Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Zbigniew Drzymała przestaje inwestować w pierwszoligową Dyskobolię i przenosi się do Śląska Wrocław. W poniedziałek podpisze umowę o współpracy z władzami stolicy Dolnego Śląska.

 

Plotki o inwestycji Drzymały w Śląsk krążyły od dawna, a biznesmen ich nie dementował. - Gdy będę miał na ten temat coś do powiedzenia, poinformuję państwa - mówił przed tygodniem do dziennikarzy. Tymczasem wczoraj o swoich planach przeniesienia futbolowego biznesu powiedział piłkarzom w autokarze, który wiózł ich na mecz do Bełchatowa. Zapowiedział, że nie muszą szukać nowych mieszkań - drużyna będzie trenowała w Grodzisku, a tylko na mecze wyjedzie do Wrocławia.

 

Na razie nie wiadomo, czy Drzymała przeniesie do Wrocławia swoją futbolową spółkę, czy zainwestuje w tę która zarządza Śląskiem. Jeśli wygra to pierwsze rozwiązanie, wrocławski klub w przyszłym sezonie może zagrać w europejskich pucharach.

Szczerze mowiac, Drzymale we Wrocku mowie tak, ale fuzji z Groclinem bym nie chcial.. Bo kazdy wie, jak sie te Ptaki i inne pokonczyly..

Odnośnik do komentarza
Właściciel Polsatu także myśli o Śląsku

Przegląd Sportowy | 2008.03.01 06:00

W polskiej piłce brakuje ludzi, którzy są zainteresowani długofalowymi inwestycjami, oczywiście nie chodzi tylko o Śląsk - mówi Zygmunt Solorz-Żak.

Czy to prawda, że jest pan gotów przejąć władzę w piłkarskim Śląsku Wrocław?

ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK: Potwierdzam, że istnieje taka szansa. Jestem zainteresowany inwestowaniem w polski futbol. Mam takie możliwości i chcę je wykorzystać, choć niczego nie przesądzam.

Dlaczego Śląsk?

Przede wszystkim istotne jest to, że dotarła do mnie taka propozycja i postanowiłem ją rozważyć. Śląsk ma opinię stabilnego klubu, nie ma już żadnych długów. Jest powszechnie znaną piłkarską marką, ma rzesze wiernych kibiców. To są bardzo ważne atuty dla każdego inwestora.

Ale nowym inwestorem Śląska ma zostać Zbigniew Drzymała. Podobno już wszystko przesądzone.

Ja nie mam takich informacji. Chcę porozmawiać o moim zaangażowaniu w Śląsk i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, a jeżeli się nie uda, to trudno. Uważam, że w polskiej piłce jest miejce dla nas obu. Tak jak dla wielu innych ludzi, którym zależy na budowaniu nowego wizerunku polskiej piłki.

W Śląsk może inwestować pan razem z Drzymałą?

Nie umiem odpowiedzieć na takie pytanie, bo nie znam szczegółów jego rozmów ze Śląskiem. Podkreślam jednak, że w polskiej piłce brakuje ludzi, którzy są zainteresowani długofalowymi inwestycjami, oczywiście nie chodzi tylko o Śląsk. (...)

Śląsk w Lidze Mistrzów?

Nawet nie o to chodzi. Zależy mi na układzie, w którym finansowanie futbolu nie będzie oznaczało wyrzucania pieniędzy w błoto, bo to mnie zupełnie nie interesuje...

Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

Gdzie kucharek sześć tam ....

Odnośnik do komentarza
A moze by tak obu na raz :D No jakby wspolna kaske dali (z glowa rzecz jasna), to mogloby byc ciekawie..

A może by tak zimny prysznic na rozpalone mózgownice, by szok pourazowy nie był specjalnie dokuczający? Primo, albo jeden, albo drugi - nie ma innego scenariusza. Secundo, oby się znów nie skończyło na milionowych pożyczkach od MPWiK...

Odnośnik do komentarza

"Zbigniew Drzymała przestaje inwestować w pierwszoligową Dyskobolię i przenosi się do Śląska Wrocław. W poniedziałek podpisze umowę o współpracy z władzami stolicy Dolnego Śląska.

 

Plotki o inwestycji Drzymały w Śląsk krążyły od dawna, a biznesmen ich nie dementował. - Gdy będę miał na ten temat coś do powiedzenia, poinformuję państwa - mówił przed tygodniem do dziennikarzy. Tymczasem wczoraj o swoich planach przeniesienia futbolowego biznesu powiedział piłkarzom w autokarze, który wiózł ich na mecz do Bełchatowa. Zapowiedział, że nie muszą szukać nowych mieszkań - drużyna będzie trenowała w Grodzisku, a tylko na mecze wyjedzie do Wrocławia.

 

Na razie nie wiadomo, czy Drzymała przeniesie do Wrocławia swoją futbolową spółkę, czy zainwestuje w tę która zarządza Śląskiem. Jeśli wygra to pierwsze rozwiązanie, wrocławski klub w przyszłym sezonie może zagrać w europejskich pucharach."

 

GieWu(Pe)

 

Drzymek szykuje Wam numer przerabiany na modelu:

 

rename "Amica Wronki" "KKS Lech Poznań"

 

Co Wy na to i co na to kibice Śląska?

Odnośnik do komentarza
Drzymek szykuje Wam numer przerabiany na modelu:

 

rename "Amica Wronki" "KKS Lech Poznań"

 

Co Wy na to i co na to kibice Śląska?

A jak myślisz? Ci, którzy grzecznie dreptali na trzecioligową młóckę spod znaku TORu Dobrzeń Wlk. czy Swornicy Czarnowąsy, w znakomitej większości marzą, by do ekstraklasy wrócił Śląsk Wrocław, po awansie z II ligi, a nie pojawił się w OE Groclin Drzymała Wrocław. Ci, dla których liczą się jedynie wyniki i poziom sportowy, pewnie zacierają ręce na samą myśl o tym.

Odnośnik do komentarza

Cieszylbym sie najbardziej gdyby:

Pierwze primo - Groclin nie wszedl do Pucharow

Drugie primo - Slask awansowal do Łoryndża

Trzecie primo - Drzymała zainwestował w Slask (a czy przy tym 3/4 skladu Groclinu przyjdzie do nas i Groclin sie rozleci - to mi dynda)

Odnośnik do komentarza

Ale się ludzie w tym topicu rozpisali. A jak sam do siebie pisałem ileś postów z rzędu to odpowiedzi nie było ;).

 

Więc tak jak powiada Kamtek: Chodziłem na 1,2,3 ligę, oglądałem TOR Dobrzeń Wielki, Swornicę Czarnowąsy, czy też w PP na szczeblu okręgu Sokół Wielką Lipę...i chcę, żeby Śląsk awansował do ekstraklasy i wywalczył stary w pucharach tylko swoją grą. "Nie" dla fuzji.

 

Niech Drzymała wejdzie w Śląsk, proszę bardzo. Ale niech wejdzie w Śląsk bez rozwalania Dyskobolii.

Odnośnik do komentarza
Niech Drzymała wejdzie w Śląsk, proszę bardzo. Ale niech wejdzie w Śląsk bez rozwalania Dyskobolii.

Jak wejdzie w Slask, to klub z Grodziska sam sie rozleci :> Tzn fuzji jako takiej mowie nie, ale na sciagniecie Sikory czy Majewskiego do Slaska bym sie nie obrazil :D

 

Ale się ludzie w tym topicu rozpisali. A jak sam do siebie pisałem ileś postów z rzędu to odpowiedzi nie było ;).

A co ma Kamtek w temacie o Cervenej Zvezdzie powiedziec? :keke:

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, by Drzymała chciał czekać - klub dla niego to reklama, nie sport. Jeśli Śląsk nie wejdzie do OE w tym sezonie, a Drzymała przeniesie się do Wrocławia, na 90% zrobi manewr wroniecki. Jeśli do tego Dyskobolia wywalczy prawo gry w pucharach, prawdopodobieństwo zmiany szyldu wzrasta do 99%.

 

Do tego musicie brać pod uwagę, że skoro Drzymała traktuje klub jako bilbord reklamowy, możecie spodziewać się nazwy Groclin-Śląsk Wrocław.

Odnośnik do komentarza

Ponoć wystarczą mu tylko bannery reklamowe i reklama na koszulkach.

 

Eh te zawirowania wokół klubu tuż przed startem ligi nie wróżą zbyt dobrze. Dziś nasze orły nieloty przegrali 1-2 z GKP Gorzów, a gola strzelił ten, którego imienia nie lubię wymawiać :keke:

 

W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed wznowieniem drugoligowych rozgrywek Śląsk Wrocław przegrał spotkanie z III-ligowym GKP Gorzów Wielkopolski 1:2. Bramkę dla Śląska zdobył Benjamin Imeh. Mecz rozegrano na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

 

W drużynie lidera II ligi w drugiej połowie wystąpił Sebastian Przybyszewski - zawodnik Łódzkiego KS, wypożyczony do końca sezonu w ostatniej chwili przed zamknięciem okna transferowego.

 

ŚLĄSK WROCŁAW - GKP GORZÓW WLKP. 1:2 (0:1)

Bramki: Imeh 75 - Maliszewski 20, Malinowski 60

Śląsk: Olszewski – Ostrowski (46. Przybyszewski), Pokorny (72. Ignasiak), Wójcik (72. Sztylka), Marciniak (72. Wołczek) – M. Gancarczyk (46. Szewczuk), Górski (46. Dudek), Tymiński (46. Socha), Klofik (62. J. Gancarczyk)– Łudziński (72. Imeh), Kluzek (46. Ulatowski)

GKP: Dłoniak (60. Fabiański) - Ruminkiewicz (60. Szwiec), Kozioła, Więckowski (60. Weres), Ziemniak - Szczurek (60. Grabowski), Maliszewski (60. Morawski), Chrobot, Szałas (60. Stojanowski) - Malinowski (60. Pawlak), Gajewski (60. Erlich).

 

źródło: mój art na futbol.pl

Odnośnik do komentarza
Nie sądzę, by Drzymała chciał czekać - klub dla niego to reklama, nie sport. Jeśli Śląsk nie wejdzie do OE w tym sezonie, a Drzymała przeniesie się do Wrocławia, na 90% zrobi manewr wroniecki. Jeśli do tego Dyskobolia wywalczy prawo gry w pucharach, prawdopodobieństwo zmiany szyldu wzrasta do 99%.

 

Do tego musicie brać pod uwagę, że skoro Drzymała traktuje klub jako bilbord reklamowy, możecie spodziewać się nazwy Groclin-Śląsk Wrocław.

 

Wg mnie manewru wronieckiego Drzymała nie zrobi do lata bo jest na to za mało czasu. We Wrocławiu nie ma też stadionu na europejskie puchary.

Zgadzam się z tym co piszesz o podejściu Drzymały do zarządzania klubem i żaden kibic nie ma tu nic do gadania bo ma tylko grzecznie dopingować i nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Kto oglądał Lige+ ten wie, że już wszystko zaklepane. Wg. mnie nie ma innej opcji jak przeniesienie całej drużyny z Grodziska do Wrocka i wtedy z obecnego Śląska w nowym Śląsku, to chyba nikt się nie załapie? Może zostawią jakichś wychowanków a tak to do obecnego Groclinu nie wiem, czy Drzymała wziąłby kogoś z WKS....może Sztylka ewentualnie. Ciekawe jak potoczą się losy reszty drużyny, pewnie porozwiązują kontrakty i rozjadą się po kraju.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Sporo ludzi się podnieca jak silny będzie Śląsk w przyszłym sezonie (Sikora, Majewski, Piechniak,Przyrowski, Rocki (tego lubie), Jarek Lato (ciekawe czy podejrzewał, że wróci do Wrocławia)), ale co z chłopakami, którzy tak dzielnie walcza o awans. Jaka teraz będa mieli motywacje do gry, skoro i tak w większości nie załapią się do nowej drużyny? Wolałbym wejście do druzyny kapitału (Solorz, Rusko) i stopniowe budowanie drużyny, chocby o takich graczy jak Klofik.

Oczywiście napewno milo będzie czytać o Śląsku w czubie tabeli, ale przynajmnije dla mnie będzie sie dziwnie na takie coś patrzyło. Jedyne co mnie pociesza, to fakt, że w Poznaniu jakoś to wyszło. Może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...