Skocz do zawartości

Gawędy o duszy Maryni #547 - nostalgiczny powrót do czasów młodości


krzysfiol

Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?

    • Wujek Przecinak 2: zabawa jajem weteranki
    • Timon 24: marudzenie o szopenie i smęcenie o fretce
    • Fikander: zemsta zbiorkomu na blachosmrodach
    • Henkel 5: pełna klatka na pełnej kurwie
    • Johniss 7: porwanie przez wichry namiętności
    • Icon 2: katowicki blackout
    • Guli 69: w nienawiści do ubera tak zostałem wychowany
    • m0ke i czornuch: elo rap i wejście do pociągu bylejakiego

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia jest taka, że raz na kilka gierek ktoś zamarudzi, że mnie nie rozumie, a ogólnie sporo gadam i często też nikt nic nie skomentuje. Jak gram z ziomeczkami, to chyba nikt też nigdy mi nie narzekał, więc może nie jest aż tak tragicznie ([mention=300]Counter[/mention], [mention=158]Brudinho[/mention], [mention=5443]Monti[/mention]?) i muszę olać hejterów
Ciebie zawsze słychać aż za głośno a tak to spoko
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja już po dłuższym czasie obcowania z różnymi nacjami w CSie dochodzę do wniosku, że najgorsi są Rosjanie, Turcy, Brytole i...Polacy. Ruscy są święcie przekonani, że są panami świata i nie muszą się komunikować w zrozumiałym dla kogokolwiek języku, na dodatek bardzo duży odsetek cheaterów pochodzi właśnie z Rosji. Turcy to też często cheaterzy, mam nawet maksymę "Grasz z Turasem w drużynie - przegrałeś, Turas gra w przeciwnej - przegrałeś". Bardzo nerwowy naród i potrafią zjebać atmosferę w 5min. Brytole to snoby i są strasznie apodyktyczni w trakcie gierki, jak zrobisz coś minimalnie nie po jego myśli to się drze na Ciebie i mówi, że najlepiej to usuń tę grę, a następnie się zabij. :P Polacy niestety też są fatalnym narodem do grania w CSa, taka mieszanka cech wszystkich wcześniej wymienionych narodowości. Kłócą się, zaczynają odpierdalać manianę na mapie i składają obietnice niechybnego wpierdolu. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Reaper napisał:

Kwestia jest taka, że raz na kilka gierek ktoś zamarudzi, że mnie nie rozumie, a ogólnie sporo gadam i często też nikt nic nie skomentuje. Jak gram z ziomeczkami, to chyba nikt też nigdy mi nie narzekał, więc może nie jest aż tak tragicznie (@Counter, @Brudinho, @Monti?) i muszę olać hejterów ;)

Gralem z Toba ze 2 razy w PUBGa i juz wtedy Ci chyba mowilem ze masz fatalny ten mikrofon - zbieral absolutnie wszystko co sie dookola Ciebie dzialo, wlacznie z napieprzaniem w klawiature. I do tego jeszcze bylo bardzo glosno. Chyba wszyscy na TSie odetchneli z ulga jak musiales gdzies isc :D;) Wiec Marshalle spoko, ale do sluchania, a nie grania. Kup sobie cos ze Steelseries w rozsadnych pieniadzach i wszyscy beda zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Counter napisał:

Ja już po dłuższym czasie obcowania z różnymi nacjami w CSie dochodzę do wniosku, że najgorsi są Rosjanie, Turcy, Brytole i...Polacy. Ruscy są święcie przekonani, że są panami świata i nie muszą się komunikować w zrozumiałym dla kogokolwiek języku, na dodatek bardzo duży odsetek cheaterów pochodzi właśnie z Rosji. Turcy to też często cheaterzy, mam nawet maksymę "Grasz z Turasem w drużynie - przegrałeś, Turas gra w przeciwnej - przegrałeś". Bardzo nerwowy naród i potrafią zjebać atmosferę w 5min. Brytole to snoby i są strasznie apodyktyczni w trakcie gierki, jak zrobisz coś minimalnie nie po jego myśli to się drze na Ciebie i mówi, że najlepiej to usuń tę grę, a następnie się zabij. :P Polacy niestety też są fatalnym narodem do grania w CSa, taka mieszanka cech wszystkich wcześniej wymienionych narodowości. Kłócą się, zaczynają odpierdalać manianę na mapie i składają obietnice niechybnego wpierdolu. 

Potwierdzam, wszystko racja. Akurat wczoraj grałem z Brytolami i koleś nooon stop nawijał, a jak ja mu raz powiedziałem info, które okazało się poprawne, to mnie zjebał, że gadam i on nie może się skupić :iksde: 

 

5 minut temu, Scorpio napisał:

Gralem z Toba ze 2 razy w PUBGa i juz wtedy Ci chyba mowilem ze masz fatalny ten mikrofon - zbieral absolutnie wszystko co sie dookola Ciebie dzialo, wlacznie z napieprzaniem w klawiature. I do tego jeszcze bylo bardzo glosno. Chyba wszyscy na TSie odetchneli z ulga jak musiales gdzies isc :D;) Wiec Marshalle spoko, ale do sluchania, a nie grania. Kup sobie cos ze Steelseries w rozsadnych pieniadzach i wszyscy beda zadowoleni.

No z Wami było jakoś mega dziwnie, ale zwalam to raczej na złe ustawienie mikrofonu. Na Discordzie nie mam takich problemów (problem z głośnością Brudiego można łatwo rozwiązać ściszając mnie bezpośrednio w programie), a w TS jak grałem z Counterem to musiałem baaardzo zmniejszyć czułość mikrofonu i chłopaki już później nie narzekali na klawisze. 

Odnośnik do komentarza

@ajerkoniak a może w kulinarnym podrzuciłbyś jakieś pomysły/przepisy na sosy? Ja teraz obiady tyko pieczone/na parze/gotowane i nie mam pomysłu jak zrobić, żeby nie było wszystko suche. Jedyne co to sos koperkowy albo pomidorowy, ale ileż można + to co tam się wytworzy lekko polać (rzadkie), ale mało ;) Do kurczaka/indyka/ryby.

 

Odnośnik do komentarza

Zajebistą bazą na wszystko jest zrobić rosół i zmrozić na kostki lodu. Na patelnię rzucasz posiekaną szalotkę, krótko smażysz, potem tylko rzucić dwie/trzy kostki rosołu na patelnię, dodać masła trochę, zioła (np rozmaryn, tymianek do wołowiny, szałwia, oregano do kurczaka, bazylia, oregano do ryby), dodać trochę soku z cytryny albo innego pasującego kwasu i odrobinę wina. Wyparowujesz to do gęstej konsystencji i git. To taka baza baz, często używam. Możesz napisać z jakimiś konkretami to Ci coś podrzucę.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Potrawy sporządza się techniką
- gotowania w wodzie lub na parze
- pieczenia w folii aluminiowej, pergaminie lub rękawie foliowym
- duszenia bez obsmażania na tłuszczu.

Warzywa i owoce podaje się gotowane i rozdrobnione, oraz w postaci soków i przecierów.
Na surowo można je stosować tylko w przypadku, gdy nie dają objawów dyspeptycznych.
3. Zupy i sosy sporządza się na wywarach warzywnych. Podprawia się je zawiesiną z mąki i wody lub
mleka.
5. Temperatura posiłków powinna być umiarkowana. Gdy pojawią się mdłości wskazane są chłodne
potrawy.

 

Przyprawy na plus:

Wanilia, cynamon, sok z cytryny,
pietruszka, koper, majeranek,

Sól, pieprz ziołowy
bazylia, papryka
słodka, tymianek,
kminek

 

Zakazane:

Ostre: pieprz, papryka, musztarda,
curry, musztarda, ziele angielskie,
gorczyca, gałka muszkatołowa.

 

Dozwolone zupy i sosy:

Zupy i sosy
gorące

Rosół jarski, zupa jarzynowa,

krupnik,
Zupa ziemniaczana.
Sosy łagodne -koperkowy,
pomidorowy, potrawkowy,
owocowe, cytrynowy

 

Zakaz:

 

Zawiesiste, gęste, tłuste,
przygotowywane na wywarach:
kostnych, mięsnych, grzybowych, z
dodatkiem kostek rosołowych,
bulionowych, zasmażane,
zaprawiane

śmietaną, z warzyw strączkowych,
kapustnych, mocne rosoły,
buliony. Sosy: esencjonalne,
grzybowy, cebulowy

 

Od czasu do czasu:

Chudy rosół z
cielęciny,
kalafiorowa,
ogórkowa,
pieczarkowa.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem krótki debiut z FM 18. Jeszcze nie doszedłem do sparingu, na razie obczajałem skład, taktyki. No i rozkminiałem scouting, bo sie chyba dośc mocno zmienił. Fajna opcja są chyba te grupki, jakie tworzą się w zespole, może to być ciekawe. Z denerwujących rzeczy to na domyślnym skinie strasznie mało miejsca zajmują atrybuty piłkarza. Muszę jakiegoś skina wyczaić gdzie to będzie większe. W weekend coś pewnie popykam i może zacznę już zbierać wpierdol w lidze. Gram Wisłą Kraków.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...