Skocz do zawartości

CMF Playlista


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Zasady są proste:

  • każdy user może dodać tylko jedną piosenkę (nie kilka "bo nie mogę się zdecydować" - jesteś facetem, podejmij męską decyzję ;))
  • musi być dodany link do bezpośredniego odsłuchu (najlepiej pewnie YouTube)
  • najlepiej żeby to była wersja albumowa, nie na żywo (chyba że akurat wersja na żywo jest w jakiś sposób wyjątkowa)
  • można dopisać od siebie kilka słów dlaczego ten kawałek jest taki ważny
  • na koniec postaram się zrobić jakąś playlistę na Spotify i YT do odsłuchu :) 

 

PLAYLISTA CMF - SPOTIFY

 

PLAYLISTA CMF - YOUTUBE

 

Ode mnie:

65daysofstatic - Radio Protector

 

 

Kawałek bez słów, ale wspaniale skomponowany. Piękne pianino na początku rozwijające się w coraz odważniejszą melodię aż po ścianę dźwięku w połączeniu z resztą instrumentów, a szczególnie łomocącą bez opamiętania perkusją. Zresztą głównie dzięki mojej zajawce do gry na perkusji pewnie ten kawałek tak wysoko zawędrował na mojej liście.

 

Dzięki @meyde za podrzucenie mi go jakieś... 12-13 lat temu? :) 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

 

Coil - Red Queen

Utwór Coila z jednej z ich najprzystępniejszych płyt Musick to Play in the Dark Vol. 1. Wiem, muzyczni puryści będą gadać - pfff true coil to inne dźwięki a nie te pop plamy dla mas ;) - ale walić ich. Dlaczego akurat taki wybór? Proste - to najważniejsza piosenka w mojej muzycznej edukacji, życiu itp. To ta piosenka sprawiła, że wpadłem w Coila, który stał się moim najbardziej ulubionym i podziwianym zespołem, jakiegokolwiek słuchałem, i dzięki któremu ostatecznie pozbyłem się jakichkolwiek muzycznych klapek na uszach. I jak niektóre muzyczne miłości zdążyły mi się w ciągu życia wypalić - tak tutaj jest to uczucie trwałe.

Coil przez całą swoją twórczość eksplorował najróżniejsze rejony, stając się inspiracją dla multum twórców muzycznych. 

Na Musick panowie rozpoczęli inny okres twórczości. Kiedyś były zabawy industrialne (scatology, Horse Rotorvator), później z muzyką techno (genialny Love's Secret Domain, stanowiacy mieszanke wielu elektronicznych gatunków Stolen And Contaminated Songs), w międzyczasie ambientowe plamy i ogólne eksperymenty (The Astral Disaster).

A co się stało na Musick? No dalej był to eksperyment ale... no inny. Z Coilem jest taki problem, że pisać o nim jest niezwykle trudno. Sami określali, że Musick to muzyka księżycowa i... to chyba najlepiej oddaje ten dwupłytowy dyptyk.

 

A co do samego wyboru piosenki. Red Queen to doskonale złożone transowe 10 minut. Z początku dostajemy długi wstęp w postaci "przeszkadzajkowych" dźwięków i modulowanych wypowiedzi Jonha Balance'a, aż w końcu przychodzi 2 minuta. Rusza podkład, do którego doskonałe partie na pianinie w jazzowym stylu zaczyna grać Thighpaulsandra. Kolejne kilkanaście sekund i zaczynają się beznamiętne melodeklamacje Balance'a o kłamliwości mediów. Monotonność i powtarzalność tego utworu jest hipnotyzująca (w czym pomagają wypowiedzii Balance'a). Jeden ze szczytowych momentów jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki. Z mojej strony pokłony do końca życia :) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

 

Podrzucam więc klasykę. Pierwszy utwór Floydów jaki do mnie trafił. Pierwszy utwór rockowy, który usłyszałem mając może 13-14 lat, gdzie wokół otaczała mnie tandeta typu Ryśka Peja. Ostatecznie zamiast z kolegami z klasy słuchać opadających bitów "z pierdolnięciem" na odtwarzaczach mp3, ja zacząłem zbierać floydów, alice in the chains itp. także od tego utworu zaczęło się moje zamiłowanie do tego typu muzyki. 

To także jeden z pierwszych utworów, których uczyłem się grać na gitarze. Do tego w sumie towarzyszył mi także podczas ciężkich chwil, gdy większość czasu spędzałem na leczeniu itp. Także jest to jeden z najważniejszych utworów w mym życiu.

Cieszyłem się niezwykle w tym roku będąc w Poznaniu na koncercie Australian Pink Floyd słysząc w końcu tą nutę na żywo. Niby to nie oryginalny Pink Floyd, ale jednak potrafią wyciągnąc to coś z ich muzyki.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Ja nie mogłem się zdecydować na tę jedyną, ale jakoś poszło :P 

Mam co najmniej wiele utworów, które mogę słuchać w kółko, z 5 jest takich top topów, np.: Korn z coverem "One", Rammstein "Moscow", Dropkick Murphys "Rose Tattoo", Offspring "Self Esteem" oraz wybrany Slipknot.

Czemu ten utwór? Pierwszy raz jak to usłyszałem i zobaczyłem (jeszcze kiedyś na kultowej Viva Zwei) klip to od razu się zakochałem w tej piosence i zespole. Slipknot zawsze ma pierdolnięcie i konkretne utwory. Jeden z moich ulubionych zespołów od pierwszego wejrzenia/usłyszenia zaraz obok Korna. 

 

Slipknot "Wait and Bleed"

 

 

 

Klip jest z koncertu, ale to jak widać jest official :) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

 

Długo się wahałem co dać, jednak padło na stare dobre Neurosis. Jeden z ważniejszych zespołów w moim życiu, który w koncu musiałbym kiedyś na jakimś koncercie zobaczyć. A co do utworu, szczerze mówiac jeden z ulubionych, ale czy ulubiony? Ciężko powiezieć. Niemniej jest to utwór do którego podchodzę bardzo emocjonalnie, gdyż kojarzy mi się z pewnymi wydarzeniami i osobami, które już ni wrócą do mojego życia.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Mam mnóstwo kawałków, które uwielbiam, ale do tego jednak wracam najczęściej. Nie potrafię napisać, dlaczego; generalnie, to nie potrafię pisać o muzyce. Jest tu melancholia, a ja generalnie jestem melancholikiem, jest taka smutna wrażliwość, jest gitara akustyczna (a ja bardzo, bardzo lubię), jest taki głos jaki jest dla mnie perfekcyjny: delikatny i mocny zarazem. To jest taka piosenka, o której myślę że ją znam całe życie, choć przecież nie ma nawet 20 lat. 

 

 

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Mam całą listę utworów, które mają specjalne miejsce w moim sercu. Każdy z nich, w którym momencie mojego życia był mega ważny dla zrobienia kroku na przód. Mógłbym wymieniać ciągiem takie utwory jak You Got Me (The Roots feat. Erykah Badu), In the sentimental mood (John Coltrane & Duke Elington), Roads (Portishead), Organ Donor (DJ Shadow), Fu-Yu (DJ Krush & Toshinori Kondo), Zwyczajne Marzenia (Grammatik), Wildhoney (Tiamat), Papua New Guinea (The Future Sound of London), All that you give (The Cinematic Orchestra), Everybody loves the sunshine (w wersji Takuya Kurody). Ale zdecydowanie najlepszy, najbardziej przyprawiający o ciary jest ten utwór M83 - Intro (ft. Zola Jesus). Może dlatego, że z filmu, który mnie wyciągnął z niezbyt płytkiego dołu, a może po prostu dlatego, że jest genialny...

 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.07.2018 o 12:53, Keith Flint napisał:

 

Długo się wahałem co dać, jednak padło na stare dobre Neurosis. Jeden z ważniejszych zespołów w moim życiu, który w koncu musiałbym kiedyś na jakimś koncercie zobaczyć. A co do utworu, szczerze mówiac jeden z ulubionych, ale czy ulubiony? Ciężko powiezieć. Niemniej jest to utwór do którego podchodzę bardzo emocjonalnie, gdyż kojarzy mi się z pewnymi wydarzeniami i osobami, które już ni wrócą do mojego życia.

 

Neurosis <3. U mnie wybór padłby na Locust Star :) 

 

 

6 godzin temu, szramek napisał:

Wybieram zespół, który chyba jest trochę zapomniany, a ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście dużych hitów. Na dodatek ten kawałek pochodzi z jednego z moich ulubionych Bondów:

 

 

Mój największy muzyczny Guilty Pleaseure. Kocham bezgranicznie całą dyskografię. :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Coś zjebanego =)

 

Dawno, w podstawówce jeszcze, obudziłem się, a w radiu leciał akurat ten utwór, słowa brzmiały w stopniowo odzyskującym świadomość umyśle, jakby były z baśni, w dodatku kojarzyłem chyba już wtedy (a może nie) historię Puszkina o Pikowej Damie... Mocno zapadł mi w pamięć tamten poranek, lubię czasem wracać myślami do tego dnia =)

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

 

Ukraiński Stoned Jesus i ich hit I'm the Mountain. Gatunek stoner rocka raczej nie jest specjalnie popularny nawet wśród fanów cięższej muzyki ale z jakiegoś dziwnego powodu akurat ten utwór jest najczęściej odtwarzanym utworem stonerowym na YouTube  z 11 milionami odsłuchań. Od siebie również dodam że chłopaki często koncertują po Polsce także zdecydowanie polecam udać się na ich koncert jako że Stoned Jesus w znakomity sposób buduje atmosferę podczas swoich występów, naprawdę warto to przeżyć na własnej skórze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Reaper mnie przekonał dodaje swoje inne ;)

 

Eldo - Granice

 

 

Czemu?

Oczywiście wszystko co napiszę to MOIM ZDANIEM, nie jestem muzycznym melomanem czy znawcą, słucham to co mnie się spodoba, nawet niezależnie od gatunku. 

Muzyka wydaje mi się w tym kawałku czymś więcej niż sampel z bitem, wybija się wśród innych rapowych kawałków, dlatego też szybko wpada mi wpadła w ucho, a jeśli do tej melodii dodamy najważniejszą rzecz - czyli tekst to jest to połączenie idealne.

 

No właśnie czemu tekst? Ktoś kiedyś rapował, że rap o życiu, nie życie według rapu. I coś w tym jest.  Praktycznie z każdym wersem tutaj mogę się zgodzić, praktycznie każdy wers to obraz przed oczami scen z mojego życia, dlatego ten kawałek zdaje mi się tak bliski. Jest też zgodna z moim postępowaniem, zasadami, trochę charakterem. Kiedy czujesz taką więź słuchając zwykłego kawałka muzycznego to od razu czujesz "to coś".

Wrzucam w spoiler tekst ;)

 

 



Dzień jak co dzień, poranek jak każdy inny 
Raz śnieg, raz deszcz, czasem trochę słońca
Mówią - ryj nie szklanka nie zbije się, ale blizny pozostają
To nie był pierwszy raz, to był ostatni raz

1.
Mówią "możesz wszystko", więc głowę mam spokojną
Może Ty, ja wiem, że czegoś mi nie wolno
Mówią "to się opłaca, więc skąd skrupuły?"
Ja wolę wiedzieć, co warto. Niezależnie od sumy
Niezależnie od dumy, reperkusji i skutków
Nawet gdy uwodzi głupców, idą za czymś tłumy
Mówią "prać brudy należy w wąskim gronie, za kurtyną"
Ale cóż i tak masz brudne dłonie
Stoję, nic więcej i nic mniej, niż człowiek
Z każdą wadą i zaletą gotów konsekwencje ponieść
Stanąć w obronie, lub uderzyć pierwszy
Milczeć, lub wziąć pióro i pisać trudne wersy
I nawet jeśli milczę, gdy trzeba krzyczeć
Nawet kiedy krzyczę, gdy powinienem milczeć
Sumienie da mi znać
Popiół mam zawsze przy sobie i nie musisz mi pomagać
Sam wysypię go na głowę

Ref.
To tylko krok, by granice przekroczyć
Spuścić wzrok, nie patrzeć w oczy
Przeszłość oddzielić grubą kreską
Lecz może zdążę ułożyć jeszcze wszystko przed śmiercią
To tylko krok, by pomyśleć i się cofnąć
Zatrzymać w gardle słowo, które może kogoś dotknąć
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku
Bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój

2.
Nie chcę decydować o tym, co uważasz za słuszne
Lecz dlaczego tylko ja mam uważać?
Kłótnie zniszczyły wiele relacji na mej drodze
Ale cóż, wiem co myślę, nie na wszystko się zgodzę
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać
Więc czasem ktoś zarzuci Ci egoizm - i co z tego?
Masz wszelkie prawo do tego, by się bronić
To boli - kiedyś blisko, teraz sobie obcy ludzie
I trudno, tak musiało być
Nie mam złudzeń, nie mam pretensji, nie czuję nienawiści
Wszystkiego najlepszego, obcy jest mi smak zawiści
Mszczą się słabi. Nawiedzeni chcą Cię zbawić
Czasami duma nie pozwala spraw naprawić
Cóż, czasem granicę ktoś przekracza, a w życiu?
Nie ma powrotów, czas przecież nigdy nie zawraca

Ref.
To tylko krok, by granice przekroczyć
Spuścić wzrok, nie patrzeć w oczy
Przeszłość oddzielić grubą kreską
Lecz może zdążę ułożyć jeszcze wszystko przed śmiercią
To tylko krok, by pomyśleć i się cofnąć
Zatrzymać w gardle słowo, które może kogoś dotknąć
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku
Bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój

3.
Tak wiele ocen wystawionych zbyt pochopnie
Wiele decyzji podjętych zbyt gwałtownie
Wracały do mnie, dlatego dziś biję się z sobą
Jedynie, a w życiu innych stoję obok
Czasem możemy nie znać czyjejś motywacji do czynu
I oddalamy się od racji, obierając zły azymut
Słowo do wszystkich depozytariuszy prawdy
Przyjdzie dzień, kiedy los to właśnie z was zadrwi
Jeśli nie znasz warunków, fakty są Ci obce
Jakbyś mieszkał na księżycu i chciał mówić coś o Polsce
Czasem kompleksy biorą górę nad rozsądkiem
Ale Twoje porażki z sobą to nie jest mój problem
Kiedyś za wszystko w życiu sam odpowiem
Nikt mniej i nikt więcej - po prostu człowiek
Gdzie jest granica? Co wolno, i co warto?
Szukam, a każdy krok jest dla mnie w życiu niespodzianką

Ref.
To tylko krok, by granice przekroczyć
Spuścić wzrok, nie patrzeć w oczy
Przeszłość oddzielić grubą kreską
Lecz może zdążę ułożyć jeszcze wszystko przed śmiercią
To tylko krok, by pomyśleć i się cofnąć
Zatrzymać w gardle słowo, które może kogoś dotknąć
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku
Bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój

Dzień jak co dzień, raz śnieg, raz deszcz, czasem trochę słońca

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...