Skocz do zawartości

Perly Podlasia


Seju

  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym porozmawiac o tym czy Podlasie powinno znajdowac sie w Polsce, a takze o jego fenomenie (dlaczego pomimo tego co tam sie dzieje dalej istnieje i z jakich wzgledow ludzie chca tam mieszkac). Chcialbym, by temat ten gromadzil najpiekniejsze zdjecia, ktore uchwycily obraz tego regionu.

 

 

Dom na Podlasiu.

comment_aXkthdwrpXguOvo9aataTHB1LSUVJbvw

 

 

Jak sama nazwa wskazuje rejon ten znajduje sie pod lasem. Ludzie tam zyjacy sa raczej prosci ale niegrozni. Bieda popycha ich do roznych czynow i wyrabia zle nawyki, jednak nie winilbym ich za to.

 

 

Humor czlowieka z Podlasia.

comment_8IYx1xKumQSRVEiuACPuGDRNkKJcf2hK

 

 

Budownictwo Podlasia jest jedna z najwiekszych zagadek na forach zrzeszajacych ludzi interesujacych sie architektura poniewaz wydaje sie niemozliwe budowanie z takich tanich materialow przy pomocy tak niewyszkolonych pracownikow tak duzych, brzydkich i trwalych konstrukcji. Jednym z najwiekszych problemow Podlasia jest to, ze budynki sie nie zawalaja, a nie ma ani sprzetu ani checi ani pieniedzy by je zburzyc.

 

 

Dworzec autobusowy na Podlasiu.

comment_2aWvi64F1iRIFj5SE8rsZUuT80hgLOxZ

 

 

Woda jest tam teoretycznie czysta poniewaz nie ma tam innych zanieczyszczen poza ludzmi, ktorzy sie w niej myja i wylewaja tam resztki zup nagotowanych na tym co zlapali pod domem.

 

 

Plaza na Podlasiu.

comment_ps9yOqWfw7UWYUnn60nvuq4vBc2rkPtq

 

 

 

Jest to raj dla backpackerow szukajacych wrazen. Wielu wybitnych obiezyswiatow po objechaniu Podlasia postanowilo odpoczac i pojechac w lzejszy teren czesto wybierajac Sybierie.

W sklepach mozna kupic domestos w butelce po oranzadzie, kobiety zabijaja swych mezow, a najwieksza lokalna atrakcje stanowi murzyn chodzacy po suficie.

Od zawsze rozmawiaja o tym czy powinno byc tam lotnisko czy nie, ale zaden z mieszkancow Podlasia glosujacy za tym pomyslem nie jest jego zwolennikiem z uwagi na chec latania - po prostu jedna z najpopularniejszych rozrywek tamtego regionu czyli machanie dlonia i pokrzykiwanie "Panie polocie, dziura w samolocie!" zostalaby wzniesiona na wyzszy level - samoloty latalyby nizej i czesciej przez co zarowno dorosli, jak i mlodzi podlasianie mieliby sporo uciechy.

Czy znacie inne perelki Podlasia?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że ten temat to porażka, a założenie go było ruchem nieprzemyślanym. Podlasie, choc niewątpliwie piękne, jest tylko niewielką częścią kontynentu azjatyckiego. Dlatego proponuję założenie tematu Azja i w nim pisać o różnych rejonach tego kontynentu, w tym o Podlasiu. Zaraz ktoś założy temat Mongolia, ktoś inny półwysep chiński, jeszcze inny Czukotka i zrobi się bałagan. Jak ktoś będzie chciał poczytać o całym kontynencie to będzie musiał szukać w rożnych tematach, bez sensu. To tak jakby zamiast jednego tematu Warszawa, było kilka o poszczególnych dzielnicach. Nikt nie mógłby wtedy znaleźć ważnych informacji. Obawiam się, że tu może być podobnie. Dlatego proszę modteam o działania.

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że zaskoczył mnie ten temat. Do tej pory nie wiedziałem o tym, że Podlasie faktycznie istnieje. Było dla mnie równie mityczną krainą co i Shangri La czy El Dorado. Cieszy mnie to, że znaleźli się entuzjaści geografii, którzy wyjaśnili te kwestię. Wygląda na to, że kontynent azjatycki niesie za sobą znacznie więcej tajemnic niż mogliśmy się spodziewać, a ich prymitywna kultura może być ciekawym polem do popisu dla badań antropologicznych. Mam nadzieję, że odpowiednie służby, a także naukowcy zostaną powiadomieni o tym odkryciu i niedługo będziemy mogli poznać lepiej historię tego prostej, ale wdzięcznej krainy!

Odnośnik do komentarza

Użytkowniku Mauro, Moderatorów Drużyna zachęca do używania funkcji "Zgłoś", znajduje się ona pod postem, obok przycisku "Edytuj", którego być może chciałbyś użyć przy swoim poście, bo zapewne miałeś na myśli "że tu może być podobnie", nie "ze tu może być podobnie", pozdrawiam. Ostatnią rzeczą jaką chcemy to bałagan i brak dyscypliny na tym forum, z całą pewnością sprawę przedyskutujemy.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że zwolennicy odłączenia Podlasia od Polski i przekazania go z powrotem do Tadżyikistanu powinni wstrzymać się ze swoimi tezami. Jak wiadomo, Podlasie będące drugą Alaską może posiadać niezliczone złoża wszelakich surowców. Nie popełniajmy błędu Rosji z XIX wieku. Niech dziewiczy teren Podlasia zostanie najpierw przekopany, przewiercony, wytnijmy lasy na opał, dopiero po przedstawieniu rezultatów podejmijmy referendalną decyzję, co uczynić w temacie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Użytkowniku Mauro, Moderatorów Drużyna zachęca do używania funkcji "Zgłoś", znajduje się ona pod postem, obok przycisku "Edytuj", którego być może chciałbyś użyć przy swoim poście, bo zapewne miałeś na myśli "że tu może być podobnie", nie "ze tu może być podobnie", pozdrawiam. Ostatnią rzeczą jaką chcemy to bałagan i brak dyscypliny na tym forum, z całą pewnością sprawę przedyskutujemy.

Bardzo dziękuje za zrozumienie i cieszę się, że w kwestii bałaganu i braku dyscypliny mamy podobne zdanie. Swój post edytowałem, jestem wdzięczny za zwrócenie uwagi.
Z menedżerskim pozdrowieniem,
użytkownik Mauro
PS. Temat zainspirował mnie i planuję odwiedzić Podlasie w wakacje. Czy ktoś mógłby polecić jakąś niedrogą jurtę, albo podpowiedzieć gdzie można dostać dobry kumys?
Odnośnik do komentarza

 

Użytkowniku Mauro, Moderatorów Drużyna zachęca do używania funkcji "Zgłoś", znajduje się ona pod postem, obok przycisku "Edytuj", którego być może chciałbyś użyć przy swoim poście, bo zapewne miałeś na myśli "że tu może być podobnie", nie "ze tu może być podobnie", pozdrawiam. Ostatnią rzeczą jaką chcemy to bałagan i brak dyscypliny na tym forum, z całą pewnością sprawę przedyskutujemy.

Bardzo dziękuje za zrozumienie i cieszę się, że w kwestii bałaganu i braku dyscypliny mamy podobne zdanie. Swój post edytowałem, jestem wdzięczny za zwrócenie uwagi.
Z menedżerskim pozdrowieniem,
użytkownik Mauro
PS. Temat zainspirował mnie i planuje odwiedzić Podlasie w wakacje. Czy ktoś mógłby polecić jakąś niedrogą jurtę, albo podpowiedzieć gdzie można dostać dobry kumys?

 

Jak będziesz na miejscu, to zdecydowanie zrezygnuj z transportu pieszego czy też wozów konnych - szkoda zacho... wschodu, drogo, a w stogu siana, na którym jedziesz, może trafić się igła. Zdecydowanie lepiej skorzystać z ostatniego hitu, gdzie możesz na wyłączność wypożyczyć sobie takie cudo:

 

Bos_grunniens_2_-_Syracuse_Zoo.jpg

 

 

Zdecydowanie lepsza relacja ceny do jakości, przyjemna wyściółka, ciepełko. Polecam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś mógłby polecić jakąś niedrogą jurtę, albo podpowiedzieć gdzie można dostać dobry kumys?

Jako że Podlasie jest zamieszkane od kilkudziesięciu lat przez ludy osiadłe, w stolicy regionu, Białymstoku, można znaleźć jako bazę wypadową parę opuszczonych ziemianek lub lepianek, niewykorzystywanych w okresie letnim z uwagi na udanie się przez mieszkańców w celach zarobkowych na okoliczne pola celem wypasania swoich stad owiec i kóz. Stoi taka jedna przy w Białymstoku przy skrzyżowaniu szlaków, po prawej od ich urzędu miasta, lokalny zwyczaj nakazuje zostawienie właścicielowi jakiś drewnianych koralików lub innej ozdoby, którą mógłby się w okolicy wymienić za jakiś towar z innymi mieszkańcami.

Z zabudową kamienną, do której przyzwyczajeni są mieszkańcy Europy, może być problem, gdyż jakiekolwiek znalezione kamienie są raczej wykorzystywane do produkcji broni chroniącej przed zdarzającymi się najazdami lokalnych łupieżców, tudzież wytyczania granic, a nieliczne zabudowania trwałe są zamieszkiwane przez miejscowych atamanów, z którymi raczej nie chciałbyś mieć do czynienia.

Generalnie gawęda ludowa głosi, że lepiej odwiedzając ten region przemieszczać się co jakiś czas, bo w razie dłuższego pozostawania w jednym miejscu pojawia się ryzyko zauważenia przez zbójców, żeby nie było, że ostrzegałem. Pewien śpiewak warszawski w pijanym widzie kiedyś tam wylądował i nagrał nawet piosenkę opisującą swoje podróże podlaskimi szlakami.

Odnośnik do komentarza

Użytkownik Reaper poruszył tutaj ciekawą kwestię. Mianowicie Jaki. Prasłowiańskie Jaki. Co sądzicie o tych pięknych zwierzętach?

 

Podlascy bardowie pieśni dziękczynne wznosili ku czci tych wspaniałych zwierząt:

 

Teraz słyszę, że wykorzystuje się je do niewolniczej pracy w transporcie drogowym. Myślę, że ktoś się powinien zająć tym problemem.

Odnośnik do komentarza

 

 

w transporcie drogowym

 

Czy to aby nie za mocno powiedziane? Mieszkańcy Podlasia zdają sobie sprawę z tego, że poruszanie się pod twardych nawierzchniach mogłoby wyrządzić szkody w delikatne poduszki pod stopami jaków, dlatego uznali, że drogi leśne i udeptana trawa są w zupełności wystarczające.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najwieksza perla Podlasia jest slynna Jagielonna Białystok.

To prawda. Jest to ewenement na skalę europejską, słyszałem, że UEFA chce nakręcić o nich jakiś dokument, tylko czekają na zbudowanie tego słynnego lotniska. Podobno piłkarze Jagielonni to typowi miłośnicy natury, którzy uciekając od zgiełku miast natrafili na taką enklawę jaką jest Białystok. Gdyby nie przesyłki z zamożniejszych rejonów (Podkarpacie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie), to nadal by grali boso, na co Lotto Ekstraklasa trochę patrzyła krzywym okiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...