Skocz do zawartości

Marynia zapomina o tym, że powinna się zregenerować, ponieważ jest zajęta preparowaniem 533 głosów w wyborach do MT, aby przywrócić do władzy stary porządek


krzysfiol

Za kim w Mod Teamie najbardziej tęsknisz?  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na gazeta.pl bije w oczy tytuł: "Polacy odwracają się od Kościoła. Odsetek chodzących na msze z roku na rok coraz niższy". A w środku na potwierdzenie tytułu: 

Cytat

W 2016 roku w niedzielnej Mszy Św. uczestniczyło 36,7 proc. zobowiązanych katolików, a do Komunii Świętej przystąpiło 16 proc. - informuje Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. W stosunku do 2015 roku wskaźnik dominicantes (uczestniczących w niedzielnych mszach) jest niższy o 3,1 proc., a communicantes (przystępujących do komunii) - o 1 proc.

Mówimy więc o zmniejszeniu mieszczącym się granicach błędu statystycznego. Próbują chyba grać z "Wiadomościami" TVP w grę pod tytułem "jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów".

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, tio napisał:

Na gazeta.pl bije w oczy tytuł: "Polacy odwracają się od Kościoła. Odsetek chodzących na msze z roku na rok coraz niższy". A w środku na potwierdzenie tytułu: 

Gdybyś doczytał do drugiego zdania artykułu, to znalazłbyś:

Cytat

Od początku lat 80. odsetek dominicantes zmalał o około 20 punktów procentowych.

A jeszcze parę centymetrów niżej taki wykresik: https://pbs.twimg.com/media/DSsCNF3XkAIDA4C.jpg

Z którego jak byk wynika, że odsetek chodzących na msze jest jednak coraz niższy.

 

I kto tu próbuje " grać z "Wiadomościami" TVP w grę pod tytułem "jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów"? ;)

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, schizzm napisał:

https://www.wykop.pl/link/4097429/poprawnosc-polityczna-w-napisach-do-filmu/

 

Co prawda wygwiazdkowania w oryginale nie rozumiem, ale nie ma to jak robienie gównoburzy bez znajomości tego, jak się tłumaczy napisy :) 

No przeciez to klasyczny bol dupy jak w przypadku tlumaczenia tytulow filmow na polski, wiekszosc ludzi chcialaby przetlumaczyc "Dirty Dancing" na "Brudne Tanczenie" :roll:

Odnośnik do komentarza

Gacek, może byś taka raz, na próbę, spróbował zabrać głos w dyskusji bez osobistych wycieczek? Wiem, że na początku będzie Ci strasznie trudno, będziesz rzucał tekstami w stylu "ale ty też "ad personam" walisz", i że to nieprawa, że stosujesz osobiste wycieczki, ale spróbuj. Wierzę, że potrafisz. 

 

A tak na marginesie - na ten tekst na gazeta.pl trafiłem z facebooka, na którym reklamowali go tekstem "Polska wstaje z kolan" sugerującym, że to od czadów rządu PiS obserwujemy ten masowy odwrót od chodzenia na mszę. 

  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Co komiczniejsze, Gacek tutaj bardzo mało o ile w ogóle się odniósł ad personam (jak już tak łacinujemy ;P). Jest tysiąc postów Gacka do których można się przyczepić, a ten się czepia jednego z nielicznych, gdzie nie ma czego :)

A EHM zaliczył Crash Dump i oczywiście miesiąc gry w dupsko :sad:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gacek napisał:

Gdybyś doczytał do drugiego zdania artykułu , to znalazłbyś:

A jeszcze parę centymetrów niżej taki wykresik: https://pbs.twimg.com/media/DSsCNF3XkAIDA4C.jpg

Z którego jak byk wynika, że odsetek chodzących na msze jest jednak coraz niższy.

 

I kto tu próbuje " grać z "Wiadomościami" TVP w grę pod tytułem "jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów"? ;)

Po poście tio w sumie byłem prawie pewny, że coś takiego wypłynie. Nawet wszedłem na gazeta.pl, żeby sprawdzić, czy faktycznie tak jest, ale mnie w oczy ten artykuł nigdzie na głównej nie bił, a szukać mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Gacek napisał:

Gdybyś doczytał do drugiego zdania artykułu, to znalazłbyś:

A jeszcze parę centymetrów niżej taki wykresik: https://pbs.twimg.com/media/DSsCNF3XkAIDA4C.jpg

Z którego jak byk wynika, że odsetek chodzących na msze jest jednak coraz niższy.

 

I kto tu próbuje " grać z "Wiadomościami" TVP w grę pod tytułem "jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów"? ;)

 

Akurat w dominicantes widać stagnację w trendzie, nie spadek :)

tfu, w comunicantes

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Feanor napisał:

 

Akurat w dominicantes widać stagnację w trendzie, nie spadek :)

tfu, w comunicantes

Fajnie, ale przywołany przez tio artykuł dotyczył chodzących na mszę, więc communicantes nas w ogóle nie obchodzą, więc ma się to nijak do mojego posta i przesłania tego artykułu :)

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gacek napisał:

Fajnie, ale przywołany przez tio artykuł dotyczył chodzących na mszę, więc communicantes nas w ogóle nie obchodzą, więc ma się to nijak do mojego posta i przesłania tego artykułu :)

 

No przecież się skorygowałem niżej, a tego co wyżej już nie kasowałem, by nie było, że tuszuję swe błędy :)

Odnośnik do komentarza

Kurde za moich czasów to ksiądz po kolędzie zeszyt od religii sprawdzał, a nie w FIFĘ grał... Pamiętam w liceum miałem księdza-kibica. Dostał możliwość wyjazdu na misję do Argentyny i się bardzo cieszył, że będzie chodził na mecze Boca Juniors :D

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • Hawkeye zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...