Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze zabezpieczyć komputer przed uszkodzeniem podczas 170 kilometrowej podróży samochodem po naszych drogach ? :)

zawiń dysk i napęd optyczny w ręcznik albo coś podobnego - powinno wystarczyć

proc moze zostac w plycie pod warunkiem ze ona bedzie przykrecona do obudowy, tak samo mozna zostawic zasilacz, ram i grafike

Odnośnik do komentarza
jestem laikiem, proszę o wyrozumiałość jeśli coś pokręcę :zawstydzony:

czy aktualizacja BIOSu to skomplikowana sprawa?

mam problem z kartą WiFi w lapku;

czytałem w necie,ze pomaga aktualizacja BIOSu-npna tym forum

czy taka aktualizacja wymaga reinstalki Windowsa?

dzięki za pomoc

problem w aktualizacji BIOS zależy od płyty (firma, model?)

nowsze modele mają możliwość aktualizacji online, co może wykonać nawet kompletny laik

oczywiście aktualizacja BIOSu to sprawa delikatna bo błąd (lub awaria zasilania) może skierować płytę do serwisu lub na złom

 

aktualizacja BIOSu nie powoduje konieczności reinstalowania systemu

nie bardzo chce mi sie wierzyć, że problemy z kartą WiFi rozwiąże właśnie nowy BIOS (chyba, że takie informacje zamieszczone są na stronie producenta płyty)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

chyba sobie spalilem kompa

w zeszlym tygodniu zamontowalem nagrywarke, ktora kupilem jakis czas temu, potem codziennie komputer dluzej sie wlaczal i dluzej sie wylaczal - mam tu na mysli nie zamykanie systemu, ale samo wylaczanie/wlaczanie kompa - wygladalo to tak jakby przy wlaczaniu musial sobie naladowac jakis kondensator albo cos podobnego

wczoraj z komputera jeszcze normalnie korzystalem, ale gdy wrocilem w nocy z miasta i chcialem go odpalic to juz nie dalo rady

dzisiaj natomiast komputer nie reaguje juz nawet na wcisniecie przycisku power

myslalem ze to moze wina nagrywarki i odcialem jej zasilanie, ale to wcale nie pomoglo

zasilacz raczej nie padl bo przed chwila jeszcze jakies napiecie na mierniku pokazywal

nie podoba mi sie to ze komputer nie reaguje na wcisniecie klawisza power, ale nie wiem czy to wina obudowy czy moze jednak spalil sie procesor albo plyta glowna

jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza

dioda sie nie swieci

 

teraz sprawa wyglada tak - zanioslem zasilacz do serwisu i powiedzieli ze jest uszkodzony ale moga go naprawic

rzecz w tym, ze zasilacz to nie wszystko bo przy przelozeniu innego zasilacza do tego kompa, startuje ale nie ma tego charakterystycznego pikniecia na poczatku, a co za tym idzie, nie budzi sie monitor i komp chociaz buczy, nie wstaje

obstawiam plyte glowna, mniej procesor...

zobacze w weekend co uda mi sie zrobic bo przywioze z domu jakies rezerwowe sprzety - mam chyba zapasowa mobo i proca wiec bede patrzyl co sie dzieje

ale generalnie jestem coraz bardziej zdecydowany zeby zaplacic te 400-500 zl i kupic nowy zestaw mobo+proc

Odnośnik do komentarza

Wywala mnie do windy jak giercze sobie w rożne gierki. Mój komputer to:

 

Płuta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PM-S2

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (3.01GHz)

 

Karta graf.: NVIDIA GeForce 9800 GT 512 Gainward (PS3.0/VS3.0)

 

Pamięć: 1GB DDR2-SDRAM.

 

Z początku myślałem że to wina zasilacza, ale wymienilem i mam teraz 550 wiec to raczej nie to, no i sie tak zastanawiam czy to aby nie wina zbyt malej ilosci RAM-u? Doszedlem do takiego wniosku poniewaz zazwyczaj wywala mnie po zaladowaniu jakiegos nowego poziomu (tak dzieje sie w Brothers in Arms: HH i w Frontlines FoW i tutaj nie da sie nic z tym zrobic bo nie da sie wczytac od jakiegos innego momentu tylko trzeba isc "chapterami"), albo po prostu po wczytaniu save'a (w STALKERze z tym, ze tutaj moge sobie wczytac jakis wczesniejszy save i do jakiegos tam momentu moge sobie pograc i znowu to samo). Jedyne w co na razie moge grac to PES 2009 i dlatego wydaje mi sie ze to wina pamieci bo w pes-ie nie musi jakis ogromnych lokacji zaczytywac. Aha no i gram we wszystko na full detalach w rozdielczości 1024x768 lub 1280x960.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...