Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. W takim razie, już zasuwam do sklepu po kość 1 GB krzywy.gif

 

Pewnie za późno, ale proponował bym się upewnić w źródle bardziej wiarygodnym, np w instrukcji do mobo :]

Takowej instrukcji nie posiadam, ale na szczęście nowe ramy działają bez problemu, a nawet jakby nie działały to miałem możliwość zwrócenia ich do sklepu. Więc szczęśliwie mam już te 1,5 GB RAM ;)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zauważyłem, że jakieś dziwne dźwięki wydobywają mi się z obudowy, nasłuchiwałem chyba z pół godziny i znalazłem źródło. Bzyczenie wydobywa się z gniazdka zasilacza, ale tylko wtedy gdy jest w nim wtyczka gniazda zasilającego i gdy listwa jest włączona. Co ciekawe, bzyczenie jest także gdy sam zasilacz jest wyłączony, tzn. przełącznik na "0" z tyłu zasilacza. Wygląda więc na to, że bzyczenie powoduje prąd między kablem zasilającym a wtyką zasilania. Zmiana kabla nic nie zmieniła.

 

Czy wie ktoś co to może oznaczać? Nie mam w ogóle pojęcia o elektryce ale czy to mogą być problemy z linią elektryczną? Dodam jeszcze, że jak mam włączone głośniki to podczas włączania lub wyłączania światła w pokoju słychać głośny trzask w głośnikach. Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam problem. Podczas próby podłączenia telefonu z kompem przez USB jako dysk przenośny urządzenie nie zostaje rozpoznane. W menedżerze urządzeń wyświetlane jest jako nieznane urządzenie. Telefon i kabel są w 100% sprawne i na innych komputerach działają poprawnie. Dlatego też to musi być coś z moim PC, ale nie mam pojęcia co. Czy ktoś domyśla się co jest nie tak i mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

Mam dwa lamerskie pytania. Właśnie sprzedaję taką płytę i chcę dać poprawny opis i nie wcisnąć komuś kitu.

Czy grafika GeForce MX 420 64MB współpracuje z pamięciami sdram?

Czy płytka se sterownikami jaka była do niej dołączona od nowości jest ze sterownikami pod wszystkie płyty główne czy tylko pod mojego Solteka? Ewentualnie jakby ktoś był tak dobry i podał link ze sterownikami pod tę grafikę.

Odnośnik do komentarza

jakis czas temu data w moim laptopie zmienila sie na 2005 rok. i w zaden sposob nie idzie tego zmienic, automatyczna aktualizacja nie dziala, reczna zmiana przynosi efekt na jakies 2, 3 sekundy, zmiana w biosie rowniez nie pomaga. System to Windows XP Media Center Edition z SP2. jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza

@eddie:

 

Za przeproszeniem, jaki stosunek - jeśli o kompatybilność chodzi - ma karta graficzna do pamięci ram?

 

Natomiast drivery do tej karty, które otrzymałeś powinny zadziałać na każdej płycie głównej, na każdym komputerze (o ile ma cd-rom :):P)

 

 

@Rez: A próbowałeś wyjąć baterię z płyty głównej na pare minut i włozyć ponownie?

Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak: wczoraj wieczorem nie mogłem odpalić kompa. Słychać było wiatraczki, diody w obudowie się odpaliły, ale komp nie startował. Wyjąłem RAM, ale żadnego "pipania" nie było. Pomyślałem więc, że padła karta graficzna, procek, lub płyta. Komp odpoczął sobie przez noc i pół dnia i dziś go dla sprawdzenia włączam. I słyszę, że nastąpiło magiczne pipnięcie i komp zaczyna się odpalać. Ale jako, iż maiłem go otwartego, to widzę, że w pewnym momencie przestaje się kręcić wentylator od procka.

Po chwili jednak już odpalił się normalnie.

I teraz podstawowe pytanie. Czy mogą to być objawy padającego zasilacza? Bo chyba ten wiatrak przy procku to powinien działać non stop?

Zasilacz jakiś noname 350W. Do tego jest podłączona od 2 lat Nvidia 6600, dysk 250GB, karta tv no i Sempron 2600+.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Mam problem. Przy odpaleniu kompa wiatraczek CPU zaczyna hałasować. Słychać głośne buczenie. Czyściłem już wiatraczek wszystko robiłem i nic. Po jakimś czasie jak uzywam siły :D Wszystko działa normalnie. Czym to może być spowodowane?

Może wypięła Ci się z płyty jedna z nóżek podstawki wiatraka? Raz miałem taki przypadek :-k

Odnośnik do komentarza
Mam problem. Przy odpaleniu kompa wiatraczek CPU zaczyna hałasować. Słychać głośne buczenie. Czyściłem już wiatraczek wszystko robiłem i nic. Po jakimś czasie jak uzywam siły :D Wszystko działa normalnie. Czym to może być spowodowane?

Może wypięła Ci się z płyty jedna z nóżek podstawki wiatraka? Raz miałem taki przypadek :-k

Chyba, nie bo przed chwilą otwierałem kompa. Teraz nawet jeśli trochę postukam to i tak po 5 minutach problem wraca. Nie widziałem, żeby wiatraczek ocierał ani był uszkodzony. Przeczysciłem go tez sprezonym powietrzem i to tez nic nie dało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...