Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 536 medal na Igrzyskach w Korei Północnej


Reaper

W jakiej dyscyplinie Marynia ma najwięcej medali?  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, tio napisał:

Moim zdaniem jest tutaj chyba jednak więcej roztargnienia niż świadomego działania

Dziwnie to wygląda. Jeśli dobrze widzę to wyciąga coś z portfela i potem kasę zamiast schować do portfela to chowa do kieszeni? To mi na jakąś kleptomanię wygląda, a nie na roztargnienie ;)

Odnośnik do komentarza

No ja faktycznie zmieniam zdanie po obejrzeniu filmu. Jakoś nie potrafiłem sobie wyobrazić sytuacji, w której można to zrobić bezwiednie, ale jak idiotka kładzie kasę na ladzie w momencie, gdy płaci ktoś inny to jestem w stanie zrozumieć odruch zabrania reszty, która leży na ladzie po płaceniu. 

Odnośnik do komentarza

Jako że oczywistym jest, do kogo to pytanie było kierowane, to się wypowiem :keke:

 

Po pierwsze chcę podkreślić, że nie odniosę się do tych "skrajnie żenujących" mów końcowych, bo ich nie czytałem/słyszałem.

Po drugie wyjaśnijmy sobie jedną rzecz na początku: postępowanie dotyczyło deliktu dyscyplinarnego, a nie wykroczenia. To nie jest więc tak, jak ktoś tu wywodził, że sędzia "wymigał się od kary", a zwykły śmiertelnik by został ukarany - bo tu nie chodziło o wykroczenie (za które pewnie by został skazany), tylko o naruszenie godności zawodu sędziego (prawdopodobnie, nie znam dokładnie deontologii zawodu sędziego).

Po trzecie, wbrew założeniom prawackich mediów cały czas obowiązuje zasada in dubio pro reo - a zatem jeśli są wątpliwości, orzeka się na korzyść oskarżonego. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę, że sędzia przeszedł serię badań psychologicznych i wyszło, że nie jest kleptomanem, jest zdrowy psychicznie, zrównoważony, niekarany i ma ogólnie czystą kartę - to należy o tym pamiętać przy roztrząsaniu, czy na pewno facet był robił to celowo. A to za celowość działań mógłby zostać ukarany.

Po czwarte wreszcie, jeśli można mówić o działaniu pod PiS, to moim zdaniem takim działaniem było orzeczenie usunięcia ze stanu sędziowskiego (jak orzekł sąd dyscyplinarny, od którego wyroku odwołał się do SN, który go ostatnio uniewinnił), a nie jego uniewinnienie. I właśnie podtrzymanie orzeczenia usunięcia go ze stanu sędziowskiego za przypadkowy i mimowolny zabór 50 zł przy kasie byłoby działaniem pod publiczkę PiS. I choć wiem, że osoby ślepo dyszące nienawiścią do wszystkiego związanego z Temidą, jak przykładowo Misiek, nigdy tej argumentacji nie zrozumieją, to dla mnie powiązanie opinii biegłych (brak zaburzeń psychicznych) z żenująco niską wartością zagarniętej gotówki i totalną przypadkowością tej sytuacji nasuwa ewidentny w mojej ocenie wniosek, że facet nie chciał tego zrobić.

 

Jakkolwiek opieram się jedynie na nagraniu z monitoringu i informacjach na temat opinii biegłego (mogło mi zatem coś umknąć), to moim zdaniem uniewinnienie było jedynym możliwym do wydania orzeczeniem.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Feanor napisał:

Pomijając pełną zasadność Twojego wywodu (z którym się zgadzam) udowadniasz przy okazji Gacku, że Twoje środowisko kompletnie nie rozumie, co obecnie plusuje PiSowi :)

Nie napisałem co im plusuje, tylko co byłoby działaniem pod publiczkę, także chybiłeś.

Żylibyśmy w bardzo smutnej rzeczywistości, gdyby tylko SN modyfikował swoje orzeczenia ze względu na oczekiwania hejterów czy też wyborców PiS. Całe szczęście jeszcze tak nie jest, aczkolwiek władza prze ku temu w iście stachanowskim tempie.

  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Man_iac napisał:

Zawsze można rozwinąć czerwony dywan i ustawić zbroje przy ścianach. Do tego jakieś świeczniki na ścianach i będzie wyglądać zajebiście :D

Pod warunkiem, że Cię  nie skasują jak za zboże za metr takiego mieszkania :) Bo nie uśmiechałoby mi się płacić pełnej stawki za metr i dostać takie gunwo.

Odnośnik do komentarza

Świadomie ukraść 50 zł w takiej sytuacji to byłoby coś mega dziwnego i musiałby mieć jakiś ultra mocny przypadek kleptomanii. Różne rzeczy ludzie robią w roztargnieniu, mnie prześladuje przypadek tego gościa, co w 30-stopniowym upale zapomniał, że ma dziecko w samochodzie i poszedł do pracy :/ 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gacek napisał:

Nie napisałem co im plusuje, tylko co byłoby działaniem pod publiczkę, także chybiłeś.

Żylibyśmy w bardzo smutnej rzeczywistości, gdyby tylko SN modyfikował swoje orzeczenia ze względu na oczekiwania hejterów czy też wyborców PiS. Całe szczęście jeszcze tak nie jest, aczkolwiek władza prze ku temu w iście stachanowskim tempie.

 

Nie napisałeś "pod publiczke". Napisałeś "pod publiczkę PiS". eot

  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...