Skocz do zawartości

Gawędy o duszy Maryni #547 - nostalgiczny powrót do czasów młodości


krzysfiol

Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?

    • Wujek Przecinak 2: zabawa jajem weteranki
    • Timon 24: marudzenie o szopenie i smęcenie o fretce
    • Fikander: zemsta zbiorkomu na blachosmrodach
    • Henkel 5: pełna klatka na pełnej kurwie
    • Johniss 7: porwanie przez wichry namiętności
    • Icon 2: katowicki blackout
    • Guli 69: w nienawiści do ubera tak zostałem wychowany
    • m0ke i czornuch: elo rap i wejście do pociągu bylejakiego

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pulek napisał:

kurde, tak wszędzie czytam, że każdy mało tv ogląda i w ogóle, i czasami mam z tego powodu hmm wyrzuty. w ogóle kilku moich znajomych w ogóle nie ma w domu telewizora, a jest jeszcze spora grupa takich, którzy nie mają kablówki/naziemnej/etc :-k

 

No i ja się zastanawiam czy coś bardzo ze mną jest nie tak, skoro jedną z pierwszych rzeczy po wejściu po pracy to włączenie tv :-k no jakoś tak mam, że lubię jak coś mi pyrka w tle.

Mam tak samo i nie odczuwam z tego tytułu żadnych wyrzutów. Ktoś nie ma ochoty mieć pudła w domu albo podłączonej kablówki/tvsat, to jego sprawa. W wielu przypadkach jest to całkowicie zrozumiałe i złego słowa im nie powiem. Bawią mnie jednak niezmiennie ci, którzy prowadzą krucjatę przeciwko posiadaczom telewizorów. Nie żresz mięsa, Twój wybór. Jeździsz rowerem do pracy, także. Nie oglądasz TV, OK. Tylko nie próbuj mnie "nawracać" albo udowadniać, że Twój wybór jest lepszy, zawsze powtarzam :)

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

No u mnie też ten dylemat jest, bo mam CP za 20 zł miesięcznie, ale służy albo jako zegarek :keke: albo raz w miesiącu do przelecenia po kanałach, jak mi się przypomni, bo zapłacę rachunek.

 

Sport oglądam w większości z odtworzenia, na żywo oglądałem ostatnio siatkówkę i MŚ w lato. Tak to działa Netflix, HBO, YT albo inny VOD TVP/Player/Ipla. Telewizji na żywo nie umiem oglądać na zegarek, choć muszę przyznać, że ostatnie niedziele zerkaliśmy na Masterchefa i Pułapkę. Ale było trudno :keke: 

 

No i z jednej strony zostawiłbym sobie tuner dla FTA jakiś, bo antena już i tak wisi na ścianie, włoskie/francuskie kanały bym miał, ale z drugiej strony czasem się przydaje TVP/Polsat/TVN, więc przerzuciłbym się na naziemną, ale tu znów trzeba antenę kupować, montować. A mi się bardzo nie chce.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Pulek napisał:

kurde, tak wszędzie czytam, że każdy mało tv ogląda i w ogóle, i czasami mam z tego powodu hmm wyrzuty. w ogóle kilku moich znajomych w ogóle nie ma w domu telewizora, a jest jeszcze spora grupa takich, którzy nie mają kablówki/naziemnej/etc :-k

 

No i ja się zastanawiam czy coś bardzo ze mną jest nie tak, skoro jedną z pierwszych rzeczy po wejściu po pracy to włączenie tv :-k no jakoś tak mam, że lubię jak coś mi pyrka w tle. w 90% przypadków to Comedy Central. w sumie nawet nie pamiętam kiedy obejrzałem mecz w ten sposób, żeby usiąść przed tv i tylko się gapić na murawę. zawsze mam kompa otwartego do meczu, robię jakieś jedzenie, kręcę się, coś ogarniam. do tego naprawdę raz na jakiś czas PS4 no i Netflix.

 

z takich rzeczy na które czekałem w tv to chyba tylko Belfer i Agent (tak, kurwa, wiem, każdy ma jakieś wady :/ ). no i żona ogląda w sumie chyba tylko M jak Miłość.

 

i teraz się zastanawiam... niby te wszystkie rzeczy (oprócz meczów!) dałoby się oglądać bez kablówki (czyli Belfer/Agent w necie, M jak Miłość zresztą też). no ale to co? w ogóle tego nie oglądać? oglądać na małym laptopie? 

 

hmm...

E tam nie ma w tym nic złego, że oglądasz/masz tv. Jeden lubi jabłka, drugi gruszki. Jeden ma tv do konsol, inny do M jak Miłość, a inny nie ma w ogóle. Ja sam używam tv tylko do grania i ewentualnie obejrzenia jakiegoś ściągniętego filmu/serialu i jestem zadowolony. I nie rozumiem ludzi, którzy prawią kazania, że tv tylko z kablówką/czymkolwiek tego typu i próbujący wręcz prowadzić krucjatę tak jak nie rozumiem ludzi robiących wywody w drugą stronę. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Zatem lubisz oglądać seriale lub mieć tv, żeby był dźwiękiem w tle? To dobrze. Nie lubisz tv w ogóle i starcza Ci laptop? To dobrze.

Konkludując rób tak jak Ci przyjemniej i nie patrz na innych :D 

 

Tak wczoraj odwiedził mnie znajmy, który właśnie się wielce dziwił po co mi tv bez kablówki ^^

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Makk napisał:

Gadałem o tym z NC+ jakieś 4 lata temu. Wtedy już im mówiłem, że bym był klientem na długi czas. A tak to dupa. Na co mi 800 kanałów skoro ogląda się 4 i to też głównie w weekend.

Sorry, ale to trochę januszowe podejście, bo to są kwestie licencyjne. Nadawcy kanałów sprzedają przecież licencje na pakiety programowe, a nie pojedyncze sztuki i w związku z tym, kablówki czy tam satelity zobowiązane są do umieszczania takich bloków w swoich ofertach.

 

I to się raczej nie zmieni, bo z biznesowego punktu widzenia inny model nie ma sensu. Dlatego powstały Netflixy, Dazny i inne - jako alternatywa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lad napisał:

Sorry, ale to trochę januszowe podejście, bo to są kwestie licencyjne. Nadawcy kanałów sprzedają przecież licencje na pakiety programowe, a nie pojedyncze sztuki i w związku z tym, kablówki czy tam satelity zobowiązane są do umieszczania takich bloków w swoich ofertach.

 

I to się raczej nie zmieni, bo z biznesowego punktu widzenia inny model nie ma sensu. Dlatego powstały Netflixy, Dazny i inne - jako alternatywa.

Nie uważam tak. Wolnorynkowe czy jak je tam zwać podejście ( @Vami wytłumaczy ;) )- ok, mogę płacić, ale za to co ja chcę dostać, a nie za to coś kto mi wciska.

Wydaje mi się, że piszesz tak, gdyż masz patrzenie od drugiej strony- sprzedajesz to, więc możemy się w tej kwestii nie dogadać,

I tak się pozbyłem kłopotu :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam kablówkę, HBO, C+, Eleven :P TV sporo ogląda żona (najczęściej Przyjaciół w kółko :D), a dla mnie często "niech leci w tle", sporo TVN Turbo oglądam (ale kilka programów ulubionych) i szukam czegoś historycznego (coraz rzadziej ciekawe) albo o jedzeniu :D No i wiadomo weekend = mecze, natomiast mam stary TV, konsola mija się z celem, tym bardziej, że jak gram na lapku to żona ogląda tv albo razem, a jakbym grał to co :-k No i stary TV, więc bez sensu konsoleta mocno.  Na HBO rzadko coś oglądam , ale HBO Go już tak, plus Netflix, Player...

Teraz, schizzm napisał:

W zasadzie w tym co pisaliście o tv bardziej zaskoczyło mnie to, że młodzi ludzie (kobiety) oglądają M jak Miłość. Niesamowite :-k

 

U mnie jest na chacie Na Wspólnej. Kiedyś Pierwsza Miłość jeszcze :D.

Odnośnik do komentarza

@wojt3k wystraszył się i uciekł. Ja mu się tam nie dziwię. Napisał chłopina grzecznie, że kupił pudło, a my od razu: "Na ch** ci w XXI wieku telewizja!", "Lubię oglądać, odjeb**ie się!", "Pierd**ić cyfrę!", "<<M jak Miłość>> leci u nich na metrażu, hehe", "Sami se oglądajcie na minigównie! Mecz na minimum 60 calach! I Joey z Przyjaciół!", "Srał Was pies telewizyjne oszołomy!" ;)

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Makk napisał:

Nie uważam tak. Wolnorynkowe czy jak je tam zwać podejście ( @Vami wytłumaczy ;) )- ok, mogę płacić, ale za to co ja chcę dostać, a nie za to coś kto mi wciska.

Wydaje mi się, że piszesz tak, gdyż masz patrzenie od drugiej strony- sprzedajesz to, więc możemy się w tej kwestii nie dogadać,

I tak się pozbyłem kłopotu :)

Pewnie ze kazdy by tak chcial, ale zgadzam sie z @lad i to jest absolutnie nie do zrobienia ze strony kablowek, bo byloby to dla nich nieoplacalne. Stracilyby rowniez malutkie telewizje, ktorych prawie nikt by nie kupowal a co za tym idzie nikt by sie tam nie reklamowal. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, jmk napisał:

Ja mam kablówkę, HBO, C+, Eleven :P TV sporo ogląda żona (najczęściej Przyjaciół w kółko :D), a dla mnie często "niech leci w tle", sporo TVN Turbo oglądam (ale kilka programów ulubionych) i szukam czegoś historycznego (coraz rzadziej ciekawe) albo o jedzeniu :D No i wiadomo weekend = mecze, natomiast mam stary TV, konsola mija się z celem, tym bardziej, że jak gram na lapku to żona ogląda tv albo razem, a jakbym grał to co :-k No i stary TV, więc bez sensu konsoleta mocno.  Na HBO rzadko coś oglądam , ale HBO Go już tak, plus Netflix, Player...

 

U mnie jest na chacie Na Wspólnej. Kiedyś Pierwsza Miłość jeszcze :D.

Codziennie inny serialik musi być :D

M jak miłość Na wspólnej Diagnoza Ślad Na dobre i na złe Znaki Przyjaciółki Rodzinka.pl Dziewczyny ze Lwowa W rytmie serca Drogi Wolności Pułapka Pod Powierzchnią Nielegalni Plus w dzień 19+ i Szkoła i Korona Królów a z teleturniejów Koło Fortuny The Wall Taniec z gwiazdami jak jest i Mam talent a na deser w niedziele Warsaw shore tak się tydzień przedstawia! :D

 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gabe napisał:

No u mnie też ten dylemat jest, bo mam CP za 20 zł miesięcznie, ale służy albo jako zegarek :keke: albo raz w miesiącu do przelecenia po kanałach, jak mi się przypomni, bo zapłacę rachunek.

 

Sport oglądam w większości z odtworzenia, na żywo oglądałem ostatnio siatkówkę i MŚ w lato. Tak to działa Netflix, HBO, YT albo inny VOD TVP/Player/Ipla. Telewizji na żywo nie umiem oglądać na zegarek, choć muszę przyznać, że ostatnie niedziele zerkaliśmy na Masterchefa i Pułapkę. Ale było trudno :keke: 

 

No i z jednej strony zostawiłbym sobie tuner dla FTA jakiś, bo antena już i tak wisi na ścianie, włoskie/francuskie kanały bym miał, ale z drugiej strony czasem się przydaje TVP/Polsat/TVN, więc przerzuciłbym się na naziemną, ale tu znów trzeba antenę kupować, montować. A mi się bardzo nie chce.

Masterchef w TV na żywo też bez sensu - żona ogląda na Playerze bez reklam (płacimy chyba 10 zł miesięcznie, inaczej nie działa za granicą) i odcinek jej się szybciej kończy niż w TV, więc straszy moich rodziców, że będzie im spoilerować :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Jahu napisał:

Codziennie inny serialik musi być :D

M jak miłość Na wspólnej Diagnoza Ślad Na dobre i na złe Znaki Przyjaciółki Rodzinka.pl Dziewczyny ze Lwowa W rytmie serca Drogi Wolności Pułapka Pod Powierzchnią Nielegalni Plus w dzień 19+ i Szkoła i Korona Królów a z teleturniejów Koło Fortuny The Wall Taniec z gwiazdami jak jest i Mam talent a na deser w niedziele Warsaw shore tak się tydzień przedstawia! :D

 

Tak czytam co ogladasz i przestaje sie dziwic, ze w tv leca w kolko niesmieszne kabarety a glosem ludu jest Norbi i Zenek Martyniuk. Taki mamy kraj...

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
[mention=1502]wojt3k[/mention] wystraszył się i uciekł. Ja mu się tam nie dziwię. Napisał chłopina grzecznie, że kupił pudło, a my od razu: "Na ch** ci w XXI wieku telewizja!", "Lubię oglądać, odjeb**ie się!", "Pierd**ić cyfrę!", "> leci u nich na metrażu, hehe", "Sami se oglądajcie na minigównie! Mecz na minimum 60 calach! I Joey z Przyjaciół!", "Srał Was pies telewizyjne oszołomy!"

Nie no, Misie kolorowe, ja jestem z gatunku „zero miero”. A na serio to nie pisałem, ponieważ średnio się znam na TV, mialem mały budżet i tak trochę na pale kupiłem LG 50uk6500
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...