Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż...zostałem wywołany do tablicy. Na samym początku chciałem powiedzieć, że nie chcę stracić mojej rangi na CMF...

 

Najnowsze info jest takie: Kibice reaktywują B-klasową drużynę. Więcej dowiem się niebawem, ale najzagorzalsi mają w dupie taki twór...

Odnośnik do komentarza
Btw => krążą ploty, że na wakującą licencję po Śląsku ma chrapkę Zagłębie Lubin. Jak rozumiem, z perspektywy kibicowskiego Wrocławia zrobi się wtedy jeszcze "zabawniej"?

nooo, jakby zdegradowane Zagłębie miało dostać licencję po Śląsku to byłby chyba wał stulecia...

Odnośnik do komentarza

Za nieoficjalną Dyskobolii:

 

W przypadku Dyskobolii sprawa jest prosta. Jak powiedział w piątek Drzymała swoim piłkarzom przed wyjazdem na mecz do Bełchatowa - w ich życiu niewiele się zmieni. Nawet mieszkać i trenować nadal mają w Grodzisku, Wrocław odwiedzając jedynie na kilka godzin co dwa tygodnie. - W Grodzisku nadal będziemy inwestować w futbol - mówi Jerzy Pięta, rzecznik Dyskobolii. - Utrzymujemy wszystkie drużyny młodzieżowe, nasz ośrodek wciąż będzie tętnił życiem. Bardziej skomplikowana jest sprawa, jeśli chodzi o Śląsk. Forma fuzji, którą wymyślono w Grodzisku, oznacza, że piłkarze Śląska, którzy za dwa miesiące mogą wywalczyć awans do OE - od jesieni zostaną przeniesieni do czwartoligowych rezerw. Na palcach jednej ręki można policzyć tych którzy mają szansę na znalezienie się w kadrze Dyskobolii.

 

Druga Ptacovia...

Odnośnik do komentarza
Najnowsze info jest takie: Kibice reaktywują B-klasową drużynę. Więcej dowiem się niebawem, ale najzagorzalsi mają w dupie taki twór...

Już raz temat był wałkowany i nie przypominam sobie, by z tej wielkiej chmury padało coś więcej niż mały deszcz. Ludzie we Wrocławiu spragnieni są piłki na pierwszoligowym poziomie i czy tego chcemy, czy nie, Oporowska nie będzie świecić pustkami. A że zabraknie kilku "małpujących" na Imeha? Tych akurat nie żal mi ani trochę...

Odnośnik do komentarza
A z innej mańki.. Czy 8 marca na Kmite kobiety maja za free? Tzn ochrona widzi, ze kobieta i wpuszcza, czy trzeba pobrac gdzies ta darmowa wejsciowke?

Guli, ile musze byc przed meczem, zeby spokojnie bilet dostac?

 

Za friko, spokojnie. A bilet? Nie wiem ile przyjdzie spragnionych piłki. Jup w przedsprzedaży w Garmania na Nowym Targu,a lbo w klubie. Jak bedzie 1,5 h przed meczem to bedzie na spokojnie ok.

 

 

@Guli: A mówiono, że zgrupowanie przedmeczowe będzie trwać tydzień?

 

Nie mówiono ;). Nadal montuję zapis konferencji, bardzo się jąkał pan prezydent, a Drzymała robił długie przerwye między słowami...

 

Wrzucę niedlugo

Odnośnik do komentarza
A więc jednak? Drzymała się ładuje do Wro?

a moze byc przeczytal ostatnie strony zamiast glupio pytac? :P

 

generalnie wiadomo, ze na Slask ludzie beda chodzic - odwrocic sie od klubu w imie ideologii moga jedynie fanatyczni kibice. zwykli fani raczej beda z takiej fuzji zadowoleni - w koncu poziom sportowy, jak i organizacyjny powinien sie podniesc, a jesli ktos nie jest jakos strasznie zaangazowany w sprawy klubu to przy awansie Slaska z drugiej ligi moze tej fuzji nawet nie zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Najbardziej zagorzali kibice z serwisu, na którym działa Guli, reagują tak:

 

http://fanslask.aha.pl/index.php?option=co...79&Itemid=1

 

przy okazji bardzo się starając, żebym nie odczuwał nawet śladowego współczucia dla nich, skoro sami są pełni pogardy dla mniejszych klubów.

Po przeczytaniu artykułu siuśmajtka Romana Zielińskiego, stwierdzam jedno, że współczucia Wam Guli to nie zjedna, raczej wielką niechęć. Wałek jest, nie da się ukryć.

Szkoda Śląska :/

Odnośnik do komentarza

Chodziłem na mecze jak Śląsk grał z TORem Dobrzeń Wielki (pamiętam ten wydrukowany wynik -- 1:2 :D), z Sokołem Wielka Lipa itp. Wiedziałem, że jestem przy klubie który jest prawdziwy i czysty, a teraz? Szkoda gadać... POzostaje tylko liczyć na to, że Drzymała nie będzie mieszać za dużo...

Odnośnik do komentarza

Zieliński to mógłby trochę się douczyć, jeśli chce obrażać innych, bo poprawność faktograficzna tego paszkwilu jest zerowa.

 

Taki niby cwany z niego fabrykant, ale dopiero po 15 latach wpadł na to, co wie każdy kibic

 

Drzymała jest prezesem Dyskobolii od 27 listopada 2000 roku, czyli niecałe 8 lat.

 

Innymi słowy: będzie to śmierdzący, przyzakładowy klubik ze swoją króciutką historią, krótszą niż życie najmłodszych fanów WKS-u.

 

Średnia wieku na Oporowskiej musi być wysoka, skoro najmłodsi fani Śląska urodzili się przed 1922 rokiem.

Odnośnik do komentarza
Zapis konfy w formie tekstowej

 

Poczytajcie, zobaczcie jak sytuacja ma wyglądać.

Zbyszek D. po prostu stwierdził, że nie opłaca mu się inwestować w futbol Grodzisku, skąd po sukcesie nawet trenerzy uciekają. Ma kasę, lubi futbol a WKS potrzebuje dofinansowania, bo Miasto nie ma pomysłu na jego znalezienie (przynajmniej wiarygodnego). Zbyszek da gwarancję fachowości, co się może wiązać z rządami silnej ręki. Spotkali się w pół drogi. Najlepsze dla WKS będzie to, żeby awansowali do OE. Wtedy smrodek będzie mniejszy. Gorzej, jak będzie awans do PUEFA Groclinu, top smrodek pozostanie.

Z Hydrotworem, Sokołem, Piotrcovią nie ma co porównywać, bo to byli pseudo-inwestorzy czyhający na terenu wokół stadionów. Zbyszek takich terenów nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

Dwie erraty. Z Groclinu po sukcesie trenerzy są wypieprzani, bo Drzymała wyznaje zasadę, że po dwóch sezonach trzeba zmienić trenera, to po pierwsze. A po drugie, Drzymale nie zależy na futbolu, jego ulubionym sportem jest tenis. Futbolu używa jako wielkiego bilbordu reklamowego, o czym niejednokrotnie mówił publicznie, choćby tu, parę lat temu:

 

Po co Panu taki klub? Dla reklamy, dla własnej popularności?

 

- Piłka nożna jest w Polsce najskuteczniejszym medium reklamy. Chyba najlepszym dowodem na to jest Amica Wronki. Markę firmy i jej produktów znakomicie spopularyzowali i umocnili piłkarze. My idziemy przetartym szlakiem.

 

Sprawdzał Pan kiedyś, czy reklama poprzez futbol jest rzeczywiście najtańsza?

 

- Kilkanaście emisji spotu reklamowego w dobrym czasie i w dobrej stacji kosztuje tyle, ile roczne utrzymanie naszego klubu. Z ekonomicznego punktu widzenia nie ulega wątpliwości, że lepiej inwestować w drużynę ligową. Tyle tylko, że wiąże się z tym także niedogodność: klubu nie można - w odróżnieniu od telewizora - od tak wyłączyć i przestać finansować. To nie tylko inwestycja długofalowa, ale przede wszystkim żywy organizm: dziesiątki zatrudnionych ludzi, oddani kibice i nieprzewidywalny wynik sportowy.

 

Kibice Groclinu ciągle obawiają się, że któregoś dnia porzuci Pan futbol dla drugiej Pana pasji - tenisa...

 

- W końcu kiedyś to zrobię Przy grze w tenisa odreagowuje stres, jaki przynosi mi futbol, stres, z jakim ma do czynienia zapewne każdy prezes klubu. Ale kibice piłkarscy Groclinu na razie nie muszą się jeszcze bać, bo klub jest moim oczkiem w głowie.

Odnośnik do komentarza

Emocje z czasem opadną i na spokojnie będzie można śledzić rozwój wydarzeń.

Zawarte porozumienie jest tylko umową wstępną-nie zapominajmy o tym.

Poczytałem różne opinie za i przeciw i wg mnie od strony biznesowej ten twór jak go zwą w zaproponowanej postaci to kompletna bzdura.

Wątpię, że Drzymała odpuści miliony Canalu+ i miliony za ew. sprzedaż miejsca w OE. Awans Śląska i wywalczenie europejskich pucharów przez Dyskobolię to obecnie pobożne życzenia.

Obstawiam wariant "pożyjemy zobaczymy"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...