Skocz do zawartości

Into glory ride


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie zajęło mi załatwienie wszystkich spraw i powrót do Europy. 17 kwietnia wysłałem suchy faks do Walijskiego Związku Piłki Nożnej, informujący, że ze przyczyn osobistych rezygnuję z prowadzenia reprezentacji narodowej. Zamierzałem pracą na zmywaku w Londynie w końcu trochę zarobić, a do futbolu powrócić nie wcześniej niż latem. Może wręcz wypadało uznać ten rozdział mego życia za zamknięty...?

Kwiecień 2008

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Pietro Pipolo (22, GK; Włochy U-21: 1/0) z Romy do HJK za 900.000 euro

2. Béchir Mechergui (27, DC; Tunezja) z CS Sfaxien do ES Tunis za 725.000 euro

3. Luc Bessala (27, ST; Kamerun) z Canonu do CS Sfaxien za 675.000 euro

4. Cho Won-Hee (25, WBRL; Korea Południowa: 9/0) z Suwon do Seongnam za 575.000 euro

5. Ardit Beqiri (29, DM/MLC; Albania: 14/0) z Partizani do Vllazni za 450.000 euro

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+1]

Belgia: Lierse [+5] (M)

Francja: Lyon [+7] (M)

Hiszpania: Real Madryt [+1]

Holandia: Feyenoord [+13] (M)

Irlandia: Shelbourne [+4]

Irlandia Północna: Linfield [+12] (M)

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+5]

Portugalia: Sporting [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+5]

RPA: Sundowns [+5]

Szkocja: Celtic [+17] (M)

Walia: Carmarthen [+8] (M)

Włochy: Inter [+1]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1132), 2. Hiszpania (1080), 3. Meksyk (1022), 12. Polska (794) [-1]

Odnośnik do komentarza

Bynajmniej, nieznanego menedżera nie chciał nawet Uzbekistan

 

Moje plany kariery w zawodzie technika utensyliów kuchennych legły w gruzach pewnej majowej nocy, gdy po wyjściu z pracy zostałem przyciśnięty do muru przez zamaskowanego faceta w różowej kominiarce. Moją twarz owiał spracowany oddech, zdominowany przez swojską nutę wina jabłkowego na siarce.

 

- Tylko mi ***** nie myśl o odejściu z futbolu, ty ***** ******** ty. Ciachu ciachu i po strachu, kupiec na nerki i odbytnicę zawsze się znajdzie, panimajesz, pacan? Chcesz się narazić mazowieckiej dranghetcie?

 

Po dotarciu do domu drżącymi palcami wybrałem numer faksu w siedzibie FC Barcelona, gdzie pracę dopiero co stracił Frank Rijkaard, i przesłałem Hiszpanom swoje CV. Z mazowiecką dranghettą nie ma żartów.

 

W finale Pucharu UEFA Milan pokonał Romę 2:1, głównie za sprawą czerwonej kartki dla Chivu w 22. minucie spotkania. Finał Ligi Mistrzów był natomiast sprawą wewnątrzangielską, a główną nagrodę zgarnął Arsenal, wygrywając po dogrywce 3:2 z Liverpoolem. W odległej RPA Nathi Lions po moim odejściu zanotowały efektowną serię 4 porażek, 2 remisów i 1 zwycięstwa, lecz punkty zdobyte przeze mnie wiosną wystarczyły do zajęcia 4. miejsca w lidze i awansu do baraży.

 

Maj 2008

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sédonoudé Janvier Abouta (27, ST; Mali: 6/1) z Djoliba AC do Al Gharrafy za 625.000 euro

2. Geoffrey Dernis (27, AMRL; Francja) z Lille do MyPa za 575.000 euro

3. Ibrahima Camara (22, ST; Gwinea U-21: 7/6) z USM Alger do CS Sfaxien za 525.000 euro

4. Leonel Zúniga (22, SW/DC; Kolumbia U-21: 13/1) z Bologni do Lazio za 475.000 euro

5. Fred Malekian (22, AM/FC; Iran: 5/0) z Esteghlalu do Persepolis za 300.000 euro

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+7] (M)

Belgia: Lierse [+8] (M)

Francja: Lyon [+7] (M)

Hiszpania: Atlético Madryt [+2] (M)

Holandia: Feyenoord [+12] (M)

Irlandia: Shelbourne [+0]

Irlandia Północna: Linfield [+12] (M)

Niemcy: Bayern [+8] (M)

Polska: Wisła [+5] (M)

Portugalia: Sporting [+1] (M)

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

RPA: Kaizer Chiefs [+0] (M)

Szkocja: Celtic [+17] (M)

Walia: Carmarthen [+8] (M)

Włochy: Inter [+1] (M)

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1132), 2. Hiszpania (1080), 3. Meksyk (1022), 12. Polska (794) [—]

Odnośnik do komentarza
Po dotarciu do domu drżącymi palcami wybrałem numer faksu w siedzibie FC Barcelona, gdzie pracę dopiero co stracił Frank Rijkaard, i przesłałem Hiszpanom swoje CV. Z mazowiecką dranghettą nie ma żartów.

:hahaha:

W odległej RPA Nathi Lions po moim odejściu zanotowały efektowną serię 4 porażek, 2 remisów i 1 zwycięstwa, lecz punkty zdobyte przeze mnie wiosną wystarczyły do zajęcia 4. miejsca w lidze i awansu do baraży.

Nie żal Ci trochę, że odszedłeś w takim momencie? Była realna szansa na awans i może nawet na zastrzyk gotówki... :-k

Odnośnik do komentarza

Będąc jeszcze bardzo mało znanym managerem Omniworld też zostałem selekcjonerem Walii. Tak więc trochę mniej mnie dziwi Twoja sytuacja.

 

Może już kiedyś to napisałem, ale wydaje mi się, że stałeś się "niewolnikiem" wielkości WDT. Od czasu zakończenia tamtego opka, miotasz się trochę i szybko rozczarowujesz kolejnymi karierami.

Odnośnik do komentarza

Wieści z RPA nie napawały mnie entuzjazmem. Nathi Lions bez większej walki pożegnali się z barażami, choć prezes, który żałował mi każdego euro, nieoczekiwanie ściągnął do klubu dwóch anonimowych szmaciarzy, fundując im najwyższe pensje w zespole. Zarazem za zawrotną łączną sumę 6.000 euro pozbył się dwóch najlepszych zawodników, Nxumalo i Sethabeli, jak gdyby już teraz szykując się do powrotu do trzeciej ligi. Mój następca, asystent menedżera w Maritzburg United, Thamasanqa Ngidi, miał mieć z prezesem ciężkie życie.

 

Mistrzostwa Europy wygrali Włosi, lecz nie obeszło mnie to szczególnie — znalezione któregoś wieczoru na wycieraczce gustownie rozmrożone flaki wieprzowe nie pozwalały mi zapomnieć o oczekiwaniach, jakie mieli wobec mnie stołeczni łowcy skór. Pilnie rozsyłałem więc moje CV po całym świecie, a korzyść z tego miałem taką, że moja kolekcja znaczków powiększała się w szybkim tempie. Gdy więc w połowie miesiąca wyjąłem spod drzwi kolorową ulotkę przedstawiającą opalone, półnagie dziewczę skrywające swe wdzięki pod girlandą kwiatów orchidei, pomyślałem, że to uruchomiony po sąsiedzku klub nocny "Fikołki o północy" reklamuje swe usługi. Coś mnie wszakże tknęło, spojrzałem na odwrotną stronę kartki i aż mnie zatkało z wrażenia. Ktoś chciał mnie zatrudnić i to na stanowisku selekcjonera reprezentacji narodowej.

 

Owym kimś był prezes Samoańskiego Związku Piłki Nożnej, pan Solosolo Taaitiiti. Po raz kolejny nie wnikałem w szczegóły tej oferty, jeżeli prezesa przygniotła w nocy biustem samoańska piękność albo też ugryzł go wściekły rekin, był to jego problem, nie mój. Zaraz następnego dnia zaopatrzyłem się w wizę wjazdową, po czym na pokładzie samolotu UPS odbyłem pełną emocji podróż w towarzystwie trzech skrzyń o podejrzanie bulgoczącej zawartości i spragnionego czułości merynosa, zakończoną lądowaniem na międzynarodowym lotnisku Faleolo w Apii. Po wyjściu z samolotu oślepiło mnie jaskrawe słońce, a moment później do szerokiej piersi przycisnął mnie sam prezes Taaitiiti, następnie do bujnej piersi przygarnęła mnie małżonka prezesa, na zakończenie zaś zostałem potraktowany piersiami pół tuzina cheerleaderek samoańskiej drużyny narodowej. Z drinkiem z palemką w jednej dłoni, a piersią, tfu... ramieniem cheerleaderki w drugiej zostałem zaprowadzony do samochodu, a następnie zawieziony do siedziby związku, ulokowanego strategicznie na pierwszym piętrze całonocnego lokalu ze striptizem. 22 czerwca 2008 roku obudziłem się na plaży w jak najbardziej pożądanym towarzystwie trzech urodziwych dziewcząt i mniej pożądanym towarzystwie żółwia wielkości krowy, ocean — a może żółw — pieścił mi delikatnie stopy, a na wydmie nieśmiało tupały mewy. "Wczoraj wygnaniec, dzisiaj pan trener", pomyślałem, ostrożnie wyciągając stopę z mordy żółwia (czy żółwie mają mordy? ten miał). Moja kariera nabrała nieoczekiwanych rumieńców.

Odnośnik do komentarza
Owym kimś był prezes Samoańskiego Związku Piłki Nożnej, pan Solosolo Taaitiiti. Po raz kolejny nie wnikałem w szczegóły tej oferty, jeżeli prezesa przygniotła w nocy biustem samoańska piękność albo też ugryzł go wściekły rekin, był to jego problem, nie mój.

 

:lol:

 

Taki nieoczekiwany zwrot akcji. Dobrze, bardzo dobrze.

Będąc na Mada udowodniłeś już, że radzisz sobie z "egzotycznymi" reprezentacjami, więc :kutgw: :kop-na-szczęście: i do przodu :)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2008

Transfery (Polacy):

 

1. Maciej Rogalski (27, ST; Polska) z Pogoni do Korony Kielce za 1.900.000 euro

2. Michał Wróbel (25, D/WBR; Polska) z Pogoni do Wisły za 1.100.000 euro

3. Jakub Grzegorzewski (26, ST; Polska) z Jagiellonii do Pogoni za 1.100.000 euro

4. Krzysztof Łągiewka (25, DC/DM; Polska U-21: 14/1) z Motherwell do Kilmarnock za 875.000 euro

5. Marcin Siedlarz (20, AML; Polska U-21: 4/0) z Jagiellonii do Pogoni za 575.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Martin Ericsson (27, AMC; Szwecja: 13/1) z Aue do Young Boys za 3.800.000 euro

2. Ferne Snoyl (23, D/WBL; Holandia U-21: 1/0) z RKC do Zwolle za 3.100.000 euro

3. Arnold Kortrijk (23, DC; Holandia U-21: 13/0) z FC Groningen do Rody JC za 2.600.000 euro

4. Rob Wielaert (29, DRC/DM; Holandia) z Lens do Maccabi Hajfa za 2.500.000 euro

5. Mohammad Reza Mamani (20, ML; Iran U-21: 14/1) z Persepolis do Szachtara za 2.300.000 euro

Ligi świata:

 

Anglia: —

Belgia: —

Francja: —

Hiszpania: —

Holandia: —

Irlandia: Shelbourne [+2]

Irlandia Północna: —

Niemcy: —

Polska: —

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

RPA: —

Szkocja: —

Walia: —

Włochy: —

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar Intertoto:

  • 1. runda: Jagiellonia (2:1, 1:4 z Czornomorcem)

Reprezentacja Polski:

  • 08.06.2008 ME GrD Polska — Hiszpania 0:0 (0:0)
  • 13.06.2008 ME GrD Belgia — Polska 2:2 (2:0) [2. Pieroni, 13. D'Amires — 85. Sznaucner, 86. Olisadebe]
  • 18.06.2008 ME GrD Polska — Anglia 0:3 (0:2) [22. Barry, 26. Terry, 79. Smith]

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1132), 2. Hiszpania (1080), 3. Meksyk (1022), 12. Polska (794) [—], 168. Samoa (219) [—]

Odnośnik do komentarza

Reprezentacja Samoa zajmowała zaszczytne, 168. miejsce w rankingu FIFA, a gdy przyjrzałem się lepiej zawodnikom, jakich miałem do dyspozycji, przestałem się temu dziwić. Jedynym w miarę przyzwoitym reprezentantem był gracz Lepei, Des Faaiuaso (24, ST; Samoa: 20/4), cała reszta w piłkę grała tylko po to, by wyrywać dziewczyny "na reprezentanta kraju". Prezes Taaitiiti postawił przede mną zadanie kolekcjonowania honorowych porażek i cel ten wydawał się jak najbardziej osiągalny.

 

Szybko wziąłem się do pracy, gdyż już niebawem czekała mnie seria teoretycznie łatwych meczów sparingowych. Opiekę nad zespołem U-21 powierzyłem więc Benowi Lemanie (37; Samoa: 6/2), zaś drużyną U-19 zajął się Palota Niupulusu (55; Samoa). Jako swojego asystenta najchętniej widziałbym rodaka, a że Dariusz Wdowczyk zastąpił właśnie Pawła Janasa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, składałem propozycje, komu leci, niczym zdesperowany nastolatek przed balem maturalnym, niestety bez powodzenia. A taki asystent bardzo by mi się przydał — byłoby komu biegać po drinki i prezerwatywy...

Sezon 2007/2008 w liczbach

 

Anglia:

  • Czołówka Premiership: 1. Arsenal, 2. Liverpool, 3. Chelsea
  • Spadek z Premiership: 18. Sunderland, 19. Cardiff, 20. Portsmouth
  • Awans do Premiership: 1. Blackburn, 2. Q.P.R., 6. Plymouth
  • Puchar Anglii: Sunderland (1:1p z Arsenalem)
  • Najlepszy piłkarz: John Terry (Chelsea, 7.94) [27, DC; Anglia: 37/0]
  • Król strzelców: Ruud van Nistelrooy (Man Utd, 25) [31, ST; Holandia: 69/50]

Belgia:

  • Czołówka Jupiler League: 1. Lierse, 2. Anderlecht, 3. Club Brugge
  • Spadek z Jupiler League: 17. Mouscron, 18. Antwerp
  • Awans do Jupiler League: KV Kortrijk, KVSK
  • Puchar Belgii: Genk (2:0 z Tubize)
  • Najlepszy piłkarz: Martijn Monteyne (Standard, 7.68) [23, DRC/DM; Belgia U-21: 6/0]
  • Król strzelców: Boško Balaban (AA Gent, 17) [29, AMR/ST; Chorwacja: 31/6]

Francja:

  • Czołówka Ligue 1: 1. Lyon, 2. Sochaux, 3. Toulouse
  • Spadek z Ligue 1: 18. Caen, 19. Gueugnon, 20. Troyes
  • Awans do Ligue 1: Grenoble, Nancy, Sedan
  • Puchar Francji: Saint-Etienne (2:1e z Monaco)
  • Najlepszy piłkarz: Sylvain Armand (Paris-SG, 7.78) [27, DL; Francja: 1/0]
  • Król strzelców: Jean-Claude Darcheville (Bordeaux, 22) [32, ST; Francja U-21: 2/0]

Hiszpania:

  • Czołówka PD: 1. Atlético Madryt, 2. Real Madryt, 3. Sevilla
  • Spadek z PD: 18. Alavés, 19. Cádiz, 20. Albacete
  • Awans do PD: Celta, Murcia, Valladolid
  • Puchar Hiszpanii: Barcelona (1:1p z Zaragozą)
  • Najlepszy piłkarz: Luís Fabiano (Sevilla, 7.86) [27, ST; Brazylia: 18/8]
  • Król strzelców: Luís Fabiano (Sevilla, 26) [27, ST; Brazylia: 18/8]

Holandia:

  • Czołówka Eredivisie: 1. Feyenoord, 2. PSV, 3. AZ
  • Spadek z Eredivisie: 17. RKC, 18. Excelsior
  • Awans do Eredivisie: MVV, Willem II
  • Puchar Holandii: FC Groningen (2:1e z AZ)
  • Najlepszy piłkarz: André Bahia (Feyenoord, 7.81) [24, SW/DC; Brazylia]
  • Król strzelców: Klaas-Jan Huntelaar (Feyenoord, 20) [24, ST; Holandia U-21: 11/3]

Irlandia:

  • Czołówka Premier Division: 1. Drogheda Utd, 2. Shelbourne, 3. Bohemians
  • Spadek z Premier Division: 11. Dublin City, 12. Finn Harps
  • Awans do Premier Division: 1. Sligo Rovers, 2. Galway Utd
  • Puchar Irlandii: U.C.D. (3:0 z Kildare County)
  • Najlepszy piłkarz: Owen Heary (Shelbourne, 7.53) [32, D/WBR; Irlandia]
  • Król strzelców: Kevin McHugh (Finn Harps, 15) [27, ST; Irlandia]

Irlandia Północna:

  • Czołówka Premier League: 1. Linfield, 2. Glentoran, 3. Ballymena Utd
  • Spadek z Premier League: 16. Dungannon
  • Awans do Premier League: 1. Dundela
  • Puchar Irlandii Północnej: Ballymena Utd (2:0 z Crusaders)
  • Najlepszy piłkarz: Jay Shields (Linfield, 7.61) [23, DR; Szkocja]
  • Król strzelców: Darren Armour (Glentoran, 18) [32, WBR/ST; Irlandia Północna]

Niemcy:

  • Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bayern, 2. Werder Brema, 3. Leverkusen
  • Spadek z 1. Bundesligi: 16. Bochum, 17. Hannover, 18. Cottbus
  • Awans do 1. Bundesligi: Ahlen, Duisburg, Offenbach
  • Puchar Niemiec: Stuttgart (2:1 z Leverkusen)
  • Najlepszy piłkarz: Valérien Ismaël (Bayern, 8.03) [32, DC; Francja U-21: 6/1]
  • Król strzelców: Ivan Klasnić (Werder Brema, 19) [28, ST; Chorwacja: 31/15]

Polska:

  • Czołówka OE: 1. Wisła, 2. Korona Kielce, 3. Cracovia
  • Spadek z OE: 15. Lechia Gdańsk, 16. Arka
  • Awans do OE: Wisła Płock, Zagłębie
  • Puchar Polski: Górnik Zabrze (2:1, 1:1 z Pogonią)
  • Najlepszy piłkarz: Ireneusz Jeleń (Legia, 7.64) [27, ST; Polska: 7/5]
  • Król strzelców: Ferdinand Chifon (Bełchatów, 15) [31, AM/FC; Kamerun]

Portugalia:

  • Czołówka SuperLigi: 1. Sporting, 2. Benfica, 3. Porto
  • Spadek z SuperLigi: 14. Maía, 15. Vitória Setúbal, 16. Nacional da Madeira
  • Awans do SuperLigi: Aves, Estoril, Portimonense
  • Puchar Portugalii: Braga (1:0 z Benfiką)
  • Najlepszy piłkarz: Anderson Polga (Sporting, 7.83) [29, DC; Brazylia: 12/3]
  • Król strzelców: Imad Ali (Ovarense, 16) [23, ST; Oman: 12/15]

Rosja:

  • Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Spartak Moskwa, 3. Lokomotiw Moskwa
  • Spadek z Premier Ligi: 15. Sokoł Saratow, 16. Tom
  • Awans do Premier Ligi: Ałania, Kubań
  • Puchar Rosji: Spartak Moskwa (0:0p z Zenitem Sankt Petersburg)
  • Najlepszy piłkarz: Aleksiej Bierezuckij (CSKA Moskwa, 7.85) [25, DLC; Rosja: 29/1]
  • Król strzelców: Vagner Love (CSKA Moskwa, 18) [23, FC; Brazylia: 1/0]

RPA:

  • Czołówka Castle Premiership: 1. Kaizer Chiefs, 2. Sundowns, 3. Jomo Cosmos
  • Spadek z Castle Premiership: 16. Bush Bucks
  • Awans do Castle Premiership: 1. Tuks
  • Puchar ABSA: Supersport Utd (2:0 z Jomo Cosmos)
  • Najlepszy piłkarz: Whyson Phiri (Kaizer Chiefs, 7.68) [23, DRC; Zambia: 5/3]
  • Król strzelców: Thaba Letsoalo (Fidentia Rangers, 17) [21, ST; RPA U-21: 4/1]

Szkocja:

  • Czołówka Premier League: 1. Celtic, 2. Rangers, 3. Dundee Utd
  • Spadek z Premier League: 12. St.Mirren
  • Awans do Premier League: 1. Dundee
  • Puchar Szkocji: Rangers (2:1 z Partick)
  • Najlepszy piłkarz: Gary Kenneth (Celtic, 7.65) [20, DC; Szkocja U-21: 12/0]
  • Król strzelców: Craig Beattie (Celtic, 22) [24, AMR/ST; Szkocja: 4/0]

Walia:

  • Czołówka Premier League: 1. Carmarthen, 2. Llanelli, 3. Connah's Quay
  • Spadek z Premier League: 17. Grange Quins, 18. Caernarfon
  • Awans do Premier League: Cefn Druids, Ely Rangers
  • Puchar Walii: Newtown (1:0 z Cefn Druids)
  • Najlepszy piłkarz: Steve Goodwin (Welshpool, 7.43) [28, GK; Walia]
  • Król strzelców: James Macintosh (Airbus, 17) [27, ST; Anglia]

Włochy:

  • Czołówka Serie A: 1. Inter, 2. Juventus, 3. Milan
  • Spadek z Serie A: 18. Reggina, 19. Fiorentina, 20. Ternana
  • Awans do Serie A: Bologna, Cagliari, Messina
  • Puchar Włoch: Milan (1:1, 1:1p z Juventusem)
  • Najlepszy piłkarz: Andrea Barzagli (Inter, 7.91) [27, DC; Włochy: 16/0]
  • Król strzelców: Fabrizio Miccoli (Lazio, 19) [28, AMR/FC; Włochy: 13/4]

Złoty But:

  • 1. Luís Fabiano (Sevilla, 26 (52 pkt)) [27, ST; Brazylia: 18/8]
  • 2. Ruud van Nistelrooy (Man Utd, 25 (50 pkt)) [31, ST; Holandia: 69/50]
  • 3. Jermain Defoe (Tottenham, 22 (44 pkt) [25, ST; Anglia: 13/4]

Odnośnik do komentarza

Ostatecznie uznałem, że skoro nikt z Europy nie jest zainteresowany wycieczką na antypody, trzeba będzie poszukać asystenta bliżej. Na pracę z reprezentacją Samoa skusił się ostatecznie anonimowy australijski szkoleniowiec, Trent Mctiernan (38; Australia), i to on miał uczestniczyć w budowie potęgi samoańskiej drużyny narodowej.

Lipiec 2008

Transfery (Polacy):

 

1. Sebastian Szałachowski (24, AMRC/FC; Polska U-21: 4/1) z Dortmundu do Freiburga za 3.500.000 euro

2. Grzegorz Rasiak (29, ST; Polska: 20/3) z Tottenhamu do Bologni za 2.300.000 euro

3. Lukas Szukała (24, DC; Polska: 5/0) z Cottbus do Unterhaching za 2.100.000 euro

4. Paweł Golański (25, SW/DC/DM; Polska: 4/0) z Legii do Atalanty za 1.300.000 euro

5. Grzegorz Goncerz (20, ST; Polska U-19) z Zagłębia do Wisły za 325.000 euro

Transfery (cudzoziemcy):

1. James Milner (22, AMRLC; Anglia: 5/0) z Newcastle do Chelsea za 17.750.000 euro

2. Rafael Sóbis (23, FC; Brazylia: 6/2) z Internacionalu do Villarreal za 11.750.000 euro

3. Alberto Zapater (23, DM; Hiszpania U-21: 9/0) z Realu Madryt do Sevilli za 11.500.000 euro

4. Daniele Bonera (27, DRC; Włochy: 20/0) z Parmy do Milanu za 10.000.000 euro

5. Leandro Castán (21, DC; Brazylia U-21: 18/0) z Realu Madryt do Juventusu za 9.750.000 euro

Ligi świata:

 

Anglia: —

Belgia: Germinal Beerschot [+0]

Francja: Saint-Etienne [+0]

Hiszpania: —

Holandia: —

Irlandia: Bohemians [+5]

Irlandia Północna: —

Niemcy: —

Polska: Łęczna [+0]

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+4]

RPA: —

Szkocja: Kilmarnock [+0]

Walia: —

Włochy: —

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów:

  • 2. runda eliminacyjna: Wisła (3:0, 2:0 z KF Tirana)

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1101), 2. Meksyk (1034), 3. Argentyna (1030), 15. Polska (776) [-3], 167. Samoa (219) [+1]

Odnośnik do komentarza

Nadeszła w końcu wiekopomna chwila czyli powołanie składu reprezentacji Samoa na sparingowe spotkania z Barbadosem oraz Wyspami Turks i Caicos. Nie miałem wielkiego wyboru, żaden samoański piłkarz nie grał poza granicami kraju, więc po prostu kierowałem się nosem i wskazaniami pustej butelki po malibu. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze:

  • Ted Losi (21, GK; 6/0; Titavi)
  • Moresi Tokuma (23, GK; 21/0; Sogi)

Obrońcy:

  • Amby Asafo (28, D/WBR; 17/0; Titavi)
  • Tema Faifua (27, DL; 5/0; Titavi)
  • Migao Lauano (31, DC; 10/0; Lepea)
  • Sio Tagomoa (23, DC; 14/0; Kiwi)
  • Kiwi Timo (24, DC; 17/0; Sogi)
  • Afasene Tusitala (24, DC; 9/1; Lepea)
  • Edwin Tyrell (25, DL; 6/0; Titavi)
  • Sapati Umutaua (22, DR; —; Titavi)

Pomocnicy:

  • Dominic Akerei (22, AMLC; 6/0; Lepea)
  • Iamafana Alenepi (21, D/WBL/AMLC/FC; —; Lepea)
  • Pitotua Aloese (28, DM; 9/0; Kiwi)
  • Faaliliu Faimasasa (26, AMRC; 23/1; Kiwi)
  • Luki Gosche (21, DM; —; Lepea)
  • Max Hoeflich (21, MC; —; Titavi)
  • Faala Isara (23, AML; 19/1; Sogi)
  • Pualele Lemana (31, MC; 8/3; Titavi)
  • Mu Leota (22, AMR; 5/0; Titavi)
  • Lafaele Maletino (24, MR; 12/0; Lepea)
  • Lafaele Pesa (30, AML; —; Titavi)
  • Etena Tokuma (29, DM; 14/1; —)

Napastnicy:

  • Des Faauiaso (24, ST; 20/4; Lepea)
  • Pasi Gosche (21, ST; —; Titavi)
  • Joseph Hoeflich (24, ST; 15/4; Kiwi)
  • Joseph Tauioalo (28, ST; 10/7; Lepea)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...