Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, ze na dniach zostana potwierdzone dwa pierwsze transfery w tym okienku.

 

Alexis Sánchez blaugrana!

Tę informację podają wszystkie media. Całe zamieszenie rozpoczął chilijski dziennikarz Canal 13, Claudio Bustíos, który za pośrednictwem swojego Twittera napisał, że podczas przygotowań kadry Chile do Copa America koledzy z drużyny gratulowali Sánchezowi transferu. Sam piłkarz miał powiedzieć do nich: "Odchodzę do Barcelony!".

 

Claudio Bustíos informował również, że Alexis otrzymał zgodę na opuszczenie zgrupowania w celu podpisania kontraktu i przejścia testów medycznych w Barcelonie - rzekomo już jutro ma się on pojawić w stolicy Katalonii. Media podają także warunki porozumienia Udinese i FC Barcelony - zgodnie z doniesieniami Barça ma zapłacić za piłkarza 28 mln euro plus 11 mln tzw. zmiennych. Czekamy na oficjalne potwierdzenie transferu.

 

Realizacja transferu Chilijczyka do Barcelony jest już bardzo blisko. Na piątkowym treningu reprezentacji piłkarz ogłosił, że odchodzi do zespołu Pepa Guardioli - informuje kataloński Sport.

 

"Odchodzę do Barçy", miał powiedzieć Alexis Sánchez swoim kolegom z kadry narodowej. Kwota odstępnego wyniesie 28 mln euro plus 11 mln tzw. zmiennych. Gracz Udinese może pojawić się w Barcelonie w poniedziałek, bowiem całkiem możliwe jest, że nie zagra w towarzyskim meczu z Estonią. Ulewne deszcze, które nawiedzają Chile powodują, że trenerzy nie chcą ryzykować zdrowia najlepszego zawodnika drużyny.

 

Agent Sáncheza Fernando Felicevich nie ukrywa, że negocjacje są bardzo zaawansowane, o czym przekonywał w jednej z ostatnich wiadomości na swoim Twitterze. Wiadomość ta była bardzo podobna do tej, jaką kilka miesięcy temu przekazał w sprawie transferu do Sevilli Gary'ego Medela.

 

Kataloński Sport pisze, iż do operacji zakupu Sáncheza może zostać włączony Jonathan Soriano z Barçy B. Napastnik, który w minionym sezonie strzelił 32 bramki, jest na liście życzeń kilku europejskich klubów, bowiem nie ma szans na występy w jedenastce Pepa Guardioli. Udinese wydaje się dobrym kierunkiem dla Soriano (klub ten zagra w Lidze Mistrzów), inną opcją jest grecki Olympiakos.

 

Mysle, ze to dobry ruch, Sanchez byl dla mnie chyba najciekawsza opcja wsrod wszystkich transferowych plotek. Miejmy nadzieje, ze szybko sie zaadoptuje w nowym klubie i bez problemu dotrzyma kroku trio MVP. Kwota transferu calkiem przystepna, patrzac np. na sume jaka oferowalo City, tylko troche duze te zmienne :-k. Jestem ciekaw od czego uzaleznione, zapewne od zdobytych tytulow w najblizszych latach, ale z checia poznalbym szczegoly.

 

Femenía bardzo blisko

Już wczoraj informowaliśmy, że transfer Kiko Femeníi do Barcelony jest już praktycznie pewny. Dziś sam piłkarz potwierdził tę informację. "Prawda jest taka, że transfer jest bliski. Gra w Barcelonie jest moim marzeniem i oczywiście bardzo chcę tam przejść. Mam nadzieję, że negocjacje nie będą się przedłużać i wszystko szybko zostanie rozwiązane", powiedział podczas uroczystości w Alicante, gdzie w piłkę zagrał między innymi z ex-Barcelonistą, Julio Salinasem.

 

Następnie młody piłkarz odrobinę się zreflektował w przypadku, gdyby ostatecznie do transferu nie doszło. Wyznał, że nie będzie miał nic przeciwko zostać na kolejny rok w

Alicante, jednak transfer do Barçy to wielka szansa. "Nie będzie żadnego problemu, jeśli miałbym tutaj został. Jednak to wspaniała szansa dla mojej kariery i uważam, że nadszedł czas na zmianę. Po siedmu latach w klubie dobiegł końca pewnien etap, chcę się dalej rozwijać", podsumował sprawę.

 

W przypadku Kiko z mojej strony rowniez pelne poparcie dla dzialan zarzadu. Femenia to wielki talent, reprezentant mlodziezowek, w kilku wystepach w La Liga pokazal sie z dobrej strony. Na poczatku zapewne bedzie sporo czasu spedzal w rezerwach, ale za jakis czas mysle, ze powinien sie przebic do pierwszej druzyny. Ze wzgledu na spadek Herculesa kwota transferu nie powinna byc wygorowana.

Odnośnik do komentarza

Dziwna doprawy sprawa z Botią, tyle dobrych opinii o chłopaku słyszałem, a DC to w Barcelonie konieczność na tę chwilę. Ale sekunda, przecież chyba dalej jest Henrique, prawda :D? Wypożyczony jest czy sprzedany już :>?

 

Pep wielokrotnie powtarzal, ze Henrique nie ma czego szukac w Barcelonie i raczej na pewno znow zostanie wypozyczony lub sprzedany definitywnie. Nawet na te chwile nie jestem pewien, czy on do Racingu byl w tym sezonie tez tylko wypozyczony, czy juz gral tam jako pelnoprawny gracz El Sardineros.

 

Gdzies kiedys czytalem, ze Guardiola liczy na uniwersalnosc Mascherano i Busquetsa, no ale to wydaje mi sie chybionym pomyslem :roll: Trzeba konkretnego stopera do pierwszego skladu. Wzmocnienie go samym Fontasem to stanowczo za malo.

 

me_who, ten twoj krol strzelcow z Barcelony B (Soriano) ma byc wlaczony w operacje sprowadzenia Sancheza, wiec raczej go nie zobaczymy juz w Barcelonie. Poza tym bliski przenosin do Romy (a wlasciwie to do Lucho :D ) jest Bojan. Prezes Rzymian stwierdzil wczoraj, ze liczy na to, iz transfer zostanie zamkniety w poniedzialek (czyli dzis ;) )

Odnośnik do komentarza

No bez jaj. Boziu to niespełniony talent, ale na Almerię czy inny Alicante to by się nadawał, żeby trio odpoczęło! Albo ten Soriano nawet może by dał radę.

 

Z tym Henrique to oczywiście joke ;) Ale nie rozumiem sprowadzenia do Barcy swego czasu właśnie Henrique i Keirrisona (chyba źle napisałem?). Obaj kosztowali chyba po kilkanaście ojro i na co się przydali :-k? Still waiting na oficjala Sancheza :]

Odnośnik do komentarza

Jak czytam o kupowaniu zawodników za 50mln, to mi jakoś nie w smak. Dużo bardziej podoba mi się opcja stawiania na wychowanków, tzn. sukcesywne dodawanie do pierwszej drużyny 1-2 chłopaków co 2-3 lata. Ale może wówczas zespół byłby na miarę wicemistrzostwa La Liga i półfinału LM? :-k

 

W każdym razie niepokoi mnie kupowanie ofensywnych gwiazd, skoro najwidoczniejsze braki są z tyłu. Tam również są najstarsi zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Dużo bardziej podoba mi się opcja stawiania na wychowanków, tzn. sukcesywne dodawanie do pierwszej drużyny 1-2 chłopaków co 2-3 lata. Ale może wówczas zespół byłby na miarę wicemistrzostwa La Liga i półfinału LM? :-k

Łaziii, żeby zdobyć półfinał LM i wicemistrzostwo La Liga to trzeba właśnie bardzo, bardzo wielu transferów na tę kwotę (albo i wyższych). ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jak podała oficjalna strona klubu, Barcelona osiągnęła porozumienie z Thiago Alcántarą w sprawie ulepszenia i przedłużenia kontraktu o dwa sezony, do 30 czerwca 2015 roku.

 

Zapisana w nowym kontrakcie klauzula odejścia wynosi 90 milionów euro

 

Chyba po Mistrzostwach Europy U-21 klub poszedł po rozum do głowy i już nie myśli o oddaniu Arsenalowi Thiago. Świetna wiadomość.

Odnośnik do komentarza

Gael Etock trafił do Chelsea, a następnie poszedł na wypożyczenie - pytanie moje jest następujące: czy coś z niego może być? Pytam się bardziej zorientowanych fanów FCB, bo jestem ciekaw, czy chłopak ten może w przyszłości być kimś ciekawszym czy czeka go tradycyjna przyszłość młodych piłkarzy Chelsea - transfer do HSV.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...