Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Pozytywne wrażenie zrobili wczoraj na mnie Grosicki i Wszołek. Ciekaw jestem którego z nich wystawi Fornalik na mecz z Anglią. Powołanie Murawskiego to jakieś nieporozumienie, widać, że to nie ta sama osoba co kiedyś. No i marnowane okazje Sobiecha i Piecha, takie coś trzeba strzelać na tym poziomie. Szkoda, że Milik nic nie trafił, bo lubię tego chłopaka.

Odnośnik do komentarza

Komentatorzy byli dość delikatni w ocenie Mierzejewskiego, ale jak dla mnie był on najgorszy na boisku, tuż za nim Wojtkowiak i Murawski.

 

Powołań dla Wojtkowiaka nie jestem w stanie absolutnie zrozumieć. Na prawej obronie jest słabszy od Piszczka, Celeban, Brozia czy Jędrzejczyka, nie wierzę nawet w jego wyższość nad Olkowskim. Nawet w Lechu nie był pierwszoplanową postacią/gwiazdą ligi, a powołania jak leciały tak lecą. O Murawskim nie można mówić że ew. wymiana to strata jakości, bo on nie daje kadrze nic. Żadnej kreatywności, żadnego spokoju, jest na tym boisku, a strat ma tyle co junior. Krychowiak, Polanski, Borysiuk, Łukasik - żaden z nich nie odstaje w obronie od Murawskiego na minus a są młodsi i potrafią zrobić z piłką więcej niż on. Nawet Piątek gra teraz lepiej od Murawskiego, będąc w tym samym klubie.

Odnośnik do komentarza

Mecz mi się ogolnie podobal. Przynajmniej niektorzy się starali, a ogladanie Wszolka to byla czysta przyjemnosc. Slaba skutecznosc duetu Sobiech-Piech, ale w sumie bardzo porownywalna do skutecznosci Lewandowskiego. Murawski przyzwyczail nas do grania pasztetu, ale widac było ze Fornalik chcial oszczedzic innych na Anglie. Bramkarz przeciwnika na plus.

 

Teraz przystanek z wiekszymi chlopcami, dla ktorych nie zagra Walcott. Co najsmieszniejsze dziś w Sunie czytam "Polska zagrala bardzo slabe spotkanie z RPA w ogole nie kreujac sobie sytuacji strzeleckich. Trzeba jednak pamietac, ze na mecz z nami wraca Lewandowski, a Obraniak z Mierzejewskim to ogromne zagrozenie dla bramki Anglii."

Odnośnik do komentarza

Ogólnie sporo szans młodym daje Fornalik. I nie wiem, czy złym pomysłem nie byłoby-tak jak mówł Kowalczyk-grać młodymi i szykować ich na Euro we Francji. Choć nie zgadzam się z nim, że nie mamy szans na awans, bo są dość spore, szczególnie poe remisach Anglia-Ukraina i Ukraina-Mołdawia. Ja dałbym szansę Łukasikowi i Furmanowi w meczach z rywalami pokroju Mołdawia, czy San Marino. I jeszcze czekam aż Stępiński zacznie strzelać w Widzewie, to będzie kolejny niezły napadzior. :D

Odnośnik do komentarza

Jak nastroje przed Anglią? Jak dla mnie nie jesteśmy aż tacy słabi by nie namieszać w tym meczu, sądzę, że na pewno stać nas na remis. Zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami Bońka na temat tego by puścić na ten mecz kilku młodych, ambitnych piłkarzy, ale z Milikiem to chyba przesadził. Szkoda, że Koseckiemu trafił się uraz, liczyłem na niego. Wszołek z RPA zaprezentował się dobrze, nie ma do czego się przyczepić. Polanski wraca do kadry więc ogólnie jest na plus. Największym problemem skuteczność, z Anglią ile możemy mieć sytuacji dobrych? Jedną, może dwie, jak Lewy będzie miał swój dzień to możemy sprawić niespodziankę, Anglia znów taką potęgą jak Hiszpania czy Niemcy nie jest. Grają bez kilku czołowych zawodników tak więc mam nadzieję, że Polska tak łatwo skóry nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza

Jak nastroje? Mam wyjebane. I tak przegrają. I to zapewne tak po polsku. Jeden z 3 scenariuszy:

 

1) arcyzacięty i niespodziewany mecz Polski, która ambicją utrzymuje 0:0. W 90. minucie ręką w polu karnym zagrywa Wasilewski, a Rooney strzela bramkę. 0:1. Do widzenia.

 

2) Polacy zesrali się w szatni, grają na aferę i modlą się o słabą skuteczność rywali. Przegrywamy 0:2 po bezbarwnym meczu. Anglicy nawet się nie spocili.

 

3) Polacy pokazują, że miejsce w rankingu i tak jest zawyżone. Anglia siada na nas od pierwszej minuty i po 0:4 do przerwy modlimy się, by im się przestało chcieć. W 90. minucie po przypadkowym rzucie wolnym rozpaczy z 30 metrów Obraniak strzela honorowego gola, którego pokazują wszystkie telewizje, a Ludo w wywiadzie mówi, że czyni postępy w nauce jezyka. Przegrywamy 1:5.

Odnośnik do komentarza

Mecz meczowi nierówny. Inna jest mobilizacja na San Marino, a inna na Polskę tym bardziej że, mecz jest na stadionie, który był główną areną Euro 2012.

Nie twierdzę, że Angole nas rozjadą, ale remis będzie naszym sukcesem. Anglia jest w słabej dyspozycji, ale cały czas to drużyna skupiająca jednych z najlepszych piłkarzy na świecie i przebłysk jednej gwiazdy może sprawić, że nie będzie czego zbierać. Nie ma co popadać w skrajności, nie spodziewam się pogromu, ani naszego efektownego zwycięstwa. To będzie ciężki mecz, który jeżeli ktoś wygra to różnicą jednej bramki. Anglia nie może zagrać odważnie bo ma już na koncie wpadkę z Ukrainą. Kolejna mogłaby sprawić, że sytuacja dla naszych rywali zacznie się komplikować. Nasz jedyny atut to zaskoczenie rywala jakimiś młodymi graczami. Lewandowskiego zna cała Europa i pewnie ma już przypisanego plastra.

Cieszy powrót Polańskiego, bo razem z Krychowiakiem będą solidną zaporą dla ofensywy angielskiej. Ciekawe czy Waldek postawi Piszczka w pomocy, byłaby to ciekawa opcja. Potrafi bronić, a w ofensywie miałby trochę więcej swobody niż jako prawy obrońca.

Odnośnik do komentarza

Z Piszczkiem byłaby dobra opcja, Wasilewski na prawą i Glik do środka. Łukasz by miał mniej zadań defensywnych i spokojnie mógłby kilka akcji z Lewym przeprowadzić. Ale czuje, że Waldek już bardziej postawi na Wszołka czy Sobote niż na Piszczka na prawym skrzydle, a to też nie byłaby zła decyzja. Jeżeli Anglia wygra to ledwo, ja osobiście liczę i obstawiam na remis 1:1.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że w tym meczu boczni obrońcy nie będą mieli zbyt wielu zadań w ofensywie. Być może jest tak jak piszesz, ale patrząc na Wasyla nie odnosiłem wrażenia żeby brakowało mu zwrotności i szybkości. W Anderlechcie dwa mecze w LM grał jako stoper, więc pewnie masz rację, ale całą karierę grał na boku, więc ze swoim doświadczeniem poradziłby sobie nawet mając braki w szybkości.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...