Skocz do zawartości

Marynia wylewa 522 łzy nad strasznym losem mieszkańców Podlasia


krzysfiol

  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Jak podatki są tak duże, jak obecnie to czuję się zupełnie zwolniony z obowiązku pomocy ludziom (chyba, że potrzebuje tego ktoś z rodziny). I tak rząd rozdaje pieniądze na potęgę, więc to odpowiedzialność rządu, żeby robić to mądrzej, niż MOPS-y i 500+. Ja za to chętnie pomagam zwierzętom (fundacja i schronisko).

 

Podatki w porównaniu do innych krajów nie są duże. To nie wysokość podatków w Polsce jest problemem (choć rzecz jasna fajnie, jakby były niższe). Problemem jest wszechobecna biurokracja, wszechwładza urzędnicza, brak swobody prowadzenia działalności gospodarczej, brak RZECZYWISTEGO ciężaru udowodnienia winy leżącego na oskarżającym oraz wynikające z tego wszechobecny przymus i kontrola organów państwowych. Gdybym miał do wyboru zapłacić nawet o 10% wyższy podatek, ale nie musieć myśleć nad tym, ile jeszcze muszę złożyć papierów, sprawozdań i z iloma wytycznymi być zgodnym, jeśli bym nie musiał bać się, że przyjdzie mnie skontrolować pani z Sanepidu/Urzędu Celnego/Urzędu Skarbowego/Urzędu Miar/Urzędu Obwodu Penisa/whatever wyposażona we władzę nadaną przez państwo, to z chęcią bym się zamienił - serio.

 

Jak myślisz o samym podatku dochodowym, to faktycznie nie tak duży. Ale jak dorzucisz do tego inne podatki (chociażby VAT), to nagle się okazuje, że ok. 70% dochodów pochłaniają podatki i składki. To są sprytne sposoby ukrywania realnej stopy podatku. Żeby ktoś mógł zarobić na umowie o pracę 2000 zł netto, pracodawca musi zapłacić 3600. Tu już mamy prawie 50% podatku. Do tego od każdej transakcji 23% VAT-u z tej resztki, którą dostajesz do kieszeni + w wielu przypadkach jeszcze podatki drogowe (wliczone w paliwo), podatek telewizyjny, podatek od nieruchomości itd.

 

To nie jest takie proste. Choćby domniemanie, że gdyby koszt pracy 2000 netto wynosił 2000 dla pracodawcy, a nie 3600, to by pracodawca płacił 3600 na rękę - to czysty korwinizm i ignorancja.

 

Ja nie spekuluję, ile byś zarabiał w takiej sytuacji. Może blisko tego 3600, może bliżej 2000. Ja skupiam się na fakcie, że z kwoty, którą pracodawca przeznacza na Twoją pracę dostajesz marny ochłap.

Odnośnik do komentarza

. Żeby ktoś mógł zarobić na umowie o pracę 2000 zł netto, pracodawca musi zapłacić 3600.

 

Takie myślenie prezentują niedouczeni pracodawcy, którzy uważają, że muszą ze swoich pieniędzy dopłacić 1600 zł by pracownikowi dać 2000 zł.

Pracownika dostający 2000 zł na rękę zarabia ok. 2800 zł. Czyli 800 zł na podatki i składki to potrącenie z wynagrodzenia pracownika. Pracodawca dokłada ze swoich środków 560 zł składki ZUS.

Odnośnik do komentarza

 

. Żeby ktoś mógł zarobić na umowie o pracę 2000 zł netto, pracodawca musi zapłacić 3600.

 

Takie myślenie prezentują niedouczeni pracodawcy, którzy uważają, że muszą ze swoich pieniędzy dopłacić 1600 zł by pracownikowi dać 2000 zł.

Pracownika dostający 2000 zł na rękę zarabia ok. 2800 zł. Czyli 800 zł na podatki i składki to potrącenie z wynagrodzenia pracownika. Pracodawca dokłada ze swoich środków 560 zł składki ZUS.

 

A takie chyba osoby mające problem z czytaniem ze zrozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza

Ej w ogóle rozmawiam dzisiaj z OSTR-em, macie może jakieś pytania do tego swietnego grajka i jeszcze lepszego tancerza?

Czy mają w planach jakieś wydania instrumentali z poprzednich płyt czy tam nawet wydać coś nie było nigdy wydane. Na bank ma od chuja kawałków gdzie znalazłby się jakieś perełki jak na Jazzurekcja: Addendum.

 

No i kiedy nowe POE ?

 

Odnośnik do komentarza

Net 120 mb, kablowka max pakiet (w chuj kanalow hd), C+,Eleveny, Cinemaxy i dekoder horizon z nagrywarka i teraz z funkcja replay ;).

 

Pakiet kupowałem chyba rok temu.

Jak sprawuje się ten Horizon? Gdy kończyłem swoją karierę w dziale wsparcia technicznego UPC to właśnie wprowadzali te "cuda" i trochę problemów z nimi było.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...