Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stefan1984 napisał:

Pliz, od mojego ukochanego kraju oczekiwał bym rozwiązania tego w cywilizowany sposób, a nie że co prawda nie ma dowodów, ale wszyscy wiemy że to są przekręty. Równie dobrze mogli Donalda Tuska dawno zamknąć, bo wszyscy wiemy że zamach był emoji12.png

Nie no, chłopie, jeśli jak w Twoim przykładzie (a takie przykłady się zdarzają w życiu!) ktoś zatrudnia sprzątaczkę za 20k zł miesięcznie i ta idzie po miesiącu na chorobowe w związku z ciążą, to trzeba być całkowitym idiotą, by nie widzieć w tym przekrętu - i tym samym uznawać za niecywilizowane uwalania takich pomysłów. Bo naprawdę janusze biznesu zatrudniali kobiety-przyjaciółki czy kobiety przyjaciół na wyższe wynagrodzenia niż sami zarabiali w miesiąc czy nawet więcej.

W praktyce działa to tak, że Sąd uznaje taki stosunek pracy za stanowiący naruszenie zasady solidarności społecznej ubezpieczonych i dokonuje korekty wysokości wynagrodzenia do warunków rynkowych takiej osoby i pracy, o którą chodzi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja to nie wiem na co @jmk narzeka w tych szpitalach, proszę bardzo jakie przysmaki (kolega po operacji kolana, swoją drogą człowiek, który wkręcił mnie w CM-a ;) grałem w 99/00, które mi pożyczył jak kupił sobei ze stadionu 00/01, przez co nigdy nie grałem w 00/01 :D tak wiem, że kultowe, ale co poradzić ;))

2KGXmGkB4b4d0HPBPskGiUiLRfZ3Mn.png

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
Nie no, chłopie, jeśli jak w Twoim przykładzie (a takie przykłady się zdarzają w życiu!) ktoś zatrudnia sprzątaczkę za 20k zł miesięcznie i ta idzie po miesiącu na chorobowe w związku z ciążą, to trzeba być całkowitym idiotą, by nie widzieć w tym przekrętu - i tym samym uznawać za niecywilizowane uwalania takich pomysłów. Bo naprawdę janusze biznesu zatrudniali kobiety-przyjaciółki czy kobiety przyjaciół na wyższe wynagrodzenia niż sami zarabiali w miesiąc czy nawet więcej.
W praktyce działa to tak, że Sąd uznaje taki stosunek pracy za stanowiący naruszenie zasady solidarności społecznej ubezpieczonych i dokonuje korekty wysokości wynagrodzenia do warunków rynkowych takiej osoby i pracy, o którą chodzi.

Nie przekonamy się :) Dla mnie to nadal jeśli nie barbarzyństwo, to przynajmniej dorównywanie poziomem do tych właśnie januszy, skoro bez udowadniania winy (co w ogóle udowadniać, można chyba płacić pracownikom dowolnie dużo, jest jedynie dolna granica) zakłada się z góry, że dana umowa jest przekrętem, pomimo że w swietle przepisów nie jest.


A co jeśli zatrudnic rzeczoną sprzataczkę nie z podstawą 20.000, tylko posiedzmy 4.000? Też jej mogą up...dolić na, powiedzmy 2 tysiące, bo tyle powinna zarabiać w myśl solidarności społecznej? Dla mnie kpina.
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brudinho napisał:

Ja już w gaciach przed komputerem. Jeden ze współlokatorów wyjechał więc pozbędę się drugiego i nawt gaci nie będzie :keke: 

Przy okazji dzięki moim współlokatorom, którzy urządzają domówki na które każdy przynosi flache po czym wypija piwo i do 5 ma dosyć grając w Overcooked mam kilka flaszek wódki w lodówce. Ten weekend musi być udany :D 

Ale bym tryknął symboliczne pól litra w doborowym towarzystwie :-k 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Misiek napisał:

Ale bym tryknął symboliczne pól litra w doborowym towarzystwie :-k 

Ja właśnie muszę do sklepu po wódeczkę iść, bo kolega ląduje za kilka godzin :-k Nie piłem wódki od... maja albo i nawet dłużej :-k 

 

Kto chętny na gryła?

39957115_1833757293406911_20835164838575

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...