Skocz do zawartości

Marynia pomaga Barcelonie po 498 porażce w sezonie


Kuchar

Kto będzie mistrzem Polski?  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w bankach bardzo często jest zakaz posługiwania się innym językiem, jeżeli się nie ma certyfikatu. Nie wiem, czy we wszystkich Ale w tych, w których pracowałem nie było wolno :)

 

A co do angielskiego to myślę, że tak atakuje z każdej strony (filmy, muzyka, Internet), że trzeba się chyba starać żeby nie nauczyć się go chociaż w stopniu komunikatywnym.

ja się cale życie niemieckiego uczyłem, angielskiego umiem tyle co sam przyswoilem, moze ro będzie a2 poziom . Za to w jezyku nassego sasiada plynnie mówię.
Odnośnik do komentarza

Bo? Ja oglądam zawsze z napisami, ale nie umiem skupić się tak łatwo na oryginalnym dźwięku. Staram się by upewniać czy dobrze przetłumaczono raczej ;) no i i tak zerknę na napisy bo w żadnym filmie nie mówią płynną, książkową angielszczyzną. A dopiero spróbuj zrozumieć cockney czy inny pojebany akcent :roll:

Odnośnik do komentarza

Bo? Ja oglądam zawsze z napisami, ale nie umiem skupić się tak łatwo na oryginalnym dźwięku. Staram się by upewniać czy dobrze przetłumaczono raczej ;) no i i tak zerknę na napisy bo w żadnym filmie nie mówią płynną, książkową angielszczyzną. A dopiero spróbuj zrozumieć cockney czy inny pojebany akcent :roll:

Bo podstawą nauki języka jest osłuchiwanie się. Nasz mózg cały czas zapisuje nowe słowa. To, że początkowo nie potrafimy ich wykorzystać we właściwej sytuacji jest kwestią praktyki i powtarzalności. Słuchać -> rozumieć -> powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Ale właśnie film anglojęzyczny + napisy to dobry sposób nauki języka.

Popieram. W szkole w sumie angielskiego się nauczyłem niewiele bo jednak jest nacisk (albo był bo nie jestem pewny, jak to wygląda obecnie) na gramatykę, a nie komunikatywność. Większe postępy zrobiłem właśnie poprzez oglądanie filmów i porównywanie tego co powiedział aktor z tym co jest napisane.

 

No i do tego angielskie fora i gry tekstowe :D

Odnośnik do komentarza

Ale właśnie film anglojęzyczny + napisy to dobry sposób nauki języka.

 

To zależy.

 

Oglądając angielski film z polskimi napisami nie nauczysz się wiele.

 

Oglądając angielski film z angielskimi napisami nauczysz się czytać po angielsku.

 

Oglądając angielski film bez napisów, nauczysz się słuchać i rozpoznawać mówiony angielski.

 

Mówić po angielsku nie nauczysz się z oglądania filmów czy słuchania muzyki, tylko z mówienia po angielsku :P

Odnośnik do komentarza

 

Bo? Ja oglądam zawsze z napisami, ale nie umiem skupić się tak łatwo na oryginalnym dźwięku. Staram się by upewniać czy dobrze przetłumaczono raczej ;) no i i tak zerknę na napisy bo w żadnym filmie nie mówią płynną, książkową angielszczyzną. A dopiero spróbuj zrozumieć cockney czy inny pojebany akcent :roll:

Bo podstawą nauki języka jest osłuchiwanie się. Nasz mózg cały czas zapisuje nowe słowa. To, że początkowo nie potrafimy ich wykorzystać we właściwej sytuacji jest kwestią praktyki i powtarzalności. Słuchać -> rozumieć -> powtarzać.

 

No sorry, ale ciężko się skupić na czytaniu po polsku i słuchaniu po angielsku jednocześnie. Wiadomo, że coś tam wpadnie, ale to niewiele. Ja filmy oglądam zazwyczaj z angielskimi napisami i też to za dużo nie daje jednak. Zresztą dobrze to podsumował Gabe.
Odnośnik do komentarza

 

Ja pisalem przez dwa miesiace w trybie: w poniedzialek zajrzec do roboty i ustawic wszystko na tydzien do przodu, wtorek obijanie sie az w koncu ruszalo sie cos wieczorem, sroda-piatek ostro, sobota pol dnia pisania, niedziela odpoczynek, ew. drobne poprawki. Potem dwa razy wracala od promotora - raz sporo do poprawienia, drugi raz drobiazgi. 150 stron czystego tekstu i wcale nie uwazam, zeby to bylo duzo.

 

Praca magisterska powyżej 100 stron to grafomaństwo. Brzytwa Ockhama i zostałoby pewnie 20 stron mięsa :/.

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...