Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 536 medal na Igrzyskach w Korei Północnej


Reaper

W jakiej dyscyplinie Marynia ma najwięcej medali?  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Feanor napisał:

O, widzę, że Melere jednak wyjaśnia. Ja dorzucę jeszcze to, że jakakolwiek kara dla sędziego bylaby absolutnie nie w smak PiSowi i ludowi pisowskiemj, bo nie współgrałaby z ich narracją. 

 

Nie? Ależ proszę:

 

"Wreszcie, po naszych reformach zaczyna się dobrze dziać. Nie ma ludzi nietykalnych, każdy kto popełni przestępstwo, zostanie za to ukarany"

 

a w sąsiednim artykule

 

"Widzicie, jak były potrzebne reformy sądów? Trzeba wyłapać takich delikwentów, których nie można dopuszczać do sądownictwa, bo to zwyczajni złodzieje bez sumienia".

 

I nikt z wyborców PiSu nie zauważy w tym żadnej sprzeczności

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, me_who napisał:

Ale jak sądy zaczną wydawać wyroki pod publiczkę, to równie dobrze możemy je zlikwidować i powołać trybunały ludowe.

Nie pisz, że nie powinny wydawać wyroków pod publiczkę, bo (zdaniem Feanora i Melera) zostaniesz uznany za osobę, która nie dostrzega korzyści PiS z całej sprawy :lol:

Nie wiem, jak wiele złej woli trzeba mieć, by nie widzieć, że są to dwie różne sprawy. Sama zła wola jednak mnie już nie dziwi, Meler nie tak potrafił gwałcić logikę by tylko spróbować na forum publicznym mi dokuczyć ;)

 

9 minut temu, Meler napisał:

Nie jestem tez prawnikiem, więc nie do końca rozumiem to co tam Gacek pisał, że gość nie odpowiadał za wykroczenie (dlaczego?) i jaka tu jest różnica

Nie napisałem, że nie odpowiadał za wykroczenie, tylko że to postępowanie nie tyczyło się odpowiedzialności za wykroczenie, tylko odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Skoro jednak nie rozumiesz, to spróbuję wyjaśnić:

1. Sędzia nie odpowiada za wykroczenia karnie, tylko dyscyplinarnie - art. 81 ustawy prawo ustroju sądów powszechnych. Jeśli ktoś zacznie mówić hurr dlaczego durr nadzwyczajna kasta, to odpowiem: bo w ten sposób władza kontrolująca Policję czy straż miejską by dręczyła nieposłusznych sędziów;

2. Wyjątkiem jest sytuacja, w której chodzi o wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji - wtedy sędzia może wyrazić zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności lub po prostu przyjąć mandat. Wtedy nie odpowiada dyscyplinarnie.

3. Skoro ta "kradzież" to nie było wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, to mógł odpowiadać tylko dyscyplinarnie --> postępowanie nie tyczyło się odpowiedzialności za wykroczenie, tylko naruszenia zasad etyki sędziowskiej --> grożące mu kary były znacznie poważniejsze aniżeli w przypadku zwykłego śmiertelnika. Gdyby zrobił coś takiego - załóżmy, że celowo - zwykły obywatel, to dostałby pewnie naganę albo jakiś mikry mandat. Gdy chodziło o sędziego, to sąd dyscyplinarny orzekł usunięcie go z zawodu sędziego. Faktycznie, nadzwyczajna kasta :keke:

4. Skoro już wiemy, że chodziło o naruszenie zasad etyki, to nie roztrząsamy tylko czy doszło do samego wykroczenia, tylko dodatkowo czy celowo naruszył te zasady etyki. Przynajmniej tak by było w moim przypadku (choć mój immunitet jest węższy niż sędziowski), więc oczywiście mogę się mylić, bo nigdy nie analizowałem ich zasad etyki. Oczywistym jest, że doszło do przywłaszczenia, ale skoro nie ma dowodów na to, że zrobił to celowo, to nie nieusuwalne wątpliwości (chyba wszyscy się zgodzimy, że takie są) należy rozstrzygnąć na jego korzyść.

  • Dzięki! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No i to rozumiem - odnośnie całej sytuacji prawnej, i dziękuję.

 

Dokuczanie Gackowi na forum publicznym polega zaś na nie zgadzaniu się z jego opinia. Jeśli tak, to spoko :)

Żeby było jeszcze śmieszniej, to nie zgadzam się z Gacka interpretacja moich słów xD

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jmk napisał:

Ja tylko zapytam, czy ten mikry mandat za wykroczenie sędzia otrzymał/może otrzymać czy od tego ma jakieś immuniunium? ;)

Nie otrzymał i otrzymać nie może. Pisałem powyżej, ale zacytuję podstawę prawną:

Cytat
§ 1.
Za wykroczenie sędzia odpowiada tylko dyscyplinarnie, z zastrzeżeniem § 2.
 
§ 2.
Sędzia może wyrazić zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej za wykroczenia, o których mowa w § 3, w trybie określonym w tym przepisie.
 
§ 3.
W przypadku popełnienia przez sędziego wykroczenia, o którym mowa w rozdziale XI ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094, 1485, 1634 i 1707 oraz z 2017 r. poz. 966 i 1941), przyjęcie przez sędziego mandatu karnego albo uiszczenie grzywny, w przypadku ukarania mandatem karnym zaocznym, o którym mowa w art. 98 rodzaje mandatów karnych § 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1713, z późn. zm.), stanowi oświadczenie o wyrażeniu przez niego zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności w tej formie.
 
§ 4.
Wyrażenie przez sędziego zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności w trybie określonym w § 3 wyłącza odpowiedzialność dyscyplinarną.

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Najlepszego, Krzysztof.

1 minutę temu, Vami napisał:

W Poznaniu mam nadzieję, że obraża Amerykanów i tego zdrajcę i socjalistę Roosevelta w końcu zlikwidują.

Ja najbardziej lubię w Szczecinie rondo Ronalda Reagana. Zawsze jak nim jadę to krzyczę precz z komuno.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...