Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Hidalgoo said:

Jak by miało wyglądać MVP już wiem ;) ale ma to sens, co piszesz. Tyle, że bycie startupem w Polsce to porażka, jeśli chodzi o potencjalnych inwestorów :keke:

 

Myślenie o inwestorach przed MVP to jak załatwianie sponsorów na maraton przed zakupem butów do biegania, nie mówiąc już o pierwszym treningu ;) 

 

W Polsce nie ma rund na wzrost, czyli tych, gdzie zbiera się np. $50M przy wycenie $500M. Mniejsze jak najbardziej są. 

 

https://innpoland.pl/blogi/tomaszswieboda/151325,top20-rund-finansowania-polskiego-rynku-venture-capital

 

Booksy to przykład z 2018 roku, runda na $13M, w której uczestniczyły polskie fundusze. Jeśli dojdziesz do tego etapu, może wtedy możesz zderzyć się ze ścianą. 

 

Generalnie polscy VC mają problem, ponieważ są za ciency na poważne rundy zagranicznych startupów, natomiast w Polsce wcale nie ma tak znowu wiele pomysłów, w które można by zainwestować 1M+ PLN na więcej niż jedną rundę (bo upadają). Problem jest też ze strukturą funduszy branych z UE (nowe interpretacje mówią, że spółka nie może wziąć więcej niż 200K EUR przez 3 lata z funduszy, które kwalifikują się jako pomoc publiczna: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc_de_minimis).

 

Swoją drogą, jest też łatwy dostęp do niemieckich inwestorów.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, verlee napisał:

 

Myślenie o inwestorach przed MVP to jak załatwianie sponsorów na maraton przed zakupem butów do biegania, nie mówiąc już o pierwszym treningu ;) 

Takie czasy mamy. Parę start-upów odpaliło i już każdy by chciał szybko zostać milionerem ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.04.2019 o 15:24, T-m napisał:
W dniu 8.04.2019 o 13:13, Gabe napisał:

First One TV mi się zamknęło ;( 

 

O kurła... widziałem, że ostatnio mocniej bekali i się wieszali, ale widocznie się w końcu (c) do nich dobrał :( 

 

Dokładnie to się stało :/ 

"FirstOne TV has closed it's service for legal reasons. Why exactly we will not explain further."

 

Strona wróciła, z tą samą zawartością, tylko że każdy kanał po wyświetleniu reklam... przekierowuje do strony nadawcy. To znaczy, że historia zatoczyła koło, bo ja trafiłem na FOTv, ponieważ oryginalny nadawca na swojej stronie miał geoblokadę na swoje kanały (darmowe, dodajmy).

 

Wydaje mi się, że pomysł zjadła zbytnia zachłanność - zamiast zatrzymać się na przekazywaniu darmowych kanałów, które na terenie danego kraju były dostępne powszechnie, wprowadzono kanały komercyjne (typu BeIN Sports), gdzie jak wiadomo liczy się każdy pieniądz. No i tak się musiało skończyć

 

Na szczęście znalazłem dość rozsądną tymczasową alternatywę dla części kanałów francuskich, bez konieczności używania VPN (zresztą w pracy VPN nie przejdzie). No ale nie wiem, na jak długo.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Reaper napisał:

Spoko, już i tak cała Polska potrafiła wykorzystać tę okazję, żeby między sobą się pokłócić, podzielić, wyjść na kato-psycholi i antysemitów. Dzień jak co dzień!

Ten kraj jest przerażający.

 

 

Przyjęcie przebiegło sprawnie. 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...