Skocz do zawartości

Marynia życzy 496 smacznych jajeczek :) :) :) :)


Kuchar

Jakie lubisz jajka?  

65 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja bym wolał żyć skromnie z takich odsetek, ale z wolniejszą głową, bo bym wiedział, że te pieniądze tam sobie leżą.

Swoją drogą, to na bank gdzieś bym cały czas pracował. Na jakieś pół etatu czy jakoś, żeby nie oszaleć z nic nierobienia :)

Depozyty są gwarantowane przez BFG tylko do 100tys Euro, jak dobrze pamiętam. Banki też mogą upaść. Może jest minimalna szansa że upadnie duży bank w perspektywie kilku lat, ale jak mówimy o perspektywie np. 50 lat to nie byłbym tak pewny ich bezpieczeństwa. Chyba, że byś otworzył rachunki w kilkunastu różnych bankach, Ale wtedy możesz zapomnieć o negocjowanym oprocentowaniu. Ogólnie ten model to tylko pozornie taka swietna sprawa.

 

Wiesz, za tydizeń może mnie samochód potrącić ;)

Odnośnik do komentarza

 

Ja bym wolał żyć skromnie z takich odsetek, ale z wolniejszą głową, bo bym wiedział, że te pieniądze tam sobie leżą.

Swoją drogą, to na bank gdzieś bym cały czas pracował. Na jakieś pół etatu czy jakoś, żeby nie oszaleć z nic nierobienia :)

Depozyty są gwarantowane przez BFG tylko do 100tys Euro, jak dobrze pamiętam. Banki też mogą upaść. Może jest minimalna szansa że upadnie duży bank w perspektywie kilku lat, ale jak mówimy o perspektywie np. 50 lat to nie byłbym tak pewny ich bezpieczeństwa. Chyba, że byś otworzył rachunki w kilkunastu różnych bankach, Ale wtedy możesz zapomnieć o negocjowanym oprocentowaniu. Ogólnie ten model to tylko pozornie taka swietna sprawa.

 

IMHO najlepszą inwestycją są mieszkania, ale trzeba mieć trochę rozeznania

no i liczyć się z tym, że mieszkanie niekoniecznie jest wynajmowane przez cały rok (nie mówiąc już o innych problem z lokatorami)

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja bym wolał żyć skromnie z takich odsetek, ale z wolniejszą głową, bo bym wiedział, że te pieniądze tam sobie leżą.

Swoją drogą, to na bank gdzieś bym cały czas pracował. Na jakieś pół etatu czy jakoś, żeby nie oszaleć z nic nierobienia :)

Depozyty są gwarantowane przez BFG tylko do 100tys Euro, jak dobrze pamiętam. Banki też mogą upaść. Może jest minimalna szansa że upadnie duży bank w perspektywie kilku lat, ale jak mówimy o perspektywie np. 50 lat to nie byłbym tak pewny ich bezpieczeństwa. Chyba, że byś otworzył rachunki w kilkunastu różnych bankach, Ale wtedy możesz zapomnieć o negocjowanym oprocentowaniu. Ogólnie ten model to tylko pozornie taka swietna sprawa.

IMHO najlepszą inwestycją są mieszkania, ale trzeba mieć trochę rozeznania

no i liczyć się z tym, że mieszkanie niekoniecznie jest wynajmowane przez cały rok (nie mówiąc już o innych problem z lokatorami)

Rynek mieszkań wiąże się z ryzykiem nadpodaży. Mimo wszystko budowane w tym momencie jest mnóstwo domów, bloków i osiedli. Może się okazać, że za kilka lat będzie więcej mieszkań, niż potencjalnych najemców (zwłaszcza biorąc pod uwagę niż demograficzny) i będzie trzeba mocno obniżyć cenę. Nie twierdzę, że to zła inwestycja, ale również ryzykowna.
Odnośnik do komentarza

To co polecacie, bo nie wiem, czy jest sens inwestować w kupon Lotto za 3 zł?

Nie opyla się.

Lepiej piwo sobie kup ;)

Wygrasz kupe siana, to do banku zanieśc nie możesz, kupowac mieszkania też nie, bo użerać się trzeba, ziemia? też trzeba doglądać.

Same zmartwienia.

Odnośnik do komentarza

Też bym stawiał na ziemię chyba. Koleszkowie, a złoto już nie jest modne :-k ?

 

Amber Gold?;)

 

 

 

 

Ktoś tu napisał, że za te 7 tysiaków miesięcznie to można tak sobie żyć... Nawet nie wiem jak to skomentować :D.

Odnośnik do komentarza

Vami jak zwykle żenująco niski poziom dyskusji gdy nie ma merytorycznych argumentów ZIEF

Z Twojej strony na pewno. Wybacz, ale tak antyintelektualnego i przekonanego o własnej racji ignoranta jak Ty, to ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ktoś tu napisał, że za te 7 tysiaków miesięcznie to można tak sobie żyć... Nawet nie wiem jak to skomentować :D.

 

7 tysiaków by już było dla mnie zajebistą opcją. Aczkolwiek pewnie chciałbym więcej bo z 7 tysi to nie uzbieram na mieszkanie dla dzieciaków :P zarabiając 7k pewnie bym chciał 10k i tak dalej i tak dalej, ot ambicja.

No i na mnie działa fakt, że mój tata ma dużą firmę i jakie dzięki temu mamy zabezpieczenia finansowe i sam chciałbym to w przyszłości dać dzieciom.

 

Co nie zmienia faktu, że mogę być szczęśliwy za mniej, po prostu to by było fajne :)

Odnośnik do komentarza

 

Vami jak zwykle żenująco niski poziom dyskusji gdy nie ma merytorycznych argumentów ZIEF

Z Twojej strony na pewno. Wybacz, ale tak antyintelektualnego i przekonanego o własnej racji ignoranta jak Ty, to ze świecą szukać.

 

no zobacz, ale potrafię podać jakieś argumenty, z którymi można dyskutować, zgadzać się lub nie, a Ty po raz kolejny na koniec "dyskusji" potrafisz tylko personalnie obrażać drugą osobę zamiast rozmawiać na temat

zresztą ten post to kolejny na to dowód

Odnośnik do komentarza

 

 

Vami jak zwykle żenująco niski poziom dyskusji gdy nie ma merytorycznych argumentów ZIEF

Z Twojej strony na pewno. Wybacz, ale tak antyintelektualnego i przekonanego o własnej racji ignoranta jak Ty, to ze świecą szukać.

 

no zobacz, ale potrafię podać jakieś argumenty, z którymi można dyskutować, zgadzać się lub nie, a Ty po raz kolejny na koniec "dyskusji" potrafisz tylko personalnie obrażać drugą osobę zamiast rozmawiać na temat

zresztą ten post to kolejny na to dowód

 

LOL jaki argument? Zarzuciłeś mi, że coś źle policzyłem. Udowodniłem Ci, że jak zwykle pieprzysz bzdury. To zacząłeś brnąć w jakąś etatystyczną retorykę. Sorry, ale nie ten poziom.

A żeby jeszcze raz pokazać, jak bardzo pieprzysz bzdury i nie masz pojęcia o życiu, tylko żyjesz w wyimaginowanym świecie lewackich dogmatów, proszę, ogłoszenie przez agencję do pracy w Amazonie:

 

http://www.infopraca.pl/praca/pracownik-magazynowy-operator-wozka-widlowego/bielany-wroclawskie/12262942

 

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • możliwość zatrudnienia na stałe przez pracodawcę
  • stawka godzinowa to 14zł brutto + do 15% premii uzależnionej od wyników pracy i obecności
  • dofinansowany posiłek za symboliczną kwotę!
  • dojazd bezpłatny z: Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Świdnicy, Oleśnicy, Trzebnicy, Bielawy, Dzierżoniowa, Brzegu, Środy Śląskiej, Ziębic i okolic.
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego

 

Obecnie 14, za chwilę 18 (info z pierwszej ręki). Umowa o pracę, obiad za 1 zł i dojazd darmowy. Kurwa, ale nie, trzeba lewaczyć. Jak ja gardzę takimi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...