Skocz do zawartości

Bilans Maryni z drużyną X to 5-3-7


Reaper

Z jaką drużyną Marynia ma taki bilans?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Feanor napisał:

Dzięki ci, CMF za zwrócenie uwagi na The Wire. Skończyłem pierwszy sezon i... no nie ma się do czego przyczepić. Mignął mi kiedyś ze dwa razy na horyzoncie, ale tytuł "Prawo ulicy” skutecznie mnie zniechęcał. Nie wiem, czy to najlepszy serial jaki widziałem, ale z pewnością jeden z absolutnej czołówki. Tylko dwukrotnie serial kryminalny mnie tak pochłonął: Crime Story i stareńka włoska Ośmiornica (wszystkie zresztą mają coś wspólnego: rzucenie kryminalnego wątku na dużo większe tło). Nie wiem w sumie, pomco następne sezony, bo słodko-gorzkie zakończenie pierwszego byłoby idealnym zwieńczeniem tego opus magnum, ale cóż, skoro już nakręcili, obejrzę :)

Sezon 3 i 4 IMO są wyraźnie lepsze od pierwszego, chociaż racja, że pierwszy się świetnie kończy.

Drugi IMO słabszy (i generalnie jest uważany za najsłabszy z pięciu, co nie znaczy, że słaby).

Odnośnik do komentarza

IMHO najsłabszy 4 (trochę mnie zmęczył) lub 5 (może aż za bardzo naciągany?) ale to takie "najsłabszy" o 0,1 pkt ;). Na początku też mi nie podchodziła odmienność 2 sezonu, ale później doceniłem genialny obraz środowiska i samych bohaterów. Teraz mam go w topie obok 3 ;).

 

A tak w ogóle @Feanor to tak Ci cholernie zazdroszczę oglądania tego pierwszy raz, że sobie nawet nie wyobrażasz. Jakbym kiedyś spotkał coś/kogoś spełniającego trzy życzenia, to jednym byłoby wymazanie mi z pamięci The Wire, żebym mógł raz jeszcze obejrzeć to "pierwszy raz" :) 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza

4 najsłabszy? :sad: W mojej hierarchii mocno walczy o miano najlepszego. Chociaż wszystkie sezony są tak naprawdę bardzo równe. IMO odstaje tylko 5, gdzie sporo rzeczy poszło nie tak i ratuje go głównie super-nostalgiczne zakończenie. 2 jest chyba najbardziej wyróżniający się, inny od reszty, ale z perspektywy czasu cenię go strasznie - Frank Sobotka...

Odnośnik do komentarza

Limity netowe mi się kończą, ale podobno w środę chcą mnie wypuścić do domu, tam będzie jeszcze kilka dni wolnego... więc jeszcze jeden sezon co najmniej wpadnie :) ale jakoś nie mam parcia na obejrzenie tego w jakimś straszliwym ciągu, dozowanie odcinka-dwóch dziennie tej konfitury wydaje mi się najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kuab napisał:

Też tak miałem przez 2 pierwsze sezony, ale przy 3 i 4 już nie dało rady i skończyło się na obejrzeniu 2 sezonów w ciągu kilku dni.

@Feanor - użycie słowa konfitura w kontekście The Wire jest całkiem zabawne :keke: 

 

Tak tak, tym bardziej, że to zawsze kojarzy mi się z confiteor, wyznaję, przyznaję (jeśli dobrze pamiętam Przybyszewskiego) :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Feanor napisał:

Dzięki ci, CMF za zwrócenie uwagi na The Wire. Skończyłem pierwszy sezon i... no nie ma się do czego przyczepić. Mignął mi kiedyś ze dwa razy na horyzoncie, ale tytuł "Prawo ulicy” skutecznie mnie zniechęcał. Nie wiem, czy to najlepszy serial jaki widziałem, ale z pewnością jeden z absolutnej czołówki. Tylko dwukrotnie serial kryminalny mnie tak pochłonął: Crime Story i stareńka włoska Ośmiornica (wszystkie zresztą mają coś wspólnego: rzucenie kryminalnego wątku na dużo większe tło). Nie wiem w sumie, pomco następne sezony, bo słodko-gorzkie zakończenie pierwszego byłoby idealnym zwieńczeniem tego opus magnum, ale cóż, skoro już nakręcili, obejrzę :)

Jak zobaczysz kolejne sezony to zrozumiesz czemu nakręcili aż tyle i jak ładnie się to wszystko łączy w całość ;)

Odnośnik do komentarza

La piovra jest na mojej kubełkowej liście, planuję niedługo obejrzeć przynajmniej pierwszy sezon (wpisuje mi się niejako w lekturę obowiązkową Włoch współczesnych :keke: ).

 

Z dzieciństwa mało pamiętam, bardziej mi imponowali Miami Vice, Kojak, albo Dempsey & Makepeace :-k ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...