Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka sytuacja jest bardziej korzystna:

1. 1,5GB Ram, chodzącego na 400Mhz

2. 1,75GB Ram, chodzącego na 333Mhz

IMHO opcja nr 2.

 

Aha no i gram we wszystko na full detalach w rozdielczości 1024x768 lub 1280x960.

Zmniejsz ilość szczegółów do połowy i zobacz czy będzie chodzić. Jeśli tak - dołóż 1 GB RAMu.

Odnośnik do komentarza

jesli to nie jest plyta dvd-rw to raczej sie nie da

najwyrazniej Windows (czy jaki tam macie system) nie potrafil odczytac zawartosci plyty

sprawdz czy nie ma jakichs sesji programem do nagrywania, np nero

moze byc tak ze nagrane sa zawartosci, ktorych sie normalnie nie da odczytac (jak np niektore instalacje dystrybucji linuxa)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję sterownika do karty sieciowej Realtek RTL8211B.

Kupiłem nową płytę główną, ale chyba dla jaj, producent na płycie dołączonej do niej, wrzucił sterownik do sieciówki nVidii.

Oczywiście na stronie producenta sterownika brak.

Niestety karta nie działa. Przy instalacji karty, wywala błąd sterownika :/

Szukam i szukam tego po necie, ale tracę cierpliwość... :/

Odnośnik do komentarza
Potrzebuję sterownika do karty sieciowej Realtek RTL8211B.

Kupiłem nową płytę główną, ale chyba dla jaj, producent na płycie dołączonej do niej, wrzucił sterownik do sieciówki nVidii.

Oczywiście na stronie producenta sterownika brak.

Niestety karta nie działa. Przy instalacji karty, wywala błąd sterownika :/

Szukam i szukam tego po necie, ale tracę cierpliwość... :/

Rozwiązanie:

 

"RTL8201, RTL8201BL, RTL8201CL, RTL8201CP, RTL8201N and RTL8211B(L) are all PHYceiver. That is a driverless hardware device. Software driver are relative to Network controller (MAC) which is integrated into chipset in such case mostly. Please contact your mother board maker or chipset manufacturer to obtain proper driver support."

Odnośnik do komentarza

Że niby mam się teraz kontaktować z producentem płyty?

I co niby od niego dostanę?

Niby instaluje mi kartę., ale pokazuje mi jako nVidii, którą bodajże miałem poprzednio i jest przy niej wykrzyknik.

W książce serwisowej przeczytałem, że mam właśnie tego Realteka.

Ktoś już miał podobną sytuację?

Chyba mniej nerwów będzie mnie kosztowało zakupienie jakiejś sieciówki na PCI :/

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że teraz każdy kupujący płytę z taką kartą musi kontaktować się z producentem :doh!:

Odnośnik do komentarza
Że niby mam się teraz kontaktować z producentem płyty?

I co niby od niego dostanę?

Niby instaluje mi kartę., ale pokazuje mi jako nVidii, którą bodajże miałem poprzednio i jest przy niej wykrzyknik.

W książce serwisowej przeczytałem, że mam właśnie tego Realteka.

Ktoś już miał podobną sytuację?

Chyba mniej nerwów będzie mnie kosztowało zakupienie jakiejś sieciówki na PCI :/

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że teraz każdy kupujący płytę z taką kartą musi kontaktować się z producentem :doh!:

Ta sieciówka jest zintegrowana? Jaka to płyta główna?

(jeśli zintegrowana, sterownik musi być na CD dołączonym do płyty)

Odnośnik do komentarza
Ta sieciówka jest zintegrowana? Jaka to płyta główna?

(jeśli zintegrowana, sterownik musi być na CD dołączonym do płyty)

Płyta to lynk (broń Boże nie reklamuję)

Karta zintegrowana. Gdy wyszukuję w menadżerze urządzeń sterownika z płyty, to non stop wynajduje mi nVidie.

Co więcej. Przejrzałem 2 płyty, które są dołączone i w każdym folderze zatytułowanym Ethernet, Lan mam jedynie pliki nvidii.

Jedynie wytłumaczenie, że ciągle wynajduje mi tą nvidie, to takie, że nie robiłem formata i na dysku zapewne są pliki ze starej karty.

Jednak wszystko inne zainstalowało się bez najmniejszego problemu.

 

EDYTA:

Nic już nie rozumiem ;)

Uparłem się i szukałem nadal sterownika. Postanowiłem przeszukać jeszcze jeden folder, w którym oczywiście były pliki nvidii.

I o dziwo znalazło mi NVIDIA NETWORK BUS ENUMERATOR i chwilę potem, znalazło mi kartę nvidia.

Sprawdziłem, że jest MCAdress. Jako, iż mój net chodzi właśnie po MCAdresie, dopiero juto będę mógł sprawdzić, czy śmiga mi net. Dziś już w biurze nie pracują.

Dzięki Dix za pomoc :piwo:

Odnośnik do komentarza
Karta zintegrowana. Gdy wyszukuję w menadżerze urządzeń sterownika z płyty, to non stop wynajduje mi nVidie.

Co więcej. Przejrzałem 2 płyty, które są dołączone i w każdym folderze zatytułowanym Ethernet, Lan mam jedynie pliki nvidii.

Jedynie wytłumaczenie, że ciągle wynajduje mi tą nvidie, to takie, że nie robiłem formata i na dysku zapewne są pliki ze starej karty.

Jednak wszystko inne zainstalowało się bez najmniejszego problemu.

O ile mi wiadomo wymana płyty głównej wymaga formatu i nowej instalacji systemu. Wyjątkiem jest to, gdy płyta jest identyczna z poprzednią.

 

Edyta: A więc jednak 754... Błąd, IMHO.

Odnośnik do komentarza
Edyta: A więc jednak 754... Błąd, IMHO.

Ano 754. Popatrzyłem szybko na te ceny, o których mówiłeś i były jednak wyższe.

Zależało mi również na czasie.

W każdym razie, na chwilę obecną musi mi to wystarczyć.

Ale przy kolejnej wymianie, która już powinna być spokojniejsza, na pewno poradzę się i posłucham rad :]

Dix-edyta była wyżej ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...