Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Przy odpaleniu kompa wiatraczek CPU zaczyna hałasować. Słychać głośne buczenie. Czyściłem już wiatraczek wszystko robiłem i nic. Po jakimś czasie jak uzywam siły :D Wszystko działa normalnie. Czym to może być spowodowane?

Może wypięła Ci się z płyty jedna z nóżek podstawki wiatraka? Raz miałem taki przypadek :-k

Chyba, nie bo przed chwilą otwierałem kompa. Teraz nawet jeśli trochę postukam to i tak po 5 minutach problem wraca. Nie widziałem, żeby wiatraczek ocierał ani był uszkodzony. Przeczysciłem go tez sprezonym powietrzem i to tez nic nie dało.

U mnie łożysko padło i tak to sie objawiało.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja dam takie nietypowe ogłoszenie (wiem, że nie bardzo tu pasuje ale nie miałem gdzie indziej :) ) : mianowicie poszukuję demo gry "Auta".

nigdzie nie mogłem znaleźć.

dla mojej córki- wielkiej fanki "Aut" i auteczek :)

 

i pytanie- co sądzicie o takim zestawie:

- Procesor Intel Core2 Quad E6660 2,4 GHz

- Płyta Gigabyte GA-P35-DS3

- Pamięc 4 GB 2x2GB DDRII 1066 MHz Patriot (dual chanel)

- Grafika Gigabyte GF 8800GTS 512MB DDR3 256 Bit

- Obudowa CoolMaster Elite 331 czarna

- Zasilacz CoolMaster RealPower M520 520Wat

- DVD RW Lite Scrible SATA

- Dysk Twardy Seagate 500 BG SataII 32 MB cash

- czytnik kar 16in1

 

a dłużej starczy w domu?

Odnośnik do komentarza
- Procesor Intel Core2 Quad E6660 2,4 GHz

- Płyta Gigabyte GA-P35-DS3

- Pamięc 4 GB 2x2GB DDRII 1066 MHz Patriot (dual chanel)

- Grafika Gigabyte GF 8800GTS 512MB DDR3 256 Bit

- Obudowa CoolMaster Elite 331 czarna

- Zasilacz CoolMaster RealPower M520 520Wat

- DVD RW Lite Scrible SATA

- Dysk Twardy Seagate 500 BG SataII 32 MB cash

- czytnik kar 16in1

1) Nie brałbym płyty Gigabyte. W tej cenie masz Abita P35 lub Foxconn P35A-S. Nic nie będzie Ci piszczeć i grzać się nadmiernie.

2) Nie warto ładowac kasy w 8800GTS. Lepiej weź 8800GT.

3) Nie znam zasilacza ale poleciłbym Ci to co znam -> zasiłki Anteca (3 lata gwary) lub Corsair (5 lat). Ciche i niezwodne.

4) Zamiast obudowy Elite wziąłbym Antec Three Hundred. Dopłacisz 60 zł a jakość raczej trudna do porównania.

Odnośnik do komentarza

1) no właśnie, chodzi o to ażeby po cichaczu chodził. nie cierpię buczenia- teraz buczy radiator na procku i czasem szoruje na grafice.

2) też tak słyszałem- ale chciałem się upewnić:)

3) u mnie zasilacz musi być MEGA wszytko :) w obecnym kompie mam już chyba 5. poprzednie się wszystkie zjarały :)

4) obudowa też będzie inna- ładniejsza dla oka i 2 czy 3 wentylatorami małymi.

 

wydaje mi się, że właśnie na procku można spokojnie zaoszczędzić. nad grafiką myślę to samo ale jeszcze pomyślę. generalnie bardziej chodzi mi o dużo RAMu i duży dysk. grafika to tak "przy okazji".

to maił być komp złożony tak do około 3000 zł i dlatego są takie niektóre tocosie :)

ale widzę od was, że można spokojnie polecieć z ceną w dół.

Odnośnik do komentarza
ale widzę od was, że można spokojnie polecieć z ceną w dół.

Płyta: Foxconn P35A-S - 300,00

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz 3MB Cache - 370,00

RAM: Kingston 2x2GB KVR800D2N5K2 800MHz CL 5.0 - 250,00

Dysk: Seagate Barracuda 11 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA II - 260,00

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU - 280,00

Grafika: Asus EN8800GT/HTDP/512M - 600,00

Obudowa: Antec Three Hundred - 200,00

DVD RW: LG LS SATA: 130,00

Czytnik kart: 100,00

Razem: 2490,00

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Sprawa wygląda tak: wczoraj wieczorem nie mogłem odpalić kompa. Słychać było wiatraczki, diody w obudowie się odpaliły, ale komp nie startował. Wyjąłem RAM, ale żadnego "pipania" nie było. Pomyślałem więc, że padła karta graficzna, procek, lub płyta. Komp odpoczął sobie przez noc i pół dnia i dziś go dla sprawdzenia włączam. I słyszę, że nastąpiło magiczne pipnięcie i komp zaczyna się odpalać. Ale jako, iż maiłem go otwartego, to widzę, że w pewnym momencie przestaje się kręcić wentylator od procka.

Po chwili jednak już odpalił się normalnie.

I teraz podstawowe pytanie. Czy mogą to być objawy padającego zasilacza? Bo chyba ten wiatrak przy procku to powinien działać non stop?

Zasilacz jakiś noname 350W. Do tego jest podłączona od 2 lat Nvidia 6600, dysk 250GB, karta tv no i Sempron 2600+.

Jakieś pomysły?

Minęło trochę czasu od mojego pytania, ale niestety problem pojawił się znowu. Jedan tym razem zauważyłem coś jeszcze. Otóż przeglądałem sobie stornki w necie i w pewnym momencie net padł. Sieciówka jest zintegrowana. Po próbie restartu kompa, sprzet zachowuje się, jak pisałem wyżej. I właśnie tą awarie poprzedza awaria neta. Wsadziłem inny zasilacz, ale niestety nic to nie zmieniło. Dopiero po pewnym czasie komp daje się odpalić. Póki co wszystko znów chodzi, ale sytuacja zaczyna mnie drażnić.

Zresetowałem przy okazji BIOS. Ale mimo wszystko zaczyam się zastanawiać, czy to aby nie pada płyta?

a może wirus?

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś miałem podobne objawy gdy przegrzewał mi się procek. Komp chodził, chodził i nagle się wyłączał, następnie przez pewien czas nie chciał się uruchomić, po wciśnięciu przycisku power słyszałem tylko jak uruchamiały się wiatraki. Jak uda się uruchomić kompa to zainstaluj jakiś program do monitorowania temperatury, bo to może być jedna z przyczyn. (u mnie skończyło się spaleniem procka)

Odnośnik do komentarza

też o tym myślałem. Ale w sumie dziwi mnie właśnie to, że net się wyłącza, a np. FM śmiga sobie spokojnie, do tego chodzi karta tv. Komp natomiast się nie wyłącza.

Choć w sumie mogę sobie ustawić w biosie max. temperaturę procka, z tym tylko, że nie wiem ile tam ustawić stopni dla mojego Semprona ;)

edyta:

zacznijmy od tego, że Nod32 znalazł wirusa w pliku AutoRun.inf

Wyczytałem, że jednym ze skutków tego wirusa jest otwieranie w osobnych oknach partycji (i właśnie tak mam od pewnego czasu, choć dużo dawniej niż komp zaczął wariować). Więc mam na każdej partycji jakiegoś syfa. Ktoś już miał z takim czymś do czynienia?

edyta2: dobra, chyba pozbyłem się tego wirusa. Teraz czekam, czy objawy miną ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wyłączyłem komputer i dzisiaj przy próbie włączenia zero reakcji. Rozkręciłem cały komputer i przeczyściłem wszystko. Teraz działa, ale w Biosie pierwszy ekran bootuje się jakieś 3 minuty, tzn. wczytuje RAM i napędy. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Wczoraj wyłączyłem komputer i dzisiaj przy próbie włączenia zero reakcji. Rozkręciłem cały komputer i przeczyściłem wszystko. Teraz działa, ale w Biosie pierwszy ekran bootuje się jakieś 3 minuty, tzn. wczytuje RAM i napędy. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Kiedys miałem cos takiego, ale na starym kompie. Jakby nigdy nic stało sie to samo co tobie. Nawet reinstal systemu mi nie pomógl. Jedynym ratunkiem było wcisniecie Esc podczas liczenia Ramu. Wtedy przestał liczyc i ładował się juz normalnie.

 

 

Ja z kolei mam inny problem. Po włączeniu kompa nie uruchomiły mi sie zadne urzadzenia. Nie wykrywa mi zadnego urządzenia. Jak wklikuję na opcje Menadżer Urządzeń nie ma tam nic. Probowałem na kilka sposobów zrobic cos, ale niestety nie udało mi sie. Macie jakies pomysły??

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

hm.. machine exception check..

 

Wyjątek sprawdzania komputera występuje wówczas, gdy nie można przywrócić prawidłowego funkcjonowania systemu Windows XP i platformy sprzętowej na skutek błędu sprzętu, uniemożliwiającego pomyślne i niezawodne działanie systemu. Bardziej specyficzna diagnostyka wyjątków sprawdzania komputera jest trudna, dlatego nie istnieje ogólne rozwiązanie. Należy skontaktować się z producentem sprzętu lub technikiem obsługującym sprzęt komputerowy w celu uzyskania pomocy w zakresie rozwiązywania tego problemu.

 

Wyjątki sprawdzania komputera często występują wówczas, gdy spełniony jest jeden z następujących warunków:

• Procesor lub płyta główna działają poza ich specyfikacjami. Na przykład zwiększona została częstotliwość zegara procesora lub magistrali. Firma Microsoft zaleca uruchomienie sprzętu zgodnie z prędkościami zalecanymi przez producenta.

• Zakłócenia zasilania, przeciążone linie zasilające, niezgodne zasilanie i awarie zasilania mogą destabilizować komputer. Należy upewnić się, że dostępne jest stabilne, niezawodne zasilanie komputera.

• Ekstremalne warunki termiczne wynikające z awarii urządzeń chłodzących, takich jak wentylatory, mogą być przyczyną uszkodzenia komputera. Należy upewnić się, że wszystkie urządzenia chłodzące działają.

• Pamięć jest uszkodzona lub typ pamięci jest niepoprawny dla danego komputera. Jeżeli ostatnio zmieniono konfigurację pamięci, należy przywrócić poprzednią konfigurację w celu ustalenia przyczyny problemu. Należy upewnić się, że dla danego komputera używana jest poprawna pamięć.

Odnośnik do komentarza

Może sprecyzuje.

Mam to od jakiegoś czasu. Pojawia się w różnych momentach pracy kompa. I teraz właśnie jest najważniejsza kwestia. Czy jest to problem softu, czy jednak sprzętowy?

Rozkręciłem ostatnio zasilacz i jest spuchnięty jeden kondensator. Uprzedzam, że nie bawię się w OC. W sumie jestem najbliżej decyzji, by wymienić zasilacz na markowy.

edyta podpowiada, że chyba jednak saper masz rację. Wychodzi, że przyczyny trzeba szukać w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...