Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam, takie gadanie. Barca ma 3 wyprawy do do Madrytu w lidze - Getafe, Atletico i Real. Już tu można zgubić od 4 do 9 pkt, do tego wyjazd do Valencii. Terminarz wygląda tak, że maju cała czołówka się będzie rzeźnić. Kiedyś Barca musi spuchnąć, więc siły może stracić na koniec sezonu (a gra 3 fronty i wbrew pozorom szerokiego składu nie ma, co pokazał mecz z Szachtarem na CN), to może się zdarzyć tak, że w ostatnich 5-6 meczach ugra kilka pkt.

Tak naprawdę wystarczy robić swoje i czekać. 12 pkt przy tym terminarzu to nie jest dużo, tylko samemu trzeba wygrywać. Jedyny problem, to że póki co Barca wygląda stabilniej od nas i powiększenie straty jest bardziej prawdopodobne, jak jej zmniejszenie...

Odnośnik do komentarza
Arjen Robben jest jednym z najefektywniejszych dryblerów w Primera División, dzięki siedemdziesięciu czterem udanym zwodom w przeciągu 862 minut na boisku. W tej klasyfikacji wyprzedził między innymi Simao (66 udanych dryblingów), lecz musiał uznać wyższość Sergio Agüero (81), Joaquína (96) i oczywiście Lionela Messiego (104).

 

Jednak z całej tej piątki to Holender rozegrał najmniej minut. Jego 862 minuty do dużo mniej niż 1211 Messiego, 1211 Joaquína, 1296 Agüero czy 1281 Simao. Ponadto pomocnik Barcelony tracił piłkę dwunastokrotnie, co około sto minut, zaś Robben zaledwie siedmiokrotnie, średnio co 120 minut.

 

Powyższe liczby nie kłamią, to Arjen Robben jest najlepszym dryblerem w lidze hiszpańskiej.

realmadrid.pl

 

Niech Bóg da aby był zdrowy. Podobno jego obecny lekarz wszystko "połatał" i Holender nie będzie już taki podatny na kontuzje jak wcześniej. Gdyby mieć takiego gracza na drugiej flance (Robinho) to skrzydła byłyby konkretnie obsadzone.

 

Inna sprawa, że UEFA odrzuciła apelacje o zarejestrowanie naszych dwóch nowych nabytków. Pozostaje jeszcze odwołanie, ale wątpię aby to coś dało. Kolejny raz zarząd się nie popisał i nawet nie wykazał się rozumem bo zamiast nagłaśniać całą sprawę powinni powiedzieć, że wiedzieli co robią i wzmacniają zespół na przyszły sezon i ewentualnie spróbować po cichu załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza

Tyko, że to nie oni wykryli, że nie będą mogli zgłosić obu zawodników do LM tylko chyba as. I gdy zapytano ich czy wiedzą, że nie mogą zgłosić obu zawodników do LM pewnie ciężko było im ukryć zaskoczenie. Tutaj już nic nie dało się załatwić. W przepisach jest jasne, że można wymienić 3 zawodników i tylko jednego, który grał w Pucharze UEFA i żadnego, który grał w LM. I tutaj nic nie wywalczą. A tak po za tym to co ten przepis ma na celu? Przecież to bezsensu, żeby blokować komuś szansę gry w LM w nowym zespole bo np. zagrał w starym tylko 1 minutę.

Nawet dobrze, że o tym nie wiedzieli bo trzeba kupować tych co naprawdę mogą wzmocnić zespół na lata, a nie takich co mogą grać jeszcze w tym sezonie w LM. Bo znalezienie takich zawodników, którzy nie grają w LM albo UEFA i prezentują poziom na którym mogliby wnieść coś znacznego do drużyny. I trzeba sprowadzić jeszcze skrzydłowego i to bez względu czy można go zarejestrować do LM czy nie. Bo w lidze też jest się o co bić, a dobry skrzydłowy byłby na wagę złota.

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawe kogo oni na to skrzydło sprowadzą. Mówi się o Valencii z Wigan, ale po pierwsze wątpię aby był to zawodnik odpowiedniego kalibru i z tego co donoszą media klub z Anglii dużo sobie za niego zawołał. Jeśli zarząd zamierza sprowadzić kogoś kto zagra jeszcze w LM to grono potencjalnych wzmocnień jest bardzo wąskie. Nawet jeżeli takowy zawodnik nie zagrałby już w tym sezonie w europejskich pucharach to warto go ściągnąć bo nie dość, że wzmocni zespół to jeszcze w przyszłym sezonie będzie już ograny.

Odnośnik do komentarza

Ja naprawdę nie rozumiem, dlaczego nigdzie, ale to kompletnie nigdzie nie ma choćby plotki o kupnie Navasa. :|

Przecież piłkarz to jest świetny, Hiszpan, młody, idealnie pasuje od strony sportowej - zna La Liga i się w niej sprawdza, i na pewno tańszy niż jakieś popierdółki z Anglii. Choć nie wiem jak z jego psychą, ale to nie powinno być powodem, że nie ma nawet plotek...

 

Cienko to widzę, pewnie skończymy z jakimś Valencią za +25 mln, który będzie grać piach, bo nowa liga, bo nowy styl, bo to bo sramto, a w dłuższej perspektywie na boisku będzie Casillas, Ramos i 9 obcokrajowców...

Odnośnik do komentarza

Navas już w tym sezonie nie może przyjść. Bo jak piłkarz zagra 5 spotkań w rozgrywkach Hiszpańskich )liga, puchary,superpuchar) to najwcześniej może zmienić klub na inny Hiszpański po skończeniu sezonu. Jeżeli Ramos chce już skrzydłowego to w lidze Hiszpańskiej już takiego wzmocnienia a tą rundę nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Cienko to widzę, pewnie skończymy z jakimś Valencią za +25 mln, który będzie grać piach, bo nowa liga, bo nowy styl, bo to bo sramto, a w dłuższej perspektywie na boisku będzie Casillas, Ramos i 9 obcokrajowców...

Valencia grał w Villarreal i Recreativo, więc coś tam jeszcze z hiszpańskiego stylu pamiętać powinien.

Odnośnik do komentarza

I wygraliśmy z Mallorcą 3-0. :)

Niepotrzebnie tak odpuścili pierwsze 20 min po przerwie, ale na szczęście bez konsekwencji. Zadziwia mnie w jak krótkim czasie Ramos odmienił tę drużynę. Jedna z najgorszych formacji defensywnych w lidze w tym sezonie od jego przybycia straciła 2 gole w meczu z Barcą na wyjeździe, reszta na 0.

A jeszcze bardziej mnie zaskakuje świeżość i dynamika jaką nabrali niektórzy piłkarze. Jeszcze 2 miesiące temu, nie przesadzając miałem wrażenie, że oni mają kamienie do jaj przywiązane, a teraz pokazują że biegać potrafią. Jedyne logiczne wytłumaczenie, to że Schustera mieli dość i "chcieli go zwolnić", bo już czytałem, że z Juande trenują ciężej, więc przemęczenie odpada.

 

A ja i tak chciałbym Navasa w Realu, choćby miał grać od sierpnia dopiero. :D

Odnośnik do komentarza

Mecz bardzo dobrze się ułożył. Dwie szybko strzelone bramki i do końca już kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Kolejny dobry mecz Robbena, który strzelił bramkę i na tej prawej stronie wygrywał prawie wszystkie pojedynki. Dobry mecz też Higuaina, który zaliczył dwie asysty. Podobała mi się jeszcze gra Diarry. Ma chłopak siły do biegania i jest wszędzie tam gdzie powinien być. Oby tak dalej sobie radził. Nadal w słabszej formie Sneijder, który na boisku kompletnie bezproduktywny. Może przez to że lewa pomoc to nie jego pozycja i nie może za bardzo się na niej odnaleźć. Przeciętnie też Raul, który bramkę strzelił ale swój 500 występ w LaLiga nie może dodać to tych bardzo udanych. Często schodził na lewą stronę i czasami brakowało go z przodu. Reszta drużyny na dobrym poziomie. Obrona już 4 mecz pod rząd bez straty bramki i to nie z byle jakimi przeciwnikami. Jak do tej pory Ramos wykonał dobrą robotę i drużyna gra zdecydowanie lepiej i drzemią w nich spore zapasy bo kilku graczy gra poniżej oczekiwań jak Sneijder, Guti, który ostatnio kontuzjowany. VdV, który nie potrafi się odnaleźć. Mam nadzieję, że jak Ci piłkarze wrócą do formy to w grze Realu pojawi się większa finezja w grze.

Ja tam nie wierzę, że piłkarze specjalnie podkładają się by zwolnić trenera. Mają sporą stratę do Barcelony a pewnie bardziej zależy im na mistrzostwie niż na zwolnieniu trenera. Dobre rezultaty to pewnie efekt nowej miotły i powrót do zdrowia kontuzjowanych piłkarzy jak Pepe, Heinze i przede wszystkim Robben. Gdyby Holender nie był kontuzjowany pod koniec pracy Niemca to pewnie kilka punktów Real mógł mieć więcej. Oby wyniki Ramosa dalej się potwierdzały a nie jak w przypadku Totenhamu, że po przyjściu nowego trenera odżyli a teraz znowu zaczynają cieniować.

Odnośnik do komentarza

Może to za wcześnie, by oceniać Juande, ale moim zdaniem facet zmienił w krótkim czasie zespół in plus. Zaczęliśmy grać pewnie w obronie, poprawiliśmy skuteczność. Wydaje się, że w końcu straciliśmy tracić głupie punkty z delikatnie mówiąc przeciętnymi zespołami.

Krótko o meczu z Mallorcą. Miałem przed tym spotkaniem pewnie obawy, bo to dla nas zawsze był nieprzyjemny teren. Wygraliśmy nadspodziewanie gładko, kolejny ras błysnął Higuain. Mam nadzieję, że Pipita stanie się z czasem prawdziwym liderem zespołu. Niczym Raul w latach swojej świetności. Ostrożnie z Robbenem, to geniusz. Jeśli tylko jest zdrowy przeciwnicy mają nikłe szanse na jego zatrzymanie.

Zachwycił mnie Lass, ma świetne wejście do zespołu, oby spełnił pokładane w nim nadzieje. Pytanie do ludzi, którzy śledzili występy Huntera w Eredivisie - on zawsze sprawia wrażenie takiego ociężałego?

Odnośnik do komentarza
Cienko to widzę, pewnie skończymy z jakimś Valencią za +25 mln, który będzie grać piach, bo nowa liga, bo nowy styl, bo to bo sramto, a w dłuższej perspektywie na boisku będzie Casillas, Ramos i 9 obcokrajowców...

Valencia grał w Villarreal i Recreativo, więc coś tam jeszcze z hiszpańskiego stylu pamiętać powinien.

To ja już wolałbym poczekać na Navasa do końca sezonu. Nam potrzebny jest topowy gracz, a nie zapchaj dziura.

Co do Ramosa, to widać, że ma dobry wpływ na naszych zawodników, bardzo dobrze motywuje i efekty od razu widać.

Taktykę też mądrze ułożył, zespół teraz gra pod Robbena i widać, że naszemu crackowi to odpowiada, bo ostatnio jest w wysokiej formie.

Mam nadzieję, że ekipa będzie grać jeszcze lepiej i będą cisnąć FCB do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza

Nie ciekawie się zrobiło dla Calderona bo zaczęli dobierać mu się do dup i Marca donosi, że sfałszował wyniki Walnego Zgromadzenia dając możliwość głosowania nie uprawnionym ludziom. Nic zobaczymy jak to się rozwinie dalej ale chyba to już koniec Calderona i alno odejdzie z własnej woli albo w następnych przegra z kretesem.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim wywiadzie powiedział, że na dzień dzisiejszy do następnych nie przystąpi. W sumie to nie przepadam za nim. Dużo wpadek miało miejsce podczas jego rządów i chętnie zobaczyłbym kogoś nowego. Chociaż oczywiście ma także swoje duże sukcesy.

 

Tylko, że nawet nie wiadomo ile w tym prawdy. Może inni są tak zazdrośni, że na siłę próbuję się do niego dobrać albo aż tak im wadzi. Najważniejsze jednak aby takie sprawy nie odbiły się na formie sportowej naszej ekipy, która ewidentnie nabiera rozpędu.

Odnośnik do komentarza
Oficjalna strona internetowa Realu Madryt podała, że o godzinie 19.30 odbędzie się na Estadio Santiago Bernabéu konferencja prasowa, zwołana przez prezydenta Realu Madryt Ramóna Calderóna i zarząd klubu.

 

Zarówno Calderón jak i zarząd stawi się do dyspozycji mediów w sali konferencyjnej klubu, aby wyjaśnić doniesienia prasowe związane z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas Walnego Zgromadzenia socios 7 grudnia 2008 roku.

 

realmadrid.pl

 

Calderon i Mijatovic o 19:30 podadzą się do dymisji. Sweet :wub:.

Oczywiście, to tylko hipoteza - bardzo mało prawdopodobna hipoteza, ale osobiście chętnie powitałbym na Bernabeu ponownie Pereza :].

Odnośnik do komentarza
Stosując politykę Realu niedługo będzie Casillas, Ramos i dziewięciu Holendrów :-k .

Jak dla mnie mogą Wietnamczyków kupować, jeśli będą zdobywać tytuły.

 

Martwi mnie co się dzieje w Madrycie.

Na początku doniesienia Marki o przekrętach Calderona na WZ dosyć lekceważyłem, ale do cholery, oni o tym mówią konkretniej od Calderona, mają konkretne zarzuty i dowody (zdjęcia i opisy do nich się z dupy nie wzięły). W dodatku Marca zawsze stała po naszej stronie, nie przeciw nam. Póki co trzeba poczekać na efekty tego wszystkiego, ale optymizmem to nie napawa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...