Skocz do zawartości

Marynia zapisuje się na siłownię i po dwóch tygodniach wyciska 548 kg na ławce


lad

Czy jesteś sportowym świrem?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, me_who napisał:

Zaprzestali obiektywności i zaczęli delikatnie wspierać partie rządzącą? ;) 

Była sucha informacja, że w Gdańsku, Krakowie i Kielcach wygrali kandydaci KO, a potem był długi materiał o tym jak to w kilku średnich i mniejszych miastach (głównie Lubelszczyzny) ludzie wreszcie wybrali kandydatów ZP, oczywiście były setki gdzie prezydenci i burmistrzowie elekci mówili ile to teraz nie zrobią i że wreszcie zacznie się coś dziać.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gacek napisał:

Nie ogarniam po co PiS wzywał Tuska na komisję śledczą. 11 lat temu Tusk zmasakrował Kaczyńskiego w debacie, generalnie od lat dobrze wypadał w takich wystąpieniach, od miesięcy był pewnie przygotowywany przez Giertycha, a wezwali go na komisję śledczą turbodętej historii z Amber Gold i jeszcze przeciwko niemu postawili Wassermann, czyli zawodnika wagi delikatnie mówiąc lekkiej.

Prosili się o te memy bardziej niż o wpierdziel w Warszawie hasłami o odebraniu dofinansowania państwowego :picard:

 

Wassermann jak Wassermann, ale ten Kownacki (tak się bodaj nazywa ta jej prawa ręka) to już uosobienie scyzoryka na starciu rewolwerowców. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam zupełnie szczerze, że nie rozumiem instytucji sejmowej komisji śledczej. Nie wiem, czemu ma to służyć, czemu nie mogą się tym zajmować tylko sądy i prokuratura. Przecież doświadczenie pokazuje, że komisja jest zawsze narzędziem politycznych rozgrywek i próbą autokreacji polityków z drugiego szeregu. Może @Gacek albo inny prawnik mi to wytłumaczy, ale ja uważam, że nasze państwo poradziłoby sobie bez tych szopek. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, krzysfiol napisał:

Nie wiem, czemu ma to służyć, czemu nie mogą się tym zajmować tylko sądy i prokuratura. Przecież doświadczenie pokazuje, że komisja jest zawsze narzędziem politycznych rozgrywek

Komisje śledcze mają badać delikty konstytucyjne, to zupełnie inny reżim od prawa karnego, którym zajmują się sądy i prokuratura. Z kolei natura deliktów konstytucyjnych prowadzi do tego, że tyczą się one rozgrywek politycznych, bo to po prostu zupełnie inne rozgrywki niż sprawy karne i nie zawsze coś, za co można zgrillować skutecznie polityka jest jednocześnie tym samym, za co można go ukarać w sądzie karnym.

Przykładowo jedyna IMO afera dotycząca sektora finansowego z ostatnich lat - afera SKOK, bo GetBack i AmberGold opierały się na naiwności inwestorów, której wykorzystywanie nie jest karalne - polegała na tym, że stworzono sektor parabankowy nakładający na klientów takie samo ryzyko, ale zrezygnowano z nadzoru finansowego (ba, PiS ostro walczył by go nie wprowadzać) i doprowadzono do tego, że olbrzymi kapitał mógł być bez większych problemów przesyłany do Luksemburga i stamtąd wracać do tych wszystkich prawicowych szczujni - doRzeczy, wSieci, TV Republika itp. Równolegle system ten polegał na finansowaniu jednej partii politycznej - gdzie w jednym ze śląskich miast lokalny SKOK kupił kamienicę za duże pieniądze, za olbrzymie ją odnowił, a następnie w całości wydzierżawił partii za grosze :keke: i sprawa się rypła dopiero po paru latach, gdy SKOK został objęty nadzorem i właściwie od razu upadł. Czy za taki model "biznesowy" można pociągnąć senatora Biereckiego do odpowiedzialności karnej? Szczerze wątpię, za dużo jest szczebli na których się to rozmywa, nawet sprawstwo kierownicze tu nic nie da. Czy skuteczna komisja śledcza ujawniająca "smaczki" przekazane od KNF by mogła takiego polityka skompromitować i ujawnić, jak politycy PiS za pośrednictwem SKOK oszukali tysiące ludzi ze SKOK Wołomin, SKOK Wybrzeże i kilkunastu innych SKOKów? Tak, wystarczyłoby mieć trochę odwagi cywilnej (w grę wchodzą miliardy złotych, w swoim czasie prof. Pańko badający sprawę FOZZ zginął w wypadku, choć kwoty były porównywalne) i świadomość, że cały system PiS opiera się na dojeniu obywateli z tego tytułu i będą o utrzymanie tego systemu walczyć jak o życie. Przecież chorobę SKOK ujawnić może jeden czy drugi doświadczony inspektor KNF, co dopiero mogłaby wyciągnąć komisja śledcza działająca jak ta Rywina.

W Polsce wprowadzono komisje śledcze na wzór amerykański z uwagi na założenie ścisłego rozdziału władzy ustawodawczej i wykonawczej od sądowniczej - i do mnie ta idea dociera. Niestety, komisja śledcza stanowi podbudowę jedynie pod Trybunał Stanu, który jest instytucją w praktyce martwą i w tym układzie to się rzeczywiście nie sprawdza.

 

Proszę, nie wyciągajcie wniosków o komisjach śledczych w oparciu o sprawy takie jak ta Amber Gold, bo to jest sprawa całkowicie dęta, sztucznie wykreowana przez PiS i wiadomo było od początku, że nic z tego nie wyjdzie.

  • Lubię! 11
  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, krzysfiol napisał:

Powiem Wam zupełnie szczerze, że nie rozumiem instytucji sejmowej komisji śledczej. Nie wiem, czemu ma to służyć, czemu nie mogą się tym zajmować tylko sądy i prokuratura. Przecież doświadczenie pokazuje, że komisja jest zawsze narzędziem politycznych rozgrywek i próbą autokreacji polityków z drugiego szeregu. Może @Gacek albo inny prawnik mi to wytłumaczy, ale ja uważam, że nasze państwo poradziłoby sobie bez tych szopek. 

Lud potrzebuje igrzysk

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...