Skocz do zawartości

Marynia pomaga Barcelonie po 498 porażce w sezonie


Kuchar

Kto będzie mistrzem Polski?  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale właśnie film anglojęzyczny + napisy to dobry sposób nauki języka.

 

To zależy.

 

Oglądając angielski film z polskimi napisami nie nauczysz się wiele.

 

Oglądając angielski film z angielskimi napisami nauczysz się czytać po angielsku.

 

Oglądając angielski film bez napisów, nauczysz się słuchać i rozpoznawać mówiony angielski.

 

Mówić po angielsku nie nauczysz się z oglądania filmów czy słuchania muzyki, tylko z mówienia po angielsku :P

 

Jasne, ale zależy też czy mówimy o osobach, które mają jakieś podstawy czy zaczynające kompletnie od zera, bo do jednych i drugich trzeba zastosować inne podejście. Ja trochę straciłem kontakt z francuskim, ale nie chcę zaprzepaścić tego, co już umiem, dlatego mam materiały szkoleniowe w postaci mp3 i tekst w pdf. Słucham sobie tych mp3, ale wiadomo, że co jakiś czas pojawiają się słowa, których nie rozumiem i zaglądam sobie do tego pdf-a (sprawdzam w słowniku znaczenie) i za jakiś czas słucham ponownie tej mp3. Z każdym kolejnym odtworzeniem rozumiem coraz więcej.

Odnośnik do komentarza

No ale mówiliśmy o tym, że ludzie się automatycznie uczą języka oglądając filmy z napisami i słuchając muzyki :P Ty piszesz o uczeniu się z premedytacją.
Poza tym bierna znajomość języka nie oznacza umiejętności komunikacji, aktywną część trzeba ćwiczyć osobno. Można rozumieć co ktoś do ciebie mówi, ale nie umieć mu tak odpowiedzieć, żeby zrozumiał. Dlatego ten koleś nie mógł zamówić pizzy w mieście wojewódzkim.

À propos - je te recommande ce podcast en français assez facile: http://podbay.fm/show/191303933;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zwolennikiem oglądania filmów z napisami nawet pod względem fonetycznym. Widząc słowo i słysząc prawidłową wymowę (jeżeli jesteśmy wzrokowcami) jest szansa na poznanie pewnych reguł wymowy. Nie twierdzę, że może być to podstawą do nauki, ale pewnym uzupełnieniem jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Czo to za awantury w UFC. McGregor nie chciał brać udziału w eventach okołowalkowych w Las Vegas, Dana go wyjebał z UFC 200, a Irlandczyk stwierdził, że jak tak, to on se skończy karierę :kekeke:

Ciekawe jaki będzie main event teraz :-k

Btw. angielskiego. Sport.pl przetłumaczył wpis McGregora "thanks for the cheese", jako "dziękuję za wsparcie" :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...