Skocz do zawartości

Marynia bawi się 559x lepiej na forum niż na Zlocie, bo do dobrej zabawy alkoholu nie potrzebuje


Reaper

Dlaczego Marynia nie pojechała na zlot?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, schizzm napisał:

Łacina jest fajna, miałem łącznie przez dwa lata ;), ale mi bardziej podobała się antyczna greka :P

 

Ja się jaram właśnie z etymologicznego punktu widzenia, bo to na mnie działa, jak widać :)

 

Antyczna greka może później ;)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gabe napisał:

 

Ja się jaram właśnie z etymologicznego punktu widzenia, bo to na mnie działa, jak widać :)

 

Antyczna greka może później ;)

No nie dziwie się, etymologia i onomastyka to najciekawsze rzeczy w językoznawstwie ;) Ja byłem jeszcze w grupie odszczepiencow, która jaralo językoznawstwo historyczne (jeden z najbardziej znienawidzonych i  najtrudniejszych przedmiotów na studiach) i to jak i dlaczego zmieniała się polszczyzna i ogolnie języki słowiańskie (plus u mnie dokładniej serbski) ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Misiek napisał:

Dobra, jest dylemat co kupić :-k

 

Total War Saga: Thrones of Britannia

Transport Fever

We. The Revolution

Thronebreaker: The Witcher Tales

 

Wszystko z innej parafii...

ja rozważam transport fever... jaka cena obecnie? widzialem juz chyba promoi po 30 ziko. widzialem ze 2 gameplaye, niby przyjemne, gdzies widzialem recke ze jednak to nie do konca jest to co oczekiwali gracze... (pryzmat TTD)

Odnośnik do komentarza

No to jak już wczoraj padło o grylu to dziś poleci (marynowane wczoraj):

 

- udka z kurczaka w mandarynkach (zest, owoc, sok), habanero, rozmarynie, kolendrze, mięcie i miodzie

- łosoś i dorsz w limonce, cytrynie, grejpfrucie (zest, owoc, sok),

- stek zwyczajnie z rozmarynem, masłem, tymiankiem i czosnkiem

- cukinia z papryką i cukrem brązowym

- pieczarki w maśle i ziołach

- sałatka z arbuza, fety, mięty, pieprzu i cytryny

- grillowane na miodzie ananas i halloumi

 

https://www.youtube.com/watch?v=zMY5g4j2jA8

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, demrenfaris napisał:

Aż się boję otwierać :P Nie wiem czy da się nauczyć łaciny w ten sposób. Polecam kursy łaciny i greki w ramach PTF (wieczory na krakowskim przedmieściu).

 

 

Bardziej mi chodzi o ogarnięcie podstaw, żeby móc dalej samemu się uczyć, albo swobodniej poruszać się po etymologicznych ścieżkach. Próbowałem kurs na memrise, ale dla mnie zbyt formalny, odpowiada mi formuła Duolingo i mam nadzieję, że sprawdzi się i w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Gabe said:

 

Bardziej mi chodzi o ogarnięcie podstaw, żeby móc dalej samemu się uczyć, albo swobodniej poruszać się po etymologicznych ścieżkach. Próbowałem kurs na memrise, ale dla mnie zbyt formalny, odpowiada mi formuła Duolingo i mam nadzieję, że sprawdzi się i w tym przypadku.

Rozumiem, daj znać jak to wyjdzie. Dla mnie nauka języków klasycznych przez Duolingo brzmi dziwnie :D Ale pasję etymologiczna rozumiem, najlepsze zajęcia na studiach to chyba gramatyka historyczna starożytnej greki, na której odtwarzalismy rdzenie praindoeuropejskie i porównywaliśmy słowa greckie, łacińskie, prasłowiańskie etc. Bardzo ciekawe rzeczy wychodzą (np. łacińska poena, czyli kara, grzywna to swojska cena).

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schizzm napisał:

No nie dziwie się, etymologia i onomastyka to najciekawsze rzeczy w językoznawstwie ;) Ja byłem jeszcze w grupie odszczepiencow, która jaralo językoznawstwo historyczne (jeden z najbardziej znienawidzonych i  najtrudniejszych przedmiotów na studiach) i to jak i dlaczego zmieniała się polszczyzna i ogolnie języki słowiańskie (plus u mnie dokładniej serbski) ;)

 

Oj co Ty gadasz, bieszkowcy uprawiają je z ogromnym zapałem :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...