, 333 MHz, 200 MHz

Typ obsługiwanej pamięci DDR400, DDR333, DDR266

Dwukanałowa obsługa pamięci Tak

Odnośnik do komentarza
Potrzebuję kupić taką oto starą płytę główną - parametry podstawowe

 

Gniazdo procesora Socket A

Obsługiwane typy procesorów Athlon XP, Duron

Chipset NVidia nForce2 Ultra 400 (MCP)

Magistrala FSB 400 MHz, 266 MHz, 333 MHz, 200 MHz

Typ obsługiwanej pamięci DDR400, DDR333, DDR266

Dwukanałowa obsługa pamięci Tak

 

Epox 8rda3+ mam taką w kompie w domu, kupiona lat 6-7? nie wiem dokładnie, działa bez problemów.

http://www.frazpc.pl/artykuly/152/Armia/nForce2/EPoX/8RDA3+

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam następujący problem.

Mam kompa, w którym jest podpięty dysk ATA( cienką pomarańczową taśmą) i gdy jest podpięty w jedno z miejsc na płycie w BIOSIE jest pokazywany jako FOURTH IDE MASTER, natomiast CD ROM jest FIRST IDE SLAVE. Gdy podepne cd rom, to BIOS wariuuje i automatycznie ustawia bootowanie z cd romu, nie z dysku (nawet po zmianach, co uruchomienie sie zmienia). Tak więc, przy kazdym uruchamianiu komputer probuje wlaczyc sie z cd romu i pojawia się ekran:

 

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

 

Muszę resetować i dopiero co któryś raz załapie.

 

Teraz pytanie - czy CD ROM jest uszkodzony i przez to tak miesza, czy to wina tego FOURTH dysku, jeśli tak to jak zmienić na FIRST IDE MASTER?

 

Podpinać w dwa inne miejsca na płycie próbowałem, ale wtedy wykrywa to jako FOurth, and THIRD ..SLAVE.

 

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza

A ustawiłeś zworkę na dysku, że dysk ma być wykrywany jako "master"? Jeżeli nie to komp sam ustala master/slave i może dostawać czkawki.

 

Ponadto możesz podpiąć oba urządzenia jedną taśmą i w dysk wpiąć złącze bliższe płycie a w CD ROM dalsze płycie (na taśmie są trzy złącza - jedno wpinasz w płytę, pierwsze (boczne) i drugie (końcowe)). Wpinasz więc taśmę w płytę a później do boku dołączasz dysk i na końcu podpinasz CD.

No i ustaw zworkę na HDD na master.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...