Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lucifer Morningstar napisał:

Gdy zlotówy zobaczyły ceny za taksę w wawie to poszły protestować na piechotę. 

Lol. Ale akurat taksówki w Warszawie są tańsze za kilometr niż w innych miastach. Tylko miasto większe.

 

Swoją drogą to policzcie sobie kiedyś ile taksówkarz musi się najeździć, że wyrobić 3000 na rękę. Ja bym się na taką pracę nie pisał.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, wwosik napisał:

Lol. Ale akurat taksówki w Warszawie są tańsze za kilometr niż w innych miastach. Tylko miasto większe.

 

Swoją drogą to policzcie sobie kiedyś ile taksówkarz musi się najeździć, że wyrobić 3000 na rękę. Ja bym się na taką pracę nie pisał.

A jak te wyliczenia Ci wyszły? Bo jak tak na szybko policzyłem, że jeden 20/30-minutowy kurs to ok. 30 zł (tyle mniej więcej płacę za taksy w Warszawie), to przy pracy 6h dziennie 5x w tygodniu wychodzi 7200 zł przychodu. Do tego dochodzi prowizja korporacji, jakieś podatki (ale oni mają chyba ulgi?), to pewnie 4k zostaje na rękę za 30h pracy tygodniowo?

@Monti w UK :) Kanapka przyjechała ładnie zapakowana w tekturowe pudełko, sosy podane w osobnych pojemnikach, ale niestety była zimna, pomimo tego, że na piechotę mieli do mnie 3 minuty :( Chyba wsadzili mnie na sam koniec kursu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Reaper napisał:

A jak te wyliczenia Ci wyszły? Bo jak tak na szybko policzyłem, że jeden 20/30-minutowy kurs to ok. 30 zł (tyle mniej więcej płacę za taksy w Warszawie), to przy pracy 6h dziennie 5x w tygodniu wychodzi 7200 zł przychodu. Do tego dochodzi prowizja korporacji, jakieś podatki (ale oni mają chyba ulgi?), to pewnie 4k zostaje na rękę za 30h pracy tygodniowo?

@Monti w UK :) Kanapka przyjechała ładnie zapakowana w tekturowe pudełko, sosy podane w osobnych pojemnikach, ale niestety była zimna, pomimo tego, że na piechotę mieli do mnie 3 minuty :( Chyba wsadzili mnie na sam koniec kursu.

Ekhm, a taki drobiazg jak benzyna i koszt samochodu? I dojazd do klienta? I czas oczekiwania? To nie praca biurowa.

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, wwosik napisał:

Lol. Ale akurat taksówki w Warszawie są tańsze za kilometr niż w innych miastach. Tylko miasto większe.

 

Swoją drogą to policzcie sobie kiedyś ile taksówkarz musi się najeździć, że wyrobić 3000 na rękę. Ja bym się na taką pracę nie pisał.

Hmmm tylko w takim Białymstoku za 9 zł to ja przejadę 1/3 miasta. W Warszawie 9 zł to ja płacę za otworzenie drzwi. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Lucifer Morningstar napisał:

Hmmm tylko w takim Białymstoku za 9 zł to ja przejdę 1/3 miasta. 

Uuu to już bilety za wstęp do miasta robią? ;)

 

Tak, jak pisałem odległości są w Warszawie większe. Chociaż coś nie mogę w te 9 zł uwierzyć.

 

Swoją drogą to Uber jest tańszy, bo Saudyjczycy dopłacają do kursów, żeby zniszczyć konkurencję dumpingiem. Ostatnie statystyki jakie widziałem to jakieś 25% ceny.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Makk napisał:

No dla mnie obecnie z Uberem itp oraz złotówami sprawa jest prosta:

to tak jakby człowiek szedł do restauracji i dopiero po zjedzeniu, po dostaniu rachunku dowiaduje się ile co kosztuje- taxi. A nie od razu z menu ceny.

 

To znaczy ja trochę rozumiem argumenty kontra uber - taksówkarze gwarantują (oczywiście w teorii) potwierdzoną znajomość miasta. Rozumiem też ich rozżalenie, że oni ponoszą koszty prowadzenia własnej działalności, a kierowcy ubera nie.

 

Ale z tego co przeczytałem, nowelizacja ustawy proponuje spore ułatwienia także dla taksówkarzy: możliwość korzystania z aplikacji mobilnych zamiast taksometru, co za tym idzie, brak obowiązku egzaminu z topografii, co wydaje mi się logicznym rozwiązaniem w dzisiejszych czasów. Jeśli protestują przeciw temu, bo chcą, żeby "było po staremu", no to nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...