Skocz do zawartości

Perly Podlasia


Seju

  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tu wszyscy heheszkujecie z mieszkańcow Podlasia, tymczasem jeden, pomimo raczej nienajlepszych genów (wszak syn Jaka musiał mieć pod górkę) Jakowlew, się wybił, zaprojektował nawet w ZSRR serię bardzo udanych samolotów, które nazwał jakże by inaczej - Jak.

 

No i piłkarze Jagiellonjii wskutek trenowania w biedzie i gry w nocy polarnej oraz arktycznym mrozie od zawsze uznawani są za najbardziej utalentowanych w Eurazji, sprawdźcie w jakiejkolwiek grze piłkarskiej :)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Podlasie powinno być litewskie, podobnie jak Suwalszczyzna

A Pomorze, Górny Śląsk i Dolnośląskie - niemieckie.

 

Pomorze średnio, ale reszta by się zgadzała ;)

 

Średnio? Przecież to było Krzyżackie, później Brandenburgii, a po przerodzeniu Pruskie.

 

Mam w głowie zawrót. O jakim Pomorzu mówimy? :)
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Podlasie powinno być litewskie, podobnie jak Suwalszczyzna

A Pomorze, Górny Śląsk i Dolnośląskie - niemieckie.
Pomorze średnio, ale reszta by się zgadzała ;)
Średnio? Przecież to było Krzyżackie, później Brandenburgii, a po przerodzeniu Pruskie.
Mam w głowie zawrót. O jakim Pomorzu mówimy? :)
Zachodnim, Danzig w pakiecie.
Odnośnik do komentarza

Lokalna legenda mówi, że mieszkańcy Białystoku, kiedyś wyjechali na wycieczkę turystyczno-rekreacyjną i podczas niej wykupili coś, co pierwszy razy widzieli na oczy. Podobno Jagiellończycy jako jedyni na świecie zapłacili za licencję Win Rara, w ramach rewanżu Warszawianom za taki dar ofiarowali większość swoich chorągwi.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

Podlasie powinno być litewskie, podobnie jak Suwalszczyzna

A Pomorze, Górny Śląsk i Dolnośląskie - niemieckie.
Pomorze średnio, ale reszta by się zgadzała ;)
Średnio? Przecież to było Krzyżackie, później Brandenburgii, a po przerodzeniu Pruskie.
Mam w głowie zawrót. O jakim Pomorzu mówimy? :)
Zachodnim, Danzig w pakiecie.

1. Zachodnie to raczej bez Gdańska :)

2. Brandenburgia nigdy nie zdobyła Gdańska, a resztę regionu (o ile chodzi o Pomorze Gdańskie) okupowała jedynie przelotnie, w ramach wojny z Łokietkiem i Krzyżakami :)

3. Z Krzyżakami Ci się udało ;)

4. Pruskie Pomorze Gdańskie zostało dopiero po I rozbiorze, Gdańsk po II :) Łącznie państwo pruskie/niemieckie dzierżyło Pomorze 146 lat, Korona zaś 306 (wcześniejszych Piastów nawet nie chce mi się liczyć) :)

Odnośnik do komentarza

Taki jest już los Podlasia. Nikt nie chce o nim dyskutować, wszelkie rozmowy kończą się dygresjami na temat bardziej zaawansowanych cywilizacyjnie regionów :/

 

Mam za to nowy temat do dyskusji: jak myślicie, dlaczego na mieszkańców Podlasia mówi się śledziki? Przecież Podlasie nie ma dostępu do morza :-k a być może nigdy żaden mieszkaniec Podlasia nie widział tej pięknej ryby...

Odnośnik do komentarza

Taki jest już los Podlasia. Nikt nie chce o nim dyskutować, wszelkie rozmowy kończą się dygresjami na temat bardziej zaawansowanych cywilizacyjnie regionów :/

 

Mam za to nowy temat do dyskusji: jak myślicie, dlaczego na mieszkańców Podlasia mówi się śledziki? Przecież Podlasie nie ma dostępu do morza :-k a być może nigdy żaden mieszkaniec Podlasia nie widział tej pięknej ryby...

Pewnie poszukując żywności śledzą zwierzęta i czekają na odpowiedni moment do rzutu dzidą.

Odnośnik do komentarza

Mam za to nowy temat do dyskusji: jak myślicie, dlaczego na mieszkańców Podlasia mówi się śledziki? Przecież Podlasie nie ma dostępu do morza :-k a być może nigdy żaden mieszkaniec Podlasia nie widział tej pięknej ryby...

 

Miałem kiedyś współpracownika z Podlasia, waliło od niego śledziem, może tutaj kryje się odpowiedź? :-k

Odnośnik do komentarza

 

Dla mnie najwieksza perla Podlasia jest slynna Jagielonna Białystok.

To prawda. Jest to ewenement na skalę europejską, słyszałem, że UEFA chce nakręcić o nich jakiś dokument, tylko czekają na zbudowanie tego słynnego lotniska. Podobno piłkarze Jagielonni to typowi miłośnicy natury, którzy uciekając od zgiełku miast natrafili na taką enklawę jaką jest Białystok. Gdyby nie przesyłki z zamożniejszych rejonów (Podkarpacie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie), to nadal by grali boso, na co Lotto Ekstraklasa trochę patrzyła krzywym okiem.

 

Panowie eksperci,

uprzejmie przypominam, że jedynym klubem w Białym stoku jest owszem słynna, ale Jakiellonia.

 

dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...