Skocz do zawartości

Marynia mierzwi w zamyśleniu włosy odciętej głowy 517 ofiary. Myśli o fretkach i przemijaniu.


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w całej szczerości, to ja bardzo lubię ananasa na pizzy :-k Z drugiej strony nie ma składnika, której nie lubię na pizzy :kekeke:

 

Ja nie lubię tylko jednego - pomidora.

 

 

Ja uwielbiam ananasa, ale nie trawię łączenia owoców z mięsem.

 

No nie, to duży błąd :-k Z takich klasyków to prosciutto na melonie <3 Schab ze śliwką <3 Wątróbka z żurawiną <3 Kaczka z jabłkami <3 Kaszanka z jabłkami <3

 

O w kurwę! Kaszanka z jabłkami? :o

Odnośnik do komentarza

 

 

A tak w całej szczerości, to ja bardzo lubię ananasa na pizzy :-k Z drugiej strony nie ma składnika, której nie lubię na pizzy :kekeke:

 

Ja nie lubię tylko jednego - pomidora.

 

 

:ban: (an)?

 

Na kanapkach, w sałatkach - uwielbiam. Ale na pizzy, kiedy robi się ciapka, spód jest w sosie pomidorowym, jakoś mi nie podchodzi.

@Morpheus: moj tesc jest bardzo dobrym kucharzem i robi taka, wychodzi genialnie.

Ale zesmaża to jakoś ze sobą?

Odnośnik do komentarza

 

Dla nowych fanów esportu, jutro o 19 polskie derby w ESL Pro League: Virtus Pro - Kinguin. ;)

Podrzucisz w livescorze transmisje? Chociaz i tak chyba bede w tym czasie w aucie :<

 

Nie jestem pewien czy transmisja będzie na yt czy na twitchu, jak będzie bliżej meczu to wrzucę pewnego linka. ;)

Odnośnik do komentarza

O ile się nie mylę to piecze to razem w piekarniku, a i chyba na grillu to robił. Ale niestety w kulinariach znam się tylko na jedzeniu, sam proces przygotowania mało mnie interesuje ;)

To musisz być bardzo głodnym człowiekiem ;) Dzięki za inspirację, coś pokminię.

Odnośnik do komentarza

Z połączeń mięso - owoce polecam też pierś drobiową (może być kurczak, lub indyk) z brzoskwinią, obtoczoną w kokosie (dobrze, żeby wcześniej poleżała godzinę, albo dwie w mleku kokosowym). Do drobiu bardzo dobrze pasują też podsmażone z odrobiną cukru pudru wiśnie.

 

No a z takich bardziej klasycznych - praktycznie do każdego mięsa podawanego bez sosu świetnie pasuje konfitura z borówek (nawet są gotowce do kupienia).

 

No i jedno z moich ulubionych dań, chociaż to już nie owoce w czystej postaci - karkówka pieczona w cydrze (ja dodaję jeszcze trochę jabłek).

Odnośnik do komentarza

jak już sobie znalazłem lodówkę, która w sumie spełnia moje wymagania (pod kątem technicznym), a później wszedłem w internety żeby poczytać o opiniach... totalny misz-masz.

Opinie o AGD to ciężki temat w internecie IMHO... opinii mało i skrajne. No i trzeba pamiętać, że ludzie zazwyczaj w internecie zostawiają negatywne opinie, bo jak wszystko działa dobrze, to nie ma po co pisać ;)

 

Pójdź po prostu w jakąś dobrą firmę, co i tak nie zawsze gwarantuje bezproblemowość - moi teściowie mieli dwie płyty Samsunga, które kosztowały trzy razy więcej niż moja Mastercooka, a w naprawie każda była po 3-4 razy ;) Moja nigdy.

 

Zresztą ja kupowałem swoje AGD po taniości, bo nie było mnie stać na jakieś luksusy i większość rzeczy mam właśnie Mastercooka, czy innego Electroluxa. Bez większych problemów z niczym, piekarnik mi się spieprzył po 1,5 roku to dostałem nówkę sztukę na gwarancji, a poza tym cała reszta śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...