Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od rana testuje różne ustawienia Evertonem. Stwierdziłem że do mojego wyzwania, muszę jednak przemielić w 16' dużo więcej godzin, bo doświadczenia z poprzednich wersji dają mi mniej niż bym się spodziewał. Na ten moment zagrałem 31 kolejek i zauważyłem że formacja 433 płaska (tzn 3 środkowych pomocników w linii i 3 środkowych napastników w linii) sprawdza się nadzwyczaj dobrze w przeróżnych konfiguracjach ról i poleceń drużynowych. Boczni obrońcy mając dla siebie całe skrzydła robią straszną rozpierduchę. Coleman 25 meczy 7 asyst 6 razy mom 7,85. Nie wiem tylko co zrobić z Lukaku, 15 bramek w 30 meczach to nie jest zły wynik ale spodziewałem się że ustrzeli 2 razy tyle.

Odnośnik do komentarza

19 wszyscy razem (Deulofeu, Lennon, Zivkovic, Mirallas) ale 10-15 meczy grali na skrzydłach w różnych konfiguracjach od BP po SN. Gdy grają w trójce z przodu grają jako CN(w), F9 albo DN, i głownie co robią to odciągają obrońców od Lukaku i kreują. Grając na skrzydłach strzelali więcej, teraz grając w trójce dużo więcej strzela Lukaku i to w tym raczej tkwił mój problem z dużym mudzinem.

Odnośnik do komentarza

Ja próbowałem ustawić 3-4-3, z dwoma Fałszywymi Napastnikami i jednym wysuniętym + defensywni skrzydłowi. Coś tam się działo, ale nie najlepiej. MR i ML dobrze w zasadzie blokowali ataki skrzydłami. Może jeszcze pokombinuję z taką taktyką. Jak dwaj ofensywni pomocnicy (K10, F9) mieli Atak, a wysunięty wsparcie, to ci pierwsi ładnie wchodzili w pole karne rywali.

Odnośnik do komentarza

o to chodzi, o tworzenie i gospodarowanie wolnych przestrzeni ;-)

 

Również mam wrażenie że defensywni skrzydłowi robią bardzo dobrą robotę.

Spróbuj zamienić WN(w) na CN(w) dodaj kąśliwe dośrodkowania i centruj częściej defensywnym skrzydłowym. Wydaje mi się że wbiegający shadow striker albo i dwóch może przy tym robić niezły zamęt:>


dzięki AEM o to mu chodziło!:)


http://www.pl.image-share.com/upload/474/75.jpgskubani, mają 2 miejsce w tabeli a oba mecze ze mną 0:3 :D

@MaKK: Za chwilę gram u siebie derby z Liverpoolem, przetestuję twoją koncepcję

Odnośnik do komentarza

Ani jedno dośrodkowanie w meczu nie dotarło do celu, pomimo tego widzę potencjał takiego ustawienia :D

http://s16.postimg.org/l21y0tfh0/Everton_Liverpool_Statystyki_Statystyki.jpg

Standard/zablansowana/węższe pole gry. W środku SP(o) i SP(w).

Jak będę miał więcej czasu pokombinuję żeby centry z bocznych sektorów dochodziły do wbiegającego mudzina. Wydaje mi się że wystarczy dać ataki środkiem i defensywnym skrzydłowym graj wyżej kiedy zespół jest przy piłce, dzięki czemu powinni dostawać piłkę w miejscach z których mogą pójść 1na1 i szybko dośrodkować, bo bez tego piłkę mieli w okolicach środka boiska, gdy cała drużyna ustawiała się po fazie obrony.

Odnośnik do komentarza

Kurde nie rozumiem tu jednego. Zwolniłem asystenta bo mi sie znudził i zatrudniłem na jego miejsce trenera ze stabu szkoleniowego (4 sezony jako trener). Po 2 pełnych sezonach miał wiedze o zawodnikach 30%. To go zwolniłem i zatrudniłem jakiegoś piłkarza z Anglii który kończył kariere i miał przyzwoite "cyferki" na asystenta (widza takt 16, ocena um 14, kierowanie zesp 14) . Jest u mnie w klubie 7 miesiecy i ma wiedze 80% . Wtf ??

Odnośnik do komentarza

Może chodzić o to, że skoro był przez wiele lat piłkarzem, to lepiej zna zawodników, bardziej czuje ten klimat od kogoś, kto nie grał w piłkę zawodowo.

 

A mnie zaciekawiła jedna rzecz. W informacjach transferowych czasami jest podana informacja, że jakiś klub kupił zawodnika za grosze, choć w istocie miał zapisaną w kontrakcie o wiele wyższą klauzulę. Wychodzi więc na to, że powinien być sprzedany za tyle, ile wynosi jego klauzula odejścia, a tak nie jest

Odnośnik do komentarza

Przecież nie trzeba kupować za taką cenę, jaką ma klauzulę odejścia..

Wtedy jedynie klub MUSI zaakceptować ofertę, natomiast kupić możesz zawodnika taniej.

Miałem na myśli nie swoją drużynę, tylko te, które są sterowane przez sztuczną inteligencję. Czasami w opisach transferów pojawia się taka informacja, że dany zawodnik odszedł do innego klubu np. za pół miliona euro, chociaż w klauzuli miał wpisaną kwotę przykładowo pięciu milionów. Zastanawia mnie to, dlaczego tak jest

Edytowane przez MaKK
Cytowanie
Odnośnik do komentarza

 

Przecież nie trzeba kupować za taką cenę, jaką ma klauzulę odejścia..

Wtedy jedynie klub MUSI zaakceptować ofertę, natomiast kupić możesz zawodnika taniej.

Miałem na myśli nie swoją drużynę, tylko te, które są sterowane przez sztuczną inteligencję. Czasami w opisach transferów pojawia się taka informacja, że dany zawodnik odszedł do innego klubu np. za pół miliona euro, chociaż w klauzuli miał wpisaną kwotę przykładowo pięciu milionów. Zastanawia mnie to, dlaczego tak jest

 

Nie ma znaczenia jaka drużyna i kto prowadzi. To co napisał AeM jest czystą prawdą. Klauzula jest np. 10 mln€. Klub musi zaakceptować max. taką. Niższą też może, ale wyższej już nie.

Odnośnik do komentarza

W 2016 gra mi się ciężej niż w 2015. W 2015 pokonywałem przeciwników w Pucharze Anglii dość łatwo - do momentu starcia z zespołami Premier League. Teraz każde zwycięstwo jest wymęczone.

Brakuje mi Kruczyka w ataku. Andy Johnson zdobywa bramki, ale jednak to nie to. 30 bramek w lidze raczej nie strzeli :)


Nowa gwiazda vice-mistrza Wysp Owczych 07 Vestur, Clayton Soares :D

 

O panie, szaleństwo :D Koleś biega tak jak ja :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...