Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Dmitro Chyhrynski jest już w drodze do Barcelony. Ukrainiec ma podpisać z Blaugraną 5-letni kontrakt. Nowy nabytek Dumy Katalonii mógł także w końcu zarzucić poprawność polityczną i dać upust swoim emocjom, wykrzykując z uśmiechem na twarzy: "Teraz już mogę powiedzieć: Força Barça!".

 

Chyhrynski nie wziął udziału w inauguracji nowego stadionu Szachtara Donieck, a po spotkaniu o Superpuchar Europy postanowił zostać w Monako na noc, by stamtąd udać się do Barcelony. Gracz miał przybyć planowo do miasta Gaudiego dziś o godzinie 12.15, gdzie najpierw miał spotkać się z mediami, a następnie udać się do klubowych biur.

 

"Niezwykłym uczuciem była gra przeciwko drużynie, której piłkarzem miałem stać się w ciągu kilku dni. Przed spotkaniem denerwowałem się trochę bardziej niż zazwyczaj, jednak po pierwszym gwizdku sędziego uspokoiłem się" - skonkludował swoje wrażenia po meczu przeciwko Barcelonie Dmitro.

 

Pomimo tego, iż jego młody wiek powodował powstawanie wielu spekulacji na temat jego przyszłości, Dima wyjaśnił, że nie wywierały one na niego żadnego wpływu: "Od dłuższego czasu ludzie mówili na temat moich możliwych przenosin, jednak ja starałem się nad tym nie rozwodzić".

 

Transfer do Barcelony potwierdził również sam Rinat Akhmetov, prezydent Szachtara, podając kwotę odstępnego, która wynosi 25 milionów euro.

Pensja Ukraińca ma wnosić 1,2 miliona za pierwsze cztery sezony gry, a w ostatnim roku obowiązywania kontraktu ma wzrosnąć do 2 milionów euro. Dotychczas Chyhrynski zarabiał 3 miliony euro w klubie z Doniecka.

 

Piłkarz, po przejściu testów medycznych, podpisze umowę w dniu dzisiejszym i pozostanie w stolicy Katalonii, by być może już jutro zadebiutować na Camp Nou w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej przeciwko Sportingowi Gijon.

We wtorek powróci jednak do swojego rodzimego kraju, aby wraz ze swym agentem sfinalizować transakcję oraz przygotować się do ostatecznych przenosin do Barcelony.

 

*blaugrana.pl

 

Podkreśliłem najciekawsze informacje. Niestety to prawda, 25mln euro za mało znanego obrońcę? Przesadzone IMO. Zwłaszcza, że w LM nie zagra, do pierwszego składu raczej też nie wejdzie. Jego plus to wiek, bo ma dopiero 22 lata.

Fenomen musi być w tym co mówisz trochę racji, bo jak wyjdzie nam Toure i Keita, to w styczniu możliwe, że zagramy Puyol - Czygriński na OŚ i Pique na DMC.

Druga sprawa - Świetna sprawa, że dla awansu sportowego piłkarz przechodzi za mniejsze pieniądze i to sporo mniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Generalnie rzecz biorąc to jestem w szoku. Ogromna kwota za obrońce i to bardzo słabej ligi. Eto'o został sprzedany za takie pieniądze, top strzelec ligi. Niby atutem maja byc 22 lata, co z tego jak nie bedzie grał i nie bedzie się rozwijał. Ktoś wspomniał tutaj o Cacerasie i bardzo słusznie.

Odnośnik do komentarza

IMO to jest dobry zakup, choć pieniądze lekko przesadzone. Na chwilę obecną to on wart jest max 15 mln, a nie 25. Ale jak grali o Superpuchar w piątek, to był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, bardzo pewny w swoich znakomitych interwencjach. Myślę, że będzie z niego pociecha. :)

Odnośnik do komentarza

25 milionów to może kosztować podstawowy gracz. Kupowanie go na ławkę za taką górę kasy jest ekstrawagancją. Bo nie sądzę, żeby wygryzł Puyola czy czyniącego obłędne postępy Pique. Fakt, że za 2 lata Puyol będzie miał 33 wiosny na karku, ale o ile dogada się z klubem w sprawie kontraktu, to nie wyobrażam sobie, by oddał "jakiemuś" Ukraińcowi plac. Ale na pewno Czyghryński daje Pepowi spokój na wypadek kontuzji któregoś z podstawowych stoperów (bądź Alvesa, którego z powodzeniem może zastępować Carles).

Odnośnik do komentarza

Za sumę, którą wydaliśmy z Czyghryńskiego możemy po części obwiniać Pereza, to on nagle wywindował wszystkie ceny za piłkarzy. Myślę jednak, mam naprawdę dziwnie duże przeczucie, że z tej mąki będzie chleb :). Będą sobie z Puyolem pożyczać grzebienie ;).

 

Co do samego meczu o Superpuchar to zagraliśmy tak jak pozwolił rywal, jak to mówią. Można zrzucić winę na murawę, można i na samą rangę meczu - raczej bardziej towarzyską, ale i tak cieszy efekt czyli wygrana. Ibrahimovic cały czas się aklimatyzuje i mówienie "no, już widać, że to zły transfer" jest niedorzecznością. On się przyjmie, zda swój egzamin w Barcelonie.

Odnośnik do komentarza

16 mln euro za José Martín Cáceresa to też wina Pereza? :rotfl: Koro za Cáceresa zapłacił 16 mln euro to za zdobywcę pucharu UEFA oczywiście, że będzie drożej. Po za tym biedy na wschodzie nie ma i nie chcą sprzedawać swoich piłkarzy. Tak samo było z Arszawinem. Najlepiej najpierw skrytykować za wydawanie dużej kasy na transfery, a potem jak samemu się wydaje sporo to mówić, że to przez Pereza.

Odnośnik do komentarza

Gdzie Ty przeczytałeś coś u mnie o Caceresie, to ja nie wiem ;). Caceresa kupiliśmy jeszcze przed "łowami Pereza 2009". Ogromne pieniądze żądane obecnie przez kluby za zawodników niekiedy niewartych tej kasy to duża zasługa Pereza (żeby już nie obwiniać chłopa), to on otworzył nowy rozdział płacenia za piłkarzy... A Caceres jeszcze się może sprawdzić :).

Odnośnik do komentarza

Cáceresa przychodził rok temu i Laporta za niego płacił. A był to anonimowy zawodnik i kosztowa aż 16 mln euro. To ile według Ciebie wart jest piłkarz, który wygrał Puchar UEFA, wiedząc, że klub rok temu za anonimowego piłkarza płacił 16 mln euro? Po za tym nie widzę związku między dużą kwotą wydaną na Ronaldo, a wzrostem wartości Czyghryńskiego? Perez sprowadził dwóch obrońców Arbeloe i Raula Albiola. Odpowiednio 4 mln euro i 15 mln euro. Nie wiem dlaczego ktoś chce wmówić, że kupno dwóch ofensywnych piłkarzy Ronaldo i Kaki podniosło ceny wszystkich piłkarzy na świecie.

Odnośnik do komentarza

Już nie przesadzajmy że przez Pereza trzeba było zapłacić 10 mln więcej, cały świat dokonywał transferów i nikt nie płacił jakiś astronomicznych cen, też uważam że oni tym razem trochę przepłacili, bo ktoś tu wymienił Arschavina, który bodaj 18 mln kosztował, a jednak był to mózg Zenitu i reprezentacji, zawodnik ofensywny, mogący przesądzić o losach spotkania. Oczywiście Czyghryński przyda się bardzo i to chyba nie podlega żadnej dyskusji, szczególnie że w przyszłości może się stać ostoją obrony na lata, jest jednak młodym perspektywicznym zawodnikiem za którego 25 mln to troche za duzo kasy

Odnośnik do komentarza

Co do Arszawina, te 18 mln to jest Wengerowym sposobem rozłożone na X lat i tylko przy założeniu, że Arsz strzeli x goli i będzie miał x asyst, a Arsenal z nim w składzie wygra X trofeów. Jednak Arszawin bardzo naciskał na transfer i dlatego w Zenicie obniżono sumę odstępnego. Przecież po ME odrzucali sporo wyższe oferty, niż ta Arsenalu.

Odnośnik do komentarza

I za nami pierwszy mecz Barcelony w La Lidze. Muszę przyznać, że mecz mi się bardzo podobał. Gra była dobra, zwłaszcza, że graliśmy bez Messiego i Henry'ego. Pierwsza bramka Zlatana :gool: Cóż więcej pisać.

 

FC Barcelona 3:0 Sporting Gijón

 

 

1-0, Bojan Krkic (17’)

2-0, Seydou Keita (42’)

3-0, Zlatan Ibrahimović (82’)

 

FC Barcelona: Valdés, Alves, Piqué (Fontàs 84’) , Puyol, Maxwell (Abidal 57’), Busquets, Xavi, Keita, Pedro, Ibrahimovic, Bojan (Jeffren 80’).

Sporting Gijón: Juan Pablo, Sastre, Botía, Gregory, Canella, Camacho (Bilic 57’), Míchel, De las Cuevas (Maldonado 71’), Rivera, Diego Castro (Jose Angel 76’), Barral.

 

Stadion: Camp Nou, Barcelona

Widzów: 71.993

Arbiter: Ramírez Domínguez

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie okienka transferowego w Barcelonie

 

Przybyli:

- Maxwell (Inter) - 4 mln euro

- Ibrahimovic (Inter) - 40 mln euro + Eto'o

- Czygrynski (Szachtar) - 25 mln euro

 

Odeszli:

- Eto'o (Inter) - wymiana za Ibrahimovica

- Jorquera (Girona) - free

- Gudjohnsen (Monaco) - free

- Hleb (Stuttgart) - wypożyczenie

- Caceres (Juve) - wypożyczenie

- Henrique (Racing) - wypożyczenie

 

Włączeni do pierwszej drużyny z rezerw:

- Jeffren

- Fontas

 

Mimo, że okienko transferowe kończymy na minusie, to jednak wydaje się, że zostało ono przepracowane bardzo rozsądnie i na pewno przed kolejnym sezonem nie osłabiliśmy kadry.

Odnośnik do komentarza

Akurat terminu "bardzo rozsądnie" nigdy bym nie użył. Na pewno rzeczywiscie kadra nie została osłabiona, a jesli Zlatan bedzie szalał, to smialo mozna mówic o wzmocnieniu, ale z drugiej strony jakim kosztem. Krytycznie odceniam zakupy wlasnie, ze wzgledu na zapłacone sumy. Natomiast strasznie jestem zainteresowany postacią Czygrynskiego i co ten chłopak pokaze w najbliższym czasie :-)

Odnośnik do komentarza

Bardzo rozsądny to był zakup Maxwella :) Czygryński to "kaprys Guardioli" jak to ujął wczoraj Orłowski i jestem skłonny się zgodzić z ta opinią. Nie negując klasy naszego nowego stopera, ale cena z sufitu. O Ibrahimovicu już wszystko zostało powiedziane. Jeśli strzeli 50 goli, to nikt nie będzie pamiętał o kosmicznych kosztach jego sprowadzenia.

Tych co odeszli, to żal mi jedynie Gudiego, bo go po prostu lubiłem. No ale umówmy się, że nie jest to jakieś wielkie osłabienie.

Eto'o oczywiście uwielbiałem, ale jeśli rzeczywiście nie szło się z nim dogadać w sprawie kontraktu, to faktycznie może dobrze, że odszedł, choć nie wiem czy akurat w formie dodatku a nie za okrągła sumkę.

Liczę, ze Hleb w Stuttgarcie się odbuduje i za rok będzie można go opchnąć i odzyskać część kwoty na niego wyrzuconej, bo jego gra wołała o pomstę do nieba. Caceres trafił do najlepszej ligi, żeby nauczyć się bronić, a że jest młody, to jeszcze z Urugwajczyka będzie radość.

 

Jeszcze jest przecież Keirrson, ale mówiąc szczerze ja nawet nie wiem jak on wygląda, a co dopiero oceniać mi jego transfer ;) Wypożyczenie do Benfiki to raczej dobry pomysł, bo liźnie Europy w najbardziej do tego przyjaznym dla Brazylijczyków kraju.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...