Skocz do zawartości

Marynia szuka sposobu na życie i rozważa 546 alternatyw


lad

Co powinna robić Marynia?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Fenomen napisał:

pod data mining to lepszy bylby R :) a do big data chyba java, bo scala jest oparta o jave AFAIK

i chyba dla javy jest wiecej rozwiazan do programowania rozproszonego, ktore w big data jest kluczowe (cassandra, spark, kafka)

 

czolem!

 

no nie do konca sie zgodze :P cassandra i kafka to gotowiec, w 99% stawiasz klaster i na nim dzialasz, a jak sie do niego podlaczysz to inna kwestia, connectory masz do wszystkiego. w sparku mozesz pisac w javie, scali, pythonie i R.

no i scala nie jest oparta o jave, tylko o jvm :D 

 

@Reaper jak chcesz sie bawic w data mining to R, jak cos z danymi robic pozniej to scala/python IMO 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, szramek napisał:
10 godzin temu, jmk napisał:
Jak ja nie lubię pierwszego. Od razu 1100 właścicielce za mieszkanie, 170zl za prąd i w tym miesiącu jeszcze dziś odebrałem akurat fakturę za przyłącze prądu na kafla. Nie.ma jak wydać dwa kafle na dzień emoji6.png

Za jaki metraż płacicie 1100?

 

Ja wiem, jakieś 40 kilka? No i ogólnie warunki słabe ;) 800 jest za sam wynajem, reszta to czynsz. Łazienka klitka, kuchnia klitka i dwa pokoje spoko. Wszystko się powoli rozpada :D

 

Odnośnik do komentarza

A w ogóle to wczoraj zabukowałem fajniutkie mieszkanie we Włoszech, aż byłem w szoku, bo jedno z najtańszych i najładniejszych jednocześnie :-k Ale kupa pozytywnych recenzji, niedaleko stacji kolejki, więc powinien być idealny punkt wypadowy. Na dodatek 100 zł w kieszeni, bo poleciłem żonę do Airbnb i dostała zniżkę dzięki temu :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

A w ogóle to wczoraj zabukowałem fajniutkie mieszkanie we Włoszech, aż byłem w szoku, bo jedno z najtańszych i najładniejszych jednocześnie :-k Ale kupa pozytywnych recenzji, niedaleko stacji kolejki, więc powinien być idealny punkt wypadowy. Na dodatek 100 zł w kieszeni, bo poleciłem żonę do Airbnb i dostała zniżkę dzięki temu :kekeke: 

a gdzie w koncu lecisz? Bergamo?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, szramek napisał:

E, to nie zazdroszczę ;P teraz sam się rozglądam za zmianą lokum i jest dramat, kawalerki to koszt rzędu 1600+ w jakiejś normalnej okolicy

 

Ja już w Szczecinie mieszkam 10 albo 11 lat :-k 

Pierwsza stancja to był pokój 8m2, no warunki mega ;) Ale rok wytrwaliśmy, płaciliśmy nie za dużo, bo jeszcze pracowałem wtedy mocno dorywczo, studia dzienne na weekend zjazdy do domu. Później mieliśmy już mieszkanie 2 pokoje i to spore, ale wszystko było na prąd, więc rachunki za kuchnie były dość spore. Jeden pokój był duży, a drugi klitka, w końcu znaleźliśmy osobę, która tam z nami mieszkała i było trochę lżej, ale cały czas drogo, tym bardziej, że wtedy większość czasu leżałem w szpitalu, a żona była wtedy sama. Dla oszczędności potem przenieśliśmy się bliżej szpitala ;) Do willi :D Byłej wilii, gdzie na dole mieszkała rodzina, na piętrze właściciel, a wyżej było 5 pokoi dla 5 różnych najemców, dwie łazienki, wspólna kuchnia. I tam płaciliśmy za całość 840 zł, nie licząc już nic więcej. Niby spoko, ale kolejki do łazienki, wspólna kuchnia dla tylu osób... tam 3 lata chyba mieszkaliśmy. No i do tej stancji obecnej przenieśliśmy się później, żeby być "sami", ale zamieszkaliśmy ze szwagrem, który szedł na studia. No i tu najpierw było 700 za wynajem, teraz już 800, ale nie chce nam się znowu przenosić, szukać itp. jak już się przeniesiemy to do domu. Kawalerki jak oglądaliśmy to najmniej opłacalne, bo mniej więcej ta sama cena to 2 pokoje, a zawsze można przeboleć jakiś czas mieszkanie z kimś.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Fenomen napisał:

zgadajmy sie na fb, zeby tu nie spamowac

zreszta za wiele w temacie zwiedzania nie pomoge, bo bylismy tam glownie po to zeby sie powspinac, ale pare fajnych miejscowek zobaczylismy :) cos tam podpowiem :)

 

Najlepiej pisz w turystyce... zostanie dla potomnych ;)

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...