Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak na moje są tylko 2 możliwości:

- uszkodzone archiwa

- brak miejsca na dysku

 

Spróbuj może jakimś innym programem to otworzyć, 7zip chyba obsługuje.

 

 

Edyta podpowiada, że nawet na pewno:

  • Obsługiwane formaty: 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, LZH, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM i DEB

Odnośnik do komentarza

tylko jak podpinam dysk zewnetrzny do laptopa, to on jakos potrafi sobie to wypakowac ;] a na PC jak sciagnalem np. Autopatchera XP, to PeCet wywala blad CRC... wiec napewno nie chodzi o miejsce na dysku ani o uszkodzone archiwum, bo na innym kompie nie ma z tym problemu

 

 

wyglada na to, ze jest jednak uszkodzona jedna kosc ramu... w poniedzialek ide zareklamowac... mam nadzieje, ze nie bede musial calego kompa wysylac :/

Odnośnik do komentarza
Podaj napięcia w zasilaczu

zmierzę, jak po weekendzie kupie jakiś miernik ;)

btw: miałem też sytuację, że po takim zwisie, podczas włączenia kompa, wywala komunikat o braku systemu na dysku. Dopiero po jakimś czasie udało się uruchomić komputer.

Odnośnik do komentarza

Mój problem jest następujący - w czasie użytkowania komputera, w bliżej nie zdefiniowanych momentach i czasie komputer gaśnie (nagle, tak jakby ktoś odciął prąd) po czym nie reaguje na ponowne próby odpalenia go (znów porównując zachowuje się tak, jakby prądu nie było) i to nie ważne czy robię to zaraz po 'padzie' czy na drugi dzień. Pomaga dopiero wyjęcie kabla zasilania i ponowne włożenie. Tyle jeśli chodzi o pierwszą część problemu, druga jest jeszcze lepsza. Nawet jeśli komputer zostanie zamknięty prawidłowo to 'na drugi dzień" tj. po nocy jak wstanę włącza się i w czasie odpalania gaśnie. Znów nie chcę się odpalić do momentu zabawy z wtyczką zasilania, ale i to nie gwarantuje sukcesu, ponieważ często dopiero za 3, 4 a nawet 5 razem odpala się w całości, bez gaśnięcia w połowie. Pomysły? :>

Odnośnik do komentarza
Podaj napięcia w zasilaczu

zmierzę, jak po weekendzie kupie jakiś miernik ;)

btw: miałem też sytuację, że po takim zwisie, podczas włączenia kompa, wywala komunikat o braku systemu na dysku. Dopiero po jakimś czasie udało się uruchomić komputer.

 

Ściągnij sobie darmowy Everest Home Edition i wejdź w zakładkę Komputer/Czujnik. Tam masz szacunkowe temp. podzespołów, prędkość wiatraczka na procku i wartości napięć w całym kompie.

Odnośnik do komentarza
Podaj napięcia w zasilaczu

zmierzę, jak po weekendzie kupie jakiś miernik ;)

btw: miałem też sytuację, że po takim zwisie, podczas włączenia kompa, wywala komunikat o braku systemu na dysku. Dopiero po jakimś czasie udało się uruchomić komputer.

 

Ściągnij sobie darmowy Everest Home Edition i wejdź w zakładkę Komputer/Czujnik. Tam masz szacunkowe temp. podzespołów, prędkość wiatraczka na procku i wartości napięć w całym kompie.

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

 

Temperatury:

Płyta główna 26 °C (79 °F)

Procesor 70 °C (158 °F)

Aux 25 °C (77 °F)

Seagate ST3250824A 29 °C (84 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3068 RPM

Obudowa 1308 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 2.56 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.81 V

+12 V 11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.14 V

VBAT baterii CMOS 2.37 V

Debug Info F 37 81 FF

Debug Info T 25 26 70

Debug Info V 56 A0 CE B3 B7 79 7F (77)

 

 

Dodam, że procek to AMD Sempron 2800+. Badanie wykonałem od razu po włączeniu kompa. Jakieś wnioski? Bo mi coś podpada chyba dość wysoka temperatura procka... Procek box, także wiatrak mam AMD. Niedawno wszystko czyściłem.

Edyta wyczytała na stronie AMD, że bezbieczna temperatura dla tego procka to 69 stopni. Wychodzi więc, że mój już powinien się sfajczyć. Ale do tego, to chyba napięcie z zasilacza też lekko małe?

Odnośnik do komentarza

Napięcia zasilacza w normie, chociaz dla pewnośc możesz na chwilę podpiąć inny. No cóż, problem masz w 98% sprzętowy więc pozostaje Ci metoda eliminacji. Bo kurka z tym BSOD'em to nigdy nie wiadomo co padło konkretnie, to mógł być dysk, karta dźwiękowa lub telewizyjna, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą zastanawia mnie ta temperatura procka. Gdy wchodzę do biosu pokazuje mi 25 stopni. To po starcie systemu rośnie aż do 70? Czy może jednak jest jakieś przekłamanie? Bo ustawiłem w biosie, że ma mnei alarmować, gdy procek osiągnie 60 stopni i jest jakoś cisza.

Hmm, tak jeszcze myślę, czy dane z tego programu są wiarygodne. Ustawiłem w biosie minimalna prędkość wentylatora na maxa i okazuje się, że prędkość ta jest mniejsza, niż podawałem wczoraj, gdy wszystko było ustawione na auto. I teraz pokazuje zaledwie 2800, gdy wczoraj pokazywało ponad 3000.

edyta:

Podsunąłeś mi saper_unreal pewien pomysł. Skojarzyłem, że wcześniej niebieski ekran wyskakiwał mi przy przełączaniu kanałów w karcie tv. Obecnie działo się to praktycznie w każdej sytuacji.

Rano miałem już ze 2 zwisy, ale wyciągnąłem kartę (stary Zoltrix, chyba z '98) i póki co jest spokój. Ale nie mam jeszcze co się podniecać ;) Popracuje trochę, może odpalę FMa i wówczas zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Mam problem małej wagi.

 

Niedawno kupiłam nowy laptop, zainstalowałem Windowsa Vistę Home Premium z Service Packiem 1. Czasami przy wyłączaniu komputera wywala mi błąd z komunikatem Stop, następuje zrzut pamięci, restartuję notebooka i wszystko wraca do normy. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam kurde moze smieszny problem ale strasznie wkurzajacy :D

 

Po remoncie podlaczylem sobie stary PC w pokoju. Komputer sluzy praktycznie tylko do internetu i jako TV. Podlaczony jest internet Aster i kablowka Aster. W komputerze jest tuner TV z radiem, ktore nigdy nie bylo instalowane. No i podlaczylem wszystko, wlaczylem sobie mecz LM Wisly i ogladam. Co chwile jednak slysze jakies glosy w tle. Wylaczylem TV, podlosnilem na max glosniki a tu nagle jakis koles sobie gada przez CB radio i ja wszystko slysze :o na poczatku myslalem ze moze cos z kablami itp po remoncie i przebilem sie jakos do sasiada pod telefon czy cos ( nie wiem w tych sprawach sie nie znam :/ ). No to sobie otworzylem browara i nasluchiwalem i ewidentnie jakis koles gada z kims przez CB radio :o gadal cos o pasmie 28, ze go jakas panterka wkurzyla, opowiedzial jakis film wczorajszy, pozniej poszedl na fajke i nie bylo go przez 10 minut, nastepnie cos jadl i gadal o pogodzie i grzybach :o Zdesperowany zadzwonilem do kolesia bo w chacie nikogo nie bylo zeby sobie posluchal bo lepiej miec swiadkow :keke: Na balkon wyszedlem zeby obczajke zrobic moze gdzies na bloku jest antena czy cos :] Generalnie wkurzajace jest to ze jak ogladam TV to w tle slysze jak ten koles gada. Ze sluchaniem muzyki tez jest problem :/ Dodam ze slysze tylko jednego ziomka i nie slysze odpowiedzi wiec moze sciagam sygnal kogos z bloku. Pan z glosu wydaje mi sie starszym osobnikiem :keke:

 

Pytanie czy ja zwariowalem czy jest to mozliwe ze jest jakies przebicie czy cos innego ze sciagam sobie CB chcac nie chcac ? no i jak to ustrojstwo wylaczyc :/

Odnośnik do komentarza
Mam problem z klawiatura. Otoz, klikajac ALT + A/S/Z, etc. nie wyswietla mi polskich znakow. Jezyk mam ustawiony wlasciwie.

 

Coś ci kradnie skróty i prawdopodobnie jest to karta graficzna - poszukaj sekcji Hotkeys we wszystkich działających aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Mam problem z klawiatura. Otoz, klikajac ALT + A/S/Z, etc. nie wyswietla mi polskich znakow. Jezyk mam ustawiony wlasciwie.

 

Coś ci kradnie skróty i prawdopodobnie jest to karta graficzna - poszukaj sekcji Hotkeys we wszystkich działających aplikacjach.

 

Lamerska prosba, mozesz to wytlumacz krok po kroku ;)?

Odnośnik do komentarza

A ja nie wiem, co Ci kradnie, strzelam po prostu. Pamiętam, że któryś Catalyst Center wykorzystywał prawy alt+c (albo CTRL+ALT+C, to to samo), sterownik karty graficznej Intela kradł bodajże ALT+L itd. Musisz posprawdzać w ustawieniach tych programów, w sekcjach Skróty klawiszowe / Hotkeys, i ewentualnie je zdezaktywować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...