Skocz do zawartości

Pokemon GO


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

True that. Lure później nakręca cala grę w okolicy:

Parę Lure --> większe szanse na pokemony --> więcej ludzi zachęconych lurem --> więcej sygnału z miejsca idzie na serwery --> serwery generują lepsze i mocniejsze pokemony w okolicy, nie tylko w Lure.

Przykładem park chorzowski, gdzie w jednym miejscu ludzie przesiaduja całymi dniami z gtillami, prądem z akumulatorów itd. Są tam 4 pokestopy z wiecznie włączonym Lure i w efekcie to jedyne miejsce w okolicy, w którym dropi się nidoqueen, Dragonite itp.

Efekt tego, że stoi tam bez przerwy od kilkudziesięciu do kilkuset osób.

Odnośnik do komentarza

Ale z tym dropieniem to na pewno tak działa? Bo przypominam, że mi w pokoju pojawił się Dragonite :)

Chodzi o prawdopodobieństwo. Wydropić się może wszędzie, ale kiedy w okolicy jest ponad setka graczy przez parę godzin bez przerwy, to prawdopodobieństwo rośnie gigantycznie.

Ty miałeś po prostu KOLOSALNE szczęście. W całym parku chorzowskim od trzech tygodni wydropił tylko raz, co wywołało nielichą histerię ;)

Odnośnik do komentarza

Pikachu wyskakuje z jajek 2km, ale wczoraj w parku śląskim na ślimaku wyskoczyło ich parę, właściwie co pół godziny w jednym miejscu się pojawiały. IMO to efekt dużej liczby graczy w okolicy.

 

Widzieliście już jakiś graczy na 30 poziomie doświadczenia? W Katowicach i okolicznych miastach byli goście na max 26 poziomie, aż tu nagle ni z tego, ni z owego w paru gymach w okolicy mojego domu lub na zupełnym odludziu pojawia się banda gości na 29/30 levelu. Cały czas te same nicki. Wczoraj w nocy przyłapaliśmy ich z dziewczyną wracając z imprezy - odbiliśmy gyma spod bloku po północy (środek skweru, niezła widoczność), a po paru minutach najpierw ktoś zaczął odbijać naszego gyma, a później w kilkadziesiąt sekund pojawiła się w gymie czwórka graczy, a piąty zaczął trenować. Dwa razy ten sam nick (ma dwa konta na różnych poziomach doświadczenia) i dwa razy koksy.

Skwer jest malutki, w okolicy nie było nikogo, co łatwo sprawdzić przy takiej widoczności - zwłaszcza, że weszła tam cała ekipa.

Parę chwil później pojawili się przy gymie na drugim końcu dzielnicy i też odbili cały gym.

 

Wkurzyliśmy się jak diabli i zgłosiliśmy ich do Niantic, ale oczywiście bez efektów. :( To psuje całą zabawę, bo o to chodzi w tej grze, by rywalizować z ludźmi z okolicy i faktycznie gdzieś chodzić. Niech sobie używają fake gps, jestem to w stanie zrozumieć, ale nie skacząc z miasta do miasta (jeden z nich to gracz z Wawy, co udało nam się ustalić).

Odnośnik do komentarza

Różne pokemony mają różne współczynniki ucieczki, łapania itp. I tak jak łapię oddishe >500 zwykłym, tak squirtle ok 100 cp nie chce wejść do great balla. To wszystko jest indywidualne i ja się kieruję kolorem tej obwódki przy danym pokemonie.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj sobie o najlepszej strategii na wykorzystanie Lucky Egg.

1. Rozumiem, że potem te envolvowane Pidgeye wywalać i łapać dropsy na kolejne envolvy?

2. Do czego służy tak na prawde revive? Potion juz uzywalem, a tamto tylko mi zajmuje miejsce w bagu :-k

3. Opłaca się envolvować Drowzee (20 dropsów)? Czy lepiej jednego dopakować? Mam 63 cukierki, najllepszy Drowzee na 213 CP, czyli bym go do jakis 1700 spokojnie podbił :-k

4. Stardusta trzeba jakos specjalnie rozsadnie oszczedzac?

Odnośnik do komentarza

 

Poczytaj sobie o najlepszej strategii na wykorzystanie Lucky Egg.

1. Rozumiem, że potem te envolvowane Pidgeye wywalać i łapać dropsy na kolejne envolvy?

2. Do czego służy tak na prawde revive? Potion juz uzywalem, a tamto tylko mi zajmuje miejsce w bagu :-k

3. Opłaca się envolvować Drowzee (20 dropsów)? Czy lepiej jednego dopakować? Mam 63 cukierki, najllepszy Drowzee na 213 CP, czyli bym go do jakis 1700 spokojnie podbił :-k

4. Stardusta trzeba jakos specjalnie rozsadnie oszczedzac?

 

1. To zależy co Ci wyewoluuje. Pidgeotto ~700 robi się pidgeotem ok. 1100, słabsze wywalam, bo mi szkoda cukierków na jakieś ogórkowe pidgeotto.

2. Revive "wskrzesza" pokemony pokonane w walce z cudzym gymem. Jak jesteś niebieski i trenujesz w niebieskim gymie, to po pokonaniu Twój pokemon wróci z 1 HP do Ciebie. Tak samo będzie, jak odbiją Ci gyma. Jednak kiedy jesteś niebieski i walczysz z czerwonym gymem - i Twój pokemon zostanie pokonany - to wtedy jego życie się zeruje i żeby go odzyskać musisz wykorzystać revive. To jedyny przypadek, w którym się przydaje, dlatego je bez przerwy wywalam.

3. Do ewolucji drowzee potrzeba 50 cukierków, to raz. Dwa, że drowzee na 213 cp ewoluujesz w coś ok. 450, a nie 1700 ;) One mają mnożnik 2-2.5, a nie 6 ;) Ja je i tak ewoluuję (bo jak inaczej zużyć cukierki), ale tylko te >700, wychodzą wtedy ok. 1400.

4. Ja co do zasady oszczędzam (mam ~110.000), bo do 30 lvl z każdym levelem będą wyskakiwać coraz mocniejsze pokemony - czyli dobrze wskoczyć na 30 poziom i dopiero zacząć budować swój mocny skład, bo wcześniejsze poki i tak będą odstawać.

 

Liczba botów (tak, są programy dla botów do tej gry) jest porażająca, a Niantic z tym nic nie robi. W Katowicach są gymy poprzejmowane przez 3-4 konta o tym samym nicku (z różnymi cyferkami pododawanymi) na >30 lvl. Odechciewa się grać.

Odnośnik do komentarza

Czyli lucky egg tez w sumie najlepiej zapuscic dopiero jak sie po brzegi zapcham poxami, zeby nabic jak najwiecej expa na jednym jaju?

Na razie mam 9 lv i moj najlepszy pox to Jynx z CP 400.

Ewolucja to ok. 30 sekund, lucky egg trwa 30 minut. Ewoluujesz góra 60 pokemonów, o ile nie będziesz ich np. usuwał bądz sprawdzał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...