Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tylko niedosyt, że nie pokazane było jakoś bardziej wymownie, do każdego dotarło, że problemem jest zamiatanie tego przez zwierzchników pod dywan, bo dewianci byli i będą się trafiać zawsze. Nie rozumiem też czemu jeśli ktoś się temu przeciwstawiał, nie szedł na milicję/policję tylko do kurii, biskupa, proboszcza.

 

 

PS smile.gif

 

48d087f8e67ab8f6a378ee6278fa4b50.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pulek napisał:

Nigdy więcej nie pije alkoholu 

 

Oprócz za tydzień, 1 czerwca i ostatniego weekendu lipca

 

No ale jak mozna sie zniszczyc na weselu :P. Jedzonko, tance, pincet posilkow. Jakby na zlotach bylo zaopatrzenie jak na weselu, to moge na tydzien jechac :D.

 

U mnie 2h spacerowania z mloda. Tydzien jakis taki spokojny sie zapowiada (tfu, tfu, odpukac, zeby zaraz cos nie wyskoczylo) i w zasadzie byle do soboty \o/

Odnośnik do komentarza

Jak pokazuje historia, Kościół Katolicki nie reformuje się sam z siebie, potrzebne są jakieś siły zewnętrzne, bo w KRK dominują nastroje konserwatywne, jak nie reakcyjne. A w szczególności Kościół polski teraz - w dużej mierze katolickim kraju, do tego z poparciem dużej części społeczeństwa i z historią wspólną z Solidarnością. Jedyne co może go zmusić do podjęcia kroków w tym kierunku, to utrata siły którą posiada, czy to przez zmniejszenie liczby popierających ich no matter what, czy przez np zabranie im szczególnych przywilejów, co najszybciej zrobić renegocjując konkordat.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Vami napisał:

Obejrzałem film Sekielskiego. Czy zmieni coś on od środka w Kościele? Mam nadzieję, choć raczej płonną.

 

Nie zmieni się nic. Wszyscy pozostaną w swoim obozie. Reformatorzy tym bardziej bedą chcieli zmian, a konserwatyści mają już wytłumaczenie: homoseksualizm. Kościół musi jebnąć ostro na ryj, do czego wszystko na szczęście zmierza, a i to nie wiem, czy pomoże. 

 

Ja zaraz zacznę oglądanie tego dokumentu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dopóki niewierzący ludzie - zapewne oburzeni po obejrzeniu tego dokumentu - będą nadal ganiać do kościółka, żeby brać ślub czy chrzcić dzieci, nic się nie zmieni. 

 

Kolejny problem to propaganda i kult JP2 i cała narracja o dobrym kościele walczącym ze złymi komuchami - zresztą w filmie to podejście jest dobitnie pokazane - gwałcenie dzieci jest najwyraźniej w porządku, jeśli tylko walczyłeś z komuną. Nie mówiąc o tym, że polski KK nie walczył z komuchami dlatego, że brzydził się ich ideologią czy totalitaryzmem, a dlatego, że zostali odcięci od kurka z kasą. Jak tylko ten kurek został odkręcony, nikomu totalitarne tendencje nie przeszkadzają, co dobrze widać teraz.

 

 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...